Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
31.5.2011 09:30 - sirien
Když je Thor tak geniální, stojí za 3D nebo ne?
31.5.2011 09:53 - sirien
No nic, až na Pandu a Almiho se všichni tvářej jako hnusná banda sabotérů, nicméně nevadí, užijem si Piráty komorně

...další na řadě mám Thora, nejspíš zítra v 19:20 (zítra protože už moc neběží očividně a rád bych na něj šel v nějakou rozumnou večerní dobu, příští týden už běží jen brzo odpoledne)

Priesta vidim nejspíš na pátek, protože poběží už jen ve 21:40, takže kdyby měl někdo zájem se na jedno z toho přidat, dejte vědět
31.5.2011 10:00 - noir
sirien: V Thorovi těch 3D sekevencí zas tolik není - a jdou spíš cestou Avatara; t.j. 3D jde dozadu, ne dopředu. Pro mě to docela fungovalo, ty 3D fórky mě baví v IMAXU na rybičkách, ne u filmu, kde se chci soustředit na jiné věci.
31.5.2011 14:37 - Ebon Hand
Siriene díky za zvačku. Bohužel díky řadě neplánovaných životních problémů nemám vůbec žádný volný čas, takže kino bude až někdy v budoucnu..
31.5.2011 15:17 - Rytíř
3D Thora nějak nedokážu posoudit, někdo tu říkal, že se to projevuje hlavně v náhledech na Asgard, tam by to věřím bylo moc pěkný. Ale jinak je to spíš takovej street fight, hrozně mi to jednu chvíli připomínalo starý dobrý westerny, těma záběrama :) Tam 3D asi nepotřebuješ
1.6.2011 01:21 - sirien
Piráti nejsou úplně geniální, nicméně o něco málo předčili očekávání a vyhnuli se nejhorším obavám... rozhodně bych je nepopsal jako nastavovaná nuda, takže se obávám, že moje rovnice nelíbí se noirovi => bude se líbit Sirienovi má opět bod; ostatní také nevypadali úplně zklamaně, takže...
1.6.2011 10:30 - Almi
Jojo, já si užil jak film (no, šel jsem na to s očekáváním, že to bude odpad, takže to příjemně překvapilo), tak následnou socializaci :)
1.6.2011 21:28 - ilgir
No, tak já jsem taky nic neočekával, takže jsem ani nemohl být zklamaný.
Místy to byl trošku sitcom, jsem rád, že se vyhnuli bizarnostem minulých dílů (trojhlavňáky). Jinak je to takové... popcornové. Sleduje se to příjemně, nečekejte žádné velké emoce. O životy postav se bát nebudete. Škoda jen, že tu skutečně pirátskou atmosféru prvního dílu už asi žádné budoucí díly nepřekonají.
Zdaleka nejlepší fenomén byli "tajemní Španělé", kteří tak spěchali za svým bohulibým cílem, že se ani neobtěžovali potopit anglickou loď, co jim zkřížila cestu :-)
A taky mě pobavila hláška "vydloubněte jí tu slzu i s okem!"
1.6.2011 22:49 - Gurney
You know that feeling, when you thinking about movie and everything make sense? I dont have it...

Piráti z Karibiku čerstvě zkouknuti a popravdě nevím, co si o tom myslet. Přijde mi jako kdyby někdo natočil spoustu gagů na téma Jack Sparrow a spol. a pak se z nich snažil sestříhat film. Na jednu stranu některé z těch gagů jsou docela vtipné a nápadů je tam na tři filmy, na druhou stranu je to celé takové samoúčelné - postavy, děj, celé scény... Nuda to tak docela není, ale nadstavované je to zoufale moc.

Btw přijde mi že z Jacka Sparrowa udělali strašlivě dobráckýho měkotu.
2.6.2011 01:36 - sirien
Gurney píše:
přijde mi že z Jacka Sparrowa udělali strašlivě dobráckýho měkotu.

trochu

Tak sem byl na Thorovi a... noire, dělám si další čárku, protože další Tebou doporučený film shladávám jako docela shit.

Začátek byl takovej suchej - film co začne asi půl hodiny po začátku je trochu divnej.
Ta druhá část, kdy je Thor bez svých schopností na Zemi je na druhou stranu docela dobrá a vcelku se mi líbila. Až na ty prostřihy do Asgardu, bez nichž by se to vpohodě obešlo.
Bohužel, okamžik kdy Thor získá svou božskou moc zpátky je totálně nelogickej a neopodstatněnej, navíc těžce klišeoidní, a od té chvíle to už je jen horší a horší, klišé střídá klišé, celej film se stane těžce předvídatelnej a neni o ničem jinym, než o tom že se autoři snaží diváka umlátit barevnými prskavkami, zatímco se tváří že jde o efekty. Ono ostatně ani ten souboj s Ničitelem nebyl žádnej super zázrak.

Kdyby Thor skončil těsně předtím, než hlavní postava nabyde zpět božské schopnosti, ve chvíli, kdy leží mrtvej na zemi, bylo by to o zbytečnou půlhodinu kratší a o dvě třídy lepší.
Kdyby to bylpilotní díl kvalitního seriálu, tak ok, kdyby to měla být filmová pentalogie a od setkání s Ničitelem to probíhalo jinak, tak taky ok. Kdyby po setkání s Ničitelem Thor otevřel oči se slovy "už je pryč nebo mi to nesežral?" načež se vydal nějakým zajímavým způsobem získat Mjolnir zpět, tak by to bylo naprosto suprový. Ale takhle fakt ne...

Uklidňuje mě, že podle toho, co píšeš, si v pátek výborně zpravim náladu na Priestovi, škoda jen těch X-manů, trailer vypadal docela slibně
2.6.2011 05:39 - noir
sirien: Je to super, prostě si přiznej, že nemáš cit pro dobré filmy a nehledej vinu ve mně :)
2.6.2011 08:16 - andtom
Ať do kin konečně nasadí Ironclad ;-)
2.6.2011 08:24 - noir
Jo, ten vypadá opravdu docela sympaticky.
2.6.2011 11:43 - sirien
noir píše:
prostě si přiznej, že nemáš cit pro dobré filmy

nemůžu si pomoct, ale naprosto nechápu, co by mělo bejt na Thorovi dobrýho.
- vedlejší postavy jsou úplně ignorovány, nic se o nich nedozvíme a takřka nic ve filmu ani neudělají. Ta holčina by mohla zmizet úplně, z Thorovejch kamarádů by mohl zbýt klidně jeden (nebo žádnej a informace o tom jak to fakt vypadá by mu mohl donést Heimdall, o kterém jsem se ve filmu dozvěděl mnohem víc než o komkoliv z těch čtyř)
- prostřihy do Valhaly jsou o ničem, protože jejich sdělení by se dalo úplně snadno zkomprimovat do jedné scény
- "efekty" nejsou nic jiného než barevná světýlka která hodně vybuchujou. Čestnou výjimkou je Asgard, který je naanimovaný fakt hezky.
- film je bolestně předvídatelný od začátku do třetiny a pak od dvou třetin do konce
- klišé střídá klišé v tom nejhorším slova významu, znovuoživnutí Thora bez jakéhokoliv důvodu, protože se to zrovna hodí, to jen startuje, do konce filmu to už neskončí, spíš naopak.
- i ta zajímavá část filmu je projeta z rychlíku a zasloužila by si o dost víc prostoru (třeba ty dvě třetiny co zajímavé nejsou)


Normálně narážim na filmy které se mi prostě nelíbí, ale které Ty shledáváš úchvatné z jakéhosi mixu intelektuálních hodnot které v tom nejspíš vidíš a které tam nenacházím ani se skalpelem a filmařského pokřivení, kterému propadnou všichni, kdo se o něco zajímají ve větší míře.
U Thora vůbec nechápu, co by na tom mělo být tak super jak píšeš, protože filmařsky se mi to zdá jako silně ohrané béčko a intelektuální rovinu najdu spíš ve Fast and furious než v Thorovi. Nicméně s tím, že Tvůj vkus je pokřivenej jak Mrakoplašovy přesípací hodiny sem se už docela smířil...
2.6.2011 14:58 - sirien
každopádně...

...doprovodí mě zítra někdo na toho Priesta? :)
3.6.2011 10:03 - Almi
sirien: Já půjdu, počítám s tím, viz sms... :)
3.6.2011 10:56 - Beltar
Ahoj,
jestli můžu, taky se přidám :-)
3.6.2011 17:54 - sirien
jasně, je s Tebou počítáno :)
3.6.2011 21:58 - Sethi
Předehra k Priestovi se mi líbila.

Zbytek mi nechybí =)
3.6.2011 23:38 - Naoki
Právě jsem byl na X-menech. Fakt nářez, odzačátku mi to vtáhlo do děje a pak už nepustilo. Doporučuju-

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073657989501953 secREMOTE_IP: 3.139.97.157