Nerhinn
8.8.2012 15:53
Amazing Encounters
Zápisky: Aiss, Sven1, Sven2, Sven3, ostatní
Užitečné: diskuse, wiki
Ikony: seznam, fungování
.

IKONY
1) Vecna (tak trochu Lich King a tak trochu Princ stínů)
2) Igwilv/Baba Jaga/Démoni/Stínopádové hnusky (Diabolistka)
3) Letní dvůr/Tiandra (Elfí královna)
4) Zimní dvůr/Ledopaní/Herald zimy (ano, všechno hezky pohromadě)
5) Peklo (Asmodeus, Glasya a kdokoli další)
6) Havraní Královna/Maeve (Kněžka)
7) Divoké přírodní síly/gnollové/Zelený dvůr/Nifterlú/Jaseb (High Druid)
8) Vládci Varteny/Stornonti/ Mori (?) (Císař) chápejte jako "civilizace, řád" a lidstvo vůbec

A nyní rozdělení shora uvedených ikon kvůli bodům:
hrdinská (heroic): Císař, Tiandra
dvojznačná (ambiguous): Havraní královna, High Druid
záporácká (villainous): Vecna, Igwilv, Peklo, Ledopaní

Příští hra: ST 3.12.
2.4.2014 09:07 - Beltar
Já budu do 22:00, tak snad si stihnu trochu zahrát.
2.4.2014 12:14 - Shako
Tak ve ctvrtek nemuzu - viroza zatim vyhrava.

Trochu to komplikuje moznost hrani na Palube, protoze ja pak nemuzu zavrit, kdyz tam nebudu. :-/
2.4.2014 12:29 - noir
Já bych dorazil, ale až tak na půl osmou... Teda pokud bude, kam :)
3.4.2014 09:33 - Smud
Almi psal ze je taky nemocny, cili se dnes nehraje.
3.4.2014 09:59 - Almi
Hola, jak jsem už psal v sms, tak mne sestřelila pěkná hnuska. Už se z toho dostávám, ale přesně vím, co nejspíš zažíval Smud a Noir, když jim to lítalo v rodině..a koukám, že i Shako.. dneska už jsem aspoň schopný zapnout ntb, což je pokrok.

Dnes tedy nehrajeme, těším se na Vás příště, tentokrát už (snad) v plné síle!
3.4.2014 14:34 - Nerhinn
A příště je kdy? Za čtrnáct dní, nebo máte Encounters někdy v týdnu a šlo by to už za týden?
3.4.2014 15:35 - noir
Já jen shrnu své časové (ne)možnosti:
15.-20. dubna budu v Olomouci, přes to nejede vlak. Vybrali si mě tam do poroty filmovýho festivalu, na čemž si budu honit ego ještě dlouhý léta...

1.-4. května jedu do Německa, rodinně, takže tady nebudu k dispozici. A hrozí, že 10.-14. května bude probíhat oslava 90. narozenin babičky, ale není to jistý...
3.4.2014 17:27 - Nerhinn
Takže jestli to chápu správně, pro noira by bylo ideální, kdybychom hráli příští týden (můžete i jindy než ve ČT?) a pak klasicky ob týden a úplně akorát se tím proslalomujeme.
3.4.2014 19:09 - Sethi
Já jsem 14-18 mimo républiku, takže kdybychom mohli příští týden (v podstatě kterýkoli den mimo pondělí) a pak zas týden ob, bylo by to super.
4.4.2014 23:23 - Nerhinn
noir je červenej, Sethi modrá a situace jasná:
5.4.2014 09:09 - Shako
Nerhinn píše:
noir je červenej, Sethi modrá


Jak tam nejsou krizky a kolecka, tak nepoznam kdo vyhral. :)
5.4.2014 10:08 - Nerhinn
Shako: No tak mám ráda barvičky, no :-P (Bylo to pro případ, že by čtvrtek nevyšel)

Každopádně mluvila jsem zrovna s Almim a hra je tedy ve čtvrtek 10.4.
7.4.2014 13:47 - Smud
Ok pocitam s tim tento ctvrtek. Klasicky na Palube?
7.4.2014 13:58 - noir
Já s tím počítám, ale nejsem sto to slíbit na 100 procent... Ale budu se fakt snažit, slibuju!
10.4.2014 00:50 - Nerhinn
Výtah z pravidel: ikony jsou mocná NPC, která tvarují svět. Mechanika ikon dává hráčům body do jejich vztahu k těmto NPC. Na prvním levelu dostanou hráči tři body, které mohou libovolně rozdělit do vztahů k různým ikonám podle intenzity takového vztahu.
Vztah k ikoně je pozitivní, rozporuplný či negativní. Pakliže se nehraje hra s antihrdiny, můžete investovat až tři body do "hodného" vztahu (pozitivní nebo nejednoznačný vztah k ikoně dobrého/neutrálního přesvědčení), do ostatních méně, více viz tabulka.
Za každý bod vztahu má hráč k dispozici jednu d6, kterou si hází, je-li to relevantní (dostane-li se na příklad do kontaktu s agenty dané ikony), a na začátku či konci hry (začátek - více improvizované hraní, konec - víc času na přípravu další hry pro GMa). Pokud padne na kostce šestka, hráčův vztak k ikoně se nějak pozitivně projeví na hře, dá mu výhodu; pokud pětka, výhoda stále platí, ale s menšími komplikacemi.
Na paragonském stupni hráč získává další bod vztahu k ikoně (může jej investovat do nového vztahu i navýšit body ke vztahu existujícímu, ale zatím bez možnosti navýšit maximální možný počet). Zároveň taky může hráč začít přesouvat body, které již měl k někomu přiděleny.
Na epickém stupni hry získává hráč další bod vztahu k ikoně s možností navýšit vztah o jeden bod nad maximum.

Obecně vzato vám dobrý vztah k ikonám dává docela popularitu, ale i občas nějaké ty minusy, když jste například povoláni takové NPC reprezentovat. Vztah k ikoně nemusí nutně být osobním vztahem, může i reprezentovat vztah k lidem, kteří onu ikonu následují. A logicky pak po vác můžou jít lidé ikony, která je s vaším oblíbencem na nože.
Ostatní formy vztahu vám pak můžou dát například nějaké kontakty či větší znalost lidí kolem daného NPC.

Další zajímavosti a poznámky, které jsem potkala a snad stojí za zmínku:
-Body vztahu vyjadřují hlavně váš vztak k ikoně, ne nutně její vztah k vaší postavě. Body spíš reprezentují to, jak na vás reaguje svět. Ve většině případů budete jednat se služebníky, následovníky, atp. Nicméně jakákoliv úroveň vztahu k ikoně by měla stačit na to, aby si vás všimli lidé nějakým způsobem na ni napojeni.
-Negativní vztah k ikoně se dá využít pozitivně - důkladné studium nepřítele vám dalo detailní znalost jeho slabin,...

Tabulka maximálních bodů vztahu k ikonám:

IkonaPozitivní vztahRozporuplný vztahNegativní vztah
Dobrá1-3 body1-3 body1 bod
Neutrální1-3 body1-3 body1-2 body
Zlá1 bod1-2 body1-2 body
10.4.2014 06:57 - Almi
ALL: Moc mne to mrzí, ale opět musím zrušit dnešní hru. Blíže viz PM...

..uvidíme se příště, už bych konečně měl být schopen fungovat...
10.4.2014 08:18 - noir
Držím palce, ať to dobře dopadne a díky za včasné info!
10.4.2014 10:00 - Nerhinn
Jak jsem psala, doufám, že to všechno dobře dopadne. No a jelikož ten kalendář nejspíš stále platí, tak se uvidíme za čtrnáct dní..?

Do té doby si alespoň můžeme ujasnit, kdo z mocných kandiduje na pozici ikony. Arcivíly a arciďáblové se nabízejí, ale co s bohy?
10.4.2014 10:49 - Beltar
Nietsneknarf kandiduje!

Každý by měl mít svého Lokiho
10.4.2014 12:07 - Shako
Almi: Jasny, tak priste. ;-)

Ikony: Asi tam mas chybu v nadpisech tabulky: Rozporuplný vztah Neurčitý vztah Negativní vztah

Bude nejaka ikonicka soupiska nebo mame neco nastrilet?

Jinak systemove mi prijde, ze by se melo dat menit pozice vuci ikonam casteji - asi po dohode s DM resp. nektere akce postav by meli vyvolavat zmenu vztahu. Zejmena na Epiku to asi bude castejsi nez na heroiku....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092977046966553 secREMOTE_IP: 3.16.51.3