Pilsen & Dragons - články

O Pilsen & Dragons

Pilsen & Dragons (P&D) není klasická herní skupina, jak ji znáte, v čem se tedy liší ?
Napsal Malabar

Jsme otevřená skupina

Přijímáme každého hráče, jenž má zájem si zahrát, nebo vypravěče, jenž nemá publikum, pro které by vedl hru. Nové přírůstky čeká nejprve krátké (one, two-shot) dobrodružství, při kterém se všichni lépe poznáme.

Idea, vize nebo snad cíl ?

Pilsen & Dragons vzniklo, aby umožnilo dostat se do hry lidem, kteří nemohou z nějakého důvodu založit samostatnou skupinu. Takto po částečkách sbírat hráče nebo vypravěče a pomaličku růst a rozšiřovat tak možnosti a kapacitu. A nebo právě naopak: zakládat nové skupiny, které by se sešly pod záštitou P&D.

Žánrové zaměření

Jak název napovídá, skupina hraje převážně Dungeons & Dragons (nyní třetí edice). Co však název neprozrazuje, je herní prostředí, neboli setting. Naše hry nejčastěji situujeme do Zapomenutých říší (Forgotten Realms), které můžete znát z knih o temném elfovi Drizztovi, nebo počítačových hrách jako je Baldur`s Gate a Neverwinter Nights. To ale neznamená, že se jiným světům nebo pravidlům bráníme.

Kde a kdy ?

Skupina Pilsen & Dragons hraje své hry převážně v Plzni. To je dáno tím, že to je centrum pro všechny naše hráče a to kuli práci a nebo škole. Odtud také vzešel název skupiny. Přesné časy a místa jsou dány konkrétními hrami, které se jistě dočkají vlastních článků s mnohými informacemi.

Bohužel vše má své omezení

P&D je omezený kapacitou hráčů v dané hře, tato hodnota je určena vypravěčem. Poté jsme také omezeni počtem vypravěčů, kteří hry řídí, a tak i počtem nabízených her. Nebráníme se novým vypravěčům, a tak i odbourávání omezení.
Napsal Malabar 27.08.2008
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 7 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06183385848999 secREMOTE_IP: 3.235.188.113