Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
2.10.2014 11:00 - Shako
Díky všem (a speciálně Almimu za odvoz), včera to bylo fajn.

Něco k wizardovi.

Wizard-full controler v 13th Age imho funguje proti cca 3-10 protivníkům (z čehož tak 1-3 jsou nějaké speciální postavy). V ostatních encountrech mírně selhává.
Příliš mnoho postav na bojiští neguje wizárdí "control" efekty, protože jsou určené většinou pro jeden cíl a při víc jak 10 postavách se tak snáz rozmělní a efekt se ztratí.
Opačný efekt nastává u 1-3 solo potvor na bojišti, které mají naopak hodně HP, takže není možné na ně CC efekty seslat hned na začátku boje a později už to nemá ten zásadní vliv, že by to rozhodlo vývoj encounteru.

Cantrip mastery + feat je relativně silný talent, ale při třetím boji už mi třošku docházeli nápady, co dělat, aby to nebylo pořád to samé. Ale určitě jako doplněk za quick akci k nějakém většímu kouzlu za standardku je to dobrý. Moje kombo 3 cantripy za kolo byla spíš taková extremní zkouška, co ten systém vydrží. :)
Almimu už jsem říkal, že by imho spíš 1-2 cantripy měli dělat jednu nějakou kondici nebo třeba jen ztrátu akcí pro nepřítele (bojí se pohnout, musí sbírat šípy....). Almiho původní provedení za každý cantrip 1 kondice je příliš silné.

Utility kouzla jsou udělané dobře - imho se vyplatí vzít ten jeden A feat a dát tam maximální možný slot a dostat tak místo jedné daily na dmg 2 pomocná kouzla (už na 3 lvl výběr ze 6 různých možností). Imho super designerské řešení.

Hodně jsem se bál o životy s tím wizardem, takže jsem šel do vyšší CON + incremental ADV na životy (celkem 70 životů). Nakonec jsem za celé tři souboje nedostal ani jednu ránu, ale to považuju spíš za umělecké provedení (celoencountrová neviditelnost, maskování za šamana) a kombinaci s "koníkem". Nicméně mě ten výsledek potěšil...


Pokud bych stavěl nějakého wizarda znova, tak to vezmu půl na půl - nějaké at-will, recharge, encounter kouzla na různých lvl na zranění. A druhou polovinu bych dal do charm a utility kouzel.

Meldinovy bych doporučil:
- zkusit využít jeden slot na utility spell (zejména třeba na ty cestovní dobrodružství by se mohl hodit, naopak na dungeon crawl se asi více bude hodit dmg)
- vzít 1-2 CC kouzla (během 3-5 bojů se pravděpodobně objeví encounter, kde se to může hodit víc než rychlý dmg)
- talent cantrip mastery buď začít používat (za quick akce) nebo ho vyměnit za talent familiara (třeba s bonusem counter attack + bonusem na wisdom/dexteritu)


Hodím to i do vlákna o 13th Age.
2.10.2014 14:06 - Almi
Shako: Děkuju za analýzu i hru. odvoz je samozřejmost, zjistil jsem, že ta zajížďka je minimální...

..jinak souhlas. Jsem rád, že se včera ukázali tři rozdílné bojové scény - nejdřív vyvážené hnusky, pak boss s hromadou mooků a nakonec prakticky dvě solidně silná monstra.

Já si ze včera odnesl ujištění, že se nemusím bát se do toho opřít ani na champion tieru, systém to krásně ustojí a je fakt dobře vyváženej. Prostě - nasolit někomu za 45 hp je sice drsný, ale horší je hromada "malých" různě posílených zranění (viz právě orčí dangerous rasová schopnost - opět skvěle designérsky vymyšleno a opět to není ultimátní).

Nevím, kdy budeme hrát příště (příští týden je tak nějak hodně pro Shaka i mne ve vzduchu a už bude startovat poslední sezona AE, ale nějak to pořešíme za běhu...

..každopádně - děkuji moc!

btw: V nejbližší době postqavy čeká dungeon crawl, ale v hodně netypickém hávu, tak uvidíme, jak wizard zafunguje :)
2.10.2014 18:53 - Meldin
No já příští týden asi taky nebudu dávat. V půlce týdne jedu do Brna a mám i další věci. Spis bych to viděl na ten další.
3.10.2014 11:20 - Almi
Meldin, ALL: OK, příští víkend nehrajeme, jak ten další, se uvidí, kdy odstartujeme AE.
3.10.2014 14:07 - Shako
Lamia a Iqyxsis.

Někteří by se možná představili todle:




Ale vypadá jí spíš takto:


3.10.2014 14:17 - Smud
Cool :)
12.10.2014 15:34 - Meldin
Takže jak příští týden? Úterý nebo středa?
12.10.2014 20:18 - Almi
Meldin: AE hrajeme ve čtrtek a co se týdne od 20.10. týče, přizpůsobím se vám, ale většina lidí to asi bude řešit až pár dní předtím.
12.10.2014 21:04 - Meldin
Znamená to, že příští týden nehrajeme?
13.10.2014 11:23 - Shako
Meldin píše:
Znamená to, že příští týden nehrajeme?


Chápu to tak, že tento týden (14.-16.) AE, příští týden (21.-23.) budou zase E.


Od včera jsem členem klubu hrajících otců, ale budu se snažit dorazit. ;-)
13.10.2014 11:47 - noir
Shako: Vítej! Tajné tipy ti mohu servírovat po kouskách... A velká gratulace!
13.10.2014 11:59 - Vojtěch
Gratulace Shako!
13.10.2014 13:23 - Meldin
Jasně. Taky gratuluju :)
13.10.2014 17:51 - Almi
Shako: Moc a moc gratuluji!! :)))

Meldin: Ano, tenhle týden hrajeme AE, E jsou příští týden.
13.10.2014 21:05 - Smud
Shako, pevne nervy! :P At je hodny :)
14.10.2014 18:23 - Meldin
OK. Potřeboval bych se ale domluvit na konkrétní den co nejdříve. Jak by vám vyhovovalo úterý?
14.10.2014 20:03 - Shako
Pokud můžu, tak ne dnu nezáleží...:)
14.10.2014 23:51 - Smud
Utery za me ok.
15.10.2014 10:55 - Almi
Za mne taky úterý OK..
16.10.2014 16:21 - Shako
Úterý snad stíhám. Budu vedět tak v pondělí.

Když budu mít čas postavím novou postavu - ranger/fighter. Jinak pokračuju v kombu jednorožec a jeho víla.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10074400901794 secREMOTE_IP: 18.222.3.255