Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
27.7.2020 13:57 - Boldrick
to Jezus: Já to nepsal jako výhodu, ale když se náš styl vedení dětské hry neosvědčí, musíme si na něm najít nějakou výhodu :-)
Když někomu ubližují či někoho zabíjí tak to není nikdy jen tak, vždycky je to bolestivé plné krve a řevu, asi jako ve skutečnosti. Samozřejmě, že je to baví, ale máme pocit, že pomalu se tomu snaží vyhýbat.
Likvidace bezejmenného počtu skřetů mi přijde horší.
27.7.2020 14:31 - sirien
Pepův post sem smazal. Téma, které tu řešil, považujte za uzavřené.

Drobné dovysvětlení věci je tady.


Téma larperů a bomb v metru si Loki&spol vzali sem do kontroverze. Otázka dětí a her s vražděním skřetů se tam případně hodí taky.
27.7.2020 14:34 - Jerson
Návštěvník píše:
Sirien se obul do autorů Končiny kvůli sexuálním tématům, přitom je sám používá.

Abych byl fér, a taky kvůli tomuto:
LokiB píše:
Bashování LK za Končinu je z mého pohledu věcí osobních antipatií ne moc velké části "komunity". Jakože kdo chce psa bít, hůl si najde.


Víly jako sexuální otrokyně a Satyry jsem do diskuse o Končině poprvé přivedl já tady - přišlo pár poznámek ze strany ostatních, ale celkem nic vážného. Leda až o něco později se Sirien opřel do článků, ve kterých byli autoři končiny (sebe)popisováni jako zkušení designéři, kteří dělají to, co nikdo před nimi. Jinak to bylo celkem obvyklé rozebírání jejich systému a světa, které zčásti vyšlo z mé analýzy - jako obvykle poměrně komplexního rozebrání všeho, co mi přišlo podivné.

Pokud máš dojem, že to bylo neoprávněné, tak dám k lepšímu tenhle můj komentář k dovednostem v Končině.
Tenkrát pobavil, věřím, že pobaví i po šesti letech znovu.

A dávám to jen jako protiargument tvrzení o nějaké osobní antipatii vůči LK. Pobavení nad jejich profi tvorbou, to ano. Sarkastické komentáře na zkušenosti autorů Končiny - to taky. Ale že by v tom bylo něco osobního, a to i ze Sirenovo strany, to rozhodně ne.

Na to došlo až mnohem později, když (tuším) LK obhajoval podobu víl a kentaurů v Končině a vhodnost pro hráče ve věku 12+, ale k tomu jsem zatím nedošel.
27.7.2020 16:54 - efram
Jerson píše:
Ale že by v tom bylo něco osobního, a to i ze Sirenovo strany, to rozhodně ne.


No moc to teda nevypadá, že by jsi měl pravdu. Bylo to probráno hned v počátku diskuse a až následný obsahlejší koment k projektům LK byl, řekněme, objektivnějším shrnutím.

edit:

Končinu jsem opravdu nečetl, přečetl jsem si Jersonův souhrn Vlastností k těm pravidlům. A už jsme pochopil proč Jersoně říkáš, že Sirien není zaujatý. Z tvých popisů vlastností ta nezaujatost přímo čiší. Jestli tohle měla být konstruktivní kritika tak se ani nedivím, že se do diskuse nikdo z LK teamu ani nezapojil.
27.7.2020 18:38 - Jerson
Psal jsem, že v kritice Končiny nebyly na začátku žádné osobní antipatie k LK.
Co myslíš tou (ne)zaujatostí, to netuším. Když něco komentuju nebo si dám práci s kritikou, tak mě to rozhodně něčím zaujalo. Často tím, jak je to nesmyslné.
27.7.2020 19:47 - efram
Je to uplne jednoduché, styl jakým si to zhodnotil je tak výsměšný, že by jen těžko mohl podnitit další diskusi. Cetl jsem jen část nasledne diskuse - a jako vysmek luxusni. Byl tam jeden zajimavej post (nemohu ho ted dohledat) ze ten projekt sledovalo dost lidi a mozna je shcopen oslovit vic lidi nez zdejsi projekty (opengaming atd.) protoze hraci jsou nenarocni.
27.7.2020 20:48 - Jerson
Eframe, pokud jsi to minul, tak v roce 2014 měl tým Končiny promo, kde se psalo o jejich designérských zkušenostech. Měli jsme pochybnosti. Pak napsali pravidla, ke kterým jsme se vyjádřili, že stojí za houby - nicméně dle jejich vyjádření na reakce na Kostce i RPGF nebudou brát ohled (což jsem ani nečekal). Moje hodnocení mohlo být klidně výsměšné, na jejich tvorbu to nemělo vliv a diskuse s autory by stejně nevznikla. Takže jsme se o tom tady bavili sami s tím, že vy udělali lépe, když by adaptovali nějaký existující systém.
Tvorba systému Končiny se nedařila, tak nabídli tuším 40 000 Kč za to, když ho někdo dopracuje a vyladí. Nevím zda na tím pracoval Onge, Skew nebo kdo, ale nepodařilo se.

Teď máme rok 2020 a Končina jede na DnD5. Tedy měli jsme pravdu.
QED.
27.7.2020 21:03 - efram
Jerson

Nedivím se, že ti unika ta pointa. Datumu jsem si všiml a já se jich nezastavam. Jen rikam ze styl, který jsi v recenzi projevil byl kontarproduktivni k další debate. A je úplně jedno jestli jsi měl nebo neměl pravdu, protože o tom můj příspěvek nebyl.
27.7.2020 21:40 - asdf
Jerson píše:
Tvorba systému Končiny se nedařila, tak nabídli tuším 40 000 Kč za to, když ho někdo dopracuje a vyladí. Nevím zda na tím pracoval Onge, Skew nebo kdo, ale nepodařilo se.

4000, Onge
28.7.2020 11:14 - Gediman
Efram: to je typická destruktivní kritika, které jsem si u Voidu užil také dost. Je to mnohdy bohužel standardní přístup, méně náročnější než konstruktivní. Co chci říct, je to, že konstruktivní kritika pomůže nejen chybu odstranit, ale také nasměrovat autora správným směrem.

Je to jako když ostatní řekli, že satyrové a víly jsou úchylný prvek a žádali jeho zrušení. Já oproti nim dal návrh (pár příspěvků zpět, takže pozdě, ale jako příklad to stačí), jak by se to dalo udělat lépe - a to přesto, že mé znalosti settingu jsou nulové.
28.7.2020 11:20 - Jerson
Návrhů, jak je udělat lépe, jsme dali víc. Reakcí autorů bylo, že jim se to tak líbí a naše názory si můžeme strčit za klobouk.
To byla tak nějak debata v kostce.
28.7.2020 11:58 - Jezus
Gedima: Vidíš, k reakci na tebe v žáru flamu pozapomněl. (Že by OT v kombinaci se záměrným podněcováním reakcí bylo vážně naškodu přínosnosti diskuse? :-D)
Jerson má pravdu, nebyl to jen požadavek zrušení, stačilo přepracovat problematické části (víly sami o sobě jsou v pořádku, jejich sexuální zotročování už patří někam jinam), ale ani o tom nechtěl autor zpočátku slyšet.
Btw to, že hlavní problém satirů byla jejich přístupnost coby hráčské rasy, jsi trefil na první dobrou. Samozřejmě se to v diskusi objevilo, ale i tak - dobrý postřeh hned z kraje.
28.7.2020 12:14 - LokiB
Problém je, že když někdo dá návrhy na to, jak udělat něco lépe, a ten návrh je oslyšen, není snadné další reakce k danému objektu nepovažovat za ... ovlivněné :)
28.7.2020 12:23 - Jerson
Někdo snad říká, že nebyly ovlivněné?
Klidně se přiznám k tomu, že když někdo o svém výtvoru prohlásí, že je "Dobrý a realistický", tak si ho přečtu a řeknu mu, že takový tak úplně není (= není podle mě, ale čert to vem).
A když i po jedné či dvou nejkřiklavějších ukázkách dotyčný trvá na svém, že to opravdu je dobré a realistické, tak jeho výtvor rozeberu na šroubky a zdůrazním každou sebemenší část, která je s tímto výrokem (opět podle mě, ale čert to vem) v rozporu. A ještě k tomu přidám sarkasmus a (rádoby)vtipnou formu, protože když už se s tím píšu a vím, že to autor odmítne, tak ať pobavím alespoň čtenáře. A naložím to dotyčnému lopatou.

Přičemž je mi jedno, zda je to Gediman nebo autorský tým Končiny. Není v tom nic osobního, s Gedimanem normálně pokecáme, když se vidíme, protože nehodnotím člověka, ale jeho výtvor, alespoň pokud je to oddělitelné.

Nikdy jsem neřekl, že moje hodnocení je nějak objektivní a nezaujaté - pokud tím není myšleno předpojaté, jako že bych měl k nějakému dílu výhrady už na základě osoby tvůrce. Takové nařčení jednoznačně odmítám.
28.7.2020 12:53 - Gediman
Že by někdo tahal do hodnocení (čehokoliv) osobní antipatie, o tom jsem se ani neopovažoval uvažovat.

Ale pokud jste autorům Končiny dali konstruktivní kritiku, tak ok. Já tu situaci nesledoval. Hodně taky pomáhá, když se autor podívá na své dílo s delším časovým odstupem. Tedy, důležité je, aby ho neopustil. To říkám z osobní zkušenosti :)
28.7.2020 21:24 - efram
Jerson píše:
Někdo snad říká, že nebyly ovlivněné?


tys to řekl, že tve puvodní !recenze" nebyly ničím ovlivněny. Oprav mě pokud se pletu
28.7.2020 22:27 - Jerson
Nikde nemůžu najít, že bych něco takového napsal. A asi bys tomu neměl neříkat "recenze", to byl soupis chyb a nesmyslů.
29.7.2020 00:16 - malkav
Jerson píše:
A dávám to jen jako protiargument tvrzení o nějaké osobní antipatii vůči LK.

Jinými slovy říkáš, že žádná antipatie nebyla, tedy jsi nebyl ovlivněn osobním názorem. Resp. tak to čtu třeba já.

Mimochodem začíná to být opravdu dost otravné, asi ve smyslu:
A: Posrali jste to!
B: Jo posrali.
A: Ale dřív jste to obhajovali!
B: Jo, ale posrali jsme to.
A: Takže jste to prostě posrali a budeme to na vás pořád vytahovat!
...
29.7.2020 07:46 - Jerson
A víš, že ta diskuse začala tvou otázkou?
Případně bys mohl dohledat začátek tady k mé poznámce - otázce.

Každopádně jsi na svou otázku dostal shrnutí, ktero ti podle svých slov některé souvislosti objasnilo. Sám jsi psal, že jsi všechny tyhle věci neměl spojené (s jedním člověkem.)

Zbytek je dán reakcemi, zejména od lidí, kteří původní Končinu nepamatují, a reakcemi na reakce.

Přijde mi trochu nefér, že napřed jsi chtěl slyšet důvody odsudku, a když si je Sirien podrobně napsal, tak píšeš o neustálém vytahování.

Btw. Sirien a další lidé okolo Kostky mají takové antipatie k LK, že měl možnost předvést živé hraní Krotitelů Draků na Gameconu - na akci, kterou spoluorganizují.

Tady už můžu jen pokrčit rameny, fakt nemám co dodat.
29.7.2020 08:51 - efram
Jerson

Malkav, ale nerozporuje to co sepsal Sirien, on rozporuje následne další plivání. Kapiš?

Odpověď na tvůj post #919 ti dal už Malkav, nebudu se tedy opakovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09896993637085 secREMOTE_IP: 52.91.0.68