Tipy a triky

sirien
23.12.2020 23:38
Akademie vypravěčů
15.5.2021 18:39 - Jezus
Mimochodem stejně tak, jako se dají popisovat skřípající schody, lze popisovat blížící se kroky nebo že se pode dveřmi mihne stín a světlo pochodně. Zloděj může dostat informaci, že byl odhalen i atmosféricky ve hře.

Nicméně já měl na mysli vážně spíš trochu jiný styl hraní.
15.5.2021 18:43 - Šaman
No a u nás by to mohlo proběhnout i takhle:
PJ: proplížit se tam vyžaduje skvělý výkon, hoď si k6 + hbitost proti osmičce
Hráč: dohromady šest… a sakra
PJ: neúspěch - tak si to popiš
Hráč: Jsem tichý jak myška, projdu celý dům jako duch, ale když nakukuji za poslední roh, vidím, že dveře od starostova pokoje hlídá několik strážných. Tudy neprojdu, zkusím to oknem.

(Ale také si tam může vymyslet jednoho strážného, který něco zpozoroval a jde se podívat… bude boj bez přepadu ze zálohy. A stejně tak to může navrhnout PJ, pokud hráč nemá žádný nápad.)
15.5.2021 18:50 - Jezus
Šaman: +1
15.5.2021 19:17 - Gergon
Jako hráč před půl rokem.
15.5.2021 20:12 - Aegnor
Jezus: ale teda abychom byli fér ... teď jsme mám pocit zkombinovali otevřenou hru (hody se hází všechny veřejně, DCčka jsou obvykle známy ...) a asi režisérský styl hraní? (Hráči ví i o tom, co se děje mimo jejich postavy, občas jsou popisovaný scény bokem 'pro diváky', hráči se nerozhodují nutně dle toho co dává největší smysl, ale z čeho bude zajímavý příběh.)
15.5.2021 20:25 - Jezus
Je to tak, trochu se do toho motáme :-)

Ale já věřím, že tuhle část debaty jsme začínali na tvrzení "existují postupy (pravidla), jak může být Vypravěč "kontrolován" a dělit se o kompetence (aby nebyl v pokušení etc.) a při tom hra může být zábavná." Gergon z toho hodně rychle skočil na "otevřené hody kazí atmosféru" a já se to snažil vrátit na původní linku diskuse (tedy i k jiným systémům).

Nicméně otevřená hra jde hrát i v "klasičtějších" systémech typu DnD. Ostatně DM hraje neustále NPCčka, jako by neměla všechny informace, co má on. Proč by takhle nemohli hrát hráči? GM to umí, hráči ne? To je trochu dvojí přístup, ne? ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15200209617615 secREMOTE_IP: 3.236.222.124