Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.AKTUÁLNÍ AKCE:
26.10.2015 00:36 - Gurney
Chloe je obyč čarodějka, jen má navíc jeden dost vzácný talent, který je ale normálním lidem (mágům) co nejsou psychopati spíš na obtíž. Stejně jako další věci kolem celýho toho světa by se to dalo rozvinout nebo na tom třeba postavit celou řadu seriálu (ten film by byl fakt dobrý pilot btw). Ale v tom filmu mi to naprosto nechybí.

sirien píše:
Btw. vůbec se do ní nemusí zabouchnout, v tom traileru je jen nějakej polibek nebo co - mohl se s ní prostě jen vyspat. Letuška nebo čarodějka, v tom už na one night stand neni moc rozdíl :D

Ale proč by to dělal? Nepotřebuje si dokázat že je macho týpek, ženských - včetně čarodějek - už za ty staletí pravděpodobně měl plno, tak co z toho? Navíc to že letušku začne nabalovat teprve potom co udělá svoji práci naznačuje že je to profík a jede dle hesla "napřed práce, pak zábava". V průběhu toho filmu je fixovanej na vyřešení věci, na které má osobní zájem, fakt si nedovedu představit jak tam dostat scénu kdy se spolu vyspí a nezboří to ten profi dojem a zároveň nevyzní jako variace na "ach jak jsem vyveden z míry a šťasten, středoškolačku jako ty jsem hledal posledních 150 let".

Jako čím víc nad tím přemýšlím, tím víc cením že Chloe je v podstatě obyčejná holka (aspoň v rámci toho světa kde je magie skutečná a relativně využívaná), a že ty klišé (včetně nějakých "grim'n'dark legacies") v tom scénáři docela drží na uzdě.
26.10.2015 00:52 - sirien
Proč bys to chtěl sám rozvíjet? Otevři si WoD Hunter: Witchhunters a možná pár MtA sourcebooků a máš tam úplně všechno, co potřebuješ na cold start (zejm. pokud zdůrazníš Awk rotes, vyházíš Atlantskej bordel a vrátíš se k Ascension, celej ten film je stylizovanej v podstatě ve stylu starejch Verbena+Dreamwalkers s příchutí trochy Cult of Extasy)


Každopádně Chloe je "obyčejná" z nějakého RPG pohledu. Z dramatického pohledu je stylizovaná jako cool new-age čarodějka (bar, postoje, hlášky...) říznutá temnou stránkou, minulostí a schopnostma. Jenže z toho druhého zbyla jen schopnost s jednou poznámkou o bratrovi, jinak nic.

Píše:
Navíc to že letušku začne nabalovat teprve potom co udělá svoji práci naznačuje že je to profík a jede dle hesla "napřed práce, pak zábava"

Jo no. Právě proto to mohla být zajímavá scéna, pokud by byla zařazená za nějakej vypjatej moment, sex jako pokračování gradace, kdy obě postavy sjedou další stupeň po slippery slope od toho, o co se snaží. Což je velmi hezkej trope, kterej obvykle když někde vidim je zpackanej do trapný prvoplánovitý romantický koniny... skoro nepamatuju, kde sem to viděl naposledy zpracované nějak slušně a zrovna sem by to docela sedlo.

I když možná lepší, že ne, asi by to zas zpackali.
19.11.2015 09:56 - Naoki
Jak to vypadá s tím nápadem SW v Praze? V Plzni sbírám skupinku se kterou bychom zašli v neděli do Imaxu.
17.9.2016 19:13 - sirien
Honest trailer na Civil War

Až tam naběhne ten "záporákův plán" v bodovém výčtu, tak si to pauzdněte a přečtěte. Docela dobře to vystihuje, proč ten film fakt nemám rád. (Kromě toho, že cpt. Amerika je kokot a jeho paralela ospravedlnění zahraniční politiky USA je naprosto zoufalá.)
17.9.2016 19:35 - Nachtrose
Btw. když už máme tu sobotní chvilku nekromancie: je nějaký plán nebo zájem jít hromadně na Rogue One?
17.9.2016 20:04 - sirien
A tak já bych asi i zašel, když by se mi to sešlo na nějakej termín kdy zrovna budu v Praze / Brně.
18.9.2016 00:22 - LokiB
sirien: to maj z toho, že scénáře nepíše Kevin Smith :)
ale evidentně to nevadí a stejní lidé budou psát i další minimálně 2 Avengers filmy.
smutná pravda je, že tyhle věci průměrný popcornový divák moc neřeší a přijde zas :(
5.8.2017 02:19 - sirien
Atomic Blonde

Snaží se to být Bourne, ale není to Bourne, protože:
- akce náhodně přepíná mezi módy Jason Bourne a John Wick, což je lehce weird
- bohužel to protěžuje zasazení do reálného místa a času; v neakčních scénách to má fakt dobrou "studenoválečně dusnou" atmosféru - ne úplně realistickou, ale ten dojem tíživosti a tak tam je. Bohužel, zvlášť ta Wickovská akce tam pak tvoří dost podivnej kontrast
- má to kanonádu zvratů a spoléhá to na to, že držíte tempo (žádná podrobná ani opakovaná vysvětlování, prostě tady to máte a chyťte to za běhu) - což jako ok, bohužel to je místy lehce zmatečné (zvlášť na konci, kdy se krátce "dosypou" asi tři další zbývající zvraty naráz)
- zmíněné zvraty bohužel nejsou v půlce případů nijak předeslané, takže tam je nulový dojem "hej, vlastně dává smysl!" a spíš to jakože skládáte zpětně (což není úplně mínus, jako spíš promarněné plus...)

Celkově se mi to vlastně docela dost líbilo, ale chce to jít do kina s tím, že a) nemáte přehnaná očekávání (dobrej film ano, excelentní ne), b) si uvědomujete že nejdete na žádné akční porno ani na pečlivě vybroušenou (=i když složitější tak snadno pochopitelnou) špionážní jízdu a že film vyžaduje abyste fakt drželi pozornost a krok. Tj. neni to moc "party" ani nic kam byste šli vypnout.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16396999359131 secREMOTE_IP: 3.80.144.129