Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
4.6.2011 04:29 - kin
Souhlas s Naokim, doporučuji taktéž .)
4.6.2011 16:53 - sirien
V tom případě to bude možná historicky první film, kde bych se shodl s noirem, protože co se Priesta týče, tak jsme se zase nepotkali.

Ten film má všechno to, co Thorovi chybí - nezajímavej úvod je odvyprávěnej ve 4 minutách a ne ve 40, nejsou tam žádné zbytečné postavy, žádné zbytečně dlouhé sekvence, příběh jede celou dobu bez zastávky, efekty jsou vpohodě - není jich tam příliš, ale ani moc málo, 3D je vpohodě po většinu filmu, nijak nerozptyluje a působí příjemně.
Má to určité rezervy co do bojových sekvencí a možná by si to zasloužilo trochu prodloužit, protože postavy tam jsou představené dost letmo, na druhou stranu lepší takhle, než aby to bylo nesmyslně natahovaný.
ilgir: Myslim že by se Ti to líbilo a je tam dost "náboženských" scén které jsou udělané s roztomilou nadsázkou... zvlášť ta kde týpek vytáhne před bojem Bibli a předčítá si z ní, zatímco se kolem něj hromadí upíři, aby pak onu Bibli využil relativně netradiční cestou u nás vzbudila poměrně kladnou odezvu.

Jinak

X-meny jsme si dohodli na středu příští týden, nejspíše 20:40 (viz záhlaví). Lidé s ? včera řekli, že nejspíš půjdou, ale ještě by to mohli potvrdit :)
5.6.2011 14:31 - noir
teda siriene, ty se fakt do té opozice musíš hodně nutit, ne? Fil, jehož hodnocení se všude pohybuje kolem 5/10 (masy, recenzenti se pohybují kolem 3/10) si nemůžeš vynachválit? A to se ti fakt líbilo, jak moc ten film nedává smysl, nebo sis říkal celou dobu "musím, musím se přesvědčit, že je to super"? Je to pro mě docela šok, protože jsem zatím fakt neslyšel ani nečetl jediný pozitivní názor na tuhle šílenou sračku. Je to tak céčkové (triky, herecké výkony-no dobře, tady udělám výjimku, ty jsou totiž dokonce déčkové, scénář i všechno další, že ani nevím, jestli nad tím brečet, nebo se smát.

Ale vysvětlení je asi jednoduché - jsi zkrátka výjimečný divák.
5.6.2011 14:40 - noir
Kněze (proč se to vlastně jmenuje Kazatel?) krásně popsal jeden český recenzent: "Zápletka připomíná vysněné scénáře od devítiletých kluků a bez okolků servíruje jedno klišé za druhým. Vztahy mezi hrdiny tu prakticky nejsou a díky tomu většina herců nemá co hrát. Karl Urban je strašně nevýrazný, Maggie Q jakbysmet a role Cama Gigandeta spočívá v tom, že někde stojí, tváří se cool a pokouší se o cynické hlášky. No a Paul Bettany se mračí. To je všechno."
6.6.2011 02:01 - sirien
noir píše:
Film, jehož hodnocení se všude pohybuje kolem 5/10

Taky že jo - na csfd sem tomu přiřknul ***, ale převážně kvůli tomu že sem Thorovi přiřknul **, než že bych to cítil kolem 60%.
Nepovažuju to za nic úchvatného, šel jsem na to především prostě protože jsem chtěl vidět, jak dopadlo zpracování docela slavného komiksu, který letmo znám.
Neznat vůbec komiks tak bych na to asi ani nešel a znovu bych na to taky nešel, nicméně nelituju toho, že jsem to viděl - šel jsem na akční Bčko podle komiksu, dostal sem akční Bčko podle komiksu, pár věcí mě docela zklamalo, na druhou stranu 3D vykreslení se mi osobně líbilo víc než jsem čekal, tak nějak se to pokrátilo mezi sebou.

Asi takhle - viděl jsem hodně o dost horších filmů, než je Priest, které mají od mas třeba kolem 6/10 a recenzenti je mnohdy i chválili (2012 za všechny), takže Priesta do kategorie sraček rozhodně řadit nehodlám, to si nechám pro různé The Day after Tomorow a jiné povedenosti kde se mi chtělo spát/zvracet/odejít.

Priest mi nepřijde nijak signifikantně horší nebo lepší než Thor, snad jen, že u Thora jsem čekal něco slušnýho a dostal jsem podprůměr, zatímco u Priesta jsem podprůměr čekal a tak jsem z něj nebyl zklamaný.
Oba filmy mají efekty které jsou o ničem (až na to 3D prokreslení u Priesta), oba mají vedlejší postavy které jsou na palici (v Priestovi jich je jen míň, takže to neni tak doočíbijící), oba jsou většinu času předvídatelné až to bolí, oba mají asi tři povedené hlášky z třiceti provedených pokusů...

U Priesta výjimečně chápu přesně, co se Ti na něm nelíbí a jsem ochotný to i odkývnout, jen bez Tvých teatrálních superlativ.
Co se Ti líbilo na Thorovi mě prostě dokonale míjí.
6.6.2011 08:29 - Beltar
Beltar se potvrzuje na stredu
6.6.2011 09:03 - noir
sirie: Jen ke Thorově získání moci. Nechápu, jak někdo nechápe, že aby se Thor stal bohem musí zemřít. To je přece mytologicky a zkušeností s naší kulturou tak zřejmé a jasné, že to snad ani jasnější být nemůže. Pár podobných příkladů bys asi dal i ty :)

Jinak neměřím, že byl pro tebe Thor předvídatelný-vzhledem k tomu, že ti to vzkříšení přijde nesmyslné, netuším, cos tam předvídal. Že se stane Bohem? Ostatně, proč by ten film měl být nepředvídatelný? Je o 50 let staré komiksové postavě, jejíž příběh 90 procent lidí, co na ten film jdou, znají nazpaměť.

Jinak tě opět klame paměť, recenzenti 2012 nechválili (na RT má 39 procent).
6.6.2011 15:08 - sirien
noir píše:
že ti to vzkříšení přijde nesmyslné, netuším, cos tam předvídal.

Promiň, ale vzkříšení nevzkříšení, v tu chvíli bylo totálně čitelné "jo, a teď ožije", protože to prostě bylo tak doočíbijící že to bude znovu tahle trapárna jako v tuně jiných filmů, že zbývalo jen doufat, že to nějak vtipně podtrhnou - nepodtrhli.
že Thor musí zemřít, aby se stal znovu bohem... jako budiž, může být, ona by se ta scéna dala vysvětlit asi 10 dalšími způsoby, ale - proč takhle? Proč způsobem, který je tak uboze ohraný? Totálně to promrhalo jakejkoliv potenciál, který v tom tématu byl, i v rámci komiksového žánru atd.

Jinak ok, do okamžiku než Thor resurrectne beru, to se mi ten film taky líbil. Kromě toho začátku... ta část mezi tím kdy Thor na začátku spadne z nebe na Zem a tím, kdy ve třetině Thor spadne z nebe na Zem nepřišla roztahaná, zbytečná, předvidatelná a bez jakékoliv přidané hodnoty? Protože mě fakt nenapadá jedinej důvod, proč jí neprojet tříminutovim monologem stejně, jako úvod Priesta.

noir píše:
Jinak tě opět klame paměť, recenzenti 2012 nechválili (na RT má 39 procent).

Rotten tomato... recenzenti onanují recenzentům moc nesleduju, "kladnými ohlasy" jsem měl namysli to, že jsem v pár časopisech a na pár webech kladná hodnocení četl, ostatně kladné hodnocení efektů ve dvou recenzích byl důvod, proč jsem se na to nakonec bohužel odhodlal jít do kina; obecně na místa, kde se recenzenti vzájemně koncentrují, moc nechodim. A 39% mi pro 2012 přijde cca asi tak o 39% víc než si to zaslouží.
6.6.2011 15:11 - Alnag
Docela bych šel na ty X-meny, ale zatím je to tak 50 na 50.
6.6.2011 15:49 - noir
sirien: Co? tak to nějak nechápu. Takže ono nedávalo smysl, že ožije (tudíž to nešlo čekat), a současně bylo do očí bijící, že ožije, tudíž to bylo očekávatalné? Nějak se ztrácím...
Thor byl a je takovou severskou verzí Ježíše. Syn musí zemřít, aby se stal Bohem, to je přece nutné. Ten film pracuje s mýtem, takže mytologická přeměna je nutná, ne?

"do okamžiku než Thor resurrectne beru, to se mi ten film taky líbil." Teď už nechápu vůbec. Takže asi 87 procent filmu se ti líbilo, ale kvůli posledním asi 15 minutám tomu dáváš horší čísla než totálnímu odpadu Priestovi?

Rotten je statistika. Statistika, která říká, že recenzenti nepsali o 2012 pozitivně.
6.6.2011 19:50 - Quentin
noir píše:
"do okamžiku než Thor resurrectne beru, to se mi ten film taky líbil." Teď už nechápu vůbec. Takže asi 87 procent filmu se ti líbilo, ale kvůli posledním asi 15 minutám tomu dáváš horší čísla než totálnímu odpadu Priestovi?

Nic proti Thorovi. Ale občas dokáže konec film pěkně zkazit.
6.6.2011 21:37 - Almi
Almi svou účast na X-menech potvrzuje...
7.6.2011 20:34 - Felouen
Já bych se na X-menech možná taky stavila.
7.6.2011 23:52 - sirien
+Jakub +Pety
Pokud chce jít ještě někdo, rezervaci udělám zítra dopoledne. Nejspíš tam nechám nějakou rezervu dvou nebo tří míst, takže kdyby se někdo rozmyslel později, tak zavolejte...
8.6.2011 00:03 - Alnag
Tak mi to nakonec nevyjde. Snad jindy.
8.6.2011 17:31 - sirien
Rezervace má stále o dvě místa víc než nás je, nicméně já teď mizim z netu - pokud by se kdokoliv chtěl ještě přidat, případně vzít někoho dalšího s sebou, ozvěte se mi na telefon (v záhlaví)
9.6.2011 16:14 - sirien
Hm... Tak musim říct že X-meni mě velmi potěšili, čímž se stali (jak mi Pety nebo Beltar, už nevím, připomněli) druhým filmem, u kterého se s noirem shodnu (prvním byl Kick ass)

Musím říct, že nejvíc sympatií ze všech postav tam u mě získal Wolverine

noir píše:
Takže ono nedávalo smysl, že ožije (tudíž to nešlo čekat), a současně bylo do očí bijící, že ožije, tudíž to bylo očekávatalné? Nějak se ztrácím...

Z pohledu příběhu nedávalo smysl, že ožije.
Z pohledu diváka bylo doočíbijící, že ožije.
To, že něco nedává smysl, ještě neznamená, že to není očekavatelné. Většina seriálů je podobných situací plná, klasické situace které mají scénáristé v oblibě a za které bych je nejradši nechal střílet.

noir píše:
Ten film pracuje s mýtem

Ani omylem. Ten film pracuje s komiksem. Kdyby ten film pracoval s mýtem, pak by v žádném případě nebylo snesitelné, že je Heimdall negr, si musíš vybrat - buď mýtus nebo mýtem lehce inspirovaný komiks, na obě strany to hrát nejde.

noir píše:
Teď už nechápu vůbec. Takže asi 87 procent filmu se ti líbilo, ale kvůli posledním asi 15 minutám tomu dáváš horší čísla než totálnímu odpadu Priestovi?

Nelíbil se mi konec a začátek. Začátek si zasloužil bejt zkrácenej tak, jako úvod v Priestovi - na 3 minuty, úvodní půlhodinovej úvod kdy postavy, o kterých se prakticky nic nedozvím, pobíhají okolo, aby udělali jedinou věc, která je ústřední zápletkou a která mi je známá už z promo textu, mě fakt nudil k smrti. Líbila se mi ta prostřední část, zhruba tak třetina filmu.
A závěr filmu je věc, která když je zkažená tak dokáže dojem z filmu jako celku totálně zničit. Nebo seriálu. Třeba třetí série Torchwoodu je pět hodinovejch filmů které dohromady vypráví jeden pětidenní příběh - první čtyři jsem docela nadšeně zhltal, a pak ten pátek byl hrozně rozvláčnej a napůl o ničem; kdyby byl slabší jeden z těch čtyřech předtím tak to snesu mnohem líp, než když je zpackanej závěr.
20.6.2011 13:19 -
Šel by někdo na Your Higness?
20.6.2011 13:19 - Sathel
Šel by někdo na Your Higness?
20.6.2011 13:42 - Alnag
Já bych šel, ale až budu mít po zkoušce, tj. nejdříve ve čtvrtek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069747924804688 secREMOTE_IP: 18.222.69.152