Kultura

ShadoWWW
5.10.2017 14:48
Dostal jsem žádost, abych přeložil videa o Xanatharovi, protože ne všichni zájemci zvládají angličtinu. Jako první zde proto dávám překlad nového videa s černokněžníkovým patronem Nebešťan. V nejbližší době sem hodím i překlady ostatních videí (minulých a postupně i budoucích).
Autorská citace #61
12.10.2017 10:28 - ShadoWWW
jj, včera jsme hráli, tak nebyl čas. Dnes bude. Snad stihnu dvě, včetně té dnešní.
Autorská citace #62
14.10.2017 01:45 - LokiB
Autorská citace #63
14.10.2017 08:00 - ShadoWWW
Autorská citace #64
16.10.2017 22:33 - ShadoWWW
Obsah:

Ch 1: Character Options

Barbarian

Path of the Ancestral Guardian

Path of the Storm Herald

Path of the Zealot

Bard

College of Glamour

College of Swords

College of Whispers

Cleric

Forge Domain

Grave Domain

Druid

Circle of Dreams

Circle of the Shepherd

Learning Beast Shapes

Fighter

Arcane Archer

Cavalier

Samurai

Monk

Way of the Drunken Master

Way of the Kensei

Way of the Sun Soul

Paladin

Oath of Conquest

Oath of Redemption

Ranger

Gloom Stalker

Horizon Walker

Monster Slayer

Rogue

Inquisitive

Mastermind

Scout

Swashbuckler

Sorcerer

Divine Soul

Shadow Magic

Storm Sorcery

Warlock

The Celestial

The Hexblade

Eldritch Invocations

Wizard

War Magic
This Is Your Life

Origins

Personal Decisions

Life Events

Racial Feats

Ch 2: Dungeon Master's Tools

Simultaneous Effects

Falling

Rate of Falling

Flying Creatures and Falling

Sleep

Waking Someone

Sleeping in Armor

Going without a Long Rest

Adamantine Weapons

Tying Knots

Tool Proficiencies

Tools and Skills Together

Tool Descriptions

Spellcasting

Perceiving a Caster at Work

Identifying a Spell

Invalid Spell Targets

Areas of Effect on a Grid

Encounter Building

Quick Matchups

Random Encounters: A World of Possibilities

Arctic | Coastal | Desert | Forest | Grassland | Hill | Mountain | Swamp | Underdark | Underwater | Urban

Traps Revisited

Simple Traps | Designing Simple Traps

Complex Traps | Designing Complex Traps

Downtime Revisited

Rivals

Downtime Activities

Buying a Magic Item

Carousing

Crafting an Item

Crime

Gambling

Pit Fighting

Relaxation

Religious Service

Research

Scribing a Spell Scroll

Selling a Magic Item

Training

Work

Awarding Magic Items

Common Magic Items

Magic Item Tables

Ch 3: Spells

Spell Lists | Spell Descriptions

Appendix A: Shared Campaigns

Appendix B: Character Names

Nonhuman Names | Human Names

Credits

Disclaimer: No goldfish were harmed in the making of this book. Especially not Sylgar. Sylgar definitely did not die because we forgot to change his water. If you see Xanathar, make sure it knows that. Be perfectly clear Sylgar was not harmed. And we had nothing to do with it. Better yet, don’t bring it up, and don’t mention us.
Autorská citace #65
17.10.2017 05:35 - ShadoWWW
Ukázka klerikovy domény Výheň.
Autorská citace #66
18.10.2017 22:04 - LokiB
Drunken Master Monk
Hexblade Warlock

Tak z popisu vypadá Drunken Master zajímavě pro fanoušky Jackieho Chana :) Popisované schopnosti budou protivníky frustrovat, jak se sami zraňují při svém útoku na Drunken Mastera. Lidé si o to psali. Konec konců, byla to jedna z core prestige class pro Monka i v původních edicích.
Autorská citace #67
19.10.2017 21:33 - ShadoWWW
Zajímavé. Černokněžník hexblade má mě působí z hlediska herních mechanismů podobně jako hraničář chodec z DrD 1.6, i když fluffově je jiný.
Autorská citace #68
19.10.2017 22:52 - Log 1=0
Já jsem ten poslední, kdo by si na něco chtěl stěžovat. A na ShadoWWWa tím spíš. Ale to překládání videí bylo odloženo, nebo ukončeno? Ať vím, jestli být trpělivý, nebo to zkusit poslouchat anglicky.
Autorská citace #69
20.10.2017 18:36 - ShadoWWW
Teď jsem měl spoustu práce, tak nebyl čas. A co jsem něco málo měl, tak jsem pracoval na Volovi. Přes víkend na těch videích zapracuju.
Autorská citace #70
21.10.2017 12:45 - ShadoWWW


Pozitivně mě překvapilo:
- Lidská jména z reálného světa? Včetně slovanských? (Že by se v americké hře dala hrát slovanská fantasy? ;-))

Negativně mě překvapilo:
Jen 192 stran? Je to sice víc než ve SCAGu (159), ale doufal jsem aspoň ve stejný počet, jako měl Volo (224).
11 stran z (jen) 192 zaplácaných jmény, která se dají najít na Wikipedii. :-/

(Ano, ta jména mě překvapila mile i nemile.)
Autorská citace #71
21.10.2017 19:12 - Merlin
ShadoWWW píše:
A co jsem něco málo měl, tak jsem pracoval na Volovi. Přes víkend na těch videích zapracuju.

vůbec si jich nevšímej :D nebo to nebude ani do dušiček :D
Autorská citace #72
21.10.2017 21:45 - efram
taky se přimlouvám.......volo v před
Autorská citace #73
21.10.2017 21:59 - Log 1=0
Popravdě, čekal jsem reakce typu "Kašlu na to, nestíhám." nebo "Odloženo na dobu po dokončení Volova průvodce." Souhlasím, že ten je priorita, tohle je jen reklama na příští rok.
Autorská citace #74
30.11.2017 00:17 - ShadoWWW
Dosud vyšly tři errata na tuto knihu:

1) Bojovníkův obor Mystický lučištník (Arcane Archer) nepotřebuje ke své schopnosti Mystická střelba (Arcane shot) magický šíp.

2) U barbarovy Cesty starodávného strážce (Path of the Ancestral Guardian) je u Duchovního štítu (Spirit Shield) správně text, ale špatně přidružená tabulka. Kostky v tabulce mají být k6, ne k8.

3) U kouzla mentální bodec (mind spike) má zranění kouzla na vyšších úrovních růst o k8, ne k6. (Zatímco ostatní už je na DnD Beyond a ve Fantasy Grounds opraveno, tak toto ještě ne.)

Jeremy Crawford taky dnes vydal doporučení pro ty, kterým přijde léčivý přízrak (healing spirit) mimo boj příliš silný, aby si tam doplnili větu: "Kouzlo skončí, když léčivý přízrak obnoví životy kolikrát, kolik je dvojnásobek opravy tvé sesílací vlastnosti (ale minimálně jednou)."
Autorská citace #75
30.11.2017 09:03 - Maelik
ShadoWWW píše:
Cesty starodávného strážce


Mno, jsem nezkušený zelenáč, ale přijde mi, že jsou i lepší překlady.
Ancestral není to samé co ancient. Pointa není, že je tam kdokoliv starý, nebo starodávný, pointa je, že ten barbar volá na pomoc duchy svých předků.

Takhle z fleku mě jako alternativa napadá akorát Cesta rodinných duchů, případně Cesta ochránců rodu, což uznávám není o mnoho lepší.
Autorská citace #76
1.12.2017 15:23 - rykymary
Zdravim prosimvas neplanuje nekdo preklad pruvodce ?:) dekuji za odpoved :)
Autorská citace #77
1.12.2017 15:25 - sirien
Nevím o tom. ShadoWWW teď dodělává Vola a jinak začal bejt dost vytíženej, možná pokud se bude chtít Merlinovi...

...Pokud to někdo přeloží, tak sem schopnej k tomu udělat sazbu.

Pokud tam chceš přeložit nějakou konkrétní věc (pár kouzel, subclassu...) tak napiš a když budu mít někdy volnej večer s chutí nad něčim prokrastynovat tak se Ti na to podívám (neslibuju ale že to bude nějak obratem).
Autorská citace #78
1.12.2017 17:36 - Merlin
Merlin překládá ToA
Autorská citace #79
1.12.2017 17:51 - ShadoWWW
Mám velkou chuť to od ledna začít překládat. Je to i docela krátké ve srovnání s ostatními příručkami.
Autorská citace #80
1.12.2017 18:03 - Merlin
ShadoWWW píše:
Mám velkou chuť to od ledna začít překládat. Je to i docela krátké ve srovnání s ostatními příručkami.


:D necháš mě překládat od 2. kapitoly a pak chceš pláchnout? :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082756042480469 secREMOTE_IP: 44.197.114.92