Peblig

Původ
Gnom
Zaměření
Artificer a alchymista
Osud postavy je otevřen
Ikona postavy

Cíl postavy

Ukazat tem starym paprdum na akademii, zac je toho loket.

Životní moto

Musíš se mnoho učit, abys poznal, jak málo toho víš.

Vlastní popis postavy

Peblig pochazi z gnomskeho ghetta jednoho elfskeho mesta. Uz
v mladi projevoval zajem o exaktni vedy. Proto, kdyz mu bylo
nabidnuto studovat na Akademii Bileho Lotosu, se nerozmyslel
ani minutu a vyrazil s nekolika malo knizkama (cca. na pulku
povozu) na kolej. V duchu si rikal, jak to tam bude uzasny,
spousta novych kamaradu, kteri budou stejne zapaleni pro vedu.
Rozcarovani prislo velice brzy. Vedel, ze na skole muze studovat kdokoli, kdo ma talent nebo nadani, ale ne u vsech to to byla pravda. Byly rodiny, hlavne eladrinskeho puvodu, ktere nemely nadane potomky, ale zato mely dostatecne plne mesce, ktere rady venovaly akademii. Proto spouste "elitnich" studentu prochazelo temer cokoliv. Zlaty klub, jak se sami nazyvali, dokazal zneprijemnit zivot spouste normalnich studentu. Pouze jeden eladrin z jejich klubu by se dal nazvat "normalnim". Jeho jmeno bylo Hirkal,pochazel z velice bohate rodiny, ale jeho pristup byl jiny. Byl to spratek, ktery opovrhoval rodinou a vsim, co s ni mel spolecne. Srandu si delal jak ze studentu tak z profesoru. Nekolikrat chtel provest nejakou zhovadilost, ale nemel potrebne znalosti, aby to dokazal. Dosel parkrat za Pebligem, aby pro nej neco neudelal. Peblig citil, ze je to sance na kllid ve skole. Obcas pro nej neco udela a on sam nebude sikanovany. Tahle spoluprace fungovala nekolik semestru. Az do te doby, nez to Hirkal prepisknul. To uz ho nezachranilo ani jmeno, ani penize a musel opustit ustav. A najednou o nem nikdo nic nevedel.
Peblig dokoncil akademii s cervenym diplomem a zacal se uchazet o misto asistenta na skole, aby se mohl stat pozdeji profesorem. Veril, ze se mu to podari a predsudky pujdou stranou, kvuli jeho nadani a prospechu. Seredne se mylil. Taktne mu rekli, aby se o to nepokousel, protoze stejne nema sanci uspet.
Potupne odesel z akademie a premyslel co dal. Hnev v nem vrel. Nedokazal pochopit predsudky. Nakonec si vzpomnel na Hirkala. Vedel, ze je to eladrin, ale takova cerna ovce, ktera je pro kazdou spatnost.
V duchu se zasmal a pro sebe si rekl:"Budete jeste koukat!!!"
Postavu spravuje: Endrey
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.038275957107544 secREMOTE_IP: 3.230.173.188