Kultura

Ondřej Husák
1.6.2010 17:06
Czech expedition
Ahoj, vždy mě štvalo, že tady v česku je tak málo lidí kteří aspoň ví co je RPG aniž by si mysleli že je to hra na PC.

Jde o to, že dělám na stránce, která se bude jmenovat czech expedition, budu se snažit udělat stránku rozdělenou na několik sekci, které se budou věnovat RPG, chci tam psát články, různě eventy a reportáže nebo i snad i nějaké ty kroniky, mám v plánu udělat na internetu reklamy, aby se lidé o tom něco dozvěděli a případně začali hrát, bude tam souhrn informací jak pro nováčky,tak i pro profíky, ale spíš pro zatátečníky. nováčky často odradí že nikde není nějaký velký souhrnm info, který by jim pomphl.
cíl je, dostat k RPG nové lidi, časem bych chtěl udělat Klub a možná i distribuci a obchůdek :)

hledám lidi, kteří by do toho šli se mnou, protože sem na to sám a jen tak tak to stíhám, mám velké plány do budoucna a doufám že se to osvědčí :D

co na to říkáte, případně šli do toho se mnou, prosím o nějaké rady a tipy :D:D:D

žádám tedy server D20 o spolupráci :) děkuji ...
Autorská citace #1
1.6.2010 17:44 - Shako
Jaky je duvod zakladat dalsi server o RPG? Nebylo by jednodussi se pripojit/spojit se jiz s nekterym z existujicich? Nebo v cem si myslis, ze tvoje stranky budou lepsi/jine nez jiz existujici? Co nabizis navic?

Pochopil bych, kdyby to treba bylo jen zakladni info, at se novacci nemusi prehrabovat v te hromade existujicich materialu. Ale stejne pises, ze to ma byt i pro profiky.

Takze proc by se mel nekdo pripojit do tveho projektu? Zkus konkretnizovat svuj navrh. Nadhodit nejaky odkaz na jiz existujici stranky nebo nejak popsat, co presne tam mam byt.

Predstav lepsi plan nez jen ideu "Ja to chci udelat, pojdte do toho se mnou".
Autorská citace #2
1.6.2010 17:51 - Alnag
Sorry, ale nepřipadá ti to trochu na hlavu říct... chci dělat web, který bude dělat to samé, co vy tady? Mám protinávrh. Nechceš psát pro nás?

Výhody:
- nemusíš nic programovat nebo řešit
- můžeš se věnovat rovnou psaní
- věčná sláva (no minimálně 600 hitů stránky denně)

Nevýhody:
- nestrávíš čas projektem, který tě v polovině přestane bavit
Autorská citace #3
1.6.2010 17:58 - Ondřej Husák
problém všech serverů je že nováček má problém se vyznat, tohle není projekt o jákým serveru, ale o to nalákat nové hráče :)
Autorská citace #4
1.6.2010 21:26 - Jerson
A myslíš, že dokážeš udělat takový všezahrnující server, na kterém se nováček neztratí? Jinak takových serverů jsem už viděl víc a snahu o zakládání nových nijak nevítám.
Autorská citace #5
2.6.2010 08:13 - Quentin
Alnag má pravdu. Uděláš mnohem lépe, když začneš psát na RPGforum nebo sem na d20.cz (nejlépe oboje :) )
Autorská citace #6
2.6.2010 10:27 - wlkeR
Hmm, jako nix proti kostce, ale jako začátečníka by mně určitě nestrhla :/
Autorská citace #7
2.6.2010 10:33 - pipux
Ondřej Husák píše:
dělám na stránce, která se bude jmenovat czech expedition

Ukaž layout/design. Pak dostaneš svoje kýžené tipy a triky.

Ondřej Husák píše:
hledám lidi, kteří by do toho šli se mnou

Tak hodně štestí, protože lidi a) musí vydělávat peníze, resp. b) jsou líní.
(a když už, tak lidi následují kvalitní vůdce)

Shako píše:
Jaky je duvod zakladat dalsi server o RPG? Nebylo by jednodussi se pripojit/spojit se jiz s nekterym z existujicich?

Alnag píše:
Nechceš psát pro nás?

Přece na to může jít dvojím přístupem - vl. stránky i texty se zpět. odkazem na okolních webech. Smyslem vl. webu je zřejmě osobitá koncepce (na jejíž hlubší specifikování taky čekám ...)
Autorská citace #8
2.6.2010 11:12 - Shako
Kýblohlav školní píše:
Hmm, jako nix proti kostce, ale jako začátečníka by mně určitě nestrhla :/


Ondřej Husák píše:
problém všech serverů je že nováček má problém se vyznat, tohle není projekt o jákým serveru, ale o to nalákat nové hráče :)


Souhlasim, ze na kostce nebo na RPG foru uz je toho mozna moc a clovek se v tom spatne vyzna. Proto bych snahu stranek pro novacky vital, ale pak mi tam nesedi:
Ondřej Husák píše:
....bude tam souhrn informací jak pro nováčky,tak i pro profíky


Tak bud to chci pro profiky a to je zbytecnost. TO uz je lepsi se pripojit na sem nebo nekam jinam. A nebo to chci pro novacky, ale pak nechapu, proc by to melo mit tolik vymozenosti.

Tak co to vlastne mam byt?:-)
Autorská citace #9
2.6.2010 11:16 - wlkeR
Taky bych se přikláněl k tomu, aby vzniknul nějaký web pro začátečníky - ikdyž čert ví že já o ničem takovém nemám přehled, takže třeba už jsou takových webů stovky a všecko to jde totálně mimo mně, ale každopádně - a v sekci pro "profíky" odkazoval na jiná místa webu, která jsou již různými takovými tématy bohatě... fertilizována.
Autorská citace #10
2.6.2010 17:48 - Max
v česku je málo lidí kteří ví co je RPG
-nezbývá než souhlasit ... ale zas jako tragédii to nevidim

dělám na stránce, která se bude jmenovat czech expedition
-proč anglickej název?

několik sekcí, které se budou věnovat RPG
-tedy více světů a pravidel?

články, eventy a reportáže kroniky
-běh na dlouhou trať

udělat na internetu reklamy aby se lidé o tom něco dozvěděli
-jak a za co

cíl je, dostat k RPG nové lidi
-otázka je, jestli vůbec může web dostavát k RPG nové lidi, nebo dokáže jen podporovat ty, kteří se ke hře nějak dostali bokem (viděli, zkusili, byli zataženi)

souhrn informací pro nováčky, i pro profíky, pro zatátečníky.
-požadavky je vždycky snadný dát (ideální požadavek je "musí tam bejt všechno a přehledně" :)), otázka je jestli to je splnitelný (každá z těch skupin chce něco jinýho) s pouze jednou úvodní stránkou (pouze jeden výchozí index na doménu)

časem udělat Klub a distribuci a obchůdek ... velké plány do budoucna
-plány jsou fajn

hledám lidi sem na to sám
-jj taky bych uvítal dalšího programátora :)

tak tak stíhám
-tak v tomhle jsme asi všichni na stejný lodi ... jelikož když je času nadbytek, tak zas neni chuť to dělat :)

doufám že se to osvědčí
-jinak by to bylo marný vůbec začínat

šli byste do toho se mnou
-osobně bych taktéž radši kdybys do toho šel s náma :) ... protože práce je i tady spousta a spousta

žádám server D20 o spolupráci
-bohužel z mojí strany můžu nabídnout pouze morální podporu ... každopádně i tak je konkurence fajn, když už tedy nejde přímo spolupracovat
Autorská citace #11
3.6.2010 13:57 - Ebon Hand
Ondřeji, oprav si konečně ten překlep v názvu vlákna.
Autorská citace #12
3.6.2010 14:00 - Merlin
No jooo..Cáchy mě už taky zaujaly..chvíli jsem přemýšlel, jestli je to schválně
Autorská citace #13
3.6.2010 14:01 - Ebon Hand
Já taky, fakt jsem dumal, co by to mohlo znamenat.. :-)
Autorská citace #14
4.6.2010 17:18 - Gurney
Kýblohlav školní píše:
Hmm, jako nix proti kostce, ale jako začátečníka by mně určitě nestrhla

Vidíš, mě zrovna coby začátečníka strhla..
Autorská citace #15
5.6.2010 17:39 - Ondřej Husák
:D to je příspěvků :D no nic, asi budu dělat články pro vás :D ale napadlo mě, není to škoda že mezi servery je taková rivalita ? myslím že to hlavně tříští komunitu, začáterčník je chudák zmatený, když já začínal, neuměl sem se v těch slangech a serverech vyznat...
já jako že lidi nevědí skoro nic o RPG, myslím že je tragédie !!!
jméno vlákna bych opravil, ale nevím jak :D

tak se těšte ode mně na nějaký článek ;)
Autorská citace #16
5.6.2010 17:40 - Ondřej Husák
já tu stránku založím a zkusím to , život jsou zkušenosti a já poznám že je to nesmysl jenom, až se vyspím. tak nabídka s lidmi stále platí :)
Autorská citace #17
5.6.2010 17:51 - Shako
Ondřej Husák:
Vsak nikdo nerika, ze nemuzes psat zaroven sem a u toho udelat nejake stranky, ktere slouzi jako zakladni informace a rozcestnik. Treba tim tu RPG komunitu vice spojis. Ale na to nepotrebujes dalsi lidi, ne? Dalsi lidi je potreba na tech strankach, kam budes odkazovat a tam uz bezpochyby jsou, ikdyz jich treba neni dostatek.
Autorská citace #18
6.6.2010 13:43 - pipux
Ondřej Husák píše:
napadlo mě, není to škoda že mezi servery je taková rivalita ?

Mezi kterými servery, a jaká konkréní rivalita? Znepokojuje tě, že se tu čas od času mezi sebou pokouše těch pár skalních fandů rpgf vs. d20? (o ničem jiném nevím)

Rivalita je dobrá, rivalita motivuje lidi; toto jsou však jen takové neškodné teritoriální rituálky :)
Autorská citace #19
7.6.2010 09:05 - Merlin
Ondřej Husák píše:
já tu stránku založím a zkusím to , život jsou zkušenosti a já poznám že je to nesmysl jenom, až se vyspím. tak nabídka s lidmi stále platí :)
píšeš to sám, nebo jste dva? protože změnit o 100% během minuty je divný :) (17:39/17:40)
Autorská citace #20
7.6.2010 18:38 - pipux
Merlin: jestli je toto jeho, pak 6.B znamená cca 12-13 let, což vysvětluje roztěkanost (patří k věku).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079228162765503 secREMOTE_IP: 44.200.230.43