hadrian
29.6.2012 17:18
Za zrcadlem - Domluva na setkání, informace ze hry atd.
13.11.2012 21:15 - hadrian
Tak díky všem, povedlo se mi to (ne úplně přesně) přeložit.

Společnost Vjemu
„Jak můžete pochopit cokoliv bez vyzkoušení všeho?“

Členové společnosti vjemu jsou často označováni jako „Vnímaví“ a stereotypně zařazováni jako Požitkáři, Hledači potěšení a Povaleči. Pro některé členy jsou tyto charakteristiky pravdivé. Více zasvěcení Vnímaví chápou, že jediná možná cesta jak pochopit, poznat a prožít život je hledat různorodost ve všech věcech. Ačkoliv ochutnávání exotických jídel a nápojů je důležité, je stejně tak důležité pochopit, jaké to je bez základní obživy k poznání strádání.
Vnímaví se snaží docílit této rovnováhy. Frakce učí, že jediný způsob jak zjistit smysl mnohovesmíru je poznat tolik vjemů, barev, struktur, podnětů, pocitů, vůní a smyslových vstupů kolik jen jde. Pouze když každý možný okamžik je poznán, vyjde pravda najevo; ucelené poznání bytí vykrystalizuje těm, kteří jej zkoumají a vyhledávájí všude a ve všem.
Impozantní cíl, jistě, což je důvod, proč Společenství věří, že se to nikomu ještě nepodařilo. Přesto, je těžké se přít o výhodách hledání nových zkušeností, zejména pro dobrodruhy a průzkumníky. Společnost Vjemu učí jak využít tyto zkušenosti ke smysluplnému využití.

Tvorba Vnímavého
Společnost Vjemu přijímá členy ze všech životních cest, z jakékoliv rasy, třídy, nebo postavení. Každý člen přináší odlišné zkušenosti jak být Vnímavý ve Společnosti Vjemu, a jejich rozmanitost poskytuje přemíru rozličných zdrojů k čerpání těchto zážitků. Sdílení vjemů, zážitků a zkušeností není jen metafora: Pro přijetí do Frakce, případní členové musí umístit pět zážitků ze svých vzpomínek do „nahrávacího kamene“, každý zaměřený na jeden z pěti smyslů. Pokud nabídnuté zážitky přispějí Společnosti Vjemu, aniž by žádný současný člen s nimi měl zkušenosti, uchazeč se připojí k Frakci. V opačném případě on nebo ona musí dále zkoumat multivesmír k získání jedinečných zážitků, než to zkusí znovu.

Z čehož plyne, že Hirkalův první smyslový zážitek je zraková zkušenost s nově objeveným magickým lepidlem (výrobce Peblig) pojícím ruku děkana Akademie Bílého Lotosu a rukojeť meče při názorné ukázce - co to je Pouto Meče - která se tímto nešťastně zvrtla. Ale zážitek prokazující účinnost nového receptu a různé magické efekty provázející marnou snahu děkana odstranit lepidlo pomocí vší své magie je k nezaplacení (zrakový vjem získán). Vyhozen z Bílého Lotosu, ale přijat mezi uchazeče Společnosti Vjemu vykročil po cestě, kterou by zřejmně jeho příbuzní z Vílí divočiny pohrdali.
Mělo ho to do budoucna změnit víc, než si v tu chvíli uvědomoval.
Zjistil, že ve Společnosti Vnímavých jsou kromě požitkářských povalečů pořádajících ty nejskvělejší večírky také asketové, učenci, dobrodruzi, neskutečně pestrá směsice chrakterů a životních příběhů které pojí živelná touha po poznání...
13.11.2012 21:48 - Nerhinn
Uh-huh... první věc, co mě napadla, je: "Jak můžeš odsuzovat vraždu/znásilnění/kanibalismus, když jsi to nikdy nezkusil?" Ale nebojte se, spoludobrodruzi, to je tím matematikem ve mně. Hledám skuliny :)
14.11.2012 07:27 - hadrian
Nerhinn: :DDD pěkně, ale to snad radši ani ne. Vím že to může ostatním připadat nemožné - ale Hirkal má! zábrany. Mimochodem mě taky napadlo, že v extrému by to bylo, no, extrémní ;)
Taky mě napadlo, že při setkání s civilizací otrokářů vezme radostně bič do ruky a začne otroky třískat hlava nehlava a následně se nechá dobrovolně připoutat k veslu na galéře. :)
Ale Hirkal nebude extrémista, od toho máme v družině jiné :D.
14.11.2012 11:30 - Endrey
Co tim chtel basnik rict?:D

PS: Uz vidim jak nekdo rika: "Potrefena husa nejvic kejha":DD
16.11.2012 14:24 - Nerhinn
Takže hrajeme příští čtvrtek, tedy 22.11.
Co kdybychom hráli i ten čtvrtek potom, 29.11.?
16.11.2012 14:27 - Assassin
Klíďo;)
16.11.2012 14:33 - hadrian
Jasně :)

EDIT: Po delším přemýšlení nejsíš zůstanu u původního "Theme" - Hirkal asi dál zůstane členem řádu Rozrazilu. Přece jen mi popisově "Společnost Vjemu" spíš připomíná styl "nadšený nerd". Aspíš než "nadšený nerd" mě napadá "nadšený blbeček". A to by se mi nelíbilo. :)
Schopnosti se mi sice líbí u tématu "Společnost Vjemu" (Society of Sensation), ale popisem je lepší pro náturu Hirkala "Adept Řádu" (Order Adept)... Škoda... :(
19.11.2012 20:48 - hadrian
Tak teď ve čtvrtek 22.11. můžu (a těším se), ale ten příští týden 29.11. ve čtvrtek nemůžu :(, mohl bych ale ve středu 28.11. s tím, že bych došel později.
22.11.2012 08:04 - ShadoWWW
Bohužel na dnešní hru nepřijdu. Padla na mě nemoc, kašlu jak tuberák a bolí mě v krku tak, že nemůžu mluvit (což je u hraní trochu nevýhoda). Začalo to v pátek, kdy mě bolelo v krku, pak to bylo lepší, ale včera se mi to zas zhoršilo (ale ještě to jakž takž šlo). Dnes ráno ale cítím, že vás nemá cenu chodit nakazit a dnes už ani nemůžu kvůli krku mluvit.

Pokusím se uzdravit co nejdřív. Příští čtvrtek se mi bohužel nehodí, ale středa jo. Snad už budu zdravý.
22.11.2012 11:23 - Nerhinn
No tak já začnu s příští středou pomalu počítat.

Nicméně kdybyste se dneska chtěli vidět i tak, jsem pro. Jsou tu nějaké základní deskovky, můžem se na něco podívat, zaimprovizovat...
22.11.2012 12:32 - Assassin
Napisu ostatnim a zkusime se dohodnout. Dame ti vedet.
22.11.2012 12:51 - Endrey
Jasny, na neco prijdem:) Radi dojdem. Zatim vim o Hadrianovi, Assassinovi a o sobe:)
22.11.2012 13:22 - Deputy
ja vyuziju vzniklyho volnyho casu a poresim nejaky resty v Brne.
22.11.2012 14:14 - hadrian
Ok já taky dojdu, příští středu bych mohl! (jen bych došel později).
25.11.2012 15:39 - hadrian
Tak změna, :-( příští týden nemůžu - příliš se toho nahrnulo. Příliš mnoho věcí, ale kdyby se hrálo někdy v týdnu 3. až 7.... to by bylo fajne.
26.11.2012 01:13 - Nerhinn
V tom příštím týdnu můžu akorát do středy včetně.
26.11.2012 08:21 - hadrian
Dobře, já bych mohl v pondělí 3.12. a ve středu 5.12., oba dva dny bych dojel o malinko později (cca 17:15 bych tam mohl být). Co vy ostatní?
29.11.2012 10:39 - Assassin
Ten týden 3. - 9. je pro mne dost časově náročnej, čas pravděpodobně mám a na hru bych přišel, ale může se stát, že najednou nebude. Pokud však všichni ostatní budou moci hrát, tak v tom nevidím problém (Mlha se rád podívá na skok do Propasti náhodným portálem, poznat i druhou stranu by se mu mohlo hodit).
29.11.2012 20:44 - hadrian
Takže ještě chybí vyjádření od ShadoWWWa a Deputyho - co byste říkali na pondělí nebo středu příští týden?
29.11.2012 23:54 - Nerhinn
V pondělí bychom museli hrát jinde (což není zas až takový problém), ve středu to jde zde.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091911792755127 secREMOTE_IP: 13.58.15.223