sirien
6.9.2018 14:52
Podzimní sraz 27-30.9. 2018
...dívám se správně, že tu fakt nemáme diskusi upozorňující na tuto událost? :)

Info o Dálavě

Jede:
  1. Sathel
  2. Kryštof
  3. Sirien
  4. Cemi
  5. Arwi
  6. Demonica
  7. Elgard
  8. Ebon Hand
  9. Nina
  10. Nachtrose
  11. Jerson
  12. Peter
  13. Stáňa
  14. Dukolm
  15. Pája
  16. Jarik
  17. Lokken
.


Možná jede
  1. LokiB
  2. Gurney
  3. Captain
.

Nejspíš nejede:
  1. Babaj (žení kamaráda)
  2. Tarfill
  3. Pjotr (je na dovolený)
  4. Naoki (je v Japonsku, nejspíš...)
  5. Merlin (vykopává)
Autorská citace #21
13.9.2018 20:17 - Nachtrose
Ebon: Jo, neklame :-) Oficiálne sice až v pondělí, ale to se pořád počítá.
Autorská citace #22
13.9.2018 20:54 - Jarik
Tak se mé šance zvedají..., ale dorazil bych až v pátek dopoledne z chalupy. Musím odvést ženu a děti k babičce.

Jerson: Nenašlo by se pár agentů a tvoje ochota? (OT: Tu story o FB zážitku bych si také rád poslechl)
Autorská citace #23
14.9.2018 07:56 - Jerson
Nevím kolik budu mít času, vypadá to že přijedu v pátek odpoledne a odjedu v neděli brzy ráno, takže dva večery. A na Omegu už nebývalo tolik ochotných zájemců jako dřív.

Ostatně uvidíme - Chtěl by si někdo zahrát Omegu?
Autorská citace #24
17.9.2018 15:04 - Jarik
Jop, ty Myšáky bych si zahrál taky. Neb jsem je ještě nehrál, i když v knihovničce jsou.
Takže asi tak. Jen nevím, kdo je povede :) Že by Dukolm???
Autorská citace #25
17.9.2018 15:19 - Elgard
Jarik píše:
Že by Dukolm???
Tím byla vyřešena otázka dobrovolníka :-D
Autorská citace #26
18.9.2018 23:12 - Dukolm
sirien píše:
Cemi mumlala něco o tom, že by si chtěla zahrát Mouse Guard

Mě se ptala na příběhy impéria. Že by Arwi asi úplně myšáky neocenila.

Myšáky nevím jestli bych stihl připravit dostatečně.
Autorská citace #27
19.9.2018 07:11 - Jarik
Dukolm: Pokud máš volné místo, a nehrejete už ve čtvrtek, tak bych se k Vám připojil (i na Příběhy).
Bych možná našel i nějaké své postavy, co jsem hrál na GC :D
Autorská citace #28
19.9.2018 10:50 - Ebon Hand
Jersi, asi by si měl přehodnotit způsob vedení hry a celé kampaně Omega a celé to o dost zatraktivnit. Je vidět, že tak, jak si ji ostatní pamatují, je neatraktivní. Já bych si asi i zahrál, ale musíš mi slíbit, že hru skutečně povedeš, nebude ti to žádné hráči sami povedou, bude to mít nějakou gradaci a že už v kampani o něco jde. Nechci hrát zase nějakou misi o ničem.

to all: začínám být příjemně naladěný. Budete chtít nějaké velké společné jídlo jako Burgery, nebo dáme klasiku "kouzlo okamžité inspirace"...ehm, co Ebon zabaví v lednicích? :-)
Autorská citace #29
19.9.2018 11:09 - Jarik
BTW: Takže změna - jedu. (Pá-Ne)
Autorská citace #30
19.9.2018 12:22 - Jerson
Ebone, pořádně jsem nevedl hru už čtyři roky, myslíš že to zlepšení zvládnu skokově?
Popravdě, rád si napřed zahraju postavu s někým zkušeným, než se zase budu pokoušet vést hru sám.
Autorská citace #31
19.9.2018 12:28 - Demonica
Jersone, já bych si taky zahrála. Jak psal Ebon, nějakou zásadní misi s významnými důsledky.

Ebone, každé tvé jídlo je skvělé :D
Hlasuju pro burgery.
Autorská citace #32
19.9.2018 12:34 - York
Ebon Hand píše:
Já bych si asi i zahrál, ale musíš mi slíbit, že hru skutečně povedeš, nebude ti to žádné hráči sami povedou, bude to mít nějakou gradaci a že už v kampani o něco jde.


Aneb PJi, koukej makat, já se chci bavit! Příběh o vyhořívání PJů v jedné větě :-)
Autorská citace #33
19.9.2018 12:49 - Šaman
Ale tohle vlastně je gró vypravěčské práce. Na hráčích se dá nechat ledacos, včetně uvádění reálií, odvyprávění akce (i neúspěšné) i plánování o co vlastně v příběhu půjde.

Ale vypravěč by měl hlídat, že dobrodružství bude mít nějaké tempo, gradaci a vyvrcholení. Že to nebude nejdřív několikahodinový pokec o světě, pak sáhodlouhé plánování, ale plán se rozpadne na první překážce a na konci dobrodružství se zjistí, že se vlastně nic nestihlo… Tohle se stává docela pravidelně, pokud GM trochu netlačí na hráče.
Autorská citace #34
19.9.2018 13:24 - sirien
Taky bych dal klidně nějaký burgery... :)


York: může to tak znít, ale v tomhle případě první dojem mate a střílíš úplně mimo, Ebon kritizuje něco trochu jiného.
Autorská citace #35
19.9.2018 19:35 - captain66
Davam definitivni mozna.
Autorská citace #36
21.9.2018 01:28 - sirien
Ok, pravidla sou v článku, slibuju že zítra dořešim hraní Vampire. Jinak bych si i něco zahrál, nechce někdo něco vést?

Captaine? Nezkusíš si vést Mage nebo Ashen Stars? :)
Autorská citace #37
21.9.2018 11:06 - Dukolm
Tak po komunikaci s Cemi to vypadá že povedu "Příběhy impéria (Fate)". U Myší hlídky je problém že nic vlastního do nich zatím připraveného nemám (nebudu mít tolik času na přípravu kolik bych chtěl) a ukázkové hry už Cemi hrála.
Autorská citace #38
21.9.2018 13:15 - Gurney
Já uvidím najisto až příští týden. Jestli dojedu, tak bych snad zkusil vést i nějaké v5 upíry, ale teď fakt nejsem schopen říct, jak na tom budu.

Ebon Hand píše:
Jersi, asi by si měl přehodnotit způsob vedení hry a celé kampaně Omega a celé to o dost zatraktivnit. Je vidět, že tak, jak si ji ostatní pamatují, je neatraktivní. Já bych si asi i zahrál, ale musíš mi slíbit, že hru skutečně povedeš, nebude ti to žádné hráči sami povedou, bude to mít nějakou gradaci a že už v kampani o něco jde. Nechci hrát zase nějakou misi o ničem.

Jsem se už po té minulé hře rozhodl to zbytečně nepitvat, ale když už to Ebon takhle nakopl, tak tohle je hlavní důvod, proč mi Omega jednou stačila, přestože třicátý léta s prvky špionáže a fringe science jsou podle mého naprosto úžasné herní prostředí. I ten demotivující herní systém bych překousl, ale když dojdu ke hře, tak považuju za svoji zodpovědnost hrát nějakou zábavnou (pro mě i spoluhráče) postavu a nebrzdit tempo zbytečně "safe" hrou. Od GMa pak očekávám, nějakou aspoň minimální režii, gradaci, povzbuzení k nějakým riskantním akcím, ne konstatování, že "na tohle stejně nemáte postavy".
Autorská citace #39
21.9.2018 13:28 - Jerson
Tu demotivující složku - čím lépe něco umíš, tím víc to můžeš podělat a máš pořád stejnou šanci na (ne)úspěch - jsem z nové verze vyhodil.
Autorská citace #40
21.9.2018 13:49 - Elgard
@Jerson: Omegu bych zkusil, máš-li ještě fleka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081912040710449 secREMOTE_IP: 3.229.123.80