sirien
14.1.2022 00:10
JaD tvorba: Zástěna pro PH
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
14.1.2022 20:33 - Aegnor
Tož, co tak koukám na odpovědi, tak se poměrně často objevují návrhy na měnitelnost.
Buďto A4 kapsy, do kterých si každý může vložit co chce/potřebuje.
Nebo!
Magnetické prázdné desky, na které si každý může přidělat magnety co chce. Já osobně bych si to představil jako zároveň popisovatelnou plochu (whiteboard).
Co vy na to? Discuss!
Autorská citace #2
14.1.2022 21:33 - Pan Bača
Bílá plocha na magnety.. nejsi pak omezen velikostí kapes, papírky se dají připevňovat přes sebe atd.
Autorská citace #3
14.1.2022 22:47 - sirien
Ptal jsem se na to už Skavena. Poptá se, ale má pochybnost o výrobních možnostech.
Autorská citace #4
15.1.2022 08:25 - Pan Bača
Díval jsem se ještě na zástěny pro DnD, a tam zabírají stavy docela dost prostoru. Takže by je to asi chtělo trošku zkomprimovat, jinak, kdyby byla opravdu jedna strana bílá, už by se tam moc nevlezlo.
Autorská citace #5
15.1.2022 09:45 - Tarfill
Kolik má ta zástěna mít vlastně stran? Tři, čtyři, pět? To je myslím docela důležité vědět předem...
Autorská citace #6
15.1.2022 09:46 - Pan Bača
Návrh byl 4x A4 na šířku
Autorská citace #7
15.1.2022 10:12 - Tarfill
No, myslim, že výrobní možnosti pro různé magnety a vyměnitelné stránky by asi možné byly, každopádně spíš by pak byla zároveň i velká výsledná cena, což je něco, co by celý ten koncept mohlo zrušit...
Autorská citace #8
15.1.2022 10:29 - Aegnor
Pan Bača: mám pocit, že tenhle rozměr jsem navrhoval já - a to jsem zrovna ten rozměr prostě nějak plácnul a vůbec neřešil. :D

Jako 4x A4 (na šířku) je fajn na množství informací co se tam dá nacpat (a epičnost obrázku), zas to na stole ohraničí 60*30 obdélník (plus mínus). Což je jako docela dost.

Na výšku mi zas přijde, že to už moc staví bariéru mezi hráče a vypravěče.

3x A4 na šířku?
Autorská citace #9
15.1.2022 10:39 - Tarfill
Jak jsem psal, já zástěnu běžně vůbec nevyužívám, takže nemám tolik zkušeností, ale když si představím 4xA4 na šířku,tak mi to přijde docela velký.
Za sebe bych asi souhlasil buď jak navrhuje Aegnor 3xA4 na šířku, nebo 4x"nějaký menší rozměr než A4."
Autorská citace #10
15.1.2022 10:47 - sirien
4 A4 na šířku bylo to o čem jsem se se Skavenem bavil (většina zástěn které jsme vygooglili byla cca v téhle velikosti).

Pokud by nebyly extra důvody jinak, tak bych u toho asi zůstal.

Ohledně obrázku - autorem bude Yeronym. Předběžné zadání jsem mu poslal:
Píše:
Já si představoval něco ve stylu té krajiny s výhledem, jak tam je ten cestovatel - jen asi "rozmáchlejší" - výhled kde se střídají různé krajiny (hory, les, pobřeží, moře...), asi družina cestovatelů, na pozadí vložené různé fantasy výjevy (letící loď, drak, nějaký mořský had, magické místo...), tak aby ale byly přirozenou součástí té scény a nijak moc křiklavě z ní nastupovaly. Takové "high fantasy, ale až na druhý pohled".


Yeronym pak ještě napsal:
Píše:
Nejschůdnější by bylo, aby jsem mi vypsali elementy co by se vám tam líbili a já to pak složím dohromady. Takže např napíšete že by se vám líbili ti draci na nebi, výhled na moře s loděmi, jedna citadela s vysokou věží... Co vás napadne. Třeba tam nedám všechno, něco přidám apod. ale hlavně ať jsme na jedné vlně.


...to zadání mu chci posílat ideálně ASAP, tak mi prosím napište co vás napadne za elementy nebo obsah obrázku (ale držte se prosím cca v tom popsaném konceptu).
Autorská citace #11
15.1.2022 10:55 - Pan Bača
Aegnor: jo, ten rozměr jsi psal ty. :-)
EDIT: tak nejen ty

originál zástěna je 4x 270/215... to dělá na 4A4 10 cm dolů... tady už mi to nepřijde jako nějaký extra rozdíl
Autorská citace #12
15.1.2022 11:01 - Pan Bača
Sirien: napadlo mě, jestli by to čelo zástěny nemohlo být laděno do denních dob.. s nějakými přechody. Třeba vepředu poledne a směrem ke krajům by se přitmívalo až na krajích by byla noc, ze které by třeba zářily oči nějakého monstra.
Autorská citace #13
15.1.2022 11:07 - Aegnor
[vtip]Co takhle tam nacpat obrovského Skavena?[/vtip]
Autorská citace #14
15.1.2022 11:11 - shari
Mě napadlo něco takového:


Vysoké hory, jedna z nich je sopka a někde v mracích je angry elementál. Někde by mohla být schovaná jeskyně s krystalama.
Dál to plynule přechází do nižších kopců, zalesněné či s loukami, kde je nějaký ten hrad/citadela. Kolem citadely létajíé drak a vzducholoď. (Případně jen drak, pokud by to bylo přeplácané.)
Ty lesy plynule přechází v hustší hvozd či džungli s barevnými kytkami a nějakými vílami či tvory mezi nimi.
A nakonec pláž a moře s lodí a krakenem a případně bouřkou v dálce.
Jen mě nenapadá, co narvat na (a nad) tu pláž, aby to dávalo smysl.

EDIT: to nejdůležitější/nejvýraznější by mělo být v těch dvou prostředních polích, bo ty budou nejvíc hráčům na očích.
Autorská citace #15
15.1.2022 11:24 - Pan Bača
pochodující vojsko, protože máme i pravidla pro bitvy
Autorská citace #16
15.1.2022 11:46 - Tarfill
Já bych v tom screenu rozhodně NEkombinoval létajícího draka a létající loď dohromady. Pokud už , tak třeba ve zájemném souboji (z lodě metá blesky nějaký kouzelník apod), jinak jenom létajícího draka (nějaké jiné barvy než je na titulní straně pravidel a jinou než červenou - rudé ohnivé draky má kdekdo) a loď třeba pouze na moři.

Zároveň jsou v příbězích často obři, mě by se tam líbil třeba nějaký obr (např. vykukující z poza stromů či keřů, tudíž tam bude vidět jen trochu, ale bude tam přítomen).

Pokud tam bude nástin měsíce či tmy, jak navrhuje Pan Bača, tak by bylo třeba zajímavé hodit tam někam měnícího se vlkodlaka.

Někde zastrčenou tajemnou kryptu, u které je nějaký nemrtvý (kostlivec, duch apod)...

Ačkoliv je mi jasné, že se tam všechno nevejde...
Autorská citace #17
15.1.2022 11:50 - Aegnor
Souboj s elementály, nebo něčím jiným co je očividně high fantasy ale není to drak?
Autorská citace #18
15.1.2022 15:53 - Log 1=0
Létající loď je super nápad, není úplně dvná, ale ani profláklá, je high fantasy, ale není křiklavá. Ani by to nemusela být galeona, stačila by koga, nebo tak něco.

Drak by tam měl být taky, ale spíš bych ho nechal někde rozhlížet nebo odpočívat.
Autorská citace #19
15.1.2022 16:28 - Pan Bača
Létající loď jako od Karla Zemana? S těma vrtulema nahoru?
Autorská citace #20
15.1.2022 16:37 - shari
Aegnor píše:
Souboj s elementály, nebo něčím jiným co je očividně high fantasy ale není to drak?

Elementály ano! A sopku! A krakena!
...
hm... elementálové pochutnávající si na grilovaném krakenovi v sopce?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079802989959717 secREMOTE_IP: 3.138.141.202