Produkty

Alnag
7.5.2008 08:42
Původně polská, do angličtiny přeložená hororová hra na motivy H.P.Lovecrafta usilující navodit atmosféru jeho děl...
Autorská citace #1
7.5.2008 08:42 - Pilgrim
Zajímavá shoda okolností - právě jsem si o De Profundis četl nějaké recenze a reakce. Recenzent se pozastavoval nad tím, že i přes vnější varování, že je to míněné ne jako způsob života, ale pouze jako hra, je hráčům v pravidlech samých razeno přesně toto: aby interpretovali běžné události svého života "Cthulhu" způsobem. Člověk by skoro, řekl že při trpělivém a nadšeném hraní se to šílenství musí nakonec dostavit. Posuďte sami: In De Profundis we don't declare to the Game-master that we are going to do a library search. We go to a real library ourselves to look for vague comments and hints which cause shivers of cosmic terror. We have all the books of all the libraries in the world to look through and fish for secrets and hidden, disguised truths.
The best way to filter the reality around you is to evoke the state of controlled paranoia, or schizophrenia. You see something, and say this is It. You can see the second bottom, the hidden side of the world, the real face of monsters and mysteries inhabiting our world in disguise. You can see through all this, through their camouflage. You begin to notice the details that have been hidden from your view.
A nakonec:
It's getting harder and harder to tell fictitious letters, which come from the insides of our minds, from the real letters from the real world. Actually it wouldn't make a difference if our reality turned out to be as nightmarish as we describe it in our De Profundis letters. The two types of letters would just be the same. They would just all be letters from the Abyss.
Kdyby byla ta hra napsaná někým, kdo by se snažil ostatním nenásilnou a postupnou formou ukázat, že Mythos skutečně existuje možná by to udělal přesně takhle. Třeba se nejedná ani tak o hru jako o skrytý náborový leták Cthulhu kultu nebo nějaké organizace, která proti Mythosu naopak bojuje. Kdyby ovšem něco takového doopravdy existovalo, kdyby...
Autorská citace #2
7.5.2008 11:40 - Vaeranias
Pilgrim: Bomba napad! Jdu to sehnat. (To, ze jsem paranoik neznamena, ze po me nejdou :-)
Autorská citace #3
7.5.2008 12:17 - Jerson
Však tohle je také osvědčený způsob - vyjít z toho co znáš a podávat se na realitu jiným pohledem, pohledem člověka, který "ví" ... a zjistíš, že nepotřebuješ vymýšlet jiný svět, protože ten je všude okolo.
Ostatně znáš někoho, kdo by se setkal s nějakou bytostí Cthulhu, tvrdil ostatním že nic takového neexistuje a přežil? (: )
Autorská citace #4
7.5.2008 15:25 - Pilgrim
Myslím, že se najde málokdo, kdo se setkal z velkým Ka-tů-lů a přežil. K nějakým těm tvrzením neexistence se myslím dostane už jen málokdo, protože žádné potom už není.
Autorská citace #5
7.5.2008 16:13 - sirien
Hm... jen počkejte, až některým z vás přijdou dopisy, muhehehehe
Autorská citace #6
7.5.2008 18:16 - Pilgrim
No, musím přiznat, že ta myšlenka psát si s někým SKUTEčNé papírové dopisy psané pokud možno brkem nebo plnicím perem mi připadá sama o sobě lákavá - ani by to nemuselo být na hororové téma..
Autorská citace #7
25.6.2009 11:59 - Element_Lead
Predstavte si ze se jednou vratite z prace domu a takovy dopis tam na vas bude cekat :)

Jinak tohle si nedokazu predstavit hrat a nezesilet.
Autorská citace #8
25.6.2009 12:42 - Jerson
Pilgrim píše:
No, musím přiznat, že ta myšlenka psát si s někým SKUTEčNé papírové dopisy psané pokud možno brkem nebo plnicím perem mi připadá sama o sobě lákavá - ani by to nemuselo být na hororové téma..

A můžu se zeptat, co na tom je? Takových dopisů jsem napsal ... dobře, jen několik plnícím perem, brkem žádné. :-)
Autorská citace #9
25.6.2009 12:49 - Sethi
má to něco do sebe - můžu potvrdit, že psaní brkem má najednou úplně jiné kouzlo, a člověk píše prostě jen proto, že to vypadá krásně, a chce napsat víc a víc a víc...
Autorská citace #10
31.3.2017 12:54 - Element_Lead
ha, tohle jsem cetl pred 8 lety a od te doby jsem si na to parkrat vzpomnel a chtel si o tom precist neco vic, ale nemohl jsem si vybavit, jak se ta hra jmenovala. a jakykoli pokus to najit na googlu bez aniz bych vedel nazev selhaval nedejboze najit to tady no a dneska to na me nahodne vyskocilo na hlavni strance. to beru jako znameni, ze si s nekym mam vymenit par dopisu. mel by nekdo zajem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071439981460571 secREMOTE_IP: 35.175.174.36