D20 akce - články

Akce a srazy d20

Obsah článku:

Dálava

Kontaktní osoba zde na Kostce:
Sathel (popř. Sirien, popř. třeba Jerson, kdyby bylo třeba)
Web Dálavy: http://ksdalava.cz

Lokace:
Novohradské hory, mezi Kaplicí a Benešovem nad Černou, nejbližší osídlení Ličov;
GPS koordináty: +48° 43' 27.02", +14° 35' 33.49" ;
přímý odkaz gmaps

odkaz na mapy.cz

Doprava: ideální autem; popř. do Kaplice kde vás někdo vyzvedne. Popř. zastávka "Dluhoště/Benešov nad Černou, samoty" a cca 2km pěšky.

Prostory, kapacita, spaní, vybavení a život:
Kapacita cca do 40ti lidí (teoreticky o hodně víc, pokud by se využila i druhá velká chata, ale zatím to nebylo zapotřebí)
Spí se nahoře, v Obéze ve dvou podkrovních místnostech, v Klubovně v jedné místnosti (celková velikost cca stejná u obou). V obou budovách jsou matrace (tzn. karimatky netřeba, spacáky/deky ano)


Přízemí Obézy se sestává z relativně velké kuchyně a velké společenské místnosti, Klubovna má přízemí jednotné, kuchyně tam je menší, ale o něco modernější. Nádobí atd. tam je, stejně jako rychlovarka/mikrovlnka atp. Na jaře a na podzim i sprcha.


Kromě toho jsou k dispozici i dvě menší chatky na hraní a podobné (taktéž vybavené kamny). Široko daleko jsou lesy.


Cena:
100Kč na osobu na strávenou noc


Zázemí:
Spí se v podkroví na žíněnkách (takže to chce nějaký ten spacák nebo tak, karimatka je zbytečnost), odvážní mohou zkusit stan, zatím se nikdo takový mezi námi neobjevil...
Kuchyň je plně vybavena nádobím, příbory, skleničkami, hrnci atp., vaří se na kamnech. Rychlovarná konvice je, mikrovlnka apod. nikoliv, elektřina pro zapojení grilu nebo jiných věcí je.
V chatě je tekoucí voda (studená), elektřina, topí se v kamnech na dřevo. Pár desítek metrů od chaty jsou suché záchody, sprchy tak nějak jsou když se pustí, ale hned vedle je pro otužilejší zájemce potok.
Široko daleko nic a nikdo, tzn. žádné hospody nebo tak


Cesta a dospupnost
Elektronická dostupnost - wifi ne, internet ne, telefon ne; mobily se chytaj bez větších problémů (no... většinou), takže úplně ztraceni tam nebýváme. Mobilní internet se chytá, ale spíš pomalu než rychle.

Cesta hromadnou dopravou: Základní cílová destinace jsou pravděpodobně České Budějovice, vlakem nebo autobusem dle vašeho přání. Autobusové a vlakové nádraží v ČB jsou hned vedle sebe, potřebujete se dostat na autobus do Kaplice (cca každou hodinu), pak máte na vybranou: buď zatelefonujete někomu, kdo už na Dálavě je autem, a dohodnete si s ním že vás v Kaplici vyzvedne (pohodlnější a běžná varianta), nebo přesednete na autobus směr Benešov nad Černou (cca každých asi 20 minut), vystoupíte na zastávce Dluhoště-rozcestí a pak otestujete své orientační dovednosti při asi pětikilometrové procházce (nebo někomu zavoláte, aby vás vyzvedl...)

Cesta autem: Nasednete do auta, nejspíše to vezmete přes České Budějovice, pak zamíříte dolů na Kaplici, v ní odbočíte na Benešov nad Černou, do kterého ale nedojedete - za vesnicí Ličov vyjedete do kopce, pak chvíli po rovině, pak zkopce pod kopcem narazíte na odbočku doprava, takovou nenápadnou u autobusové zastávky, ta vás po chvíli zaveze do lesa. První odbočku do leva budete ignorovat, přejedete most a hned za mostem (asi 15 metrů) je po levé straně brod přes potok a za ním lesní cesta. Vydáte se touto cestou, na Y rozcestí se dáte doleva, pojedete dál a odbočíte doleva na takovou stezku mezi stromy, po asi 400 metrech dojedete na Dálavu (ano, je lepší si vytisknout obrázek z gmaps ;) )


Co s sebou?
Jídlo - maso na gril se rozhodně neztratí, nějakou zeleninu ten gril obvykle také pobere... jinak něco na snídani, pokud snídáte, případně něco průběžně na den. Co se týče srand jako je pečivo a jiné podobné, tak se neškodí předem dohodnout, aby se tam toho nescházely hromady, je škoda to pak vyhazovat.
Alkohol - nejsme abstinenti, ale bohové berte s sebou věci co vypijete sami celý nebo věci co sou pitelný, fakt se už nechci znovu půl roku zbavovat nějaký nepovedený švestkový vodky nebo co to bylo za hnus, v zoufalství když mi doma došlo všechno ostatní sem pak zjistil že to je pitelný s tonikem, ale stejně...
Oblečení - záleží samozřejmě kdy se tam jede, ale obecně spíš něco pohodlného, teplého na večer, oblečení do lesa (především pro zájemce o hraní airsoftu atp.), pevné boty
Hry a aktivity - věci na RPG, deskovky (domluva předem není na škodu), věci na airsoft, někteří i rybaří (nicméně už byli i kontrolováni porybnými...), trochu pochybně se tam dá hrát i petanque a podobné.

Co se fakt hodí mít s sebou, ale stačí když to vezme jeden člověk: Elektrický gril, motorová pila, sekyra


Grilování
Oblíbená zábava, poměrně závislá na Ebonově přítomnosti. Ebonem doporučováná dávka masa: 200g na jedno jídlo. Když vezmete o trochu víc tak se to neztratí. Grilování se pořádá jako hromadná zábava, tzn. se maso od všech hodí na jednu hromadu a pak se odebírá dle chuti. Maso si naložte doma, pokud nevíte jak zeptejte se, pokud si nevěříte tak dejte vědět a někdo (Ebon...) ho naloží na místě. Hovězí maso pouze panenskou svíčkovou nebo roštěnou.
"V grilu se dají dělat též super toasty a panini, tak si vemte suroviny." (Q Ebon)

Napsal sirien 21.09.2010
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 16 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13816499710083 secREMOTE_IP: 54.198.104.202