Kultura

Rytíř
20.11.2009 17:02
S lehkým zpožděním dokončuji miniseriál o obléhacích strojích - chyběl nám popis konstrukce a použití trebuchetu, nejobávanějšího obléhacího stroje středověku.
Autorská citace #1
20.11.2009 17:02 - Dan
Super, díky
Autorská citace #2
20.11.2009 20:25 - Rytíř
copak, hledal jsi něco k tomuhle tématu? :)
jinak samozřejmě rádo se stalo, jsem rád, že to někoho zaujalo..
Autorská citace #3
7.9.2013 18:14 - Sv
Zdravim
Zaujalo a clovek uvazuje nad tim co uz bylo vymysleno a jak to fungovalo.... Treba ten dany vak, ze se sutr v nem nezamotal a vypadl v urcite trajektorii. Spise zvazuji jak se uvolnoval, aby mohl vyvrhnout sutr ci cokoliv.
Jako chapu funkci dane paky s protizavazim... jen ten vak musel byt nejak uchycen, aby sutr pobral do dane rychlosti... pak je mi otazkou jak se z toho vaku uvolnil ci jak se pripadne cast vaku odepla aby sutr mohl vylitnout.

Kazdopadne si pamatuji, ze katapult byl postaven u Helfsteinu, leta pane... pak bud se rozpadl nebo byl rozebran.. nevim. No je to kolos... kdyz si predstavim ze s tim vystrelili i kravu tak v tehdejsi dobe to muselo zpusobit sok.
Asi neco si postavim pokud poobjednavam dreva... (malinke meritko do panelaku)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12211513519287 secREMOTE_IP: 3.80.5.103