Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.12.2020 13:34 - Aegnor
cyrasil: pokud vidím správně, tak je to v JaD stejně.


cyrasil píše:
Ptam se ciste ze zvedavosti/pro inspiraci. Je to fakt jen drobnost, takze bych byl rad aby se tu kvuli tomu nerozpoutal flame o gamedesignu

Ale tak flame taky zvládneme. :-)
4.12.2020 13:35 - cyrasil
Diky za info.

Píše:
Ale tak flame taky zvládneme. :-)


Toho jsem si prave vedom:-D
4.12.2020 14:07 - sirien
cyrasil: nechali jsme to přesně tak, jak to je v DnD, protože nám to přišlo funkční a nebyla žádná inspirace na zajímavou/lepší alternativu. Jediný že v kapitole o vybavení jsme vedle sloupce s nahazováním zlata přidali sloupec s předpočítanou průměrnou hodnotou hodu (protože někteří hráči si třeba budou chtít nakoupit, ale nejsou fanoušci Monteho házecí obsese, který tu zjevně zůstala jako relikt jeho působení v ranné fázi vývoje)

V kapitole 2 (úvodní tvorba postavy s předdefinovanými volbami) jsme pro určení výbavy použili volby povolání a průzkumnické balíčky (vyjma barda, ten má zábavní) s jedinou výjimkou kdy u jedné varianty Bojovníka sem to hacknul a dal mu zbraňové combo které se z těch voleb povolání poskládat nedá (ale dá se v klidu nakoupit), protože mi přišlo cool.

EDIT: jinak z hlediska game designu je povolání významější faktor pro rozpočet, protože různá povolání mají velmi odlišné vstupní náklady pro své fungování - barbar si vystačí jen se svojí dvoubřitou sekerou, zato kouzelník potřebuje knihu (hop 50 zl v tahu za "nic" jen protože prostě proto...), válečník potřebuje zbroj a slušný zbraně (protože válečník bez AC a damage je postava na tužku) atp. - tahat do tohodle Zázemí by vedlo k vlivu Zázemí který nebyl by design žádoucí. Fikčně lze snadno říct že Zázemí ukazuje co děláš mimo profesi nebo z jekého prostředí pocházíš, ale kolik máš cash / za kolik máš výbavu je dáno Tvým povoláním jako takovým, nikoliv celoživotními úsporami.

Určitě by to šlo snadno hacknout a udělat to nějakym poměrem - otázka zní, jestli to bude fun a jestli tim dostaneš do hry něco zajímavýho - já tam ve skutečnosti nic moc nevidim.
13.12.2020 20:56 - Necromancer
Testovací materiály, Rasy-ostatní, str. 3:

OK, tak si spolu budeme povídat půlčíčtinou... Děti, dnes si probereme základy rodů půlčičtiny... Jak se půlčíčtinou řekne "kdo to sakra vymýšlel?!"?

Více netřeba.
13.12.2020 21:15 - Log 1=0
Takhle to slovo samozřejmě nebude nikdo používat.
A jak jinak nazvat jazyk pulčíků?
13.12.2020 21:20 - Pan Bača
Asi stejně jako u obecné nebo dračí řeči? Tedy řeč půlčíků nebo půlčická řeč? Nebo půlčičí řeč? (Půlčík podle vzoru kluk ;-))
13.12.2020 21:31 - sirien
Jakože... tohle je takové. No.

Zaprvé ta ekvivalence že co rasa, to vlastní jazyk a že co rasa to právě jeden jazyk je taková... hloupá a líně nestylová sama o sobě.

Zadruhé zrovna u půlčíků ta půlčičtina je docela - jakože dost násilně roubovaná, no.

Zatřetí jak píšeme někde v kapitole... pět, tušim? tak tyhle názvy sou pracovní a v konkrétních světech je dobré je nahradit konkrétními názvy jazyků (tak jako je elfština obecně, ale ve Středozemi to je Sindarin.

Začtvrté - já bych si tím nepoužíváním nebyl tak jistý, Logu - ono po vzoru takové neexistující "čínštiny"...
13.12.2020 22:18 - York
Log 1=0 píše:
A jak jinak nazvat jazyk pulčíků?


Půlřečtina ;)
13.12.2020 22:26 - Colombo
Velmi malá falanga
14.12.2020 07:48 - Pan Bača
tak mě napadá, v JaD asi nebudou Hobiti jako v překladu?
14.12.2020 07:48 - Necromancer
York: :-) - víc netřeba...
14.12.2020 11:05 - ShadoWWW
Píše:
tak mě napadá, v JaD asi nebudou Hobiti jako v překladu?

Hobit se mnohem lépe skloňuje než půlčík. I ta jejich řeč. Hobitština je naprosto OK, ale půlčičtina zní fakt hrozně. Když už, tak půlčíkština. Ale i to zní hůř než hobitština.
14.12.2020 11:16 - Pan Bača
a nenarazí hobiti na autorská práva?
14.12.2020 11:51 - ShadoWWW
Mělo je DrD 1, má je DrD 2, má je Asterion. Takže není důvod, proč by je nemohly mít Jeskyně a draci.
14.12.2020 13:45 - LokiB
ShadoWWW: no, ta logika není úplně přesná ... u DrD 1 se na nějaké licence dost kašlalo. jestli na ně bude kašlat JaD, není to samé :)
14.12.2020 14:12 - sirien
Mě se líbí, jak dva lidi kteří mají oba přístup k pracovním materiálům budou radši spekulovat o tom, co v nich je napsané, než aby se šlo prostě podívat, co tam je napsané.
14.12.2020 16:13 - Necromancer
Sirien: Když jsem psal ten první přízpěvek, přesvědčil jsem se jestli tam ta věc pořád je.
Jestli jsi to právě přepsal (teď to nemám při ruce, tak nevím) a teď děláš že to tam není, řeknu tak akorát že seš sketa - Více netřeba.
14.12.2020 17:04 - sirien
Necromancer: tak zaprvé sem vůbec nemyslel Tebe, ale Lokiho a ShadoWWWa, a zadruhé sem nekomentoval jazyk, ale to jestli v JaD budou hobiti nebo půlčíci.
14.12.2020 18:06 - LokiB
sirien: sorry, jsem nepochopil, že máte v JaD někde písemně podchycené i věci s dědici JRRT. Nebo jsem to četl a zapomněl.

Resp. já jsem nereagoval na to, jestli to v JaD JE, ale na ShadoWWW názor, že dřív se kašlalo, dneska se může kašlat taky.
14.12.2020 18:10 - sirien
Loki: no a letmým nahlédnutím do JaD dokumentů (zejm. např. 3.1) bys zjistil, že tam jsou půlčíci (právě protože práva etc.) a nemusel bys o tom se ShadoWWWem spekulovat :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097305774688721 secREMOTE_IP: 35.175.236.44