Prostředí

Necromancer
12.12.2020 21:22
Goblins vs. Orks vs. Uruks
Menší otázka k tLotR loru. Sice to není přímo RPG, ale stále je to fantasy. Mám dotaz ohledně těch zlých potvor, se kterými se světlá strana musela prát. V českém překladu jsou vždy tito zlí humanoidi označováni prostě jako "Skřeti" Kdežto v anglickém originálu se setkáváme s celkem třemi pojmenováními skřetů: "Goblin", "Ork" a "Uruk". Osobně se dají hezky rozeznat skuruti(uruks), speciální plemeno skřetů vypěstované ve třetím věku Sauronem, následně masově používané Sarumanem. Zato gobliny a orky nerozeznáte, v knihách byli goblini spíše jeskynní typ, kteří neradi lezou na slunce a žijí v Mlžných a Šedých horách. Orky jsme zas mohli vidět všude v Mordoru a celkově ve velkých Sauronových armádách. Jak to tedy bylo doopravdy? Knihy/Filmy.
Díky.
Autorská citace #1
12.12.2020 21:56 - Šaman
Jak to vnímám já:

Skřeti je souhrnný název všech skřetích plemen.

Skuruti jsou ti silnější .
Goblini jsou ti zbabělí "nás mnogo".
A když mluvíš o nějakém průměrném ošlivci, řekneš prostě skřet.

Světlo nemají rádi všichni, ale skuruti ho zvládají. Mordorští orkové ale ne, stejně jako jejich jeskynni bratranci. Proto při invazi do Gondoru byla tma.
Autorská citace #2
12.12.2020 22:11 - Aegnor
Nebyli skuruti vytvoření specificky Sarumanem?

A pro tohle by mohl být vhodný studijní materiál příručka Středozem.
Autorská citace #3
12.12.2020 22:25 - LokiB
toto říká odkaz z internetů ... http://tolkiengateway.net/wiki/Orcs

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.137943983078 secREMOTE_IP: 3.80.5.103