Kultura

Dalcor
2.2.2009 15:14
Pravá krev
Od středy poběží no HBO nový seriál vlastní produkce od autorů Odpočívej v pokoji. Anna Paquin (Oscar za Piano) v něm hraje servírku, která umí číst myšlenky, do jejího bistra jednou vleze upír a znáte to slovo dalo slovo a ...nebyli by to HBO, takže SEX.

Svět je trochu obšlehnutý od Laury hamiltonové - tedy upíři jsou napolo legální a hlavně strašně cool. Má to být satirické, erotické romantické a cool.

Docela se těším. Budete někdo koukat?
Autorská citace #21
4.2.2009 13:16 - Quentin
na buffy nedam dopustit, pieta zjevne taky ne
pieta píše:
Buffy je samozřejmě naprosto zásadní, stejně tak i Angel. Naprosto dokonalý dialogy, skvěle vypointovaný epizody, humor, drámo, a občasná epizoda naprosto se vymykající šablonám - nádhera.

doporucuju dat ji jeste sanci :)

jinak diky za tipy na dalsi serialy
Autorská citace #22
4.2.2009 15:09 - sirien
Píše:
Přestaň do všeho tahat WOD, abych řekl rpavdu porovnávat všechno že je vykradej wod je hodně ubohý. Navíc Tru:Blood je KOMEDIE! A já se výborně bavil. To stačí.

Já se taky výborně bavil. U druhýho dílu.
Mimochodem se mi doneslo pár vtipnejch historek ze zákulisí a divil by ses, jak moc se autoři mystickejch věcí inspirujou WoDem. Supernaturals se mělo původně jmenovat World of Darkness, ale WW jim nedal licenci (a slovo supernatural neměl TMkovaný) například. Moonlight má v několika věcech přímou inspiraci k Vampire the Requiem.

Nicméně ač to tak vyznělo (moje chyba), tak pointa mé otázky nebyla ve WoDčku. Stejně tak bych moh vedle VtM připojit třeba Interview s upírem.
Prostě by mě zajímalo, co konkrétní autoři těhle seriálů vykradli a obšlehli, co je jejich invence a co prostě už jenom patří k upírskýmu koloritu a nedá se říct že by s tim někdo přišel. (děsně by mě třeba zajímalo, kdo jako první začal na upíry používat stříbro, protože to nemá jedinej mytologickej podklad)

Quentin: Co zatim můžu soudit tak to je poněkud duchaplnější a líp podaný než buffy, je to míň frenzy a takový dospělejší. A kromě poprsí hlavní hrdinky v Buffy tam je o dost víc přímýho sexu.
Herecký výkony docela vpohodě, se musí vcelku nechat, dialogy ujdou. Upír by moh být trochu víc sebejistej se svejma zkušenostma a tak, jenže to by si ho pak nezamilovaly holčičky jako je třeba Sethiina vnitřní fanynka.
Autorská citace #23
4.2.2009 15:53 - Dalcor
Sirien píše:
děsně by mě třeba zajímalo, kdo jako první začal na upíry používat stříbro, protože to nemá jedinej mytologickej podklad)

Bram Stoker?

Anna Paquin asi musí umět hrát když má Oskara a Zlatý globus, tak na okraj

BTW Rogue z X-Manů...
Autorská citace #24
4.2.2009 18:50 - Alnag
True Blood je podle románu, takže samo o sobě nemůže být dost dobře podle WoDka. Nevylučuje to, že román je podle WoD, ale to je těžko říct.
Autorská citace #25
5.2.2009 03:39 - sirien
Píše:
Anna Paquin asi musí umět hrát když má Oskara a Zlatý globus, tak na okraj

BTW Rogue z X-Manů...

jj. Nicméně vůbec ty herecký výkony sou slušný, nejen u ní ale prakticky u všech herců co tam vystupujou, z nikoho nemám dojem že by ta postava byla nepřesvědčivá nebo naopak přehrávaná, prostě ty charaktery tam všichni uměj podat příjemnym způsobem, což dost cenim.
Autorská citace #26
6.2.2009 02:02 - sirien
Sem dneska zkouknul další tři epizody Moonlight a musim říct že a) to VtR těžce nezapře, b) to je dost vpohodě seriál, c) je to seriál s upírem, který NETRPÍ Angelovym komplexem. Super :)
Autorská citace #27
6.2.2009 02:23 - Nerhinn
Zato trpí všemi ostatními myslitelnými komplexy, je ufňukaný, tutam si popláče se smrtelníky a zpomaleně skáče i ze tří schodů. Super :)
Autorská citace #28
6.2.2009 11:49 - Sethi
ad ten tvůj Angelův komplex, uvědom si jednu věc.

pro upíra je člověk primárně jídlo. hezká holka je krásně upravené, chutné jídlo. hezká holka, která se mu nabízí, je krásně upravené, chutné jídlo, které mu někdo naservíroval přímo pod stůl. lidská reakce na tenhle podnět je, že začne slinit. upíří reakce je rozvinutí tesáků (pokud nějaké má). rozdíl je v tom, že ty s pečeným kuřetem, předpokládám, nechceš spát, ale až jednou budeš mít možnost, zkus ho pár minut jen olizovat, aniž bys začal slinit.

další věc, že i na erotické podněty člověk reaguje zvýšenou tvorbou slin - můžeme si připomenout, co je upíří alternativa slinění?

a do třetice - ať už primárně z důvodů loveckých, k omámení oběti, upíří kousnutí má tendence být pro oběť příjemné, upír proto nemá důvod se o něj nepodělit. dále, adrenalin, spokojený s nejistotou, zda upír zaútočí, dále zvyšuje přitažlivost celého aktu. jsem ochotná podrobit to testování.

můžeme z toho vyvodit dvě věci - mick (?) trpí nějakou obdobou poruchy tvorby slin; mick neví, co zabírá na holky.


do dalšího srovnávání kvality těch sérií se teď pouštět nebudu, neb jsem moonlight ještě nedokoukala. nicméně už teď vím, že člověk, který měl na svědomí hudbu v moonlight si zaslouží být stažen z kůže, znásilněn krokodýlem, pozřen nějakým velkým škrtičem a pak být za zvuků oslavných fanfár několik týdnů pozvolna tráven. doufám, že to po první epizodě udělali a nebude mi dál způsobovat traumata. musím říct, že už jen kvůli tomuhle vybíhá moonlight ze startu s velmi těžkým handicapem.


úvaha na závěr, všimli jste si společné tendence obou zubatých protagonistů nosit odporná vytahaná trička s dlouhým rukávem, z takového toho materiálu, ze kterého jsme mívali roláky, které nám maminky dávaly do školky?
Autorská citace #29
6.2.2009 12:13 - Nerhinn
Sethi: Bohužel to neudělali. Buď do toho pouští srdceryvné písničky, nebo srdceryvný klavír. Daří se jim tak docela spolehlivě likvidovat i ty podařenější scény, kdy se člověk už už zakoukává (přestává sledovat, v jaké fázi daný díl je, a netipuje, jestli po dokončení akce přijde romantická scéna, či romantická scéna a zvrat), když tu si náhle uvědomí, že něco je v nepořádku - a soudě dle klavíru by teď měl být... dojatý? I v rámci možností podařené scény to tedy dost sráží, jelikož to nejdřív diváka upozorní, a pak přinutí říct si: "Dobře, pokusím se tu hudbu ignorovat; můžete pokračovat."
Autorská citace #30
8.2.2009 03:27 - sirien
Hele, upíři sou noční predátoři ne? K čemu sakra v noci potřebujou baterku?
Autorská citace #31
9.2.2009 00:54 - sirien
Zavedl bych zákon, že každý kdoje proměněn v upíra musí mít IQ alespoň 100.
Zavedl bych zákon, že scénárista kterej má IQ nižší než 100 nebo není schopen ani špetky logického myšlení by byl demonstrativně popraven.

Mick: Byla upír a už není! Pokud zemře, nikdy se nedozvím, jak se stát člověkem!!!
Fakta: Ona byla upír. Ona zná zůsob jak se stát člověkem. Ona je teď člověk.
Situace: Ona zemře.
Řešení: Neroptylovat se a počkat až zemře (možná jí zabít rovnou, ať to je jistý, náhoda je blbec), proměnit ji v upíra, zeptat se jí jak se mění na člověka, změnit se společně zpátky na lidi.

scénáristi občas fakt uměj udělat něco co člověku znechutí díl seriálu hned po první minutě. Chjo.
Autorská citace #32
9.2.2009 13:08 - Nerhinn
sirien píše:
(True Blood) Ale je to tak hloupý až to je sranda, až se budu hodně nudit tak si nejspíš pustim i další díly

Zlatej Moonlight

:D
Omlouvám se, ale je to krásný kontrast.
Autorská citace #33
9.2.2009 15:24 - sirien
njn. První díl True blood prostě nebyl zrovna reprezentativní dílo... a moonlight sem tak moc neznal, teď už se mu směju taky :)
Autorská citace #34
9.2.2009 15:42 - Magus
Sirien > to s tim upirem abys pochopil tak musis MIT IQ minimalne 150 a to ja nemam:D
Autorská citace #35
9.2.2009 15:44 - Magus
sorry ABYCH pochopil!:)
Autorská citace #36
11.2.2009 10:18 - Almi
Já vás nechápu, takovýhle seriály..to já dneska objevil v trafice, že vyšel na příbalu Battlestar Galactica - pilotní film (a očekávají se další díly) a já si to koupil už jen proto, abych zjistil, jak vypadá dabing :o)
Autorská citace #37
11.2.2009 10:50 - Dalcor
U čeho? U Sportu vyšlo "Eqilibrium"
Autorská citace #38
12.2.2009 09:02 - Almi
Mám pocit, že v Aha!. Více zde.

Dabing je spíš podprůměrnej, rozhodně nedosahuje úrovně originálu, ani českého průměru. Obraz je taky docela mizernej. Kdo je zvyklej na zámořskou kvalitu obrazu, bude zklamán. Ale na druhou stranu - pro mojí mámu, co nerada čte titulky, je to ideální..

..jen mi dostalo, že se tak kvalitní věci objevují a v televizi (kromě AXN) to ještě ani neběželo :o)
Autorská citace #39
12.2.2009 17:22 - sirien
Almi: TAk zrovna dabing je pro mě výbornej důvod něco takovýho vživotě nekoupit :D
Autorská citace #40
12.2.2009 17:58 - Dalcor
Battlestar Galactica běžela na Nova Cinema

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1676139831543 secREMOTE_IP: 35.175.212.130