Alnag
22.8.2010 13:18
EDGE: Tomb of Horrors 4e
Slíbil jsem Almimu vést klasickou D&D jeskyni překopanou do 4e... Je to jedno z nejklasičtějších a zároveň nejsmrtelnějších dobrodružství pro D&D kdy vytvořených. Ne nadarmo se lidí chlubí tím, že přežili Tomb of Horrors. (A to navíc "přežili" neznamená, že zdolali jejího tvůrce.)
Rozsah vypadá tak na 1/2-1 sezení (podle toho, jak rychle budete umírat).

Datum:
Datum následující hry: 25/11 17:45

Účastníci:
  • Almi
  • Geralt/Nerhinn
  • Jarik
  • Meldin
  • Noir
Autorská citace #1
22.8.2010 13:34 - Jarik
S ohledem na svuj cas v tomto skolnim roce... to vidim, ze bych zajem mel :)
OT: ale nehraji zadneho poctivce :D
Autorská citace #2
22.8.2010 21:41 - Meldin
Se mnou můžeš počítat, teda pokud budeš mít ve skupince ještě volno :-)
Autorská citace #3
23.8.2010 07:27 - Geralt
Jestli se najde volná židle, rád se taky připojím.
Každopádně pokud by ovšem měl zájem ještě někdo další, kdo se nedostal na Fear Itself nebo jiné hry, klidně mu místo přenechám.
Autorská citace #4
23.8.2010 07:30 - noir
Že bych si zkusil paladina? Jsem na tom stejně jako Geralt...
Autorská citace #5
23.8.2010 11:06 - Almi
noir: Slyšel jsem, že ses na DnD Day osvědčil jako vůdce družiny..takže tohle dobrodružství by pro nás ostatní s tebou mohlo býti zábavné...

Alnag: Není tam, doufám, moc důraz na roleplay, ale typický survival hack and slash? :o) Já jen, že by to mohlo být docela osvěžující a tvoje škodolibá dušička by si opět užila (narážím na jedno trpasličí brnění v jisté truhlici otvírané nejmenovaným trpaslíkem ;-))
Autorská citace #6
23.8.2010 11:20 - Alnag
Almi: To sis spletl. To byla moje sadistická dušička... :)
Autorská citace #7
23.8.2010 17:09 - noir
Almi: Já nebyl vůdce! Teda trošku jo, ale Alnag mě do toho sprostě vmanipuloval... Mě šlo od začátku o to, zabít polovinu družiny. Bohužel se mi povedlo zabít tu druhou polovinu, včetně vlastní postavy.
Autorská citace #8
23.8.2010 18:42 - Jarik
Noir:
Kdyz naucis Tre-kreena stat vzadu, tak se nediv :D
Kdyz presvedcis vsechny, ze kdyz ti nebudou slouzit, tak nedostanou ani 1/8, tak se nediv :D
Kdyz precenis loajalitu, tak se nediv :D
Autorská citace #9
23.8.2010 21:48 - Almi
Alnag píše:
To byla moje sadistická dušička...


Sadista nejsi..mám ve svém okolí značný počet masochistů i sadistů, takže něco o tom vím... :o)

noir, Jarik: Teda, vymi dáváte..já už si tak kousal nehty, že na té akci nejsem..to zas byly orgie ;-))) Koukám, Alnag se vyřádil.

A co ostatní DMové? A hráči? Spokojenost? Nebo všichni mlčí? Kolik přišlo lidí?
Autorská citace #10
23.8.2010 22:04 - Alnag
Almi píše:
Sadista nejsi..mám ve svém okolí značný počet masochistů i sadistů, takže něco o tom vím... :o)


To jen vidíš, jak málo mne znáš. Povíme si to po Tomb of Horrors. :-p
Autorská citace #11
23.8.2010 22:52 - Geralt
Almi: Nakonec se nás sešla zhruba ta dvacítka, jsa věrni místní doméně. :)

Dojmy jednoznačně pozitivní. Nejvíc mě potěšilo asi to, že u nás v Dalcorově skupině byli dva kluci, co čtvrtou edici (a vlastně D&D) nikdy předtím nehráli a úplně intuitivně se sžili se hrou! Stačilo snad ani ne pět minut na vysvětlení těch nejzákladnějích principů - a už v boji řádili docela sami, aniž bychom jim museli radit. Když si vzpomenu, jak jsem se před 2 lety rozkoukával já, tak jednoznačně smekám - a taky před intuitivností a user-friendly otevřeností 4. edice.
Autorská citace #12
24.8.2010 12:55 - Alnag
Netrvám na pěti hráčích (mám raději menší skupinky), takže myslím, že můžeme beztrestně řešit, kdo kdy může. Máte nějaký den v týdnu, který nikdy nemůžete? Jak to máte časově...

Bavíme se teď o září. Jsou pro mne přijatelné i některé víkendy...
Autorská citace #13
24.8.2010 20:47 - Jarik
hoj kolegove.
S ohledem na to, ze zatim nevim jaky budu v zari mit rozvrh,... tak apeluji na hrani o vikendech :D (krom toho posledniho) :D
V tydnu sebou zatim nerucim :D

Co se postavy tyce... jak si chcete rozdelit role? Do defendera se mi moc nechce,... at nehraji stale totez :D (zasveceni vi)

Zatim mam v hlave vizi asi na postavy Invoker, Monk, Runepriest (ale rad se prizpusobim :) )
Autorská citace #14
24.8.2010 21:06 - noir
Jestli můžu poprosit, počkejme s tím ještě týden - ve středu se dozvím, kdy a jak budou mít děti školku a kroužky...
Autorská citace #15
24.8.2010 21:18 - Almi
noir: Souhlas.

Jarik: Zklamu tě, ale s víkendy moc nepočítám. Nicméně občas se dá.
Autorská citace #16
24.8.2010 21:19 - Alnag
Noir: Nikam nechvátáme...

Jinak k žánru dobrodružství. Je to jedno z nejstarších dobrodružství pro DnD (přepsané pro 4e). Takové to, ve kterém se kdysi odměřovaly pinty oleje a umíralo na bizarních pastech. Není to moc RP laděné. Neříkám, že tomu nezkusím dát nějaký svůj podpis, ale fakt, že je to survival dungeon těžko změním. Tak jen abyste s tím počítali.

Postavy jsou na 9. úrovni, omezení nejsou v rámci toho, co vám legálně umožní Char. Builder.
Autorská citace #17
24.8.2010 21:28 - noir
Díky, jste tolerance sama!
Já bych pro jednou vyzkoušel roli defendera - budu pevným štítem, za který se budete moci ukrýt.
Alnag: Té poslední větě moc nerozumím, znamená to, že jsou tam nějaké výjimky, nebo naopak je to ještě benevolentnější?
Autorská citace #18
24.8.2010 21:31 - Alnag
No Jarik se mne ptal, jestli může postavy z DS nebo PHB3. Takže odpověď je ano, můžete postavy z DS nebo PHB3, protože vám je Char. Builder umožní.
Autorská citace #19
24.8.2010 21:54 - Geralt
Zatím vím, že v září nebudu moct ten víkend 4/5 a obecně mi trochu skřípou středy (bývá to vždy tak půl na půl) - jinak mám čas v zásadě kdykoliv, protože semestr se rozjíždí až v říjnu.

Jinak ohledně rolí a postav, zamlouvá se mi bard.
Autorská citace #20
25.8.2010 09:23 - Meldin
Pro mne jsou ideální pátky nebo víkendy(kromě 4./5.9). Středy většinou hraju DnD Encounters. Každopádně se pokusím maximálně přizpůsobit :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077330112457275 secREMOTE_IP: 18.218.127.141