Lotrando
10.4.2009 08:03
Úvaha nad používáním dostupných settingů pro hráče naší skupiny.
Autorská citace #1
10.4.2009 08:03 - Gabik
Lotrando: Super. Upřímně zatím nás to k nějakýmu cestování netáhne. Každá postava má kolem sebe stále spoustu záhad a tajemství (i včetně mě a to jsem hodně už sám vykecal), a toulání se někam nás stejně netáhne. Zatím víme kde jsou naši epičtí nepřátelé - Shadraxil, Zlomené kameny a nový se určitě ještě objeví. Takže bych si s tím, jak píšeš, hlavu zatím nedělal. Jestli nám Proskur bude odsejpat jak trolové tak tam stejně ztrávíme příští rok :).
Autorská citace #2
10.4.2009 09:07 - Lotrando
Proskur je stavěn seriálově. Předběžně, ale opravdu předběžně, budou 2 sezení na epizodu, která je nějak vnitřně konzistentní. Epizody spojuje hlubší dějová linie.

Záměr je asi tento. V každé epizodě představit kus města, nějaká NPC, nějakou organizaci, nějaký artefakt. Kolem toho se točí děj epizody. Co se ujmě, bude mít pokračování. Co nezaujme, bude tvořit jen pozadí, kulisy. Budete si tak moc víceméně určovat, kam se to celé bude ubírat.

Je dobré říct, že na pozadí je nějaký příběhový rámec, který říká vo co gou a co se asi tak přibližně stane. Vtip je v tom, že všichni aktéři mají šanci se zapojit, zde myslím hlavně na různá NPC a jejich následovníky, a záleží jen na hráčích, s kým jdou do holportu. Jinak řečeno, čí kontakty budou rozhodující :).


Je to takový malý experiment a já doufám, že to bude fungovat. Prvních 9 epizod má základní scénář napsaný. Jsou to ty úvodní, které ukazují Proskur z různých stran. 2 sezení na epizodu, dvě epizody na level. Ještě uvidím, jak to půjde, protože většina nápadů je spíš o interakci s okolím a míň o boji. Výzvy jsou pak jednodušší a za méně XP než bojová střetnutí. I tohle ještě ladim. Teoreticky by jste měli dosáhnout 16. levelu v momentě, kdy vypukne druhá sezóna :).
Autorská citace #3
10.4.2009 10:57 - Gabik
To zní dobře. Myslim že v tom pro nikoho nebude problém. Jen jsem zvědavej na ty jednání hlavně jak se bude zapojovat družina. No uvidíme :). A já chci kanály a zločineckou organizaci a někam se vloupat a vůbec ... (řekl pomýlený kněz) :).

Jo myslim že to bude v pohodě.

Mimochodem co je druhá sezóna???
Autorská citace #4
10.4.2009 12:15 - Lotrando
První sezóna je těch 9 epizod.

Druhou napíšu až podle sledovanosti :)
Autorská citace #5
10.4.2009 12:24 - Gabik
Jo takhle, hlavně aby nepřišla scénáristická krize jak holywoodu :).
Autorská citace #6
14.4.2009 14:26 - Jane
Zajimavy rozhovor... Gabíku jestli se ty budeš někam vloupávat, tak u toho já raději nebudu... S tvojí hlučností tě zadrží u první petlice :D A už si vymýšlejte jaké budete mít vystoupení v cirkusu... Muhehe

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.046732902526855 secREMOTE_IP: 35.175.212.5