Nantisek
3.6.2017 14:02
VtM Brno
Ahoj chtel bych se pridat/zalozit skuinu na VtM v Brne.
Mohu cca jednou za 14 dni:)
Dave
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
7.6.2017 12:57 - Aegnor
Tož, pro začátek... máme tu diskuzi, která je věnována právě hledání hráčů/vypravěčů.

A jinak - trváš na VtM, nemůže to být třeba VtR? Jseš ochotný být ST? Pokud budeš ST, kolik hráčů chceš?
Autorská citace #2
7.6.2017 14:54 - Shako
Aegnor píše:
Tož, pro začátek... máme tu diskuzi, která je věnována právě hledání hráčů/vypravěčů.


Pobavilo, když ty si kdysi založil podobnou diskuzi.
Autorská citace #3
7.6.2017 15:04 - Aegnor
Shako píše:
Pobavilo, když ty si kdysi založil podobnou diskuzi.

A všiml sis, že ta Gurneyho hromadná diskuze vznikla o dva měsíce později, než ta moje, že ano?
Autorská citace #4
7.6.2017 21:18 - Nantisek
Cau ST klidne :) k VtR nic nemam ale to neznamena ze se branim :) skupina idealne max 4 lide
Autorská citace #5
9.6.2017 18:22 - Tsiali
Já bych do toho šla taky, pokud teda dostanu možnost :-)
Mám načtené základy VtM (VtR jsem v rukou nikdy neměla), plus bohužel nulové zkušenosti s pnp rpg. Na druhou stranu času a nadšení mám až příliš.
Autorská citace #6
10.6.2017 01:34 - Aegnor
Tak jako taky se klidně přidám (jako hráč). VtR jsem navrhoval jenom protože mám s nWoD zkušenosti, s oWoD zatím žádné. Ale přizpůsobím se.
Autorská citace #7
10.6.2017 13:42 - Nantisek
Super jeste aspon jeden :) a muzeme zacit,
Jste z Brna? popripadne jak jste na tom kdo s casem?
Autorská citace #8
10.6.2017 15:45 - sirien
pro záznam: VtR jede na nWoD a i pro hraní VtM settingu docela doporučuju VtR/nWoD pravidla. Protože srsly házet na jeden útok 1x a házet na jeden útok 4x (útok, dodge, damage, soak) je dost zásadní rozdíl (přičemž nakonec to vychází v podstatě skoro stejně). Což samozřejmě neni jen o mechanikách pro boj, ale pro kdeco dalšího vč. například disciplín. Plus tam je mnohem smysluplnější character build (VtMková "začátečnická" postava se topí v přepálenejch číslech, VtRková je docela rozumně vyvážená) a v případě zájmu o dost lepší systémová kompatibilita s jinými bytostmi (vlkodlaci, mágové, changelinzi...) ať už pro crossover nebo pro NPCčka.

Setting se liší hlavně nějakými úpravami, veskrze elegantními (VtM má jednotu mezi klanem/pokrevní linií a politikou, zatímco VtR rozlišuje mezi původem a politickým zařazením, VtM rve všechno do samostatnejch klanů, VtR má několik víc široce pojatejch klanů a v jejich rámci má pak případně specifické krevní linie...) a pak velmi zásadně tim, že VtM obsahuje metaplot a neustále mlátí upíry po hlavě všudypřítomnejma elderama, zatímco VtR globální metaplot zahodilo, jede lokálnější storky (tj. řeší se např. věci ve městě a okolních městech, ne napříč kontinenty) a hlavně dost seseklo eldery, aby nebyly za každym rohem, za každejma dveřjma, v každý skříni a pod postelí.

(VtR eldeři mají "expiraci" - v momentě kdy je upír už příliš silný, tak už to moc nedává - jeho nároky na "kvalitu" krve prolítávaj stropem atp., takže eldeři po nějaké době dobrovolně padaj do torporu na pár desítek/stovek let a během té doby zase zeslábnou do příčetnějších mezí plus si trochu refreshnou mentalitu a oklepou se z různých traumat atp., takže v tom světě nepobíhaj žádný 2000 let starý nekonečnem traumat pokřivený šílený maniaci na který si nikdo nemůže dovolit, protože všechny hravě sesvačej)
Autorská citace #9
10.6.2017 17:00 - Aegnor
Sirien: díky, doufal jsem, že se objevíš s obsáhlejším popisem, v čem je VtR lepší*, já na to ještě nemám dostatečný znalosti. :-)

AD čas a dostupnost: jsem z Brna a časově se dokážu přizpůsobit.

*EDIT: Lépe řečeno - rozdíly mezi VtM a VtR.
Autorská citace #10
10.6.2017 17:24 - sirien
Ve spoustě věcí; ale je dobré nezaměňovat mezi systémem a nějakými settingovými řezy a výbrusy a mezi feelingem těch dvou her. Znám lidi co hrají VtM setting podle VtR pravidel s pár VtR-style úpravami.

VtR jsou hodně o individualitách a jednotlivých upírech a tak nějak o osobnějších příbězích.
VtM jsou hodně o té skupinové příslušnosti a o tom, jak se upíři rozpadají na frakce podle svého pohledu na svět.

Tj. ono to VtM prostředí má něco do sebe - ten konflikt mezi tou relativně umírněnou Kamarilou která se snaží balancovat na hraně humanity a tím Sabatem, který se otevřeně hlásí k tomu, co upíři ve své podstatě sou, má svoje přednosti.

Jinak je zajímavé to porovnat třeba s prostředím Lost Girl seriálu kde máš sice ne upíry, ale fae, kteří jsou ale seklí stejnou logikou mezi světlé (na lidech se musíme živit, ale můžeme koexistovat) a temné (lidi sou potrava, screw it), ale narozdíl od VtM tam není otevřená válka, ale naopak příměří, které je sice všem protivné, ale pro všechny je lepší než alternativa, takže tam máš obě skupiny vedle sebe v jendom městě co si dou po krku, ale snaží se při tom všemi silami držet v rámci té své mírové smlouvy - to je třeba podle mě dost zajímavej koncept, kterej je ale mnohem snazší vystavět z VtM základu než z VtR.


Co chci říct je, že settingově jsou VtM a VtR relativně rovnocenné alternativy (teda - potom, co VtM osekáš o ty největší hovadiny jako je metaplot a všudypřítomní eldeři).

Systémově je VtR samozřejmě dost nadřazené - ten rozdíl mezi 3. edicí WoD (resp. poslední edicí oWoD) a 4. edicí WoD (resp. první edicí nWoD) je fakt hodně skokovej posun dopředu ve všech směrech.


EDIT: jinak sem hodim ještě odkaz na Storytelling v Kostce se shrnutím základních nWoD pravidel a už vám odtud zmizim a nebudu dál rušit :)
Autorská citace #11
10.6.2017 18:57 - Tsiali
Brno: yep; Čas: furt
Autorská citace #12
10.6.2017 19:31 - Nantisek
Ono muj styl hrani VtM/VtR, WtA a DnD,
Vzdy byl vice o popisu a logicnosti akci nez hazeni kostkou, to je u me ve vypraveni vzdy minimalne, tzn i ty pravidla si dle toho vic prizpusobim....
Jen upozornuji dopredu, pokud je to pro vas ok tak potvrdte:)
S tim ze by sme klidne mohli zacit hrat st +2 a casem dobrat dalsi?
Nemam rad kdyz se veci odkladaji
Opet prosim dejte vedet zda je to pro vas OK

PS: vite v Brne o nejakem miste kde by se dalo hrat?
Drive jsem hral v Morii(uz moc let je zavrena :))
A ted me napada max Cajovna za Zrcadlem ale idealne nekde kde je klid....
Autorská citace #13
10.6.2017 19:45 - Aegnor
Nantisek píše:
Vzdy byl vice o popisu a logicnosti akci nez hazeni kostkou, to je u me ve vypraveni vzdy minimalne, tzn i ty pravidla si dle toho vic prizpusobim....

Tak to bych upřímně asi hlasoval pro VtR, ty pravidla jsou příjemně lehká a nevtíravá (viz Sirienův článek, co odkazoval).

Nantisek píše:
S tim ze by sme klidne mohli zacit hrat st +2 a casem dobrat dalsi?

Nemám s tím problém.

Nantisek píše:
PS: vite v Brne o nejakem miste kde by se dalo hrat?
Drive jsem hral v Morii(uz moc let je zavrena :))
A ted me napada max Cajovna za Zrcadlem ale idealne nekde kde je klid....

Mystika (nová deskovkářská čajovna v krpoli, mají oddělenou místnost využitelnou pro hraní RPG).
Za zrcadlem jsem teda nebyl od té doby, co se přestěhovali, tak nevím, jak je to tam s klidem.

Jo, a když se tady regnete, tak není problém vytvořit herní skupinu, kde můžeme mít uložený všechny potřebný materiály.
Autorská citace #14
10.6.2017 20:21 - Nantisek
No ja s VtR mam ten jediny problem ze je na rozdil od VtM a Dark Age nemam :)
Autorská citace #15
10.6.2017 20:25 - Nantisek
Jinak asi treba pro mne by bylo jednoduzsi udelat skupinu na facebooku?
Autorská citace #16
10.6.2017 20:40 - Nantisek
http://www.d20.cz/skupina/201/
Autorská citace #17
10.6.2017 20:54 - Aegnor
Jop, ještě mě přidej do skupiny. :-)
Autorská citace #18
11.6.2017 12:56 - Aegnor
Anyway - co se sejít třeba ve středu a domluvit to celkově (setting, pravidla, kdy se hraje atd) osobně? Třeba v Zrcadle nebo v Inaris (štefánikova 27, zastávka hrnčířská, taky čajovna).
Autorská citace #19
11.6.2017 18:23 - Nantisek
Oki ja to chtel udelat prvni setkani pristi stredu s tim ze by ste si do te doby udelali prvni domaci ukol :) Ale klidne muzem jiz tedjak se pridava do skupiny? :)
Autorská citace #20
11.6.2017 18:52 - sirien
//hodil sem vám tuhle diskusi do skupiny, ať to máte pohromadě. A teď už fakt mizim :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085017919540405 secREMOTE_IP: 3.138.125.2