Warhammer

Zdravím ó mocný plánovači plánů v plánech jiných plánů cizích pánů..
Obracím se na Tebe ve stavu největší nouze, ve které se lidstvo ve světě Warhammeru mohlo kdy ocitnout. Není družiny, která by odhalila tajné plány uctívačů chaosu, odvrátila pohromu v podobě nekromanta, či čelila orčím bandám křižujícím územím naší krásné Říše.
Proto se obracím na tebe. Chtěl bych dát dohromady skupinku hráčů, která se na pravidlech Shadowrun 5 postaví temnotě.
Budu klidně hlavní GameMaster a zprávce reálií, relikvií a všeho ostatního. Jen by mě potěšilo, kdyby mastrování občas vzal někdo za mne, abych si mohl také zahrát.
Vím, že po tobě žádám velkou oběť, ale je to nezbytné. Ponoř se prosím stejně jako já do temného warpu informačních technologií a rúzných kanálů. Prosím o pomoc při hledání odvážných hrdinů,
kteří se nebudou bát dát všanc své životy, dobrou pověst a duši, aby čelili hrozbě Chaosu.
Tzeentch mě stále svádí ze správného směru, Slaanesh mě vábí k sobě na svou nahou hruď, Nurgle podlamuje moje zdraví a Khorne posílá své krvelačné válečníky ze všech směrů. Všichni se mě snaží zastavit a odradit. Ale já neustanu.
Proto Tě vyzívám, zapoj se do boje proti temnotě.
Díky.
Napsal: Alfonzo
Autorská citace #1
16.2.2016 23:09 - Alfonzo
Místo konání je Praha. Hrát se může u mě, popřípadě i u dalších hráčů. Záleží jen na domluvě. Kontaktujte mne kdyžtak na Strejda01@seznam.cz
Autorská citace #2
24.5.2017 22:48 - ShadoWWW
C7 oznámili, že nová, 4. edice Warhammer RPG bude inspirovaná hlavně 1. a 2. edicí. Vyjde ke konci roku.
Autorská citace #3
7.12.2017 20:18 - ShadoWWW
Cubicle 7 se chce ve 4. edici v mnohém vrátit ke kořenům - 1. edici. Třeba i podobnou obálkou.

Obálka 1. edice


Obálka 4. edice
Autorská citace #4
7.12.2017 21:18 - Gurney
Ne že by nová obálka nebyla hezká, ale pořád preferuju tu původní. Nějak nepochybuju o tom, že 4e gerojové krysího obra nakonec umlátí, Gotrek-like trpaslík mezitím rozseká skavení kanonfutr a tenhle náročný encounter dobře dopadne. Oproti tomu 1e skupinka bojuje o život a na starého trolobijce bych si taky úplně nevsadil.
Autorská citace #5
8.12.2017 06:33 - Vojtěch
Pořád ještě můžeš hrát ve Zweihänderu, což je údajně překopaná 2e s některými vychytávkami z 40K RPGček.
Autorská citace #6
8.12.2017 13:17 - Gurney
To byla poznámka čistě ke coveru.

Na Zweihander jsem koukal v betě a nějak mě to tehdy nezaujalo.
Autorská citace #7
8.12.2017 14:28 - Log 1=0
Gurney píše:
Ne že by nová obálka nebyla hezká, ale pořád preferuju tu původní. Nějak nepochybuju o tom, že 4e gerojové krysího obra nakonec umlátí, Gotrek-like trpaslík mezitím rozseká skavení kanonfutr a tenhle náročný encounter dobře dopadne. Oproti tomu 1e skupinka bojuje o život a na starého trolobijce bych si taky úplně nevsadil.

Ale zato sesilatele mají v 1e družině zjevně kompetentnějšího. Nevím, jak silnou magii má WHF, ale pokud na +-úrovni DnD, tak to vidím na sežehnutí zeleňáků ohnivým kouzlem, a uvolněním děduly pro boj s obrem, nebo co to je. Pokud ta rána mečem není vyřazovací, tak by mohl stejně dobře chlápek s mečem ustát ránu od obra, a 2v1, přičemž dědula není na rozdíl od ostatnch raněný a mají pořád podporu castera, to mi přijde jako zvládnutelná situace.
Naproti tomu situace ve 4e se evidentně rozpadne na dva 3v1 fighty, což celkem naznačuje, že by jeden z nich nemusel skončit dobře, eventuálně oba. Zvlášť pokud se holohlavec nerozhodne, jestli sesílat ze svitku nebo máchat tou kosou, zatím vypadá ne moc platně.
Ale fakt ten systém neznám, jen dojem z těch obálek.
Autorská citace #8
8.12.2017 15:05 - Gurney
Ve WFRP obecně sesilatelé nejsou až takový win button jako v D&D. V 1e byli omezení spell pointy (což byla nouzovka převzatá z původní wargame), později mohli sesílat dle libosti, ale na úspěšné seslání se házelo a hrozily jim různé komplikace (od nepříjemností typu v okolí se zkazí všechno jídlo, přes různá zranění a šílenství pro sesilatele, až po katastrofické jako vyvolání smečky démonů, posednutí nebo vcucnutí mága do místního ekvivalentu pekla).

(k nahlédnutí zde, s. 145 ...je to fakt zábavná tabulka, byť na d1000 mutací z Tome of Corruption to nemá)
Autorská citace #9
8.12.2017 15:23 - Šaman
Taky se mi ta první obálka líbí víc. Až na to černobílé číro u obra, ale to se dá přejít… (Opravdu tráví v jeskyni každé ráno barvením a tužením a zastřiháváním vlasů? Punk je jinde… :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10837388038635 secREMOTE_IP: 54.81.71.68