Dalcor
31.8.2010 19:20
Worldwide D&D Gameday - Red Box
Worldwide D&D Gameday - The Red Box
Téma: Essentials
Datum: 11. 9. 2010 (sraz a registrace 11:00, začátek hraní 12:00)
Místo konání: Herna Dungeon, U skládky 7/1470, Praha 9

11. září vás zveme na další DnD Day! Nebudeme dobývat dvě veže, nebudeme se ploužit závějemi písku ani sněhu. Nebudeme proplouvat podzemní řekou, nebo procházet se neskutečnou jinozemí. Naopak se půjdeme podívat na základní prvky nejdůležitějších skutečností. Aneb Essentials 4E jsou zde! Retro Red Box DnD Game Day adventure vás očekává. Strýček WotC tě chce pro DnD!

DM:
Dalcor
Alnag
Beltar
Almi

POZOR: DCI REGISTRACE NUTNÁ. KDO NENÍ DCI REGISTROVÁN, BUDE REGISTROVÁN NA MÍSTĚ
Autorská citace #61
7.9.2010 23:12 - Vojtěch
To se ti pak ale, milý Almi, nepovede demonstrovat, co nám Wizardi ve své vševědoucnosti chtěli ukázat za výdobytky 4E Essentials :o)
Autorská citace #62
8.9.2010 11:57 - Blaine
Noir: kdybys nahodou mel cas, tak bych taky rad vyuzil nejake predelani postav, i kdyz jsem je zatim nevidel, ale Almiho popis me trochu vydesil.
Autorská citace #63
8.9.2010 12:09 - noir
Bohužel, od zítřka mám dovču a navíc neznám tak úplně essentials pravidla. Teda: ono je to celé nějaké divné. Protože pravidla pro PC v Red Boxu jsou prý jiná než pravidla v Essentials příručce k povoláním :(

No, ale jak už kdosi psal, aspoň poznáte feeling retra. Začínám mít pocit, že je to od WOTC celé rafinovaný marketingový tah: připomenout hráčům, jak děsná byla minulost a jak fajn je čtyřka :)
Autorská citace #64
8.9.2010 17:21 - wlkeR
Almi: Tak me se gamedaye taky strasne libi, ale kdyz se mi nafrontej prekazky typu socialni druzina, doprava, absence svedka (potrebuju s sebou mit nekoho z bandy, aby pred ostatnima prikyvoval, kdyz vykladam, jak AWESOME to bylo) a deniky z nichz prijdu o obe oka (i bez te zlute).. Mit Prahu za humny tak budiz, ale 200 kilaku mimo penezenky nahloda i touhu po novem a neohranem.(
Autorská citace #65
8.9.2010 22:54 - Vojtěch
Tak ono Red Box je taková představovací bedýnka se zjednodušenými pravidly, ne? Proto ta jednoduchost. Jen by se ty nováčky proboha nemělosnažit za každou cenu odpudit lacinou úpravou. Tady by naopak mělo být vizuálno na zvlášť vysoké úrovni!
Autorská citace #66
9.9.2010 16:11 - Sethi
Asi přijdu ve dvou kusech.

Ale bábovku nepeču.
Autorská citace #67
9.9.2010 17:16 - tuleník
Ušatka: množíš sa delením? :D
Na bábovku odporúčam mikrovlnku, je to presných 20 min!!!
Autorská citace #68
9.9.2010 18:22 - wlkeR
Vojtech: Good point, ja vubec nemoh uverit, ze TENHLE RBox je ten novej. Vypada.. archaicky.(
Autorská citace #69
9.9.2010 22:28 - ShadoWWW
DnD potřebuje nové hráče. A v Americe to většinou chodí tak, že tyto hry kupují dětem rodiče a ty si dávají pozor, co kupují.

Však znáte ty případy z Ameriky, jak se tam strašně řeší věkové ratingy u počítačových her (a u nás vlastně vůbec).

Nebo u D&D, kdy rodiče řešili, jestli jejich děti hrající DnD nejsou satanisti. Proto jednu dobu vymizeli z DnD ďáblové, démoni, sukuby apod (a začali se pomalu vracet od 3. edice).

Nebo známý případ, kdy kvůli prodejnosti přejmenovali zloděje na tuláka a vraha dali v 4E jako exkluzivní povolání pro DDI, protože kniha s ním by se blbě prodávala.

A ve stejném duchu teď vychází Red Box, protože rodiče (co začínali na původním Red Boxu) uvidí známou hru v knihkupectví a koupí ji domů svým potomkům. A někde jsem četl, že Red Box a navazující Blue Box přilákaly do D&D mnohem více hráčů než alternativní (a v podstatě konkurující) AD&D první edice, které vycházelo ve stejnou dobu.
Autorská citace #70
9.9.2010 23:30 - Vojtěch
Jedna věc je obal, druhá obsah. Neříkám, že retro obal aby vzbudil nějaké ty nostalgické pocity ve starých harcovnících je špatná věc, ale jde také krapet o to, aby to stejnou měrou lákalo ty mladé, které láká cool vzhled novějších knížek. Myslím, že tady se startovací pravidla pro 4. Edici vyznamenala lépe. Doufám, že to nedopadne tak, že si to rodičové koupí, pročtou a někam odloží protože "... it ain't like the old days!"

EDIT: A co by se také mělo napravit je, že D&D NEMÁ u wizardů na stránkách pro ČR žádný kamenný obchod v tom jejich lokátoru. Jediné co to kolem Prahy našlo je Rytíř a Sparky's (!) pro Magic, což je ostuda!
Autorská citace #71
10.9.2010 05:15 - ShadoWWW
Ty Startovací pravidla už jsou ale vyprodaná a dotisk se nedělá. :-/

BTW četl jsem, že jako Red box má být ten Essential D&D Starter set jen v prvním vydání. Od prvního dotisku by prý už neměl mít ten "old school" obal a retro grafiku, ale měl by mít standardní grafiku a obal, na jakou jsme u 4E zvyklí.
Autorská citace #72
10.9.2010 05:59 - Vojtěch
Já koukal pak na obsah (u wizardů na stránkách si jde krabici jakoby otevřít) a je to vlastně old school look bedna s tím, že se rovnou vecpou hráči do rukou karty a mapa. Jakýpak mají asi kartičky schopností na hráče efekt (zvláště pak na nepříliš kutilsky založené a movité teenagery z USA)? Mno, budou je chtít i u svých dlaších her a dokoupí samozřejmě :D Tohle je myslím náhražkový dotisk +- nové produkty (rozuměj taháky na peníze ;) ).

Celkem by mne také zajímalo, nakolik se bude obsažený materiál překrývat s dosud vydanými DMG a DMG2 třeba. Čekal bych, že hodně, takže pro vlastníky základních knih je to zbytečná koupě. Na druhou stranu to stojí necelých 20$. Marketingově asi výhra, ale většina z nás, kteří už knihy máme asi ruce pryč.
Autorská citace #73
10.9.2010 07:32 - ShadoWWW
Mně se líbí deník postavy, co dávají k Essentials.
Autorská citace #74
10.9.2010 18:50 - Dalcor
Mimochodem je celkem pozdě se ptát, ale jsou vytištěné char sheety?
Autorská citace #75
10.9.2010 19:13 - Ben
Dalcor:

Kolik bys jich potřeboval od každého povolání?

Mohu vytisknout, tedy jedná-li se o ty, které dával ShadoWWW odkaz
Autorská citace #76
10.9.2010 19:39 - Almi
Ben: stačí max. 5x vytisknout..jednou je už mám vytištěné já...
Autorská citace #77
10.9.2010 22:50 - Almi
ALL: Tak, ladění questu dokončeno...nedá se říci, že je moje hra pro hardcore hráče, ale i zkušený hráč se (snad) trochu zapotí :-) A nováček si zase vyzkouší většinu dovedností své postavy a viděl vše, co mu hra může nabídnout. Snažil jsem se, aby se uplatnil každý, uvidíme, jak to pošlape.

Těším se na vás!

DM: Vemte si sebou nůžky a lepidlo, ShadoWWW posílá lepší tilesy (3x ty, co dělal), ale nevím, zda je stihnu slepit, možná to provedem až na místě).
Autorská citace #78
10.9.2010 23:03 - Ben
Almi:

Špatné zprávy, došla mi černá barva do tiskárny :(


Vytisklo se jen 4 x deník pro Thiefa


Díky za pochopení ^^


Ben
Autorská citace #79
10.9.2010 23:14 - Sethi
Měla jsem tu dobrou vůli, ale můj toner je v žalostném stavu. Mám jednu velmi špatně čitelnou sadu.
Autorská citace #80
11.9.2010 08:23 - Geralt
Beru s sebou jednu vytištěnou sadu deníků. Bohužel si taky nemůžu s tonerem dvakrát vyskakovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066736936569214 secREMOTE_IP: 18.119.159.150