Zajímavosti

Debata je lehce moderovaná (opravení nefunkčních odkazů). Zkuste nespamovat... moc. Díky.
Napsal: Nerhinn
3.3.2017 18:36 - LokiB
jen pro přesnost: na počet slov je recenze Spáčilové v podstatě polovičné (efektivně 313 vs 617 slov)
to mi tvoje závěrečné hodnocení připadá dost zavádějící ...
6.3.2017 00:25 - Gurney
Siberia's 'doorway to the Underworld' Is Getting So Big It's Uncovering Ancient Forests aneb kdyby někdo hledal důvod, proč by se něco dávno zapomenutého objevilo na Sibiři zrovna teď.
13.3.2017 00:45 - sirien
LokiB píše:
na počet slov

Kdo to probohy počítá. "Text delší než 10 rádek, co ale přečtu do 5 minut" - obojí.

Každopádně. Spáčilce by měl někdo fakt konečně vpálit ránu do xichtu za každej spoiler, co kdy kam napsala. Dál ve svojí recenzi totálně míjí celej žánr a tím i kontext toho filmu, takže o něm vlastně nic moc neřekne. Kromě toho je ta recenze poměrně nadstandardní a to především protože ten film je žánrově brutálně posunutej do její artové bahnivě rochnící bažinky (což je legit obrat vzhledem k jejím "sešitovým pohádkám").

Fukova recenze je nesmyslně oslavná óda na něco, co by si naopak zasloužilo o hodně kritičtější pohled a mnohem víc odstupu, ale člověk z toho aspoň mnohem víc pochopil, o co v tom filmu jde (díky čemuž sem byl aspoň připravenej na to, že mě ten film hrozně zklame, takže mi to pak aspoň moc nezkazilo náladu - což je něco, co mi ta recenze od Spáčilky fakt nedala).
13.3.2017 08:01 - LokiB
sirien píše:
Kdo to probohy počítá. "Text delší než 10 rádek, co ale přečtu do 5 minut" - obojí.


Inu, když někdo hází výrazy jako "+- stejný rozsah", musí počítat s tím, že někdo věnuje 60 vteřin tomu, aby ten rozsah skutečně srovnal :) Čistě pro zábavu.

Píše:
Dál ve svojí recenzi totálně míjí celej žánr a tím i kontext toho filmu


hmm, tak jsou i lidi, kteří při sledování filmu na žánr primárně nehledí. Nejdou si sednou k filmu či do kina s tím, že "teď bude superhrdinskej film" nebo "teď bude detektivka". prostě jsou koukat na pohyblivý obrázky a buď se jim to líbí, nebo ne. To je celkem legit přístup.

Ohledně spoilerů ... no jo, je to takový nešvar napříč recenzenty, fuka tím trpí léta také.

A hlavně: fuka žádnou recenzi nenapsal. ten jeho kus, a pro mě je to kus v pohodě, prostě není recenzí, je to jeho svébytný slohový útvar.
13.3.2017 08:58 - Vojtěch
sirien píše:
Kdo to probohy počítá.


Pro mě většinou MS Word ;)
21.3.2017 17:41 - asdfasdf
Možná konkurence pro roll20.
23.3.2017 15:54 - Log 1=0
Jerson píše:
přičemž do té doby měli zkušenost jen s deskovkami, které vyžadovaly přesné dodržování pravidel.

(Stěhuji sem, protože je to totálně off topic.)

Ve skutečnosti i spousta deskovek v klidu ustojí zásahy do pravidel a "podvádění". V podstatě každou trochu složitější deskovku hraji s různými lidmi jinak. S každým se zapomnělo nějaké to pravidlo, nebo se jinak pochopilo. Většinou byl výsledek nejen hratelný, ale i zábavný. Občas dokonce víc než oficiální verze. Někdy to samozřejmě překopalo hru k nepoznání. Ale komu to vadilo? Nikomu.

Velmi zajímavé je house-rule do Člověče, nezlob se: "Vstoupí li hráč na políčko již obsazené jinou figurkou, může se s ní o políčko rozdělit, nebo onu figurku vrátit do startovního chlívu, podle svého uvážení." Z hry, která je z drtivé většiny o náhodě, se proměnilo ve hru, která testuje dost brutálním způsobem vztahy a charaktery. Doporučuji zkusit.
23.3.2017 15:57 - Aegnor
Log 1=0 píše:
Ale komu to vadilo? Nikomu.

Jediný problém je, když pak hráč vezme takovouto "house-rule" variantu pravidel a začne ji používat u dalších lidí jako oficiální pravidla. Pak z toho může vznikat chaos.
23.3.2017 16:18 - Log 1=0
Aegnor píše:
Jediný problém je, když pak hráč vezme takovouto "house-rule" variantu pravidel a začne ji používat u dalších lidí jako oficiální pravidla. Pak z toho může vznikat chaos.

Ano, to je nevýhoda tohoto přístupu. Ale většinou se to stihne včas vyjasnit.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13457798957825 secREMOTE_IP: 54.204.199.76