Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České
.


Jednorázové, speciální a ukázkové hry
 • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
 • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
 • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.

Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
 • Critical Role, 1th campaign - Nejslavnější a nejprofláklejší, stěžejní a základní YT DnD parta s IMDb hodnocením 98%. Jejich aktuální (druhá) kampaň je tady.
 • RollPlay Swan Song - SF kampaň podle Stars Without Numbers
 • Blades in the Darkg - Hra ve stejnojmenném systému a alchemy-electro-punkovém prostředí plném gangů a akčních zločinů (viz BitD v Kostce).
 • Acquisition Incorporated - Hra pár lidí přímo od Wizardů ve FR o hrdinech, co si na vyzvedávání pokladů udělali korporát a vedou obchodní války s konkurencí se všemi špinavými triky, co k tomu patří včetně sex-špionáže. Začalo to ve 4e, přešlo to na 5e, action&fun.
 • LA by Night - Vampire the Masquarade 5e
.

"Naučné" kanály (Anglické)
 • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
 • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
 • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
14.8.2019 19:18 - Xeth
Zajímavé je taky začínající tažení PF2 k příležitosti vydání 2. edice. Vypravěč je myslím poměrně dobrý a hráči většinou své postavy hrají velmi slušně (trpaslice Omelette je prostě skvělá :)). A navzdory občasným pravidlovým vstupům je to celekm zábavné sledovat. Vlastně mne to přimělo se blíž zajímat o PF2. Takže za mne dobrá práce.

A prosím o opravu číslovky u prvního tažení Critical rolu v rozcestníku. :)
15.8.2019 00:41 - ShadoWWW
(Video) úvod do dobrodružství Ztracený důl Fendelveru.
15.8.2019 08:18 - Jerson
Píše:
Zdravím , mé jméno je Jan, je mi 19 let a v životě jsem nehrál DnD , Dračí doupě, či jiné hry na hrdiny. Před několika týdny mě chytlo sledování Drakovin a to mě zaujalo až na tolik, že jsem posledních pár dní průběžně studoval DnD 5e pravidla(players handbook) a zkusil si vytvořit postavu na DnD Beyond, abych se dostal více do hry. A nyní bych rád zkusil si zahrát nějaké dobrodružství.


Píšu si první čárku za člověka o ,kterém vím, že ho k hraní přilákalo sledování cizí hry na Youtube.
Siriene, jak dopadla sestra kamarádky tvé přítelkyně, už se odhodlala ke hře?
15.8.2019 12:04 - mrkew
Dnes večer budeme mít další sezení od 20:00 na https://www.twitch.tv/mrkew_sayuri

Feedback je vítán, jen podotákým hráči jsou novačci. Budeme se těšit :)

Minule naší hrdinové vyčistil sklep panského domu od rudo-cejchů a doufají že ve vesnici už bude klid. Ale bohužel jejich vůdce utekl. Kam, to sami neví, ale musí ho najít. Celá ta šlamastika s dolem, za tím bude něco většího. Hrdinové se dnes budou muset vydat do temného a nebezpečného lesa. Co je tam čeká snad ani sami vědět nechtějí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17666983604431 secREMOTE_IP: 18.232.124.77