Merlin
11.2.2016 10:46
Kampaň: Deník rohatého
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
13.4.2016 13:39 - Babaj
aaa uz jsem to dohledal
Autorská citace #2
13.4.2016 13:39 - Babaj
Setkanim s nekym ,kdo naveky zmenil muj zivot,vedlo k rozhodnuti zacit zaznamenavat osud svych rohu...
Cestu na sever shrnu jen na nekolik tydnu teskliveho osamoceni mezi nekolka stovkama bytosti hemzicich se po ceste a v noci po stanovych taborech..Mel jsem na vyber poust nebo daleky zasnezeny sever..Pisek nemam rad o nic vic jak snih, ale v dalekych jiznich pisecnych planich se zmen moc nedockam.. Na severu jsou aspon chvilemi citit letni paprsky.. A navic jsem na ledovych planich jeste nebyl..Chvile s Titanii ubyva. Snad si to namlouvam, ale mam pocit jiste stupnijici se nervozity.. Spis mam pocit ,ze mne odkopava nekam, kde muzu v nepozorovanosti dospet do stavu a moci ke splneni jejich pravych planu...Musim vydrzet... Cesta je dlouha a pocasi se meni.. Sice se stale pise letni kalendar, ale sever si uz vybira dan ze sve polohy...Luskan je sice zajimavy a prolezly az do morku kosti, ale stale je prilis jizne nez bych mel byt..Karavana smeruje dale na sever a ja ji nasleduji..Po ceste narazime na odpocivadle na zajimave lidi nabizejici obcersteni nejen tela ale i ducha...Ani nevim proc tak krasne oci nasleduji na Konecnou...Ano uz vim pripominaly mi ty jeji...Ubytovani v hostinci si navzajem pripominame posledni letni dny tohoto kraje.. Vim ze musim dale na sever.. Ale take verim ,ze mne zde zdrzela pro neco dalsiho... Jednoho vecera se jakoby jedno znameni za druhym zaclo sletavat do Hostince u Wintra Vidrichlupa jako vosy na chlupaty odhozeny bombon..
Nejdrive dorazil mlady Deklan.Patrne valecnik z urozeneho rodu v Cormyru. Mistni ho zboznuji za pijatiku, kterou pro ne zaplatil.
Dalsim Hostem se stal zarostly prosty pobijec kraliku z divociny vychovany Elfy Bren..Mozna ho Wintr zamestna jako pipare a roznasece piv.Stale neco blekota o vzteklem medvedovi a svetliskach z dolu..
A v neposledni rade dorazil i sladek na vlastni noze Drostan s mulou, karkou a nadobou na vareni, jez nazyva kotel...ale pouziva ho spis na ruseni nocniho kidu..Mistni pivo radeji nepije...Je to vyznavac bohyne obchodu Vauken...

Tohle pestre seskupeni doplni prichod mistniho samozvaneho hobitiho starosty Brooka, manaska v rukou Wintra..Doprovazen je mistnimi hromotluky Pettem a uplakanym Sabatem..Petty je zranen a az velmi napadne ho wintr uklizi z nasich zvedavych pohledu a dotazu..Wintr se snazi pohybovat melce nad timto tematem, ale je jasne ze stado slonu by bylo mnohem mene napadnych...Zda se ,ze se vse toci kolem onoho dolu mc Goolva.. Podle pribehu tam byla zavalena posledni obrana mistnich pri utoku orku ze severu.. Nyni starosta vyhlasil zakaz chozeni do dolu.. Zakaz trva bezmala dva roky .. Selena si vzpomina, ze pred nekolika mesici videla Wintra a Peteho uzavirat obchod s sestici postav stvrzeny vackem...Jinak pravidelne Pette chodi k ceste...
Mam podezreni ze ztracena,uloupena truhlice zde opustila karavanu...

S nove prichozimi se dohodneme ,ze rano prijdeme na kloub one patalii.. Navic je tu porad ten otravny pobijec kraliku s medvedim problemem..
Rozloucime se s vesnici a klamnym obloukem se vracime k dolu..Tady na nas jakoby onen medved cekal a vzteklinu roztrikujicimi celistmi malem naseho pobijece vyvrhne...Spolecnym usilim nedveda sprostime prava zivota a nas lestic kotle pomoci sve spriznenosti ke sve bohyni a memu medaku naseho Kralickare zhoji... Mlady nositel omsele zbroje se v boji osvedcil a jeho stit pridal ke svym ryham v podobe draka dalsi..Medveda oprostime od okoli svrzenim do strze a zakrytim balvany..Uz jen par drapu v kapse Delkana ,muze vypovidat o jeho mohutnosti.
ted uz snad nic nebrani v pruzkumu dolu kde mcGool podle vseho nasel svou hrobku.Snad jen neustale prupovidky Trpasliciho lestice kotlu na ucet dobreho medvediho masa.
V jeskyni, tedy usti dolu nalezame nedaleko za zakrutou pocatek medvediho brlohu a take zataras zavalem..Pod zavalem nasel smrt nejaky nicema v kozene bote..at uz to byl delnik nebo pronasledovatel, je mrtvy uz dlouho...
Dalsi cesy jsme nenasli. Bran nasel venku stopy, asi Petteho potycky s medvedem a take stopy vedouci dal do skal... Po nekratke astrapade s vozem, kotlem a mulou, pri niz jsem si mohl poridit nekolik skic zabavnych momentu se vydavame do skal..Soutezky sou uzke a vysoke.. Pusobi ponekud stisnene..Zastavi nas az pach koure a peceneho masa..Bran se pousti do pruzkumu... jeho rychly navrat po dlouhe dobe nas vyburcoval... nicmene pronasledovan nebyl.. jeho report je ponekud strohy.. ale asi nemel tolik casu na obhlidku jak proklamoval..Nicmene si ho jiste vsimli.. Sip z kuse v prsoubrana vypovdal dost jasne .V tabore uz na nas cekali..Lstive jsme se dostali az do tabora a tam jsme je temer vsechny zajali. Vsichni meli tetovani na zadni csti krku ve tvaru tri plaminku..pracuji pro nejakeho Luskanskeho mecenase a nyni vydelavaji pasovanim zbozi , ktere postupne nekdo vynasi v malem z karavan...Jak se rika.. kdyz je toho malo, pes po tom nestekne a kde neni zalobce nebyva soudce... Relativne lehky zisk.. pokud nechcete zbohatnout za noc..
Nevim koho to porad Deklan hleda, ale o zadnem chopinovi nic nevi ani oni..
Odejmeme jim jako trest za nekalou cinnostjejich uspory a bednu z karavany . Nechame jinm zbrane krom nekolika ostrych veci.. Nechame jim nahradu za padleho, jako uplatek na vyrizeni nasi zalezitosti a na cestovne do jiznich zemi jednu z cenosti z truhlice... Trpaslik sice jim ani tuhle malou castku nenchava a pod zaminkou vykoupeni se u jeho bohyne jim veme i tohle... Nevim jestli tim cela dohoda nedostava prave tu povestnou trhlinu.. na cestu si budou muset nejkaou minci vydelat, coz by je mohlo vystavit pokuseni se jit sverovat jinym osobam nebo si rychle vydelat na nekom jinem.. Nevim proc musi byt vsichni trpaslici takovi nenazrany...
Nicmene Barsa nam na zaver da tip na rychlejsi zbohatnuti.. Vedle jeskyne s medvedem je trhlina kterou je mozne se dostat za zaval... a poklady mcGloomova vybaveni chrani patrne jeho verni, premeneni na kostlivce...Rozloucime se a vydame se k jeskyni.Bran se bezstarostne vya na lov. Trpaslik si opeka medvedi tlapy.. Jsem snad jediny kdo citi nebezpeci ? Presto vsechno zde travime prvni spolecnou noc...(ta ve vesnici az tak spolecna nebyla)
Autorská citace #3
13.4.2016 13:52 - Babaj
1489 22.Eleint :

Rano je smesici nesourodych cinnosti na ktere jeste navzajem nejsme zvykli.. Presto se brzy zaciname shrocovat u prurvy za divokou trnkou...Bran nas varuje pred nemrtvakama.. a uz se souka dovnitr.... Dvacetiminutova prolizacka kamenou uzkou prurvou nas dostava az do stoly.. Zde Bran nachazi stopy stale se producirujicich paru bot..Co je v nich nazuto se muzem jen domnivat... Nejdrive sledujeme chodbu k zavalu.. nachazime presbne tam.. kde jsme ho z druhe strany zanechali... ale je asi dost dlouhy.. Vracime se a nasledujem stolu dal do nitra hory... stola neni dlouha.ale je dost klikata.. za nedalekym obloukem narazime na prvni obyvatele dolu....Kostlivci... ale jeden z tech tri vystavnich kousku je jiny... je vytvoren z orka.. ti zbyli dva jsou asi lide...Podle vyzbroje to ale jiste nebyli obycejni kopaci.Muj cit pro magii mi prozrazuje magicnost techto kostenych hruz, ale take prozrazuje ze nejsou ovladani..Delkanova povest nezranitelneho je posramocena a jeho zraneni vyzaduje kratky odpocinek.... dalsi pruzkum nas konfrontuje s dalsimi dvema kostaky.. neustale se hastericich, ale nase pritomnost je sjednotila a napadli nas... Zde dochazi ke zraneni Brana.. ale neni az tak tezke.. Horsi je vciteni do mystiky... zde je neco pritomno , neco desive .. neco co i tyto tvory nuti drzet neneavist mezi sebou.Ten proud vychazi z jedne ze stol.. je zde jeste dalsi stola, Ale my nasledujem mystiku...zavadi nas do prostory jens jednim vychodem a zde nachazime telo.. pri pruzkumu na nas z tela zautoci spektra...Jeji dotyk je znicujici a siluberouci.. ja sam jsem podroben jejimu hnevu.Ani Deklan neunikne jejimu doteku, ale je mnohem odolnejsi nez ja.Diky Drostanovi jsem opet schopen boje,,ikdyz uz nemam vubec odhodlani pokracovat.. Ale odhodlani ostatnich mi dodalo odvahy k vypusteni sili jez mi Titanie propujcila a ta Spektru dokazala premoci... Zjistujem ze ta hruza je nepritomna... NAvic zjistime ze telo dle nalezeneho medajlonu je sam Arthur mcGool...Ale zalomena zdobena cepel v oblasti ledvin naznacuje proc se zde spektra objevila.. byl zrazen nekym z vlastnich...Pohrbime ho a amulet mu vratime .... cestou zpet v neprobadane stole nachazime skrytou schranku se svitky, flakonky leceni, zlatym ornatem a tremi stribrnymi konvicemi...Vse bereme ven...Bran nas uklidnuje a slibuje spanek jenz nam opet vrati silu..Ve starem tabotre v stole stravime dlouhy, neklidny odpocinek...Stale mam neodbytny pocit,, ze neco v tajemstvi McGoolla osudu prehlizime....
Autorská citace #4
27.4.2016 08:56 - Babaj
1489 23.Eleint-28. :
rano spradame plany..Nakonec se rozhodneme vyuzit prijemneho mista a dame se dohromady.. Navic mne vola ma pani a jsem rad, ze nam techto deset dni stravenych v skalni pustine dopralo setkani se s ni...Ale o tom tady nebudu psat. to jejenmezi ni a mnou..Mam jen mizivou predstavu o tom ze ostatni maji take hodne prace... presto si obcas najdeme cas i pro nas.. a spolecne vecery mezi nami vytvari pouto..Mozna to neni pouto v primem slova smyslu a nase nesourodost zacina byt naopak zabavna ..

*******************prestup***************
Autorská citace #5
18.5.2016 08:15 - Babaj
29.Eleint

Prisel cas udelat dalsi krok. Nase pozorovani mista prokazala nasi domnenku.... To co se stalo v dolech zde uvizlo v nedoresene krivde , nebo neceho jeste horsiho a duch Mac Goulla zde stale vazne.. Bude nutne odhalit to co zde majitele dolu drzi a doprat mu vecneho pokoji, nebo to co ma pro nej Kralovna pripraveno.
Vracime se do Vesnice... po poledni je v hospode porad dost stamgastu, vcetne naseho starika .. A Vintera...S Vintrem uzavrem obchod.. Neni sice tim moc nadsseny, ale verim ze chape okolnosti a ferovou nabidku kterou jsem mu prednesl...Trpaslici humor, nebot nemuzu si to jinak vysvetlit, ale celou vec na dobre ceste znacne skomplikoval a ikdyz jsem povolal na pomoc sily me vili kralovny nepodarilo se mi vyhrocenou situaci zvladnout lepe nez, ze nedoslo ke krveproliti...Opustili jsme ve spechu hostinec, ale nastesti par drobku informaci jsme ziskali od moci si ulehcujiciho starce.... MacGoull mel spolecnika ze Sembie, ktery mu byl i pritelem.. Spolecne pry vlastnili i nejakou mapu pokladu, ktery chteli spolecne vyzvednout a zde v dolech tezili prostredky na narocnou vypravu.Elfi spolecnik se zoval Caravas Peir a ptrne je usidlen v Bastionu.. Jizne od tud... V tichosti ozelim chvile nestravene se Selenou a vydavame se zpet k ceste...
Autorská citace #6
18.5.2016 08:27 - Babaj
30. Eleint-5.Marpenot

Mirime k Bastionu. Cesta je volna jen obcas potkame nekolik mistnich poutniku a maly povoz s ozbrojenym doprovodem... V predvecer pateho dne noveho mesice se blizime kvesnici Bastion souzeno nemoci, gnoly ze severniho lesa, prilehlym sidlem Caravase Peira a kdovi jeste cim... To vse se dovidame v hostinci u Grifa, kde jsme se ubytovali.. Bran si zde nasel nove pratele Trapery Lou a Sparka... Mlady paavan Deklan zde nasel zalibeni v oblibene sado senkyrce jejiz jmeno jsem do rana zapomnel...Bran zde take uzavrel obchod s vadnim trpaslikem a koupil si novou zbroj... Zitra se dame do prace....
Autorská citace #7
25.5.2016 09:24 - Babaj
6.Marpenot

Dopoledne jeste dospavame dlouhou noc ,ale po obede se konecne vykolibem do ulic vesnice.. Vesnice je ponura a lide pusobi nevesele az zkrousene.. Na namesticku U Vaguse si Bran vyzveda zbroj..Trpaslik Vagus pouziva vapno, jako by opravdu veril ze ho to zachrani pred nemoci.. Nicmene doslo k dalsim umrtim a Vagus tvrdi, ze si to vybira jen silne kusy...Asi mel na mysli ze obeti jsou ve veku od 15-60 let. U starosty nas privita neochotny komornik a jedina branna moc tohoto mesta Betan, ale nakonec se audience u starosty dockame. Je to stary muz jehoz vek jiste presahl 60let, navic vypada ,ze toho mnoho nenaspi a pusobi obzvlaste unavenym a neupravenym dojmem. Moc nam toho nepovi,ale je rad, ze se konecne nasel nekdo kdo mu pomuze neskutecne tezke brime odlehcit..Nase jednani prerusi Blaznivy knez nezname bohyne Tehula, Barnabas.Vyburuje pred radnicijeste s dlsimi asi dvaceti burici v nabozenske extazi. Domahaji se vstupu do radnice a Vini starostu.. Ale z ceho ho vini a co vlastne po nem chteji nejsou ochotni povedet..Mam pocit jako by to obe strany vedely, ale nehodlaji se delit o tuto informaci..Na konec se nam podari rozdrazdeny dav usmernit jinym smerem..Barnabas se louci s ultimatem na rtech:"jeste dva dny". Co se za dva dny stane je zatim otevrenou otazkou...Starosta nas za 3000medaku a placenim nakladu pobytu u Grifa najima k reseni nastale situace...tedy suma sumarum... Uz asi tri mesice zde radi nemoc a umiraji lide. postupne umrelo uz asi okolo stovky lidi.. Pohrbeni jsou na nedalekem hrbituvku bez hrobnika a kneze.Kde je s nepravidelnou presnosti nekdo nebo neco vyhrabe a sezere...Mame nepodlozene zpravy o gnolech v severnim lese od dvou traperu, kteri vzapeti prisli na radnici oznamit svuj odchod do bezpecnych koncin. Dle starosty a mistniho bylinkare a pohrebniho loucice Mivala je ale zprava o gnolech blbost..Nad severnim lesem drzi ochranou ruku druidka Hamiona a ta jim podle Mivala tam zakazala lovit. Mival se s ni setkal asi pred mesicem....O elfim Caravasi Peirovi starosta toho mnoho nevi, tedy aspon nic pouzitelneho krom toho ,ze tu zije asi 10 let, je z jihü a do vesnice nechodi, jen karavany ho navstevuji.Zije tam asi sam se sluzebnictvem..
Dale tu mame podezrelou osobu pulcika, ktery se objevil asi prvni tyden po vypuknuti nemoci a jeste te noci zmizel z hostince Zalesakuv stesk.
Napadla nas i myslenka prozkoumat Studnu, zdalipak se nesiri nakaza odtud.
Z Radnice se vydavame na pul mile vzdaleny hrbitov.. po ceste potkavame dvojici lidi a gnoma Mivala. Dvojice prave pohrbila sveho syna a opousti nas truchlit domu..Mival se s nami da do reci popise nam i hroby u severni zdi jako prehrabane... O hroby se nikdo nestara . Kopou si je pozustali a mnohokrat pouziji i hroby jnych... Jeho bylinky a znalosti na tuto chorobu nestaci, navic podle nej tato nemoc neni prirodniho puvodu neprojevuje se jako standartni nemoci. uz jen podle vyberu obeti.
Na hrbitove nase patrani odhali nekolik drobnosti.. Na severni strane je na zdi nekolik podezrelych skrabancu jakoby od velkych drapu a objevili jsme hrob, ktery je od ostatnich dost odlisny. Je kamenny s kamenou deskou , kterou nekdo nasilim odklopil.. u hrobu je i mala stara stopa zakryta kamenem...otevreli jsme desku s malocitelnym napisem,ale odpovidalo by asi desetiletemu stari.. Hrob je kamenem vykladany a hluboky neuveritelne dva sahy. Na jeho dne je kovova rakev obita nyty.. Ovsem tyto nyty jsou castecne otluceny zvenci a vetsi cast pak po vyrvani vyka odtrhany zevnitr.. Neco drapateho bylo uvnitr a ted je to nekde venku. Rakev je prazdna...Zaslechnem male zavyti... Ted uz vim ze to vyti bylo ,ale v tu chvili to bylo jako zavan vetru... Nicmene Bran to nenechal nahode a ze zidky sledoval prichod hyen. Sedum malych samcu a jedna obrovska samice nas na hrbitove obklicilo a zautocilo....Ser Deklan utrzil vazne zraneni ramene, ale je to mlady silny muz a sve zraneni nebere vazne. Nicmene vypada,ze rameno zvlada a zda se temer zdrav..Kratce si odpocinem. Sladek a lesni muz stahnou velkou hyenu z kuze a nalozi do karky...Karku pote rychle odveze trpaslik zpet ke Grifovi a rychle se k nam vrati na hrbitov.Sledujeme stopy hyen dale na sever smerem k Severnimu lesu.Na pokraji samotneho potemneleho lesa Bran prohleda okoli a zjistuje pritomnost i jinych Hyen, nebo psovitych selem..Nicmene se vydavame dale po stopach nasi rozrostle smecky do utrob lesa... Asi po hodine narazime na zarostly a zpustlyou straou cestu v uvozu.. Stopy nas vedou timto uvozem dale, nez nas napadnou dve hyeni samice..Po bourlive diskuzi o vedeni taktiky boje a lizani si ran se vydavanme dale do stale se potemnujiciho lesa.. Bez louce uz barvy mizi uplne a nasi lidsti pratele ztraci i sed... dochazime k zatarasu kde na nas cekaji nalehko vybavena particka Gnolu.. jeden nam pracha ,ale Braran se odvazne temer po slepu vrha za nim do lesa.. Vraci se nastesti zdrav , jen trochu znaven.. Gnol prchnul..nyni se radeji opodal utaborime... o tri hodiny pozdeji nas napada podobna patrola Gnolu.. Opet nam jeden unikne... Menime opet taboriste , tentokrat se ale rozbresku dockame...

"Ranní světlo, které vás probudilo, prosvítilo celou noru predátora, který zde kdysi dlel, nicméně podle nánosu listí a jehličí u vchodu sem již delší dobu nezavítal. I stopy drobné zvěře jsou minimální, jelikož je odrazuje téměř vyvětralý pach dravce.
V zadní části jeskyňky, pod hromadou listí, chlupů a větví naleznete hromadu kamení, která jak se zdá, byla navršena uměle. Je to už velmi dlouho, podle množství prachu a špíny.
Když odhrnete suť a kameny, naleznete dvě silně zaprášené torny, které byly přikryté děravou rozpadající se dekou. Díky suchu a dobré cirkulaci vzduchu jsou torny v dobrém stavu. Uvnitř těchto zavazadel najdete několik užitečných věcí. V jedné torně je sbaleno zdobené oblečení vhodné pro muže střední postavy, 10 stočených prázdných pergamenů, lahvičku s inkoustem (překvapivě nevyschlým), brašničku na suroviny (bohužel prázdnou), léčitelskou soupravu, měch na vodu (prázdný), směrovou lucernu, 20 kulí do praku, zvoneček a brousek.
V druhé torně pak najdete kladkostroj, kladivo, páčidlo, loveckou past, železný kotlík, rybářské potřeby, 10 hřebíků a lucernu s okenicemi."
Autorská citace #8
8.6.2016 09:04 - Babaj
7. Marpenot

Po rannich soukromych ritualech a deleni nalezeneho pokldu nalezeneho Drostanem se nasi stopari pousti do hledni stop. Sledujeme stopy posledni patroly, ktera nas vede dal uvozem...Pch koure nas zastavi a pruzkum Branem prozrazuje opusteny tabor Gnollu v rozvalinach stare budovy zasvecene patrne bohu Gondovi..V rozvalinach na nas ale cekaji uprchli gnolove a jejich vudce Jarr..Jarr je urputny a mazany valecnik.. vyuzivajic pasti v zborenisku nas zasypava udery sve kusy..Nakonec premozen klesa pod utrpenym zraneni....Pod zboreniskem se nachazi i podzemni prostory.. mozna i vice pater do podzemi..Ostatni mne premluvi, kvuli casove tisni, abychom komplex prozkoumali pozdeji..S Jarrem jsem nakonec nalezl spolecnou rec a presvedcil ho ke spolupraci..Sem se dostali pomerne nahodou.. za ziskem ale asi pred dvema uplnky je z vesnice vabilo volani propasti.. Nevim jak presne si to vysvetlit.. ale myslim ze nekdo provadel ritual spojeny primo s samotnou propasti..Nyni to volani uz neslysi..Take nam prozradi male tajemstvi ohledne nasi druidky .. videli ji asi dve hodiny odtud jak place u stromu a zcela evidentne o gnolli priptomosti vi a rozhodne proti nim nic nepodnikla...
Postupujem tedy k mistu kde ji videl stekat na strom...Dodrzel slovo a ja ho vypustil.. Na miste je mytina s jasanem..To misto je ponekud zvlastni. Bran zde nachazi mnoho lidskych stop.. patrne Hamiony...Drostan rozeznava ve strome tvary divky..cele to na mne pusobi opravdu zkrousene a take citim zvlastnost tohoto mista...Mozna proto cim jsem ajaky mam vztah k takovym mistem,, podrilo semi zahlednout ostrejsi verzi teto mytiny... O to smutneji se nyni citim...Ve strome nasla sve posledni misto odpocinku Dryada.. Jak se pozdeji dovime od Myvala.. jeji jmeno bylo Tyshala..A byla zcela evidentne zabilta loveckym sipem...Spolecne zde truchlime a Les k nam promluvil.."Pomsta byla vykonana.....Nevinni budou usetreni..."..velmi zvlastni.. Na mysli mi vytanula myslenka, ktera by mi s druidy moc nesla dohromady.
Vydavame se zpet do vesnice.. Asi za tri hodiny se diky Branove prirodni povaze dostavame z lesa a u hrbitova muzeme prohlednout zmeny... zadne jsme nezaznamenali... pokracujem k vesnici k Myvalovi... nalezame ho ve svem domku..Konzultujeme s nim nase postrehy.. Trpaslik nezkryva sve podezreni v jeho vinu...Nicmene nesdilim s nim jeho podezreni..Vydavame se ke studnici a jedinemu zdroji pitne vody v vesnici... zde pusobime mirny rozruch ale uklidnim aspon do prichodu Barnabase dav a my muzeme Trpasliciho kneze spustit do studny.. vraci se nam s vetvi jasanoveho dreva s privazanym loveckym sipem.... Pritomny Vagus potvrzuje, ze takovy sip vyrobil kovar. a ze je prodava mistnim locum.. jmenovite nasim traperum Lowovi a Sparkovi..Pro srovnani sepisu nami ziskane udaje ze vcerejska... 3 mesice trva nakaza a tri mesice tomu cca je co tu byla Harmiona.. pred dvema mesici Gnollove slyseli volani hlubiny.. pred peti dny videli Hamionu oplakavat Dryadu..Myval se s Hamionou setkal shruba pred mesicem., Hrob byl otevren nebo vyloupen asi mezi dvema az tremi mesici...S temito uvahami ustupujem prime konfrontaci s Barnabasem do Radnice pod ochranu ozbrojene slozky vesnice.. Zde starostu informujeme o cinech ktere jsme vykonali a zjistili..Starosta chvili vypada jako by mel omdlit, ale vzhledem k jeho vycerpanemu vzezreni ten pocit je nepretrzity... Pokusime se vyzvedet neco o kamenem hrobu na hrbitove, ale moc toho neni.. Jedina smysluplna zprava ukazuje na nedalekou asi pul mile vzdalenou hrobku v remisku kam uz se dlouho nikdo ani nepriblizuje..Cela vesnice a stavajici hrbitov byl patrne zbudovan na mnohem starsim miste pro zesnule.Snazime se take ziskat informce o sidle Karavse Peira...Drive patril nejakemu rodu z jihu a spravoval ho nejky spravce jmenem Rasl, ale uz je posmrti..u radnice se rozdelime.. Drostan jde zkontrolovat karku, kotel a kuzi do hostince U Grifa. Zbytek navstivi Vaguse. nakoupi par oleju a objedna lecive lektvary..Navstivime i kovare a zamirime do hostince U Stesku..Mistni Hostinsky Pistorius, cernopalic brandy.. nas pohost vinem a pivem..Mimochodem ma vlastni studnu ve sklepe.. Od nej se dovidame o Hobitovi vice. Jmenoval se Pavian Mracek a byl to svetobeznik... Zaplatil na nekolik dni ,ale hned jeste tu noc cely pobledly narychlo odjel z mesta..To se stalo asi pred dvema mesici..Pistorius je stoupenec Barnabase a jeho bohyne Tahuly.Vicemene se o ni ani o umyslech Barnabase mnoho nedovidame...Ale zaciname tusit ze jeho fanatizmus muze mit politicky podtext...Drostan nas dosel U Stesku...
Po prijemnem popiti, jsme se vydali do krypty.. NAsli jsme ji lehce.. V remizku byla schovana.. A pouzita... Bran zjistil, ze nas britodrapy pritel tam ma asi jeste dva kamarady a jsou uvnitr... Krypta mela jeste jedno spodni patro.. Zde narazime na dvojici ghulu.. Neprijemni to tvorove s paralizujicimi schopnostmi.. Nastesti nas trpaslik a hlavne Deklan maji tuhy korinek a jejich telo jejich paralize vzdoruje...V zadni mistnosti je jejich hlava.. Ghast a asi clen davne zoldacke skupiny Zelvaci..podle nahrdelniku co jsme nasli na jeho jiz chladnoucim, rozpadajicim krku..
jeste pred soumrakem se dopotacime ke Grifovi... Namaskuju se za prosteho vesnicana a vyrazim na popudlivy projev Barnabase... Z jeho slov citim velmi silny politicky podtext... necitim v tom nic bozskeho.. Skoro jakoby si Thuly vymyslel uz jen proto ,aby nejkaou bohyni neznameho jmena mel a aby ho pravi bohove nemohli pronasledovat za rouhani se proti nim samym...Citim jakoby nekdo tady pracne pripravoval bud jen nabyti moci starosty.. nebo jen primo neco osobnih proti starostovi... stale mi to nejak do sebe nezapada... Jakoby se tu prolinaly dva pribehy najednou a nebo jen jediny, ale dost rafinovany... Stale nevime co ma Barnabas proti starostovi a kdo provadi dabelske ritualy....Po kratke debate u Grifa s Myvalem.. se nakonec rozhodnem znicit ohnisko kletby nalezene ve studni.. Bran Trva na navsteve HAmiony..sam se tedy neozbrojen, unaven vrha do lesa aby ji nasel...Tohle rozhodnuti nas oslabuje.. Nemuze stihnout se vratit do zitrejsiho incidentu... Poprosim v duchu Titanii za prizen a zbyli tri opoustime vesnici ke krypte kde zlomime a spalime pecet...Mozna i samotna Titanie sleduje.. jeji zavan parfemu jsem pocitil ale nic jineho... Temer nevim z ceho mam mdloby.. ale nakonec to prisuzuji kouri a zapachu tady v kobce.... Vracime se zpet... Nejdriv chci navstivit Myvala.. Ale nemuzeme ho nikde najit... U Grifa se od ostatnich odloucim a rozhodnut navstivit Myvaluv pribytek , dokud neni doma, se norim do potemnelych ulicek..
Po kratkem pruzkumu zjistuji ze Myval ani zde neni pritomen. Opatrne se porozhlednu po jeho pribytku, ale krom uhledneho uklidu, sesbiranych bylin zde nenalezam nic podezreleho..Zda se ,ze se Myval chysta oejit z vesnice...Vracim se do hospody...neuplyne nekolik hodin a do hospody se zpeneny,uspineny a promokly Bran vriti jako Buvol do chleva pres cervene natrenou zed...znavene vypije nekolik piv a vypravi nam o svem setkani s Hamionou.. Je na ceste sem a hodla dokoncit to co jsme prekazili.. Tentokrat pry definitivne a s sipem,kterym byla jeji oblibenkyne zastrelena..Mistnim neunikl nas rozhovor a nekteri se velmi znepokojive poohlizeli po Barnabasovi..Uz nezbyva moc casu.Vyuziji situace kdy v hodspode neni jejich vykrikovatel a zkusim ovlivnit dav.. temer se mi to povede tak jak jsme chtel.. ale jsou prilis rozvasneni uz od Barnabase.Aspon ze si svoji silenost hodlaji vylit nekde v lese..Jdou do ulic a jejich pocet opet roste..Bran mel pravdu a Hamiona opravdu dorazila do vesnice.. A dav ji dostihl drive nez my..Ubodana vidlemi jak obnazene vlci mlade.. Dav se hodla oslavit velke vitezstvi v hospode. aspon telo se nam podari uchranit..Opet se objevuje Myval..po neduverivem rozhovoru nakonech nechame, aby Hamionu pohrbil v lese do stromu podle tradice..MAme duvodne podezreni ,ze sip ktery opravdu mela u sebe se mel jeste smisit s jeji obeti a tim uvrhnout jeste hrozivejsi klebu na vesnici nez byla ta prvni..Pozdeji po proskoumani sipu a magie.. se nam tato moznost zda mnohem vice jak realna...Ale nyni si jdeme nakonec i my odpocinout...
Autorská citace #9
24.6.2016 11:06 - Babaj
8. - 19. Marpenot

Rano.. posnidame. proverime sip a vydavame se ke studni, kde se setkavame s Myvalem.. Ujisti nas o pohrbu druidky a navic prida zpravu o opusteni vesnice.. Prenechava nam jeho dum,dokud bude nepritomen..
U starosty dostanem novy ukol..Mame se vyporadat s Barnabasem...Sice jsem dost skepticky,ale pokusime se o vyresit rozhovorem...Nicmene uz prvni setkani s jeho fanatiky neudrzi Drostana a ten po nekolika uderech pesti jednoho z nich zabiji, po opravdu hrube urazce bohyne Vaugin...Zbyle fanatiky jsme vyradily z boje. Pr zatykani Barnabase klade odpor a privolany dav nam uz nedava na vybranou..Barnabase usmrtime a prchame pred davem..Pred starostovym domem jeste potkame Myvala jak usmernil nekolik buricu..Jeste chvili tady pobude aby ochranil starostu a my se zatim na par dni schovame v krypte... Cestou jeste zahledneme na mistnim zamecku na balkone postavu, patrne Elfi jak pozoruje deni..Kryptu opatrime pohodlnejsim vybavenim a pastmi...Kazdy z nas travi cas ruzne a vsichni se snazime zdokonalit a prebrat si nabyte zazitky .. po deseti dnech za nami dojde Myval s vakem od starosty...Myval pak odchazi z vesnice..

**************prestup ******************
Autorská citace #10
29.6.2016 08:47 - Babaj
20. Marpenot...

Uz je cas opustit Kryptu.. Dohodli jsme se, ze vesnici jeste chvili nechame dychat nasi nepritomnosti a vydame se do lesa ke Gondovu zborenemu chramu k pruzkumu. Novi pratele Ťapík ,modrooky pardal a Sarteen, ma kamaradka poletucha, nas doprovazi a vnasi do nasi spolecnosti cerstvy zavan nadeje.. K lesu se dostaneme rychle. V lese ale doslo ke zmene.. Mulu a vozk nechavame u lesa a norime se do hlouby stromoveho ticha.. Ni ptacka nezaslechnem, jen zlovolne popraskavani vetvi a kradme pohledy neceho co nelze spatrit nas doprovazi ponurou atmosverou lesa..Branovi ani Sarteen se tenhle stav nelibi ..Tisnivou atmosveru podpori uder vetve do me hlavy, az se mi udelaji mala slunicka kolem hlavy.. Napadli nas dva probuzeni stromomlatci..Byl to osklivy souboj a litalo z nej mnoho trisek, srsti a kovu... Blue, jak zacal Ťapika nazyvat Bran, malem prisel o zivot..Nakonec se i pres huceni v me hlave podarilo stromy zneskodnit..Obzvlaste diky Deklanove sekyre...Rychle postoupime k rozvalinam. Az tam radeji volime kratky odpocinek.. Nicmene les zdivocel a behem odpocinku z der pod rozvalinami na nas vylezlo nekolik roju stonozek a jine broukovite haveti a zacali si pochutnavat na nemytych telech nasi druziny...Boj to byl mnohem houzevnatejsi.. Zvlaste kdyz nepratel bylo prehrsel a nas jen par...Bran zustal paralyzovan a mnozi z nas uz na pokraji sil. Ale diky Sartincine umu a patrne i sprizneni s vili divocinou se nam podarilo tu havet zaslapat a zahnat zpet do der..nyni si konecne odpocinem. Drostan nam doda pomoci sily jeho bohyne Vaugin nove odhodlani pokracovat...Poklop zabezpeceny zeleznou tyci prekobname lehce..U techto dveri Deklan nabidne svou hlidku... Zustavame s nim ve spojeni pres Sarteen, ktera mu zde dela spolecnost.. My ostatni sestupujem po tocitem schodisti do hlubokych utrob podzemi... zde nachazime velkou halu, jejiz zadni cast obyva osmero posteli, skrine a stoly. Zda se ,ze tyhle prostory byly uvazlive a sporadane opusteny uz pred mnoha desitkami let a od te doby to zde patrne nikdo nenavstivil.. Krom jedineho viditelneho vychodu , kterym jsme sestoupili, jsme objevli tajne dvere do suchych casti Gondova suterenu.. zde nachazime remeslnicke dilny, kuchyn , spizirny, jidelnu , ubikace , zbrojirnu a take v neposledni rade svatyni zasvecenou bohu Gond... Vse bylo opustene ,ale uklizene... Narazime ve studni na strazneho ducha vody.. ale i na ruzne ozivene predmety zbroji, zbrani a pritulneho koberce.. V ubikaci patrne nejvyse postaveneho uctivace Gonda nalezame zazdenou niku, ktera byla patrne skryta i poslednim obyvatelum tohoto podzemi. V ni je zachovala skrinka s lektvary a kloboukem... Rozhodneme se vyuzit prostor ubikaci a spolecne s Deklanem zde vsichni stravime dlouhou noc..
Autorská citace #11
13.7.2016 08:06 - Babaj
21. Marpenot...
Rano se vydame lesem a houstinami za nemocnou a vyhladovelou mulou.. Na okraji lesa ji tam nastesti nalezame netknutou zasti lesa.. Drostan mulu uklidni a vyleci.. Pak uz nam nic nestoji v ceste do vesnice..
Vesnice nas prijima velice chladne.. dokonce v hostnci odmitl hostinsky ubytovat slechtu...Omluvou mu bud severska barbarskost...Prohlednem Barnabasuv vyhorely chlev..Jakakoliv pamatka po vyvolavani bud uz vycpela, nebo ji plameny vycistili uplne.. pokud tedy nejake vyvolavani bylo.. nachazime i ostatky , patrne Barnabase, jez Drostan pohrbi..Zaparkujem opet mulu v Krypte a vydavame se k Peirove zamecku.. Vchod chrani bytelne dvere z masivniho dreva a z hury nas sleduji kamenne chrlice.. Az na durazne zaklepani se s nami da do hovoru , patrne strazny.. Podari se mi ho presvedcit, aby nas vpustil dovnitr.. Ale hradni pan se o tom velice rychle dozvedel a nechal na nas zautocit chrlice..Dostavame se i pres velice dumyslne zbezpecene dvere ke straznemu... Ale ten naopak nas presvedci o moudrosti si dale nasilim neklestit cestu dal. Strazny nam i naznacil osud nedavne navstevy Hobita... Nechavam Peirovi vzkaz.. A opoustime predsinku..Sarteen se nepozorovane dostava do predsinky... Avsak za druhymi dvermi si razne chtel Peir pohovorit se straznym a zahledl chvïlkoou nepozornost Sarteen, kdyz ve snaze proklouznout kolem nohou elfa rozvirila prach v koute u dveri.. i pres snahu se jeste ukryt nebylo dost prostoru a strazi bylo mnohem vice nez by bylo potreba. Sedm straznych rozradpostnenych z nahle aktivity po nekonecne dlouhe nude nakonec Sarteen objevuji.. Radeji ji necham prenest do bezpeci... My se odpotacime k Myvalovi, kde Drostan pripravi vytecny gulas.. Bran si jde ven jeste neco overit a ja zjistim kde bydli Raslovi..Bran nas po navratu seznami s jeho citenim bytosti.. U hradu citil pritomnost krom elementalu.. Coz mohli byt chrlice i Besa... Po overeni ten bes neni citit z vesnice mimo dosah zamku.. Tedy s velkou pravdepodobnosti je na zamku... Pred vecerem jeste navstivime Raslovic rodinu. Moudra zena vychovava mnoho deti v tezkych podminkach.. Ackoliv se nekteri nasi clenove druziny chovaji jako v trpaslicim hostinci, se nam nakonec par informaci podari ziskat..Peir ma strach o svou dusi... Mozna nasel i poklad, ktery patrne utraci prave na zachranu sve duse...A v neposledni rade.. nam prozrazuje i mozny pristup do sklepeni pod zamkem...
Se slibem, ze ji uz s nicim nebudem obtezovat se vzdalime k Myvalovemu domku, kde preckame noc..
Autorská citace #12
20.7.2016 07:53 - Babaj
22. Marpenot...

Rano nalezame destem rozpyty list pergameni a na nem jse vylustili pozvanku..


prilozeny obkres:

_V/ _P/ravé _P/oledne. _Ž/ád_N/é _Z/_B/raně, _T/_R/_P/_A/slíci ani el_F/ové, nic a _N/ikdo _N/evidi_T/_E/L_/_Né_H/o.


....

Navstivime Vaguse a zakoupime trochu vybaveni.. a pockame na poledne.. prijmeme pozvani od Karavase Peira.. Podarilo se mi navodit sdilnou atmosferu v niz se nam sveril se svymi obavami a nekterymi ciny ktere ho vedli do teto krajni situace..At uz za to mohla opravdu ona Sukuba , kterou potkal, nebo uz jen pouhopouhy jeho vlastni charakter, byli to porad jeho rozhodnuti a jeho ciny , ktere zapricinili mnoho utrpeni jinym.. Mozna , ze mu krivdime, ale to se asi uz nedozvime.Sam jsem presvedcen, ze jeho dusi stihne spravedlivy trest...Pri sve ceste za sprosteni se Sukubiny kletby i povolal demona ve sklepenich pod zamkem.. Jeho vlastni straze ani nevedi na jake casovane hrozbe dli...Sam se priznal, ze pokud se to dozvi asi mu prchnou... Domluvime se na pristi den k prvnimu kroku.. A to odstraneni onoho besa.. cestou ven zkusim varovat straze o hrozicim nebezpeci... Ale ackoliv ma velka vymluvnost jiste zaujala klicnika, jeho vlastni loajalita byla silnejsi... Sveril se s mym varovanim Peirovi a ten rozhodl, ze zitrejsiho poledne az prijdem nas v prihodny okamzik pobiji...Nastesti nevi , ze jsem tento rozhovor vyslechl... Pristupujem k cinu a vstupujem do podhradnich chodeb strezene slizy temnymi jako Branovi boty.. Nejdriv to pohltilo Sarteenku pak i ukoncilo zivotni drahu Deklanovi... Ohavna stvoreni jsou sice prekonana, ale kolik takovych tu jeste muze byt... Nalomeni touto ztratou nove privolanou sarteenkou zavolme Drostana.. Preci jen je to pivni lecitel... Mozna zna nejakou klicku jak Deklanovi "levne" pomoci.

"Naslduje kresba Deklanova obliceje"

..Levne to opet je .. za svou snahu aspon ho nabalzamovat si opet vzal prachy..Jeste ze to neni clerik boha smrti.. jiste by za nabalzamovani chtel zivot aspon tri rolniku...
Ale nencham si kazit jeste vic pokazenou naladu.. V krypte mu v uvolnenem sarkofagu pripravime dustojny odpocinek... Jsme temer u konce s rozloucenim se s Deklanem, kdyz nas prerusi prichazivsi poloork Hadar...Potkal u strze Myvala a libilo se mu jeho vypraveni o nas a rad by nam nabidl sve sluzby.. Jeho Kmen Bileho Medveda zanikl a on jakozto posledni nesouci odkaz se vydal hledat slavu a silu obnovit svuj kmen.. Prijimame jeho sluzby s nadeji, ze zastane misto Deklana v nasi sestave a my budeme moci dokoncit zapocate dilo.Jeste zapijeme Deklanuv odchod a povzbuzeni se vydavame zpet do oslizleho mista... Nachazime prostup stropem do nizsi casti zamku.. O mistnost vedle prekvapime strazneho hlidajiciho vezne Paviana Mracka..vyzpovidame Mracka a pak ho poustime.. Kdybychom navstivili luskan, mame ho najit..Strazneho nechavame svazaneho s roubikem a postupujem dale do kuchyne a nasledne do haly, kde narazime na obrovsky odpor sehranych zoldaku.. Hadar podleha presile.. jeste ze nebyl pritomen klicnik, jenz se prave prokousava zamky, aby se s nami utkal... Neunikne nam zvlastni ukaz u Hagarova tela... jakoby pruzracny az prizracny duch velkeho medveda prostoupil jeh telem a zaroven s nim vysel z barbarovych ust i drobny nadech.. Na dalsi pozorovani nezbyl cas.. posledni sedmy zamek docvakl a dvre rozrazïla rozlozita postava klicnika... Pripraveny Bran do nej vypustil svou strelu.. nebyl vsak jediny kdo do nej vyslal nepozorovane strelu. Nastesti se klicnik slozil k zemi uspan drobnou jehlickou... urychlene povzbuzeni svazujem prezivsi... tedy bilance je hroziva.. Na to ze jsme se domluvili na nezabijeni zoldaku jich z osmi dycha jen 3 a klicnik... Rekl bych, krome mne si toto predsevzeti nikdo k srdci nevzal..
Prohledame vsechny postavy a nakonec se dam do reci s klicnikem.. Je to tvrdy ale cestny zoldner..Ani ma zdatnost v presvedcovani, ani kouzlem podmanivy ton meho hlasu s nim nedokazal pohnout...Ba naopak presvedcil on mne ze Peir uz touhle dobou nekde upaluje k dalsimu ukrytu.. Nicmene mi horlivy pratele se radeji vrhaji do zapastovaneho komplexu a nabihaji z jedne pasti do druhe az nakonec musime kvapem hasit nemaly pozar...Paralyzovany trpaslik drzi nehnutou straz u osobnich komnat Peira... Zarmoucene si radeji odpocinu.. Snazim se Klicnikovi otevrit oci co je peir za cloveka.. a ikdyz si myslim ze mi v tomhle veri, jeho zoldacka cest mu veli zustat loajalni..O besovi v podzemi stale pochybuje...Propoustime klicnika s jeho tremi bratry ve zbrani s jejich zbroji, zbranemi a menazi vstric svemu vlastnimu osudu.. Nez jso propusteni nam o komlexu prozradi nekolik drobnosti... jak otvirat zamek na vstupnich dverich, jak prechazet vetsinu klikovych pasti na dverich, o sklepnich prostorech za Peirovym pokojem a take o dalsi chodbe v okruhu slizu primo naproti od mista kde jsme my vnikli dovnitr.. tam bych se jeste rad nekdy podival.. myslim ze by tam mhlo byt i nejake davne tajemstvi... preci jen je tato budova dost stara a jak vime okolni hrbitov byl postaven na necem starsim, proc by tedy i tohle sidlo nemohlo mit sve dalsi tajemstvi..
Hodlame dale pronasledovat Peira a dobrym zacatkem je dostat se do Peirova pokoje odkud podle klicnika urcite vzal do zajecich.. Past na klice se mi podarilo odstranit... Pootevrel jsme Sarteence , at muze nepozorovane nakouknout... Ale nebyl jsme dost nenapadny s pooevrenim... Nu ani se nedivim byl by to opravdu temer nesplnitelny ukol.Peir urcite uz musel uplne silet.. Nicmene v pokoji na nas uz cekal a privital nas ohnivou kouli.. dvere sice zastavily hlavni napor ohne, ale presto ma neboha Sarteenka s uskostlivym a bolavym vykrikem v me mysli opet utichla...
diky jeho jeste dalsim dvema ohnivym koulim se take maelm koulime na zemi.. nastesti nase odvaha a odhodlani bylo vetsi nez to Peirovo.. Dekuju v tichosti Titanii, ze aspon tentokrat dali na ma slova a nechali Peira zit...Svazeme ho, opatrime kuklou a roubikem a uvelebime ho na posteli po zoldacich.. sami se dame do prohledavani.. Nez se probere budeme mit aspon trochu casu se pripravit...Take opet provedu ritual, tise podekuju Titani a Myvalovi za jeho dary.. Privitani se Sarteen je radostne..Nechal jsem opet zatarasit okna v prizemi , kde jsme museli pri likvidaci pozaru mnohe veci vyhazet ven.. V mistnosti u Peira nastesti ohen neudelal tolik paseky jako dole..
Pratele jsou sice mdleho rozumu ,ale prilozit ruku k dilu umi...Vim, ze nejsou dokonali, ale jsem rad ,ze jsou po mem boku..Jen se obcas budu muset trochu vice obrnit, abych o rozum neprisel taky...Pripravim se na vyslech Peira..S pomoci Sarteenky se ujistm nejen o Peirove stavu,ale i charakteru..Nepatri sice mezi ty nejodpornejsi a nejzkazenejsi,,ale mozna o to nebezpecnejsi je.. Pri vyslechu obetuju spolecny lektvar cteni myslenek, ale Peir ma tvrdou makovici a jeho mysl se pred nim velice rychle uzavrela..Nastesti se mi podari vnem zivit myslenku vstricnosti. Stale doufa, ze z toho vyvazne zivy... Kdovi, jeste dycha, ale myslim si ,ze sejmuti kletby z MacGhoolova dolu si jeho dusi vyzada... Nicmene z nej dostavam polohu skryteho pokladu s ne prilis povedenou cmaranici mapy.. jde o oblast v mistech zvane Najara a obyvane hadim lidem Yuanti...Je to pokladnice o vice slujich.. On navstivil jen jednu z nich, je presvedcen, ze tam je jeste dost nevyzdvihnuteho pokladu...Ke Mac Ghoolove vrazde se opet doznava a vse klade za vinu sukube,, kterou potkal pri stretnuti s panem Sebastienem Kramarem z Hlubiny..Ta ho pry navedla na tento hruzny cin.Pri uteku z dolu pri orcim prepadu, ho bodl do zad(pripousti, ze cepel nalezena v tele MacGhoola by mohla byt jeho) jeste s jednim clovekem, ktery pak umrel se dostali ven a tam je napadla sukuba, kterou zabil... Informace o Besovi v sklepeni jsou patrne k nalezeni jen primo v sklepeni, kde by mela byt po predchozim majitelovi primo upravena mistnost pro takove ritualy..Podle jeho popisu privolal ze svitku nespecifikovaneho demona, jenz se snazil vrhnout na Peira. Ochrany ho zahubily, ale z tela demona povstal jakysi stin, jenz nyni je uzamcen v sklepeni..co je to zac porad nevime.. tedy krom tvrzeni Brana, jenz vycitil stale besa..Gragoyle koupil, a s pomoci male sosky na ovladani je na nas v tu dobu vypustil..Rozhovor pro dnesek prerusim .. Hagar stale hlida naseho hosta v jeho vlastnim dome prikurtovaneho k posteli.Presto se snazi Hagara ukecat ,aby mu pomohl..Musim uznat ,ze se asi Hagarovi opravdu nelibi a nebo je barbar opravdu muz pevnejsich zasad , nez zatim dava najevo...Vicemene u mne stoupa Hagarova cena jakozto pravoplatneho clena nasi skupinky podivinu.. Pohostim naseho hosta jeho vlastnim jidlem a nechame konecne za hlidkovani spocinout nasim zbedovanym telum a myslim.To vse samozrejmne po dokonale veceri oblibeneho chili gulase Drostanova receptu...
Autorská citace #13
3.8.2016 09:11 - Babaj
23. Marpenot - 3.Uktar - Pusten (listopad) ..

Rano Bran dobehne pro mulu.. Drostan musi trpelive prozkoumat nelepsici se Hagarovo zraneni nohy..Hagar je opravdu oskive pohmozden.. navic nevypada ze by mu spanek uplne osvezil... Patrne navsteva jeho kmenoveh patrona si vyzadala nektera deletrvajici zraneni a neduhy... Nastesi podle Drostana to nevypada na trvale nasledky..
Pobalime potrebne veci na cestu a v pripravene karce s plachtou schovame i naseho zajatce.. Mozna zacina neco tusit.. snazil sse mi zalhat o poradi zamykani dveri. A nebo jen neodolal svemu krivemu charakteru. Vicemene jsem mu slibil jednu nechutnou vec s rukou, jetli mi bude jeste v budoucnu lhat.. Bran zamkne dvere zevnitr v opacnem poradi nez je pro odemykani (nasleduje popis kombinace) a dobehne nas po opusteni hradu tajnou chodbou.. Objizdime Bastion a po ceste se vydavame k vesnicce Konecna.. asi po deseti prijemnych dnech, hlavne nocich, se dostavame na dohled naseho cile cesty.. Mac Ghooluv dul...

***************prestup**********************


Rozlozime tabor opet v medvedi jeskyn ve vstupu do dolu... Bran opet nasava svym sestym smyslem okolni nebezpeci a Hagar se je pokousi nalezt ve stopach v okoli...Ja A trpaslik se postarame o tabor a o Peira..Bran zjistuje v okoli jedne mile aspon jednoho nemrtveho.. Hagar nenasel zadne dalsi znamky nebezpeci a Peir uz tusi co ho ceka a je opet strachem bez sebe...Musime ho omracit abychom ho do jeskyne dostali...V jeskyni necitim tu nicemnou magii jako drive..Dochazime az k hrobu , kde ostatky MacGoola pohrbil Drostan.. Vicemene se nam sveruje ,ze citi stale znesvecenost tohoto mista...Jineho nemrtveho zde nenalezame.. Hagar nam vysvetluje jak na takove veci chodi jejich staresinove a samani... A rozhodne se ritual s drcenim kosti a vepisovanim run do jejich zbytku navazat kontakt s dusi macGoola.. zatimco uklidnuji rozhorceneho trpaslika, nevericiho na barbarske ritualy, pripoutam jeste bezvladne telo Peira k vystuham dolu.. Pomalu nabyva vedomi.. Bran pomaha Hagarovi s vyzdvizenim ostatku a prave v ten okamzik se opet nad obnazenym telem MacGoola objevuje jeho Spektralni podoba..Upoutavam jeji pozornost nacvicenou reci pro tento okamzik, v niz pripominam jeho temny osud a kdo ho k nemu privedl ..Opet pripominam i cepeli zpusob jakym byl hruzny cin vykonan... Na zaver mu ukazi i Peirovu osobu .. Nyni je moznost dostat spravedliveho klidu pro MacGoolovu dusi. Zda se ,ze jsem zaujal pozornost a Spektralni projekce se opravdu zahledela hluboce do Peirovi tvare..Peir se snazi obhajit vlivem sukuby. Obvinuje MacGoola, ze je jeste vetsi parchant jak on sam ,ze by to udelal taky, pokud by Peir nebyl rychlejsi a nyni za to pyka ztratou sve duse...Spektralni projekce udelala velmi nepredpokladany cin v ktery jsem se snazil radeji ani nedoufat...Odpustila mu a rozplynula se...
Byl to silny okamzik az tezko k uvereni.... Takovemu bidakovi odpustil patrne dalsi bidak co mu to desetileti nemohl odpustit a setrvaval zde....Vysvetleni mozna poskytl Drostan, jenz si vsiml na tvari projekce samolibeho usklebku , kdyz ji videl odpoustet... mozna si opravdu pral ,aby trpel vice nez jen smrti... V tomto svetle mi to ale nepripada jako uprimne odpusteni... Spis to vzal jako spravedlivou odplatu za jeho cin a odpusteni opravdu vyslovil jako sarkasticky a ironicky usklebek...Vicemene, ale ani tohle vysvetleni nevysveluje staly vyskyt nemrtveho v okoli jedne mile.Bran ho totiz stale citi...
Zlomila se tato kletba, nebo je to nejak habadura kterou jsme neprokoukli....Peir povzbuzen touto situaci si zacina opet vyskakovat.. Mam z jeho chovani mnoho chuti mu podriznout hrdlo i tak, a asi nejsem sam.. Ale kdybych mel podrezavat kazdeho s krivym charakterem, asi bych na severu za sebou nechaval krvavou reku v ktere bych jednou sam utonul...Nejdriv ho musim zbavit tech pekelnych pout a pak at se zpovida ze svych zkazenosti...odriznu ho od vydrev a poucim ho, ze by se nemel vzdalovat od nas...Bran uz mezitim vybehl patrat po svem nemrtvem... Hagar se pusti do prudke vymeny nazoru s Peirem, kdyz prolezou prurvou a ja s trpaslikem se chvilku zdrzime v konverzaci o proslych zazitcich. Je videt, ze Peir je opravdu jedna velka sebestredna narcisticka hrosi kuze...Presto si s nim promluvim o sukube a prokleti.. Projdu si i jeho zapisky ukoristene v jeho pracovne... par poznatku ktere jsem vyvodil...
*Sukuba se ho pokusila nejdrive vysat, dusevne.. na cez v potycce podlehla...
*Sukuby nejsou pekelnici, ale jsou besi..(kdyz tohle vedel proc tedy povolaval demona)
* veci ktere se tykaji smluv s pekelniky.. smlouvy obsahuji pasaze pro predcasne ukonceni smlouvy, vetsinou nesplneni , nebo poruseni smlouvy.. berou si dusi predcasne.
* sukuby se snazi zabit tvora u ktereho uspeli s radnou smlouvou.. tedy v jejich pripade se shresenim slovem, mysli a cinem
* pekelnici cekajici na ukonceni dohody maji temer nekonecnou trpelivost v cekani na jeji uzavreni(splneni podminek dohody)
*
Mozna si ted nevzpominam na vsechny, ale snad se upamatuji casem a dopisi to sem...
*
*Sukuba je běs. Ale není ďábel.
*Sukuba, která zkazí smrtelníka, ho zabije a získá jeho duši.
*Kdo vlastní duši, ovládá smrtelníka.
*Ďáblové nestárnou, takže vydrží čekat na duši léta.
*Ďáblové většinou získají duši poté, kdy smrtelník zemře přirozenou cestou.
*kdo poruší kontrakt, tomu duše propadne ihned
*Kontrakt může obsahovat dřívější splátku


*** nasleduje nakres spektralni podoby macGoola v odpustnem setkani s Peirem *****

Bran i Hagar se postupne vraci.. Nesou sebou i nco na zub a Drostan opet roztaci varechu v doprovodu libe vune pecene...Ovsem po jidle se to opet cele zvrtne.. Peir se rozhodne opeustit nasi spolecnost a jit do vesnice... Pripominam mu jistou podminku jeho iluze svobody..Ohani se zakony , pred kterymi utekl na sever , jako by tady nekoho zakony zajimaly..Deklan odpusti a snad se prestane v krypte prevalovat.. Peir dokonce rozbouri vlnu hnevu v chromem Barbarovi a ten vyzve Peira na souboj.. Peir nejdriv odmita nabidnuty kyj a snazi se dostat k Branovym scimitaru. Ze byli drive Peirovymi je vec druha..Mozna by mu je Bran i dal, ale myslim za jinych okolnosti..Peir odhodí palcát a odchází. Nijak nereaguje na Branovu výhružku, že bude střílet. ten střílí. Peir se tedy snazi prchnout..Ochromim ho a zajmeme ho ..
Autorská citace #14
10.8.2016 08:26 - Babaj
4.Uktar - Pusten (listopad) ..


Tahle nedoresena otazka mne opravdu tizi.. Mozna i proto jsem svolil , ze podrzim posledni nocni hlidku..Zda se, ze i Hagar ikdyz vypada unavene si nemuze doprat odpocinku..Zelena zare v nedaleke skalni jeskynce nad dolem mne vyvede s myslenek.. vysilam Sarteenku, aby se poohledla co se deje a spolecne s Hagarem sledujeme co se bude dit... Sarteenka objevuje malou jeskynku v ktere poletuje bizardni lebka v opalizujicim zelenem plameni..Pohledl jsem na tu bytost ocima Sarteenky a trochu se otrasl.. tedy aspon jsem si to myslel.. ale ty otresy mel na svedomi Hagar, ktery si myslel , ze jsem usnul... Vzbudime ostatni.. Preci jen uz je nad ranem, a meli by byt odpocati dost na to, abychom se s timto vyporadali... Peira opatrime dalsimi prikryvkami a rozdelame mu vetsi ohen... Ovsem ten asi vice osvetlil deni pred jeskyni a stvoreni s plameny nas asi zahledlo a hned nas pocasovalo plamenym ocistcem..
Tato lebka je patrne onen nemrtvy, ktereho Bran citi..Ale jeji kouzla jsou kousava a mimo dosah zbrani barbara.. Nicmene je dhodne nezdolna..Magii porazime magii a spolecne s Drostanem za drobneho popichovani ostepy a ztracenymi sipy Brana ji zdolame... Bran dalsiho nemrtveho pak uz neciti...je tedy na case doresit nasi zalezitost s Karavasem Peirem... Vysvetlime mu situaci nyni snad jiz doresene zahady dolu MacGoola a akoliv nehyrime vzajemnymi sympatiemi.. nabizime mu pomoc s osvobozenim duse.. jako prvni krok hodlame navstivit jeho ritualni sklepeni na zamecku... Peir moc toho nenamluvi.. Jen u spiciho Hagara je ponekud vyrecnejsi.. Nepadli si do oka vice nez slusny mrav kaze.Vratili jsme Peirovi truhlici a jeho zbrane.. Nechavame si jen nahrelnik a jak pozdeji zjistuji i klice od jeho zamku...Peir rychle radeji opousti nasi spolecnost a miri do Konecne...My se dame do odpocinku.. Preci jen nas rani souboj vycerpal... Avsak ani netusime, ze nebyl zdaleka posledni.. Asi po hodine se lebka opet nadechla a zazarila v zelenem svitu... Stret to byl rychly a zbesily.... Byl tak rychly , ze ani neprobudil spiciho znaveneho barbara.. Nicmene Tapik Bluy podlehl spalujicimu zaru ohnive koule..Lebku jsme opet premohli, ale jak uz ted vime jiste ne nadobro... Bran si nyni vzpomina na podobne nemrtver parchanty co take takto opetovne vztavali z nemrtvych... Svecena voda, nebo zruseni magie.... Zruseni magie je na nas jeste prilis mocne kouzlo a jen malokdo ho tady na faerunu zvlada...Tedy svecena voda,ale tu mezi sebou nemame... Drostan se nabidne, ze ji vyvori s pomoci spojeni s Vaugin.. Ale potrebuje asi hodinku a stribrny prach v hodneote asi 250 stribrnych minci... Nabidnu mu pilnik... Ale pri predstave brouseni se trpaslik otrepe a zaveli radeji k uprku... Presto peclive rozdelim lebku na osm dilu a zastrkam je do uzke sterbiny ve skale.. Snad se v uzkem prostoru nedokaze zcelit...Mezitim Peir dorazil do Konecne... Ale okolo vesnice se prohnala devitka jezdcu a miri k dolu... S obavami je tedy pozorujeme jak se blizi... Zbrkly Bran nas ale nenecha vypozorovat jejich umysli a radeji hned na ne uderi se svou vyridilkou... Malem jsem myslel ze ho rychle i zasteli.. ale asi vetsiho blazna cekali jinde nez tady...Budu si muset promluvit s Branem.. jeho zbrklost uz jsme nekolikrat zakusili, ale nyni je tam i jeho naivita... Vypousti spousty informaci uplne cizim lidem ... Ma ale obrovske stesti, Tedy aspon doufam...
Z cesty z desetimesti se vraci na jih patrne Tyruv verici Sezar z Amphailu. v doprovodu dalsich sedmi ozbrojencu.. Patrne chrani a doprovazi zahadnou mladou lady..Nicmene vyresi nas problem se svecenou vodou a Drostan nyni snad hrave eliminuje ostatky lebky opet vyzvednutych z prurvy.. Naklada je do jednoho ze svych hrncu a nechava si je k pozorovani... Sezar take resi nas nynejsi problem s osacenim.. Tedy aspon docasne.. Primo zimni to neni, ale chlad to snese...Domlouvame se na setkani v Luskanu.. Snad je tam jeste zastihnu... Musim...Jak ryche dorazili , tak i rychle mizi.. Nez ale odjedou.. Sezar mi pujci vacek s trista zlataky....My se vydavame do Bastionu..
Autorská citace #15
19.8.2016 08:03 - Babaj
5.- 12.Uktar - Pusten (listopad) ..

Peir nas predezene na koni .. Po sedmi dnech v Bastionu mirime rovnou k Peirovu domu..Peir nas ostrazite a odtazite vpousti dovnitr a ukaze nam dvere vedouci do ritualniho sklepeni... Pak radeji odchazi do hostince...Pecete jsou lehce dolu a nase prvni setkani s demonem konci honickou po domne a krkolomnymi skoky ze schodiste.. Nicmene jeho vlastnost letani a prochazeni zdmi z nej delaji v teto hre jasneho favorita... Hagar, Bran i Drostan jsou presvedceni, ze zamiril za Peirem do hospody... a rychle vyrazi za nim... Nepodarilo se mi je presvedcit.. Nemam nic v rukou jen svuj instinkt... Pomoci Sarteenky hlidam okoli hradu a cesty k vesnici(hostinci) a hlavne chci mit zpravy o cinosti zbytku druziny.. Preci jen se muzu mylit a opravdu pronasleduje Peira... Ale neco mi rika.. ze tomu tak neni... Pri prohledavani ritualni mistnosti to objevim... Vynoruje se to primo z obrazce na zemi..Mluvi to s odpornym prizvukem ,az se mi orosi rohy na zadni casti ...Okamzite varuji ostatni..Opet maji nejake strkanice s mistnimi, ale to moc v tuto chvili nevnimam..Zapradam rozhovor s demonem, ma lest vysla jen napul.. ziskal jsem cas ,aby stacil dorazit zbytek druziny, Ale nikterak nove informace jsem z neho nevypacil.. vypadalo to ze pokud ma vedomosti, tak ne o nasem problemu.. Navic touzi po smrti, nebo navratu... Vicemen jakmile se portal dokoncil a z nej na nas vyskocil opici podobny demon, proskocil uzavirajicim se portalem zpet... Opice ma tezky dopad na psychyku Barbarske casti nasi druziny... My civilizovanejsi jeho natlaku vzdorujem mnohem lepe.. Avsak jeo paze jsou mnohem hrozivejsi a kousnuti je velice neprijemne... Po boji oslavujem navrat nekterych od bran stinopadu, kde uz klepali na brany.. Demon se roztekl do asfaltu podobne tekutiny.. Odporne.. po kratkem odpocinku nas naleza maly Raslovic klucina Pelperin . Posila ho mama, aby nas varoval pred burcujicim kretenem Ludvou. Povzbuzem patoky z hosince a predchozim setkanim s druzinou ted vyburcoval lidi k dalsi fanaticke honbe na nas... nikdy neprestanu zasnout jak mistni lide jsou hloupi a neponaucitelni.. Cozpak jim Barnabas nestacil?.. ale nevadi.. ikdyz jsou jaci jsou nezaslouzi ci dalsi krveproliti..Podari se mi Presvedcit Hagara, abychom vyuzili nabidku Raslovic rodiny a nechali se odvest na asi hodnu cesty vzdalenou farmu Vivala, pritele Raslovic rodiny... Nez vyzvednou mulu od hrbitova se v prestrojeni vmisim mezi lid a najdu Peira. vyridim mu sve vlastni poselstvi a jeste nez dozenu ostatni u Vaguse nakoupim zimni satstvo pro celou spolecnost..Po ceste k Farme se rozloucime s klucinou a dorazime k ni v podvecer.. Vival nas po zmineni Raslovic panimamy vrele privita i s osazenstvem opevnene farmy.. Kazdy po svem si hledame cesticku v navazovani vztahu s mistnimi.. Nicmene vecere je vytecna a spolecnost take... Presto je zde suzuje dvouhlavy tvor ettin sam sebe zovajic Hargl Vargl .Jak nam prozradil Drostan, pan teto farmy byl drive Thormuv paladin Vival Rukavice. Nyni nam nabizi kone za vypraseni kozichu ettinovi.. Rano se na nej vydame...
Autorská citace #16
26.8.2016 13:00 - Babaj
13.Uktar - Pusten (listopad) ..

Rano sice vstavame pozdeji, ale o to udatneji se nam jde k vezi, kde dli Ettin... mame vymyslenou pasticku s ovci, ale ztroskotava na trpaslici neschopnosti pri plizeni udrzet jazyk za zuby.. Nevadi.. nakonec se musime s Ettinem utkat v primem souboji... Bylo hned videt, jak si vsichni clenove druziny dobre odpocali na Vivaldiho farme... vsichni meli razem silnejsi paze , bystrejsi oko a tvrdsi krunyre...Ettina jsme pres jeho zurivy zjev a rozmachy premohli...V stare vezi jsme nasli vstup do podzemniho sklepeni.. Uz samo o sobe byla tato cast pasti. Nedalo by se jen tak opustit.. Ale stari a patrne i tiha ettina, ktery spal primo nad poklopem ho natolik promackla, ze nemohl splnit svou navrhovanou funkci...Avsak tohle nebyla jedina past a svou smrt v ni nalezl nekdo neznamy jiz pred drahnou dobou..jeho kosti nyni dlely nad spoustedlem vrhace otravenych sipek v jehoz desti si Hagar s Drostanem doslova libovali.. Nakonec jsem musel jako vzdy pouzit az napodruhe svou radu... sam porad nemuzu pochopit, proc se nemuzou mymi doporucenimi ridit hned... Ale nevadi past jsem zneskodnil.. a nyni nalezame stary hrob nejakeho neznameho valecnika... ma u sebe i erb., jenz si obkreslim, ale nikdo z nas si tento erb nedokaze spojit s jeho nositelem..Pri Drostanove detekci magie objevuje magii v kusi a vaku onoho pasti usmrceneho nestastnika.. v torne je jeste nekolik lektvaru a svitek..Posbirame tyto veci a vydavame se za dobrym obedem k Vivalove farme...Tam nas srdecne privitaji tento den venujeme oslave preziti a dobre vykonane poprave...
Autorská citace #17
31.8.2016 08:27 - Babaj
14.Uktar - Pusten (listopad) ..
jiz z rana vyrazime po dlouhem louceni s farmari na cestu do Luskanu..Vecer si najdeme misto v zatisi pod stromy a nocujeme.. Avsak Hagaruv vykrik nas budi temer soucasne s dopadem zbrani do nasich prikryvek..Goblini si udelali zalusk na nase zasoby a koninu.. Ani nevim co spradali za plany s Drostanovou mulou...Osklivy goblin v lepsi zbroji nam nakonec padl do zajeti..pri rychlem pruzkumu okoli Sarteenka hlasi zablesk v asi pulmile vzdalenem miste.. Posilam ji tam.. Nachazi se tam asi dalsich 12 goblinu se zajatcem...Tedy zajatkyni jak se mi nakonec podari vypacit ze zajatce.. Domluvime vymenu a vydavame se k rozborene ruine gobliniho tabora.. Avsak horke hlavy opet zacaly spradat sve vlastni plany na ztrpceni lehkeho prubehu udalosti.. Nejdrive Hagar urve k smrti naseho zajatce jenz nazval Hagara temer bratrem a nas Brad bradity se rozhodne varovat nepritele svetlem.. Patrne chtel dat vedet o nasem prichodu a nebo je zlakat na jiny smer, protoze si jinak neumim vysvetlit proc se svetlem vyazil bez nas jinym smerem nez byl jejich tabor.. Nicmene v tabore goblinu si techto signalu vsimli.. Zahasili taboracek a pripravili si zbrane..Potemnely tabor uz Sarteence toho vice nerekl.. Nebylo jiste kde se chystaji goblini celit nasemu prichodu, nebo jakou lecku nam pripravuji..Hagar a Bran se nabidnou na pruzkum...Necekal jsem ze se Hagar s temer slepym Branem rozhodnou pruzkum provest bojem.. Nicmene po adrenalinovem boji s bandou goblinu vedenou Gobrem se jim za naseho udychaneho behu je podari premoci...
Mozna by meli pochopit, ze zisk slavy jen pro sebe touto cestou muze vest taky k jejich predcasnemu ulozeni na hrbitov falesnych hrdinu..Promlouvam k Titanii at jim dopreje aspon trochu zisku ponauceni z teto situace a postaram se o zajatkyni a gobliny... Drostan nas ubezpeci ze zajatkyne je jen v bezvedomi a vsem nam pomuze od tihy zraneni z sarvatky.. Bran a Hagar premisti nas tabor do gobliniho lezeni..
Ze zajtkyne se vyklube Hlubinna Bardka Sindol Bílá růže z Tethyru . Bohuzel jeji loutna skoncila v ohnisti gobliniho taboraku.. Jeji sedlove tasky sice obsahovali nejake cenosti a depese s hlubinou peceti, ale jinak kupodivu netknute.. Goblini se asi jeste nedohodli kdo to prohlidne.. Jeji kun tolik stesti nemel.. s nim meli goblini patrne jednotny nazor... Vune pecene je az prilis vymluvna...Nicmene tato kraska ucarovala cele skupine.. dokonce i trpaslici slina chtice se objevila na jeho vousu.. Jediny Hagar obnovitel kmene se dzel... Znaven ze ztraty krve upadl do spanku a jen stezi se obcas probouzel...Nakonec se domluvime na spolecne ceste do Luskanu...
Autorská citace #18
31.8.2016 08:35 - Babaj
15-17.Uktar - Pusten (listopad) ..

Vdecna Sindol nam poskytne krom sve pritomnosti i velmi cenne informace po ceste do Luskanu.. Ceta se smrskla na cele tri dny, ktere v jeji pritomnosti ubihaji rychleji nez se zda...O Luskanu nam prozrazuje mnohe.. o kapitanech, kteri vedou tohle mesto a spavuji i jeho okoli.. take nam povida o Mystickem Bratrstvu.. Historie tohoto mista je spojeno se smisenim puvodnich obyvatel Illuskanu a Severskych najezdniku, kteri zde zalozili na troskach dobyteho mesta nove mesto Luskan.. Nyni spravuji mesto patero kapitanu jez jsou zde i zakonem... Mysticke egoisticke bratrstvo se zavazalo nevmesovat se do politiky,, ale jak Sindol sama rika.. takovi barevni papousci s takovou moci musi mit zakulisni vliv na zdejsi deni..dokonce zna i jmena vsech peti kapitanu a take jejich vliv moci...

První Velkokapitán Beniago Kurth - ovládá městské doky a činnost i s nimi spojené.
Druhý Velkokapitán Barri Baram - ovládá luskanský rybářský průmysl.
Třetí Velkokapitán Dagmaer Suljack - podílí se na většině nájezdů a pirátství, které pochází z Luskanu.
Čtvrtý Velkokapitán Throa Taerl - nedávno povýšen z Pátého Korábu, a byl zvyklý být nejvíc vzadu. Nyní jeho dělníci a námořníci šťastně přijali šanci na zisk plynoucí z postupu a stejně šťastně přenesl nejpodřadnější a nežádoucí práce na Rethnor.
Pátý Velkokapitán Hartouchen Rethnor - se zabývá jen málo výdělečnými aktivitami mimo strážní služby, která je také chudým zdrojem příjmů. Rethnorští rabiáti se občas jen tak toulají ulicemi Luskanu, hledajíc rychlou a někdy násilnou možnost jak získat nějakou tu minci.


Je bezesporu, že v lidu Luskanu stále zůstává odkaz Seveřanů. Přepadají lodě i pobřežní osady, věnují se nelegální činnosti a pirátství a síla paží je nejdůležitější vlastností. Avšak během dlouhé historie Luskanu na Mečovém pobřeží, přijalo město mnoho zvyků suchozemců. Luskanští neunáší lidi z jiných osad ani kmenů a zastávají názor, že ženy mají stejné sociální postavení jako muži (dva z Velkokapitánů, Suljack a Taerl, jsou ženy). Netrpí nedůvěrou vůči magii jako jejich ostrovní krajani. Otroctví je v Luskanu, přinejmenším formálně zakázané, nicméně zajímaní otroků a jejich prodej na moři je obvykle úřady přehlíženo.
Zákony jsou v Luskan vymáhány vojáky Korábů, kteří jsou zmocněni zatýkat zločince a předvádět je před Smírčí soudce. V praxi jsou sice zločinci zatýkáni spíše davem, avšak výsledek je stejný: dostanou se před Smírčího soudce.
Každý z pěti Smírčích soudců byl vybrán Velkokapitánem, ale nemusí být členem kapitánova Korábu. Smírčí Soudci jsou, alespoň formálně, neutrální.
Případy většiny obyvatel rozhoduje jeden z těchto pěti soudců, avšak spor týkající se člena Korábu řeší všech pět.

Severní strana města, známá jako Severní Břeh je postavena téměř výhradně ze skladů, karavanních dvorů a pracovišť. Zahrnuje i Mirabarský Štít, opevněný uzavřený areál, představující obchodní zájmy Mirabaru v Luskanu. Mirabar využívá tuto základnu pro obchodování s Mečovým pobřežím a ostrovy v Bezestopém moři.
Hlavní město se rozkládá na jižní straně řeky Mirar. Severně od Plenitelova tahu je pak Dosah, kde je umístěna většina domů a menších obchůdků. Jižně od Tahu jsou slumy, „špatná“ část města. Nedaleko slumů stojí Kapitánův Závěr, kde mají své rezidence Velkokapitánky Taerl a Suljack, nicméně tato oblast je jinak velmi chudá.

OSTROVY

V zálivu tvořeném řekou Mirar stojí pět ostrovů, které jsou nárokovány Luskanem:

•Krvavý ostrov je plný vojáků Korábů, pověřených střežit město; za zmínku stojí jen strážní věž, kasárna a zbrojnice.
• Ostrov Těsnostráž je domovem Velkokapitána Kurtha.
• Ostrov Šavlí má dva skalnaté vysoké ostrohy rozdělené oblázkovou pláží. Na jižním ostrohu se tyčí Mořská Věž, kde první piráti z Luskanu postavili svou pevnost a na severním ostrohu stojí Mystická Hostivěž a stáje sdílené s Korábem Kurth.
•Ostrov Tesák nemá žádné obyvatele a jméno dostal díky tomu, že se o něj tříští plavidla ženoucí se dolů po proudu řeky Mirar.
•Ostrov Přístavní rámě je vysoký jehlan, kryjící přístav Bílých plachet před nejhoršími bouřemi a vlnami bičujícími jižní břeh.
Severní a jižní břehy jsou spojeny třemi mosty.
Autorská citace #19
7.9.2016 10:53 - Babaj
18.Uktar - Pusten (listopad) 1489

Okolo poledne nas vitaji dvojcata tycici se nad severni branou do Luskanu. Pruchod je temer bezkonfliktni a Sindol nas zaopatri malou mapkou mesta s drobnym popisem dulezitych informaci... V prvni rade je to zakaz vstupu na mosty vedouci na ostrovy... Obeznami nas s erby a znaky jednotlivych korabu... Take nas seznami se siti pohostinstvi....
Hostince:
Savle... schazi se zde zastupci korabu a vedou se obchody nad utrzenym tovarem
Sedm Plachet.. patrne nejluxusnejsi ubytovani.. ale proslycha se, ze jej sluduje bedlivym zrakem Mysticke Bratrstvo
Volajici Ulita.. hospoda hodna spodiny
Jednooky Jarx.. v obchodni ctvrti a schazi se tam prevazne obchodnici
Zubata Dyka.. vede ji Drow Vorax a je to vyssi sorta .. schazi se zde jak obchodnici ale i dobrodruhove kteri si mohou zaplatit za nadstandartni zachazeni...
Oznacila nam i mista kde sidli Rudi draci - ochranci karavan a take chram zasveceny bohyni Auril... Nezapomenula nam i ukazat kapitanske dvorce a varovala nas pred Krysi aleji.

Vybrali jsme si Zubatou dyku... Zde se take opet potkavame se Sezarem, podle Sindol jeho prizvuk ho prirazuje mezi lid puvodem z Brodu dyky ... Vracim mu pujcku a on ji obratem ruky meni na otevreny ucet u Voraxe..Je to opravdu stedry muz...Je zde ubytovany i s jeho patronkou a prateli... Take zde vidime obchodnika Bezedneho Kotle (korelacnici) Geona, pokousaneho krysou..
Sindol nam zde take vypravi legendy o Stromu praotcu ve vysokem hvozdu.. chranenem Utgardskym kmenem Stromovich duchu.. Tento obri dub je take chranen ctyrmi jinymi o neco mensimi doubky, kteri hranici uzemi bez mozne teleportacni magie, ale zato mistem zvysene ucinosti lecici magie..Samotny Strom praotcu se tyci nad komplexem jskyni, kde naopak jsou chodby obsahujici mista spojujici rozlicna mista teleportacnimi silami..
zatimco se Sindol rozplanujem vecerni predstaveni, si ostatni po meste vyrizuji sve zalezitosti...Drostan navstivil Mirabarsky stit(svatostanek jeho bohyne Vaukenkde poznava otce Somata), Hagar s Branem po bloudeni ve meste nakonec za prispeni Retornske hlidky najdou trziste a na nem kramek s hudebnimi pomuckami... Koupi si bubinek, pistalu a loutnu pro Sindol...
Zda se ze Pavian Mracek si buduje povest vsude a velmi rychle... Uz v kramku na nej mistni hobit narazel a Vorax mu po mne posila vzkaz o lhute 30 dnu... Patrne je treba ho hledat v Krysi Aleji...
Po koupeli a malem nedorozumneni v lazni noc plna prekvapeni nekonci... Zaujmeme nove misto v patre s vyhledem na sal a oknem do ulice.. Ovsem prave okno privabi pozornost nasich zalesaku... Jejich bystrejsi smysly zaregistrovaly podezrele zvuky z venku.. Ihned se zacali zajimat o jejich puvod a odhalili krysi utok na nejakou osobu na ulici... Nevahali jsme a oznacili jsme mistni dlazbu nasimi obliceji pri skoku z patra... Nekoho na ulici napadlo opravdove krasi hejno velmi velmi velkeho poctu..Navic ze zalohy na nas vyskakaly velke krysy.. Zvlastni byl i jejich ustup po te, co se patrne ujistili o smrti sveho cile... Podarilo se mi zaregistrovat opravdu nechutnou a velkou krysu s inteligentnim pohledem mizici v kanale...
Ohledanim tela jsme s Drostanem zjistili pritomnost choroby o ktere sem jen slysel z povidani me pani.. Lykantropie....Krom vacku s nejakymi cenostmi mel u sebe uz jen cechovni prsten. Ano slo o Geona..Prsten sveruji Drostanovi.. a vacek prihazuji k ztracenym vecem do spolecnych uspor. Geon měl u sebe ještě mastičku olověnou pečetí se znakem lékárny..Ale co nyni?
Prichazi Sindol. Je na case zabyvat se i vystoupenim..Bran,Drostan a ochotny Hagar se ujmou ukolu zjistit z lekatny Zluta Zimnice,odkud pochazel Geonuv lek, nejake informace. Ja se Sindol pujdem vydelat na dnesni zivobyti zpevem a hrou na loutnu..
Nase vyzvedna trojka zjistila polohu a majitele lekarny...Elfi umastenec asi zavysli na nejkem druhu drog.. Citil se velmi bojacne a snazil se vsemi moznymi zpusobi vyvleci z jakekoliv odpovedi a take pritomnosti nasi trojice. neni divu, kdyz z leku co by mel pomoci Geonovi se vyklubala jen zlukla sadlova mast z jezevce..Pri ceste zpet potkaji opet hlidku a za maly vynuceny obnos se bezpecne dostali zpet k Dyce..Do kyzeneho spanku si jeste doprejem par prijemnych civilizovanych chvilek.Aspon se dovidam jmeno nezname divky v sezarove doprovodu..Area..Drostan byl patrne nejdele mimo civilizaci.. Jelikoz tyto chvile dohanel az do rana....
Autorská citace #20
14.9.2016 10:56 - Babaj
19.Uktar - Pusten (listopad) 1489

... Rano je prijemne az na trpaslici hlavu..Rano se dockame vcera domluveneho setkani s kapitanem jedne z vladnoucich lodi..Vorax dodrzel slovo a pozval Jarla Iskarse Smirciho soudce z Flotily Baramu. Poveri nas vyresenim problemu s tvaromencem.. Slibi nam odmenu s nahradou nakladu a vybavi nas i poverovaci listinou s jeho peceti.. Mela by nam zajistit klid od doternych strazniku a hlavne otevrit nektere dvere k patrani.Mimojine nam umoznuje prejit i jeden zakazany most..Ke Kurtovi a k Bratrtvu se sice jeste nedostanem, ale nevadi.. Snad to nebude v tomto pripade treba..Take nas varuje pred mistem v kanalizacich pobliz ruin.. pry se tam ztraci lide..Dalsi podrobnosti mame resit pres Voraxe...
Dopoledne nam jeste spestri setkani s Mivalem..Zda se, ze je tady znamym navstevnikem a s Voraxem ma nejake otevrene obchody. Ani se Sindol si nejsou neznami...Vicemene vyuzivame opet jeho znalosti...O lykantropii a o krysodlacich zvlaste..Jsme varovani pred jejich moznym gangem, ktery casto vytvareji.Hlidaji si svou kletbu a jen tak nekoho mezi sebe neprijmou.. Tedy je mozne , ze Geon byl nakazen nahodou a proto byl zabit, nebo se proste nepodvolil vuli gangu.. Upozorni nas i na stribro, ktere by na ne mohlo byt ucinejsi nez obvykle zbrane..
Hagar hleda sve ztracene oci u barmanky a pri te prilezitosti si vyslechne jeji smutny nstastny pribeh.. jeji pritel Vibram se pred rokem patrne necim take nakazil, prej ho take neco pokousalo a nebylo mu z toho moc dobre. take navstivil lekarnika,jenz mu dal stejny zapraseny lek co Geonovi. Po case se beze stopy ztratil...
Neztracime cas. Sbalime ostatky Geona a pres trznici, kde Hagar obedna postribreni sve zbrane a Bran koupi kozene odeni s cvoky, se vydavame do cechovniho domu Geona..Zde se nachazi jeho ucen Burak.. Po kratkem bazlivem predstavovani a obeznamenim ho se situaci se nakonec otrepe a jeho obchodni duch zcela zazene prvotni obavy. Ukazuje nam misto kde Geona pokousala krysa.. je to sklad v podkrovi..Patrne doslo k loupezi 200lete whisky z hlubiny na ktere chtel Geon zbohatnout prodejem do nejvrchnejsich vrstev obyvatel tohoto mesta..Nevime jeste jak,ale Krysi gang se o tom musel dozvedet a uloupil tuto whisku pro vlastni obohaceni..Patrne je Geon prekvapil pri loupezi, nebo se s nimi jen nodohodl, nevime. ale nahore byli stopy dvou velkych krys menicich se v lidske bose stopy..bedny odtahli po strechach..Jiste byli obratnejsi v pohybu po teto trase nez nasi stopari..Hagar muze byt rad, ze se neseznamil s dlazbou i v teto ulici..V soukromych poznamkach toho mnoho nezjistime.Snad jen nazev lodi a jmeno kapitana, ktery Whisku dovezl Geonovi.. Denik s kontakty a pecetni prsten cechovni pobocky je propujcen Burakovi a Drostan se zavazal v dohledu na nej..Navic se Drostanovi zalibil Burakuv pokoj s breberkami...Vydavame se zpet k dyce.. cestou si vsimnou nasi zalesaci podezreleho vandraka, ktery nas sleduje... Necham ho sam sledovat a putujem k Dyce..Od tam se nas neznami vandrak s vetrelym oblicejem a hrubym hlasem presune k lekarne..Je jasne ze lekarnik je zapleten do nejake lumparny a jiste spojen i s vrazdou Geona. Ikdyz nejak neprimo, aspon ma nejakou dohodu s krysim gangem..Nas neznami pak mizi v opustenem dome. Nekde tam bude asi tajny vstup do chodeb pod mestem nebo do stok....V krcme se domlouvame s Voraxem...jeho obchodni duch je ochotny podstoupit jista rizika a rozhlasit. poptavku po odcizene whisce...Mozna nas to za temi nicemy dovede. Nicmene nenechame to jen na teto variante a pujdeme trochu potlacit touhu zbavit se zhaveho zbozi jinou cestou...Ale az zitra..Dnes se venujem spolecenskym zalezitostem a Navic Hagar zapeje v doprovodu bubnovani prijemne znejici severskou baladu... Myslim ze ji nekdy sam pouziju, sam nevm kde se to v jeho netrenovanem hlase a rukou bralo , ale znelo to dobre..Nicmene po zdvorilostnich rozhovorech se brzy oddame odpocinku...
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095984935760498 secREMOTE_IP: 18.218.254.122