Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
19.8.2011 18:22 - sirien
Qual Shodou okolností ho tam mám taky. A pokud vím tak dost ostatních taky... Nerhinn, Jerson... a tak
19.8.2011 18:57 - Nerhinn
To mám, ale na druhou stranu se mi stává podezřele často, že souhlasím s noirovým hodnocením ;)
19.8.2011 20:51 - Nachtrose
Jek teda dopadnul Conan dle Siriena?
19.8.2011 20:56 - Quentin
Ted jsou jeste v kine, a tak do jedný budou v hospode :)
19.8.2011 21:10 - noir
Bajo: Jo, viděl (novinářská projekce). A přišlo mi to stejně pitomý a bez atmosféry jako Prince of Persia. Vpodstatě mě to bavilo jen do té doby, dokud se tam neobjevil Momoa. Asi je chyba na mé straně, ale srovnávám to se starým Conanem-který je pro mě geniální hudbou, obrazem i ne-herectvím hlavního hrdiny.
19.8.2011 21:20 - Nachtrose
Aha, ja se ptal podle toho 18. v zahlavi.
20.8.2011 11:39 - Shako
Tak Conan byla serie bojovych scen, ktere na sebe, az tak moc (v podstate vubec) nenavazovali. Za to postkinova hospoda byla super.
20.8.2011 14:18 - Bajo
No a jak to vychází ve srovnání s Howardovým Conanem?
21.8.2011 15:19 - Beltar
Bajo píše:
No a jak to vychází ve srovnání s Howardovým Conanem?


No tohle nebyl ten Howarduv Conan, to byl jen náhodnej týpek z Cimerie, kterej se jmenoval stejně. Ne můj vkus byl při zabijení příliš brutální a mučil. To co si pamatuj Conan nedělá.
Autor scénáře zřejmě moc svět nezná. Město zlodějů se jmenuje nějak jako Argol místo Zamora.
Conanova holka na začatku umí bojová umění, ale pak je najednou zapomene. Zaporák má meč s dvojitým ostřím.
No ale aspoň se nešermovalo, ale zabijelo.

Celkově má starý Conan lepší hudbu, příběh a i dialogy.
21.8.2011 15:22 - sirien
Tak zaprvé - nebyl to Schwarzenegger. Vim, s tim se nedá moc dělat, ale stejně...
Soundtrack možná neni špatnej, ale jednoznačně horší
Začátek filmu, když je Conanovi 12 nebo tak něco, mi přišel fakt hustej a kdyby to dál bylo o 12 letym Conanovy v tomhle duchu, tak to bude ultimátní
Ten zbytek... místy to bylo Conanovský, místy zase dost neConanovský... vzásadě to docela ušlo, ale prostě to nebyl žádnej zázrak, nic extra mimořádnýho nebo tak. Hezký 3D.

EDIT: a doteď bych chtěl, aby mi někdo vysvětlil, k čemu sakra záporáci potřebovali tu blbou loď (kromě toho očividného k čemu jí použili)
21.8.2011 16:07 - Bajo
A bylo to aspoň sword and sorcery, nebo ani to ne?
21.8.2011 18:09 - noir
siriene, všimni si, že se náš názor shoduje téměř na 100 procent!
21.8.2011 18:17 - Alnag
Noir píše:
siriene, všimni si, že se náš názor shoduje téměř na 100 procent!


Není to náhodou jedno ze znamení, které předznamenává příchod Antikrista?
21.8.2011 18:34 - Sethi
Alnag píše:
Není to náhodou jedno ze znamení, které předznamenává příchod Antikrista?

Asi je čas začít se zásobovat majonézou.
21.8.2011 18:45 - noir
Odráží můj pohled na Conana na 97,45 procent: http://io9.com/5832738/a-few-rules-you-should-follow-before-watching-conan-the-barbarian
21.8.2011 19:59 - sirien
noir: Se z toho Tvýho postu nedalo poznat. Pro záznam bych rád řekl že mě Conan sice neuchvátil, nicméně toho že jsem na něm byl (narozdíl od, např. Harryho Pottera) nelituju. Stejně tak mám Momoa docela rád a ve filmu mi nějak zvlášť nevadil (no, nebyl to Schwarzenegger, ale...), jeho podání mi přišlo vcelku ok.
Spíš jsem se někde asi minul se scénáristy a na pár místech s režisérem...
...a taky naprosto a totálně pořád nechápu tu blbou loď
...a taky mi vadí, že evropanka hrála holku z východního wing-Tsun/Kung-Fu/Tchai-Tchi nebo co to mělo bejt kláštera.

Qual: Víceméně ano.

Alnag: Pravda, potulní homeless proroci se na mě poslední dobou dívají trochu divně...

Sethi: Majonéza je passe, zato mám plnou lednici plnotučný hořčice. Asi tak na rok dopředu... i na víc kdybych z ní nedělal marinády na maso. netušim proč
21.8.2011 21:21 - Nerhinn
Možná jste si jenom zapomněli přepólovat mozek...
22.8.2011 10:06 - Almi
Tak, jakožto amatérský znalec Conana můžu potvrzdit, že tohle kolem Conana fakt jenom běželo..naštěstí kromě jména Conan a slov Messantie či Cimmerie tam nebylo nic z jeho světa..jo a ještě slovo Acheron, ale ten úvodní proslov byl fakt dobrá parodie na Nemedijské kroniky...

..co se týče zbytku, děj je neuvěřitelně pitomej, že se člověk musí půlku děje smát..kvalitu snímku ilustruje fakt, že v poloprázdným kině se prostě 4 maníci sebrali a šli si koupit pivo, protože jim došlo a uvědomili si, že o nic nepřijdou...

..hudba mne nijak nezaujala, je naprosto tuctová. Conan se chová jako pomstychtivý idealistický idiot, ale aspoň vypadá drsně.

Souhlasím se Sirienem, že přesto byla první část zajímavá, dokud bylo Conanovi těch cca. 14 let. I když teda - porod na bitevním poli v úvodu mne spíš znechutil svojí tupostí.

Kamera byla naprosto otřesná. Na to, že celý film je jen sledem akčních scén, tak v některých scénách fakt netušíte, kdo proti komu a proč. Nejlíp to ilustruje scéna z napadení malé (!) cimmerské vesnice záporákem, kde to vypadá, že ve skutečnosti mezi sebou bojujou dvě obří armády (srážka stovek jezdců jezdců, salvy lučištníků atp.) a ta vesnice tam jen náhodou stála...

Jinak, abych jen nekritizoval - některý pohledy bych si hned dal na monitor jako wallpaper. Ale člověk nesmí přemýšlet nad tím, proč v těch městech nikdo nežije..a jak to, že když je zničena brána Shaipurského kláštera podivnou lodí, tak je v následujícím záběru opět klášter bez jediného kazu...kde se vzal na útesech tropický les, který tam předtím nebyl, a to jen proto, aby bylo kde zajmout jednu z postav..

..ale nejvíc by se tenhle film hodil do diskuze o railroad. Protože, ať se děje cokoli, ať se Conan (družina) pohne kamkoli, vždy se dozví, že "musí do Shaipurské rokle". Bylo to až směšné ve chvíli, kdy i Conan (družina) pronese na adresu Vypravěče "..to je divné, to mi přijde jako past..."

..no a nakonec přemýšlíte, kdeže ta scéna s roklí vlastně byla...? Asi to byla ta scéna, kde je "Stoupa na šutrometu" vyslán potopit loď na kolečkách.. nedává vám to smysl? Nevadí. Žádný to nemá. Je to jen zábavné. Jako delší díl Xeny či Herculese. Nebo další díl do nekonečné debaty o DrD2 - krásně vidíte, jak je důležité mít dýku, abyste dostali manévr Lstivě zdarma. Nic víc.

Ale byl jsem rád, že jsem to viděl, protože už dlouho jsem nepocítil tak silnou touhu pustit si znovu původního Conana.
22.8.2011 15:14 - noir
Tak Conan "vydělal" za víkend 10 mega. To měl i Arnieho Conan (a stál pětinu). Chachá!
22.8.2011 15:41 - sirien
Almi píše:
kde se vzal na útesech tropický les, který tam předtím nebyl

Jo, to byl hodně drsnej WTF moment

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079528093338013 secREMOTE_IP: 3.149.26.176