Kultura

Autorská citace #21
20.10.2011 22:07 - noir
Sparkle: A to je myslím největší problém. Protože těch 2000 chudáků, mezi něž se počítám taky, rozhodně nebude slávu tohoto díla šířit dál... Řekl bych to takhle: Krátkodobý zisk, aneb tento rok budou u Bouchiových pěkné Vánoce, ale rok-dva to Altar jako producenta rpg her položí...

JInak v té recenzi je samozřejmě pár sporných věcí, ale o tom přece recenze je, je to osobní pohled. Já mám asi největší problém s tím, jak S. nevěří ve webovky a jejich moc opravovat omyly pravidel.
Autorská citace #22
20.10.2011 22:08 - Alnag
Chrochta: Och, jak hluboce se mýlíš. Já se pouze, narozdíl od vás - odpadlíků - nebojím zařadit mezi mučedníky a vlastence, kteří vědí, co je těžištěm dobré recenze. Co je kvalita pravidel, zábavnost hry, přehlednost struktury či trvanlivost média oproti národnímu poselství se kterým ta hra rezonuje. Nechte si svůj americký dugeonpunk. Nechte si své přiteplené hry na upíry. Jsem hrdý, že se mohu zařadit po bok lidí tak smělých, sečtělých a zorientovaných jako jsou například: Armon; kelghor; Lemmy nebo Markus. Je mi ctí stát vám po boku, pánové. Je mi ctí!

My prostě víme, že tohle je krásná budoucnost českého RPG. Tohle je etalon kvality s nímž se ani ty nejnovější zahraniční hry nemohou měřit!
Autorská citace #23
20.10.2011 22:14 - Sparkle
Alnagu cos dneska hulil?
Autorská citace #24
20.10.2011 22:18 - Alnag
Sparkle: Nic. To je pod mou vlasteneckou úroveň požívat omamné a psychotropní látky. Já pouze dýchám krásný český vzduch a to mne naplňuje bytostným štěstím. ;-)
Autorská citace #25
20.10.2011 22:20 - Me-dea
Krásný český vzduch na ostravsku odhaduji :-).
Autorská citace #26
20.10.2011 22:20 - Sparkle
noir píše:
Sparkle: A to je myslím největší problém. Protože těch 2000 chudáků, mezi něž se počítám taky, rozhodně nebude slávu tohoto díla šířit dál... Řekl bych to takhle: Krátkodobý zisk, aneb tento rok budou u Bouchiových pěkné Vánoce, ale rok-dva to Altar jako producenta rpg her položí...


Je možný že moje počty jsou mimo mísu, ale pokud vidí Bouchi z jedný knihy cca 150 kč, tak při prodaných 2k je to 300k pro něj... jelikož ho ten webshop uživil i před vydáním drd2 (a nemyslím si, že by ho posledních pár let živily příručky k drd1, však psal že v tuto chvíli už má prodáno víc drd2 než drd1 od roku cca 2006) tak myslím že má slušně vystaráno na mnoho dalších let. Kromě toho, todle není podnik kterýmu se musí věnovat na full-time nebo ho zavřít.
Autorská citace #27
20.10.2011 23:20 - sirien
ShadoWWW: Skoro :) Würzburg (asi 100km SV od Hedelbergu, na půlce cesty z Norimberku do Frankfurtu nM). Koleje tu nijak extra drahý nejsou a přitom sou docela pohodlný a po večerech mi tu na RPG nějak nezbývá čas :D

Sparkle píše:
jsou tam namalovaní tři človíčci různě obložený věcma a k tomu napsáno jaký človíček má jaký postih.

Bylo by to geniálnější, kdyby to byla původní myšlenka :) Jen si teď nejsem úplně jistej odkud to převzali.

Sparkle píše:
je prostě úspěch

Tak pokud vím, tak tu nikdo netouží zkrachovat Altar, takže pro mě za mě ať si ten úspěch klidně užijí

Sparkle, Alnag píše:
- Alnagu cos dneska hulil?
- dýchám krásný český vzduch

Buď na katedře psychologie experimentovali s vysokými koncentracemi kyslíku, nebo máte v Praze smog a Alnag to někde v centru přehnal s oxidem uhlelnatým
Autorská citace #28
21.10.2011 00:23 - Allwen
DrD2 jsem s naši družinou "testoval", ale jen první betatesting, než jsme napsali dlouhý email, který hru docela kritizoval a chtěl velkou úpravu, např jen ohledně souboje. Odezva nepřišla, kdo by ji taky čekal. Tak jsme přestali testovat. Což ovšem není tak důležité. Pár měsíců uplynulo a drd2 bylo na trhu. Tak šup si ji koupit, je to přece NOVÉ ČESKÉ RPG, a třeba je lepší, než bylo jako beta.
Prostě se to nedá hrát... je to beta verze číslo 2. A schovávat to za fakt, že je to česká hra... Ano je česká ale to se nerovná dobrá. Jsem rád, že český trh nestagnuje s RPGčkami, ale holý fakt nehratelnosti nebudu schovávat za národnost. To raději budu hrát jiné české RPG, než se trápit.
A ohledně prodeje, že se jich prodalo hodně, pravda. Dobrá reklama byla už jen to, že je to "nástupce" DrD 1.6. Takže každý čekal pořádný nářez. Místo toho vyšla jiná RPG, podobná, ale rozhodně ne nástupce...
sirien napsal pěknou recenzi ze které dýchalo zklamání člověka, jež se na něco čekal a to něco nepřišlo.
Toto zklamání jsem pocítil taky, a to po přečtení a hlavně zahrání...
Autorská citace #29
21.10.2011 00:24 - Fibriso
přibližně za půl roku až za rok vyjde update nová verze DrD II,5 , která se bude stát o 25% více, protoze tam muselo být vymyšleno spousty nových věcí.
pak vyjde verze DrD II,75, kde se opraví opravy.
Bude následovat verze DrD II+, kde se vylepsí opravy oprav, předělá se mechanika a znova se to vrátí k principům DrD1
pak přibližně rok poté vyjde DrD III v systemu D20 a všichni se poserou blahem jaká je to cool hra....
...
pak Uwe boll natočí dobrej film....
Autorská citace #30
21.10.2011 00:36 - ShadoWWW
DrD II a DrD+ mají společné, že obě mají pěkný fluff. Obě hry jdou z extrému do extrému - z rules-heavy do rules-light. Ale se samotným hraním je to bídné.
Autorská citace #31
21.10.2011 00:41 - sirien
Allwen píše:
než jsme napsali dlouhý email, který hru docela kritizoval a chtěl velkou úpravu, např jen ohledně souboje. Odezva nepřišla

To docela bolestivě potvrzuje moje podezření ohledně toho, jak testy probíhaly a v jaké filosofii se k nim přistupovalo :/

ShadoWWW píše:
DrD II a DrD+ mají společné, že obě mají pěkný fluff.

Budu předpokládat, že jsi DrD+ četl dávno a že jsi v půl jedné už unavený a pořádně nevíš, co vlastně píšeš ;)
Autorská citace #32
21.10.2011 01:25 - Gurney
sirien píše:
Máš namysli těch němců co neměli nic pořádnýho na práci, tak provedli jeden nepovedenej sociologickej experiment s tou dobou už takřka mrtvym jazykem?

Já bych to nazval spíš intelektuální masturbací, která poněkud nečekaně našla odezvu v některých vrstvách dobové společnosti. Ale v jistých vzdělávacích (zvažoval jsem uvozovky) institucích ve mě k tomuto období českých dějin vyvolali značný odpor, takže dokud nebudu muset, nehodlám tento svůj soukromý názor konfrontovat s jakýmikoli odbornými pracemi.

ShadoWWW píše:
DrD II a DrD+ mají společné, že obě mají pěkný fluff.

Dokud nezačneš srovnávat s opravdu dobrým fluffem (WFRP2 bestiář, WoD, ...) tak jakž takž ujde.
Autorská citace #33
21.10.2011 02:10 - Sparkle
Tak já jsem čekala že ten "slovanský" fluff u drd2 bude průser, ale kupodivu mi nevadil a dokonce se mi po čase i začal vcelku zamlouvat. I když při prvním čtení pravidel mi ty slovanský jména přišly totálně uncool a směšný. Proto asi udělali tu příručku tak složitě napsanou, aby se tím lidi museli prokousávat pomalu a důkladně, až si při té příležitosti zvyknou na ty slovanský jména :)
Autorská citace #34
21.10.2011 09:33 - Merlin
Mohl by mi poslat někdo pár "díleráčků" toho co měl Alnag? Docela by se mi to hodilo a měl bych zájemce. Za dobrou cenu.
Autorská citace #35
21.10.2011 10:30 - Malfin
Tak leží mi to na polici a nevím, jestli se do toho mám vůbec pouštět. Já to taky koupil spíše z nostalgie ze starého DrD. Hrajeme DnD 3.5e, takže se k tomu patrně vůbec nedostaneme...ale zajímalo mne, jakým směrem to jde...
Autorská citace #36
21.10.2011 10:41 - Alnag
Mafin píše:
Tak leží mi to na polici a nevím, jestli se do toho mám vůbec pouštět.


A takhle se - vážení - vyrabí 2.000 prodaných výtisků. Nostalgie.

Merlin: Běž si zaběhat, jsou to jen endorfiny.
Autorská citace #37
21.10.2011 10:48 - Malfin
Tak myslím, že ono se té nostalgii nejde ubránit. Když si vzpomenu na ty noci probdělé s DrD, když mi bylo 14, ve sklepní prádelně u jednoho z kamarádů. Většina tak nějak asi začínala...Dostat k D&D se nedalo, angličtina byla bídná...
Takže ano, souhlasím s tebou Alnagu, že tohle je asi hlavní motiv nákupu většiny...
Autorská citace #38
21.10.2011 11:06 - Merlin
malfin: ani nostalgie ( a to mám doma fanziny z 92 na domácím xeroxu) mě nepřesvědčila, abych si to koupil. myslím, že peníze (a ne, není to pro mě mnoho) dokážu využít na lepší věci (a to mám doma spoustu neužitečných a ve skříni se mi válí DrD+, Stín meče či Hrdinové fantasy). Doby, kdy jsem kupoval všechny fantasy knížky co se objevily a pásl jsem po všech rpg systémech jsou dávno pryč.
Nevím proč, ale připomíná mi to rpg systém, který vytvořil Sapkowski..yashredovo oko??? nebo tak nějak...ano, i to jsem si koupil a nikdy..NIKDY se neodvážil to hrát.

Alnag: vím, že nemůžeš takhle veřejně...tak mi pošli složení do PM :))

jak bych parafrázoval jednu slovenskou reklamu...vytvořit RPG je také svetové, vytvořit DrD 2 je také české
Autorská citace #39
21.10.2011 11:06 - OzzKar
Gurney píše:
vlastenecký zápal hodný našich největších obrozenců označit za legraci?


do pekel s nimi. Kdyby jich nebylo tak defaultně umíme jeden světový jazyk a méme moře :-)
(stejně to byli buzíci co by sledovali Twilight, kdyby tehdy byl)
Autorská citace #40
21.10.2011 11:09 - Almi
Merlin píše:
Mohl by mi poslat někdo pár "díleráčků" toho co měl Alnag? Docela by se mi to hodilo a měl bych zájemce. Za dobrou cenu.


Co to je? Myslíš tím, že víš o někom, kdo by koupil DrD2? Pokud ano, dej mi vědět do PM. Mám ho ve vázaný a vím jistě, že ho nikdy už potřebovat nebudu (a to jsem jinak sběratel totálně všeho).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17246603965759 secREMOTE_IP: 3.236.122.9