Pravidla

Necromancer
23.3.2021 15:09
Autorská citace #41
2.4.2021 08:05 - Gergon
sirien píše:
Přesvědčení neznamená, že je postava dokonalá.

Nic takového netvrdím, ani kapitán amerika není dokonalý =) ale tím že jsi rozepsal character arc ironmana jsi akorát potvrdil to co tvrdím od začátku - není zákonně dobrý =) to je celé, víc jsem to pitvat nechtěl =)
Autorská citace #42
2.4.2021 09:09 - Necromancer
Add přesvědčení hrdinů

1) Benner není Hulk - To je podle mě velmi důležitý fakt, na který se ale často bohužel zapomíná. Hulk je ten Chaoticky Neutrální surovec, který ničí co mu přijde do cesty, ale zastaví se třeba před hezkou holkou - ta generálova dcera, Natasha, se kterou má nějaký vztah. Benner je ten Zákonně Dobrej génius, kterej se dobrovolně vydá léčit černochy do slumů. Své přeměny se o ává a když je zase zpátky, strachuje se o nevinné, které mohl zranit. A kladivo se tehdy na párty vydal zvednout Benner.
2) Hawkai není bezcitný vrah ani žoldák. Je to voják co plní rozkazy, ale taky jenom ty dobré. Má rodinu kterou miluje a která miluje jeho. Rozhodl se nazabít Maximofovy, i když měl příležitost a lidi které zabíjel byli a) Chitauri b) Roboti c) Fanatici z Hydry d) Outrideři... To je jako říct že kažfej Paladin musí být zlej (nebo minimálně nemůže být dobrej), protože zabíjí Skuruty a Bazilišky.
3) Ano, Tony Stark byl sice na začátku arogqntní sukničkář s vysokým egem. Ale to první se vyřešilo postupem filmů, to druhý jeho vstahem s Pepper a to třetí později taky nějak. V AoU už byl určitě klaďas, sice ne možná na 100%, ale pak v EG ano.

Takže ti hrdinové mají nárok na ZD přesvědčení, v D&D-like hře, ale stejně Mjolnir nezvedli.
Autorská citace #43
2.4.2021 10:29 - sirien
Necromancer: mám trochu podezření, že tu osu Řád-Chaos nevnímáš úplně správně. Zákonné dobro není o nic víc nebo míň dobré než to Neutrální nebo Chaotické. Ta osa Ř-C mluví o něčem úplně jiném a záměrně nesouvisejícím.

Banner je spíš Neutrálně dobrý. Stark rozhodně není Zákonný. A Hulk je zlej a fakt že nezmlátí hezkou holku to fakt nemění.

Ale asi totéž co Loki - asi nemám moc chuť to pitvat, charakter MCU postav tu je pro mě spíš nijak moc zajímavý OT.
Autorská citace #44
2.4.2021 11:44 - LokiB
Všichni vědí, že když budete chtít aplikovat pravidlová přesvědčení na reálné postavy, ale i na postavy z knih a filmů, tak to v naprosté většině případů nebude sedět dokonale. Ano, některé vymyšlené archetypální postavy se mohou blížit ZD či ZZ, ale u naprosté většiny je to obvyklá hádka o to "nene, on je víc tohle než tamto".

Taky mě nebaví sirienův způsob diskuse "já budu mít poslední slovo, pak řeknu, klidně i opakovaně, že už mě to nebaví, tím jakože diskusi ukončím" :) A ještě zopakuji, že "důkaz úporným tvrzením není důkaz".
Ve skutečnosti si myslím, že si sirien ani nemyslí to, co píše, ale chce se o Velikonocích hádat
A tím to můžeme ukončit, nebo se jít o přesvědčení hádat do jiné diskuse :P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15153098106384 secREMOTE_IP: 3.80.5.103