hadrian
29.6.2012 17:18
Za zrcadlem - Domluva na setkání, informace ze hry atd.
10.4.2014 05:52 - hadrian
Nerhinn píše:
Ideálně po příští hře?


Přiznám se, že ne zcela rozumím. Příklad: když se hrálo 1.4. a teoreticky se bude hrát 15.4., tak shrnutí pokladů z 1.4. bych měl nahodit rekapitulaci lootu až po 15.4.? To mi přijde nepřehledné.

Spíš to myslíš posunout příště na třeba 2 dny před další hrou? Myslím tedy uzavření toho, jak je to s lootem (konečné rozdělení).
Návrh: Seznam lootu se nahodí ideálně co nejdřív po hře, kde se získal a konečné rozdělení se uzavře 2 dny před tím, než se znovu hraje.

S tím, že by to bylo levnější, netuším v čem by to bylo levnější.
10.4.2014 07:25 - Nerhinn
hadrian: Jo, nejvíc by mi vyhovovalo až po příští hře, ale to s tou přehledností uznávám.

Levnější by to bylo pro mě, nemusela bych si kupovat předměty za dvojnásobnou cenu, když se mi podaří zapomenout, že má být vyúčtování ;)
10.4.2014 08:01 - Deputy
co si pamatuju, tak každej měl dostat 2 předměty libovolný do lvl 18.
na peníze přepočítej jen těch 5 zbývajících
10.4.2014 08:22 - hadrian
Nerhinn: zklamu tě, pokud je například 10 předmětů a jeden jedinej z vás si jeden předmět vybere a ostatní berou peníze (za poloviční cenu předmětů), neznamená to, že si peníze všichni rozdělí rovným dílem, v součtu i ten, co si vybral předmět má jeho poloviční cenu ve zlatých + podíl ve zlatých naprosto stejný, jako ostatní čistě ve zlaťácích. (levnější pro tebe neznamená spravedlivější pro všechny - viz příklad)

Příklad:
2 Hráči, loot:4 předměty uncommon např. za plnou cenu 10.000,-.
1. Hráč si vybere jeden předmět za plnou cenu 10.000,-. Druhý nechce žádný. Za prodej zbývajících 3 je tedy celkem 15.000,- (3 za poloviční cenu).
Kdyby dostal hráč č.1 5.000,- a hráč č.2 10.000,- - tak je to nespravedlivé vůči hráči č.2, protože hráč č.1 má předmět v hodnotě 10.000,- (poloviční hodnota ve zlatě je 5.000,-) a 5.000,- zl k tomu (celkem 10.000,- pokud by to prodal), kdežto hráč č.2 má pouze 10.000,- zl (a pořídil by tak pouze předmět za 10.000,- a zbylo by mu 0,- oproti 5.000,- zl kterými disponuje hráč č.1).

A proto to dopadne takto: Hráč č.1 dostane "pouze" předmět za 10.000,- a 2.500,- zl a hráč č.2 dostane 12.500,- zl (za které taky může pořídit předmět za 10.000,- a zbude mu taky 2.500,- zl.)
A to je spravedlivé dělení.


Deputy: a o ty předměty by měla být postava Winnie ošizena? Já sem k tomu dělení svoje napsal, nikdo to nerozporoval ani nepřipsal názor, upravovat to teď zpětně nebudu. Myslím že mnou dělaný způsob dělení je maximálně spravedlivý k hráčům - viz příklad výš.

Pokud nechcete spravedlivý systém, jaký navrhujete? Tak aby to neskončilo, že si postavy zamlouvají ty největší levely z lootu jen aby "vydělaly"...
10.4.2014 08:33 - hadrian
Ještě by tu byla možnost (a nehodnotím jak praktická a logická je), že prostě Assassina přemluvíte, aby nám dával předměty co se týče levelů a peníze vždy dělitelné pěti (5x level 17, 5x level 19, a 50.000 zl třebas). Pak každý prostě "vyfasuje" stejný díl a mě odpadne přepočítávání.
10.4.2014 08:41 - Nerhinn
OK, bylo by to levnější pro družinu.
10.4.2014 08:41 - Deputy
pokud mne pamět neklame, Luboš říkal, že s Winnie nemáme tentokrát počítat, že si zakládá novou postavou s výbavou adekvátní levelu.
10.4.2014 08:42 - hadrian
OK která varianta?
10.4.2014 08:42 - Nerhinn
Jestli se bude přepočítávat loot, mohla bych si vzít ty dva lvl18 předměty? Na příště si dám budík, slibuju.
10.4.2014 08:43 - hadrian
Nebudu to předělávat, nezlob se. Od příště ju?

EDIT: navíc, stejně bys v důsledku mé metody měla stejný peníze - tedy když si za zlaté koupíš, co potřebuješ budeš na tom stejně, jako kdybys měla předmět. Tak jak to mám v tom příkladu. Tu metodu nehodlám měnit, pokud Assassina nepřemluvíte na loot dělitelný pěti.
10.4.2014 08:45 - hadrian
Deputy: Ano to říkal, myslel tím že nebude ten den hrát. A ano, postava tam nebyla a bylo by logické nedát nic Wiinie, ale jako hráčka by pak měla menší objem peněz. Vzhledem k tomu, jak je DnD 4e hooodně závislá na předmětech. co se týče postav, tak mi to nepřipadlo spravedlivé. V příspěvku z 1.4. jsem navrhl, že se tedy budeme s ní jakožto s hráčkou dělit a ptal jsem se, jaký máte názor. Nikdo nic nenapsal a tak jsem to rozdělil. Zpětně to nebudu předělávat, snad mě za to neukamenujete.
10.4.2014 08:50 - hadrian
Nerhinn a všichni ostatní: Pro družinu by byla levnější jen varianta lootu dělitelného pěti, ale to musí rozhodnout Assassin, jestli to bude chtít. Jakákoliv jiná povede k nespravedlivému dělení. Takže jinak budu používat metodu z příkladu.
10.4.2014 08:54 - Deputy
Mirku jsi zaslepenej hledáním spravedlnosti někde kde pro ni není potřeba. Je spravedlivé, že některé postavy mají x rare předmětů a jiné žádné? Není. A vadí to někomu? Řek bych že ani ne.
10.4.2014 08:57 - hadrian
No já s tím hlavně mám nějakou práci s tím rozdělováním, psaním sem... A pak se tu ještě musím obhajovat a přitom nikdo z vás nemůže zpochybnit příklad mnou uvedený výš (a ani zatím ani Nerhinn ani ty jste ten příklad nezpochybnili). Poděkování ani nečekám, že se o to družině starám, ale neříkám, že by občas nepotěšilo, kdyby občas nějaký přišlo.

Mě je to jedno, klidně si mezi sebou odhlasujte, že si to chcete dělit "kdo si to dřív zamluví" způsobem, za mě dopředu říkám, že já proto nejsem. Mě alespoň ubude práce.
10.4.2014 09:01 - hadrian
Abych to odlehčil (protože to potřebuje odlehčit)- je vidět, že i virtuální poklady působí mezi lidmi problémy při dělení. To je jako při Monopolech. :)
10.4.2014 09:22 - Winnie
A je vidět, že - podobně jako u Monopolů - jsem lehce mimo :D

Za sebe říkám, že jsem ráda, že se někdo stará o loot. Je mi vcelku jedno, jak přesně bude probíhat dělící mechanika, dokud probíhat bude v napohled "férovém a rozumném" duchu (což probíhá).

Co se podílu z poslední hry, kdy jsem nebyla reálně přítomna, týče: je mi to pro změnu fuk :-) Novou postavu vybavenou už mám (prodala jsem Akashu a za vytěžené peníze nakoupila). Kdyby se během hry ukázalo, že za vámi nějak zaostávám, tak bych to případně řešila dál.
10.4.2014 09:39 - hadrian
Winnie: předělávat rozdělení nebudu, to už jsem psal (důvody nechci opakovat), připiš si podíl a nedělej mi v tom ještě větší hokej, než v tom už je.
A díky za to, že jsi ráda :).

Možnosti dělení pro příště:

1) Metoda rozdílení podle příkladu mnou uvedeného. Pokud to budete chtít měnit, očekávám, že mi nejdřív budete rozporovat ten příklad nahoře a ukážete mi, že aby to bylo spravedlivé mezi jednotlivými postavami mezi sebou, že je to chybně a že jiný způsob (který popíšete v číslech jako já) je lepší.

2) Pokud bude přemluven Assassin k dělitelnému lootu v rámci předmětů a peněz počtem hráčů (vždy 5x stejný level předmětů atd.), pak odpadne nutnost to počítat a každý si rvnou při hře bude psát, co dostal a nebude se muset postovat rozdílení - aleluja, mě ubude práce.

3) Většina bude chtít systém "zamluv si předmět, který chceš" s tím, že prachy se rozdělej rovným dílem a holt předměty ne. Upozorňuju, že to povede k rozdílnosti úrovně vybavení postav. Nevím jak a kdo bude tento systém vést v evidenci a postovat sem, já to nebudu.

Za mě jsem pro varianty 1) nebo 2)
10.4.2014 09:42 - Winnie
Hirkal: opakovat nemusíš, dohledám si je ;) Ne že bych to nečetla, jen v rámci bytí mimo jsem prostě... vyjádřila obecný postoj a nezohlednila a neodvolávala se na to, co přesně bylo řečeno/ rozhodnuto/ etc.
10.4.2014 09:58 - Nerhinn
Um, tvoje metoda mi nevadí (naopak jsem ti vděčná, že se o to staráš a já pak můžu snadno dohledat v diskusi, kolik vlastně mám peněz). To, že by bylo levnější pro družinu, kdybys ono rozdělení přiblížil k datu příští hry jsem myslela tak, že by byla větší pravděpodobnost, že někdo bude řešit předměty a vybere si něco z lootu, tudíž bude v družině předmět a ne jen jeho poloviční hodnota.
10.4.2014 13:57 - Assassin
Oh, wow, lovely!

Pokud Mirkova metoda nevyhovuje a je zatěžující, můžu místo předmětů hlásit pouze peníze. Ty se rozdělí snadněji, nemusí se předem domlouvat a dají se kdykoliv využít.

K rozdělení bych pak nechával pouze pojmenovaný předměty (Imaskarcana, Danteho kámen, Asmodeova hůl atp.) a rare předměty (+- 5x / 10 lvl).

Píše:
2) Pokud bude přemluven Assassin k dělitelnému lootu v rámci předmětů a peněz počtem hráčů (vždy 5x stejný level předmětů atd.), pak odpadne nutnost to počítat a každý si rvnou při hře bude psát, co dostal a nebude se muset postovat rozdílení - aleluja, mě ubude práce.

Tohle se mi moc nelíbí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073839902877808 secREMOTE_IP: 3.15.46.190