hadrian
29.6.2012 17:18
Za zrcadlem - Domluva na setkání, informace ze hry atd.
26.12.2014 16:41 - Assassin
Tukan - Nekuřácká část tam je, nicméně taková pofidérní (dva stoly u dveří tuším). Větrání nic moc.

Friend's - Super podnik, poslední dobou tam trávím docela dost času nad whisky a pseudointelektuálními debatami, ale je to tam celý otevřený, opak přístupu zalézt si někam do boxu. A není to tam moc na večeře, než by se člověk najedl, tak by tam nechal ledvinu (a maj tam jenom steak, miniburgera a asi 80 druhů tataráku).
26.12.2014 16:51 - Winnie
Hmm... co U Třech čertů?

ucertu.cz/dvorakova
26.12.2014 19:54 - hadrian
Chtěl jsem něco blízko nádraží - je tam dopravní uzel a mě čeká cesta vlakem do Adamova, tak proto to tlačím co nejblíž nádraží.
26.12.2014 20:08 - hadrian
A který podnik myslíš? Na starobrněnské nad zelňákem, nebo ten na dvořákové 6?

Jse pro Starobrněnskou 289/7. Teď jsem tam volal, ale číslo na rezervaci bylo hluché. Měli tam online rezervaci, tak jsem to tam poslal. Tak uvidíme. Otázka je, jak mezi svátky jedou.
26.12.2014 20:19 - hadrian
V Brně budu buď v 15:00, nebo v 16:00 na nádru.

Přinejhorším dáme sraz pod hodinama před nádrem a něco najdem - pokud se to nepodaří objednat (pokud ta restaaurace nejede mezi svátky).
27.12.2014 08:05 - Winnie
To mi došlo :-) Brala jsem Dvořákovu jako "ještě v rozumném dosahu", Starobrněnská mě ani nenapadla. Uvidíme, varianta dáme sraz pod hodinama a budeme hledat taky není zlá.
27.12.2014 08:39 - hadrian
Ono nám asi nic jiného nezbude. Alespoň to bude takový dobrodružnější. ;)

Takže sraz v 16:00 pod hodinama před nádrem. Pak něco najdeme. (Na tu el. objednávku mi neodpověděli).
27.12.2014 09:21 - Winnie
Půjdu za chvíli do města, mám se na tu Starobrněnskou stavit a pokud budou mít otevřeno, zarezervovat stůl? Pro kolik lidí když tak - 4, 6?
27.12.2014 09:22 - Winnie
Nic proti dobrodružství, ale vzhledem ke klesajícím teplotám bych se ještě nevzdávala šance na bezpečnější variantu :-)
27.12.2014 09:31 - hadrian
OK, pro 6 lidí prosím. :)
27.12.2014 09:45 - Winnie
Ok, uvidíme, jak dopadnu :) Když to nevyjde, aspoň po cestě provedu průzkum terénu a třeba najdu nějakého jiného vhodného kandidáta na posezení.
27.12.2014 13:32 - Winnie
16:00, U Všech čertů na Starobrněnské, rezervace je hozena na moje jméno.
27.12.2014 19:27 - hadrian
Děkuji Winnie. Já sám tam přijdu chviličku po čtvrté.
28.12.2014 10:36 - sephi
Pocitam s rezervaci na 16:00, ale myslím že se dostavíme okolo 17:00 :-)))
29.12.2014 19:17 - hadrian
U čertů - líbil se mi ten podnik. :) Dobrej nápad Winnie.
Příště to může být zase tam.

Padl návrh na termín na 13.1. úterý - já můžu, Assassin může, Winnie může, co vy ostatní?
30.12.2014 02:43 - Assassin
Verča:
BGII:ToB Ascension: http://www.weidu.org/asc.html, jestli se k tomu někdy dostaneš, tak určitě doporučuju. A je to opravdu od Davida Gaidera.

(Docela vtipná část z readme:
David Gaider píše:
1) this is NOT an official Bioware product and Bioware does not support it.
I work for Bioware, but I've done this on my own time. If you encounter a
bug or some other problem with the mod, please refer to the Technical
Problems portion of the ReadMe...don't go to the Bioware message boards and post your problem there. If you do, people I work with will come down to
my office and frown at me and that would be bad.

2) Even if you really, really like what this mod has done, please don't say
things like 'this is how it should have been' or somesuch. I didn't have
any deadlines or economic realities to face, here...nor do I think it would
be realistic to expect to be allowed to spend four extra months (the entire
expansion took six) to tinker and play with a section of the game that
lasts maybe a few hours. I'm proud of how Throne of Bhaal turned out and
the work the team did on it and I think almost any game, with a little love
and a doubled development time, could be a bit better (or
over-designed...take your pick).

)

Málem bych zapomněl na to, že je BGII:EE, i tak se dá Ascension do hry dostat z kompilačního modu The Big Picture: http://www.shsforums.net/files/file/546-the-big-picture-v181/

Když už jsem u těch modů, tak kdyby někdo zvažoval rozehrát Planescape: Torment, tak dneska už asi jen s tímto:
http://www.gog.com/news/mod_spotlight_planescape_torment_mods_guide,
mě ještě zaujal tento mod: http://tchosgames.blogspot.cz/2011/04/planescape-torment-portrait-mod.html, ale možná jen kvůli obrázku Annah.

Jinak já teď dohrál PS:T, jsem pln dojmů... úžasná hra a nemůžu dostat z hlavy soundtrack, zejména https://www.youtube.com/watch?v=tUt84LyH2JI. Jinak není to od Bioware, jak jsem si myslel, ale opravdu od Black Isle. Jsem koukal, že projekt vedl game designer Chris Avellone, jehož jméno jsem vídával na různých fórech o RPG hrách "skloňovaný" s pozitivními superlativy snad častěji, než jméno Davida Gaidera, jen jsem si jej nedokázal nikam zařadit.

Teď už vím, že v současné době píše pro kickstarterový projekty Pillars of Eternity a Torment: Tides of Numenera* (zajímavý vybraný částky $4,163,208 a $4,188,927), který mají ambice stát se "spiritual successor of Planescape: Torment." Tak uvidíme, mají vyjít 2015 a jako izometrický hry by nemusely vyžadovat 4 jádra na procesoru :D

* ano, ta Monte Cookova Numenera.

--------------------------------------------------
Konec mých žvástů o PC hrách
--------------------------------------------------
Začátek mých žvástů o DnD
--------------------------------------------------

Nějak jsem se teď ztratil v levelování družiny. Něco mi říká, že minule mělo být 23 a bylo 22. Může mi to někdo nějak potvrdit / vyvrátit? Každopádně na příště si nachystejte 23. úroveň postav.

Dělal jsem si malou rešerši příběhových itemů fungujících nad rámec pravidel DnD4e, tak pokud jsem na nic nezapomněl:
Mlhova dýmka - kouř ukazuje, na co majitel myslí - Hirkal
Lutécie - 2 in 1 Imaskarkana - Allyks
Doresainův plášť - lib. plášť +5 + aura 1: level / 2 dmg to all creatures - Delgar
Phorcysův meč - lib. meč do 27 lvl + klíč k portálu na Stínovou enklávu - v Lutécii?
Peblígův dar - Ring of Protector + zobrazuje společné vzpomínky Peblíga a Allyks - Allyks
Selu'kiira - Znalosti Skylly, Euryale, Vysoké magie - Allyks
Ještě něco?

Příští hru začnete ve Zkroucené věži na okraji Cormanthorského pralesa, kde jste se setkali s padlým solarem Malkizidem, který pomocí Čepele Války lákal elfy do pasti. Pokud se vám podaří vrátit se do Myth Drannoru, tak jste se domlouvali, že vaše další kroky povedou do města Oreme za Zeměvidcem, tajemnou bytostí, která tajně stála za vzestupem a možná i pádem nejmocnější a nejpokročilejší říše historie, Netherilem. Chcete od něj pomoc s konečným zničením Shadovaru...
Mezitím Myth Drannor připravuje vše na přesun do Letherny k obraně Havraní královny před Orcusem. Jednou z důležitých příprav je také snaha získat proti Orcusovi spojence, jak se to bude dařit se možná také dozvíme už příště.

Termín 13.1. pro mne vypadá velmi dobře.
30.12.2014 08:08 - hadrian
Ano, minule jsme hráli jako 22. levelové postavy a po hře jsme "dostali" level.
30.12.2014 08:22 - Winnie
Jsem ráda, že jsem náhodou vybrala použitelný lokál... a hlavně jsem ráda, že jsem vás viděla ;-)

A jinak platí, že 13. ledna mám volno (a zuby nehty se ho budu držet).
31.12.2014 19:32 - Assassin
Šťastný nový rok:)
1.1.2015 10:59 - hadrian
A už jsme tam. Sezóna 2015 začíná. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.042197942733765 secREMOTE_IP: 18.222.196.83