hadrian
5.4.2012 14:36
Povídací setkání - Herní komunita nejen D&D4e v Brně
Sekce pravidelně nepravidelných setkání lidí z Brna.

Seznam na další neoficiální akci brněnské komunity DnD (a jiných) - O RPG všeobecně, zaměření na libovolné systémy dle preferencí účastníka, o knihách, filmech a dalších věcí co se týkají (případně i netýkají) RPG. Berte to jako neformální akci. Termíny hodím asi ne hned, viděl bych to tak za měsíc.

Účastníci:
Sirien

Seznam místa Scuku s odkazem:
U Richarda (Údolní 7) - otevíračka do 23:00

Termín: zatím neurčitě od 6.2 čtvrtek do 13.2. čtvrtek cca od 17:00?
Autorská citace #21
6.4.2012 09:10 - Colombo
kometa sucks.
Autorská citace #22
6.4.2012 09:29 - WW
Co to je, Kometa?
Autorská citace #23
6.4.2012 09:30 - Colombo
Brněnský hokejový klub.

Rád si zahraju:
SotE (dobrý svět, lehká pravidla)
Shadowrun (nejlépe 4. edici, teď, když hraju Deus Ex mám na něj zase chuť)
Tékumel (!!!)
WoD: Hunters, Mortals.
dobře, a ten Pathfinder.

Ale já dlouhé přetaktické boje moc nemusím. Bavím se hraním postavy, tak DnD není moc pro mně.
Autorská citace #24
6.4.2012 12:42 - alef0
Píše:
V Brně je DnD zakázané, nebo ne?
Jinak RPGčkářů je tam jako psů a komunitnějších, než leckde jinde - nechápu, jak mohl Hadrian přehlédnout Markuse nebo Ectheliony.

Však boubaque hráva teraz 4e. RPGčkárov je naozaj v Brne ako hadov (Ecthelioni, Markus, boubaque, Conlai, Fritzs, Colombo, Antharon...), akurát primárne nehrávajú D&D a sedia na RPGFóre.
Autorská citace #25
6.4.2012 13:50 - pipux
V Brně dále existují i různé malé, uzavřené skupinky, složené z pro nás "noname" jedinců. Je jich dosti, ale nemají potřebu se ukazovat na netu, ptže jsou zvyklí na své komorní hry. Najít je by bylo malou detektivní prací (začít např. zde, anebo se pokusit vyhledávat třeba na seznamu), přesvědčit je k souhře by zase poukazovalo na slušné diplomatické schopnosti.

...

To pozitivní, co vidím na tomto vašem pokusu: když se tu poskládáte ve velkém, budete si toho moci zahrát více; např. i multikampaň.

A teď to horší: za poslední roky jsem byl svědkem čtyř takových pokusů, kdy se jedinci z internetu posbírali, aby založili nějaké společné hraní. Ta "nejhorší" skupina se rozpadla po předherním sezení, ta "nejlepší" po čtyřech hrách. Jednou se tak sejde spousta odlišných individuí; chybí mezi nimi jakákoliv sociální pouta (a regule kontroly), která by je udržela pohromadě (a od sebe) /teď nemluvím o RPG fórkařích - ti jsou sehraní!/, a rozpadnou se.
Takže nepříjemná, a přitom rozumná otázka do placu je: jak zařídíte tento váš pokus tak, aby byl, narozdíl od těch jiných, úspěšný(*)? Protože opakovat stejná chyby je hloupé, že.

*) nechat situaci přirozeně vyvinout v laissez-faire - tak, jak činily ty předch. skupiny - asi nebude to pravé ořechové (a pokud se Vám nesejde zrovna skvělá, sebedoplňující kombinace duševně vyspělých jedinců, pak hádám, že vím, kam bude mít tento pokus namířeno ...)
Tedy, nemyslím to s vámi zle; každopádně asi takto: je lepší předvídat, očekávat a mít možnost výstup svého snažení ovlivnit, než být jen obětí okolností.

hadrian píše:
nevím ale mám pocit že do 20 lidí se společnost může bavit společně

Jestliže zvládneš dvacet lidí, zasloužíš si obdiv. Obecně ale ne, ne, ne.
Pokud uvážíme, že průměrný člověk mluví rychlostí 200 slov/minuta, a přitom ve skupinové komunikaci dochází k pauzám (kdy jeden jedinec přeruší mluvu, aby se jí chopil druhý), interferencím (to když si skákají do řeči) a bůhví čemu ještě, pak se dá za minutu sdělit přinejlepším cca 150 slov.
Toto ale pořád neukazuje na 7.5 slov za minutu na člověka. Dle míry upovídanosti (ženy), resp. sociální dominance (muži) mohou vůči střední hodnotě (7.5) nastat extrémy (uvažme např. 5:1 pro nejhlučnější:nejtišší jedince). Takže abych např. měl udržovat pozornost na konverzaci, a být k tomu schopen říci v průměru jen tři slova za minutu, to bych ti měl tento odstavec vyprávět hodinu?

Toť názor, proč je 20 absurdně mnoho.
Autorská citace #26
6.4.2012 13:57 - Colombo
alef0: já nesedím na RPG fóru.
Pipux: jo, byl sem účatníkem dvou a byla to katastrofa. Na jedné mám bohužel majoritní podíl.
Autorská citace #27
6.4.2012 14:07 - Nerhinn
Jsem z Brna, hraju 4e a možná bych do nějakého pravidelnějšího hraní tady šla... hráč jsem celkem zodpovědný. Ale jak zmiňoval Alnag, zatím je pro mě jednodušší jezdit hrát do Prahy. Nějak mi to v Brně nedopadá...
Autorská citace #28
6.4.2012 14:28 - pipux
Colombo: nemusíš se martýrovat, svůj podíl na tom měli všichni zůčastnění.
Pro jakékoliv "příště" bude pak každopádně lepší, když bude někdo schopen předpovědět, jak se kteří hráči dokáží mezi sebou snášet a k čemu povedou různě kombinace hráčů ve skupince.
Např. s tebou už asi nikdy hrát nebudu. Není to ničí chyba, ničí vina, je to však jistý recept na katastrofu (a to vždy když si dva šlapají do jednoho zelí).

...

Nápad/příklad: pokud se vás sejde nějaký na dodatečné skupinky hezky dělitelný počet (např. 10), těchto deset by určitě šlo rozdělit na dvě herní skupinky o pěti (pozn.: za předpokladu, že pět je cca ten ideální počet) tak, aby se zajistila optimální dynamika skupin. Asi dotazníkovou metodou ...
Budťo je tu možnost přizvat si nějakého hotového, odstudovaného psychologa (známého, anebo za peníz), anebo bych se k tomuto nabídl já (sice k něčemu takovému zdaleka ještě nejsem kvalifikovaný, ale byla by to zábava :) ).

( ... a hele, on je to nakonec i docela konstruktivní příspěvek)
Autorská citace #29
6.4.2012 14:33 - hadrian
V pořádku, však píšu, že tohle by bylo neformální posezení - pokud se z toho něco do budoucna vyvine (nedělám si zbytečné naděje, "pokud si sedneme navzájem" je hodně nadnesená myšlenka a chápu že šance nejsou zas tak velké), tak je to dobře, pokud ne, svět se nezboří, apoň se potkají jedinci postižení RPG, popovídáme si, vyměníme zkušenosti a to taky nebude málo. Za jeden večer strávený povídáním si o tom co všechny přítomné bude bavit to stojí.

Zatím je na seznamu nahoře napsáno 5 lidí, vím že ještě jeden můj kamarád co hrává teď se mnou taky dojde (to už sme na šesti), takže záleží kolik ještě lidí by mělo zájem. Je mi jasné že z těch lidí co ho (zájem) projeví dojde pouze část, s tím počítám, dvacet lidí určitě nedojde, nedělám si iluze ale když to bude kolem 10 bude to fajn večer.

Edit: Mám si tě tam tedy Pipuxi dopsat jako potenciálního účastníka? ;)
Autorská citace #30
6.4.2012 14:54 - Colombo
Píše:
Např. s tebou už asi nikdy hrát nebudu.

Tak to pěkně děkuju. Já z toho mám doteď trauma a ty tomu moc nepomáháš:D
Autorská citace #31
6.4.2012 15:23 - pipux
Colombo: Ale! Je to v principu jako s holkama - že zrovna tady tahle není tvůj typ vůbec neznamená, že neexistuje jiná, pro tebe podstatně vhodnější (navíc, co dělat s nevhodnout, když je k dispozici vhodná). A ještě jednu perspektivu: takovým rozhodnutím vlastně jen pomůžeš sobě, mě, a i té herní skupině, kterou bychom spolu rozbořili :)

Hardian: prosím napiš, i když zatím jenom opatrně a nezávazně; ještě uvidíme, jaké osazenstvo se nám tu sejde a jak by případná skupina event. mohla fungovat. Hráči jako já, tzn. takoví, kteří se chovají jako rozmazlená děcka, mají spousty nesmyslných požadavků a k tomu ještě ani nevědí, co vůbec chtějí prostě nejsou prioritou, a navíc mohou způsobovat trable.

S radostí pokračujte v přirozené debatě ...
Autorská citace #32
6.4.2012 15:44 - Gurney
Bych jen tak btw dodal, že to beru prostě jako příležitost zajít na pivo a pokecat s novými lidmi a že nás bude třeba jen těch pět mi vůbec nevadí (možná spíš tím líp).

Pokud to má být herní seznamka s rozřazováním lidí do skupin nebo má někdo potřebu programově budovat/organizovat/stmelovat komunitu, pak to není akce pro mě.
Autorská citace #33
6.4.2012 16:03 - hadrian
Gurney, je to ten 1. případ (pokud se tam někdo na něčem domluví, tak je to jeho bonus a jeho boj ale to setkání "edit" není o vytváření hracích skupin). Prostě na prvním místě pokec o tom, co nás všechny baví (viz výše).

Edit: Nebete to tak, že když to domlouvám, tak vás tam budu nějak řídit (rozuměj nutit témata), oficiální moderátor rozhodně nejsem.

Jinak v seznamu je nyní 7 lidí (+ o jednom vím), což mi napovídá ze zkušeností z akcí, že teď by byla účast tak těch 5. Takže přidávám nahoru i odkazy na podniky (budu se snažit kolem centra). Kdyžtak pište svoje nápady na místo a nebo přímo napište, jestli hlasujete pro některý nahoře uvedený podnik. Já tam budu průběžně dopisovat pořadí.
Autorská citace #34
6.4.2012 16:33 - hadrian
Co se týče termínů - zatím bychom se domluvili jakej den by vyhovoval - takže má někdo něco proti pátkům odpoledne? že by to byly ty dny, z nichž budeme vybírat?
Autorská citace #35
6.4.2012 16:40 - Alnag
Hadrian a ostatní: Ač z Prahy fandím vaší snaze najít resp. dát dohromady v Brně skupinu D&D 4e (resp. RPG obecně) pozitivních lidí. A i kdyby z toho hned napoprvé nevznikla herní skupinka, je to špatně? Řekl bych, že je je dobré třeba i jen znát pool hráčů z okolí do kterého lze sáhnout a doplňovat z něj stavy vlastních skupin, ne?

Až tam pojedu někdy na služebku s radostí se s Vámi sejdu. ;-)
Autorská citace #36
6.4.2012 16:53 - noir
Jakožto Brňák (žijící v Praze) Vám držím palce :)
Autorská citace #37
6.4.2012 17:39 - Assassin
Pátek odpoledne mi vyhovuje skvěle (pokud je odpoledne třeba tak od 4 a ne dřív).
Kde se sejdeme mi je v podstatě jedno, pokud jde o podnik poblíž centra. Přesto bych při určování místa myslel na:
1) Velikost stolu, ne všude mají stoly pro 8 lidí
2) Hlasitost hudby, ne všude je atmosféra naladěna k diskuzím
3) Zavíračka, obzvlášť pokud bychom se sešli později, mohl by vyhazov v 10 zamrzet
Autorská citace #38
6.4.2012 20:31 - ShadoWWW
Pátek je dobrý. Mohu však (až na výjimky) až od 17 hod.
Autorská citace #39
7.4.2012 15:15 - Sidalir
U mne je pátek 50:50 (tzn. ne 13.4. a asi ne 27.4.), míváme klub deskových her, kde mimo jiné vedu hraní DnD 4e pro prcky (3.-4. třída). Ostatní pátky můžu cca od 17 hodin.
Autorská citace #40
7.4.2012 18:35 - Gurney
Klidně v pátek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079778909683228 secREMOTE_IP: 3.129.13.201