Kultura

sirien
11.3.2014 18:59
Aktuální verse: 0.4(beta)("finální")

Překlad ke stažení zde

Použitý překladový klíč zde (gDocs, povolené komentáře)
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k FAE jako takovému je ZDE, díky :)
Autorská citace #1
11.3.2014 18:59 - sirien
Tadá... tak zatím pokračuju vesele v podstatě podle plánu :)

...totéž, co Core - zatím to je beta, budu vděčný komukoliv, kdo mi bude ochotný zaslat korekce a komentáře. Doufám, že se nějací ochotní lidé najdou - přecejen to je o hodně hodně moc kratší záležitost :)
Autorská citace #2
11.3.2014 19:04 - chrochta
Siriene, rád se ti na to podívám.
Autorská citace #3
11.3.2014 19:29 - Gurney
Wow, krutý. Plánuješ časem i Toolkit?

Mimochodem, Amanda Valentine je ta samá Amanda-GM z příkladů ve Fate Core?

A jen tak btw, teď jsem si všiml, že na stránce s překladem nefunguje odkaz na Rozcestí (wtf, ten název je myšlenej vážně?) a text pod ním máš nejspíš nechtěně velkým písmem.
Autorská citace #4
11.3.2014 19:41 - sirien
Yop, System Toolkit bude taky. Na ten si ale lidi chvilku počkaj, protože teď jsou na řadě korekce Core, korekce FAE a překlad příkladů ke Core - pak bude teprve na řadě Toolkit (nechci toho mít v tomhle stavu rozpracovaného tolik, hezky postupně jedno po druhym)

Core a FAE bych rád uzavřel tak do konce dubna, Toolkit bych měl rád hotovej někdy koncem června. Uvidíme, jak to půjde.

Gurney píše:
Mimochodem, Amanda Valentine je ta samá Amanda-GM z příkladů ve Fate Core?

nevím, ale mám za to, že ano (už u Core jsem měl podezření, že ty příklady jsou reference k reálné hře, proto jsem ani neuvažoval o tom, že bych ta jména překlápěl do nějakých více českých, i když mi to bylo doporučeno. Skutečnost, že je ve FAE jakási Amanda uvedena mezi autory a měla na starosti "ujasňování" textu bych se na to, že to je právě ta Amanda, skoro i klidně vsadil)


(yup, blbě uzavřenej tag, díky... a na název si stěžuj Sparkle, já jen odkazuju. Že odkaz nefunguje... když si s tím Sparkle hraje a nedá vědět, tak co nadělám - až dodá novej a lepčejší, tak to aktualizuju)
Autorská citace #5
11.3.2014 19:50 - Sparkle
Rozcestí není FAE. Překopávala jsem to příliš, takže jsem tomu radši dala úplně jiný název. Jediný "překlad FAE" je momentálně ten Sirienův.

Odkaz dodám nový, já bohužel nemůžu přijít na to, jak tam povolit funkci komentářů do textu.
Autorská citace #6
11.3.2014 19:54 - sirien
psal jsem Ti to na RPG Fórum:

Píše:
docela pomůže, když to nahraješ jako gDocs soubor a ne jako Word soubor zobrazovanej v gDocs rozhraní pro docx. (v settings máš upload settings, zaškrtni tam "convert to gDocs", uploaduj znovu, textový gDocs dokument dej Share - Public on the web - Anyone can comment - Done)
gDocs neumožňují pracovat přímo s docx versí online, takhle si to lidé můžou max stáhnout a pak Ti posílat různé jednotlivé opravené verse.


jestli chceš, můžu vzít tu docx versi cos mi poslala, udělat to aby to fungovalo (stejně jako to mám u svých gDocs versí Core a FAE) a převést na Tebe vlastnictví dokumentu


EDIT: aha, hups, sorry, měl jsem chybně napsanej odkaz - každopádně to nic nemění na tom, že abys zprovoznila ty komentáře, musíš udělat postup popsaný výše)
Autorská citace #7
11.3.2014 21:30 - Sparkle
Aktuální verze Rozcestí: https://docs.google.com/document/d/1HBM2SQeFVxNTWJqFtvdQQb6a5dae5P85s-TnOEQxIl0/edit

Plánuju nicméně vyrábět nové verze kdykoli dostanu nový feedback, tj klidně i denně. Takže zatím je asi zbytečný, abyste to linkovali furt do toho článku, budete s tím mít práci navíc.

EDIT: aha, já to zřejmě můžu měnit online. Tak to asi bude furt ten stejnej odkaz. Ještě se s tím google docs nekamarádím, tak to prosím berte na vědomí.
Autorská citace #8
12.3.2014 06:00 - ShadoWWW
Wow. Tak toto si pročtu ještě dnes večer.
Autorská citace #9
22.3.2014 18:36 - sirien
Tak co, už jste se tím někdo pročetl? :)
Autorská citace #10
23.3.2014 19:43 - Dukolm
zatím jen tak nahrubo a tedka to jedu pomalu ale to po přečtení core není žádná zábava
Autorská citace #11
23.3.2014 21:32 - chrochta
Zatím jen po stránku 30. Slušné čtení, skoro bez připomnínek.
Autorská citace #12
23.3.2014 21:42 - Assassin
Zatím jen do půlky. Připomínky máš jako komentáře v gDoc verzi.
Autorská citace #13
28.3.2014 21:20 - chrochta
Hlásím, že mám přečteno. Zítra pošlu wordovský soubor s těmi asi šesti úpravami, které by bylo vhodné udělat. Četlo se to dobře, připomínky nejsou (budu muset čtené ještě trochu zažít).

Vyjma jediné: příklady, příklady, příklady. Vím, že budu chtít hromadu silně opruz práce, ale nejspíš to pomůže (pokud tedy nejsem extra mimoň). Bylo by vynikající někam na net pověsit pár (hodně) příkladů deníků dobře známých literárních a filmových postav typu Aragorn, Conan Cimmeřan, Mrakoplaš, Spock či ten ferengijský obchodník a měničský šéf bezpečnosti ze Star Trek: Deep Space Nine, pokud možno i s příslušným komentářem (tvořeno podle knihy, nikoli filmu :), má tenhle aspekt, protože si myslím, že... ). Lidi je znají a jejich převedení do Fate statistik by jim mohlo pomoci vytvořit nějakou podobnou postavu.
Autorská citace #14
28.3.2014 21:58 - Sparkle
chrochta píše:
Bylo by vynikající někam na net pověsit pár (hodně) příkladů deníků dobře známých literárních a filmových postav typu Aragorn, Conan Cimmeřan, Mrakoplaš, Spock či ten ferengijský obchodník a měničský šéf bezpečnosti ze Star Trek: Deep Space Nine, pokud možno i s příslušným komentářem (tvořeno podle knihy, nikoli filmu :), má tenhle aspekt, protože si myslím, že... ). Lidi je znají a jejich převedení do Fate statistik by jim mohlo pomoci vytvořit nějakou podobnou postavu.


Bacha na copyright.
Autorská citace #15
29.3.2014 08:05 - Jarik
Tak jim nebude psat jmena a rasy :)
Šéf bezpečnosti vesmírné lodi,
Právoplatný nástupník trůnu, ... :)
Autorská citace #16
29.3.2014 15:27 - sirien
Chrochta: super, díky :)

FAE je přeložené kompletně, tzn. včetně příkladů co tam jsou. Žádné další tam přidávat nebudu.

Co udělat můžu je, že napíšu nějaké ukázkové postavy a podobné věci do článku a ten odkážu z článku s překladem, to není problém.
V Google+ komunitě svého času (někdy po vydání FAE) byla přímo průtrž toho jak různí lidé ze srandy postovali různé postavy z komiksů, filmů a knížek překlopené do FAE, možná to tam půjde ještě dohledat.

Sparkle: non-commercial fan-work. Copyrighty mě v tomhle směru absolutně nezajímaj.
Autorská citace #17
29.3.2014 16:24 - chrochta
Ten článek s ukázkovými postavami by byl vynikající, odkaz na onu fanouškovskou smršť ještě lepší.
Autorská citace #18
15.4.2014 00:10 - Sparkle
Konec dubna je deadline pro připomínky k Fate Rozcestí. Připomínám odkaz: https://docs.google.com/document/d/1HBM2SQeFVxNTWJqFtvdQQb6a5dae5P85s-TnOEQxIl0/edit

Budu ráda za vaše rýpance do textu. S pravidly se hýbat nebude (to bude čisté FAE), s omáčkou libovolně. Knížka bude mít zřejmě o 16 stran víc než FAE (zas takový rozdíl v ceně to nebude, je to lepší než mít nervy, jestli to tam nacpu i s tabulkou náhody, překladovým klíčem atd.)

Vzorové postavy na konci jsou jiné než v originále z důvodu sladění s ilustrátory. Trochu se s nimi dá hýbat, pokud vám některá z nich přijde uncool. Ilustrace zatím nemám právo zveřejnit, protože jsou v beta stavu. Obálku budou dělat Ecthelioni, na vnitřek mám někoho jiného.

Kdo to potřebuje jako offline dokument, dejte vědět, pošlu jako doc.

V květnu se dopiluje korektura gramatiky a vysází se to.

Předem díky všem, kdo se zapojí. Chci hlavně vypustit něco kvalitního, marketing atd je zas další věc, ale ten kvalitní produkt tam prostě chci mít.
Autorská citace #19
15.4.2014 00:46 - York
(Už jsem to tu jednou psal, ale pro jistotu připomenu.) Na komentování herních mechanik Fate se moc necítím (leda bych narazil na zjevný error), ale můžu ti nabídnout to, co Sirienovi, tj připomínky jazykového rázu. Jen bych to rád dělal až budeš mít ujasněné znění textu. Tak pak kdyžtak dej vědět.

PS: Jo a na to se asi ten doc hodí nejlíp, navrhované změny a připomínky jsou v tom opravdu pěkně vidět. Googlí account nevím, jestli vůbec nějaký mám, takže to teď ani nevyzkouším. Nehledě na to, že mi ve staré opeře nefunguje ten link ;-)
Autorská citace #20
15.4.2014 00:51 - Sparkle
York píše:


S tebou počítám, nechám si tě kdyžtak na první týden v květnu. Bude se mi hodit jazykový hnípal, zrovna dneska jsem tam našla několik errorů typu shoda podmětu s přísudkem, je mi jasný že tam toho je víc.

Na psaní poznámek do toho Google dokumentu tam nemusíš mít account. Dá se tam psát jako anonymous.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083031892776489 secREMOTE_IP: 52.91.84.219