Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
24.8.2011 23:51 - Gurney
Conan:
Kdybych měl ten film charakterizovat jedním slovem, bylo by to "awesome". Ne, že by sám film byl awesome, ale všechno v něm je nebo se aspoň snaží být, bez ohledu na nějakou trapnou logiku. Bitvy jsou awesome, i když jsou o malou vesničku. Hlavní záporák je awesome, přepravuje se awesome způsobem v lodi naložené na slonech a bojuje awesome dvojitou šavlí. Plot se snaží být awesome a tudíž se zachraňuje svět. A konečně Conan je nejvíc awesome - drsňák, kterému se i roztavené železo vypařuje z xichtu a bezpochyby se vytírá kotoučovou bruskou (na což ovšem v průběhu filmu - narozdíl od toho odpařování železa - nemá čas). Ptát se proč se tam někdo nabourává lodí do otevřené brány, jestli v Cimmerii dělaj těhotenský zbroje ve velkým, kde se berou opuštěné pevnosti s vozy plnými dynamitu nebo proč v noci všichni piráti spí by bylo jako kritizovat Ramba 2+, že lukem se nedá sejmout vrtulník nebo že se s kulometem nedá střílet jednoruč od pasu.

Je to Conan podle Howarda? Když vynechám názvy Conan, Acheron, Messantia apod. nevidím souvislost. Pro fandy je tam odaz na Howardovu povídku Věž slona, bohužel pro toho kdo jí zná to působí spíš jako že se filmový Conan buď bezostyšně chlubí takříkajíc "cizím peřím" nebo má velmi dobře vyvinutou selektivní paměť. Hlavní hrdina nemá se svou literární předlohou moc společného, jestli někdo znáte Momou z SG:A, tak postava Ronona je chvílemi Conanovi paradoxně bližší, než sám Conan filmový. Mimochodem část téhle kritiky by se dala vztáhnout i na původní film z r.1982...

Jako takový fantasy laděný akčňák to vůbec není špatné, pořád se něco děje, spousta dobře zpracovaných efektů, choregrafie a tak. Mě nicméně neustálý a neustávající sled bojových "ecounterů" někdy v době kdy šel film do finále prostě přestal bavit.
25.8.2011 15:02 - sirien
Gurney píše:
jestli někdo znáte Momou z SG:A, tak postava Ronona je chvílemi Conanovi paradoxně bližší, než sám Conan filmový.

Hej, taky mě to napadlo, i když Ronon byl spíš psanej podle Tira Anasatiho z Andromedy
30.8.2011 15:43 - Bajo
Viděl už někdo Melancholii?
1.9.2011 10:57 - Sethi
Mě tak napadlo, Thora jsem konečně shlédla. Je pravda, že mi z celé Avengeří série přijde asi nejslabší, ale nenudila jsem se. Za to luxusní topless promenádování bych jim odpustila i horší film. Nejlépe to shrnula sestra, která přišla domů, koukla mi přes rameno a říká "jo to je jak on je v tom jiném světě a je strašně sexy!"
3.9.2011 01:59 - sirien
Cowboys&Aliens

slušná režie, hezké obsazení, Spielberg v pozadí a dvě cool tematiky naráz - kdo má příští týden zájem?
3.9.2011 08:27 - Faire
CSFD 55%, recenze i nižší, bohužel asi nic moc - téma by geniální :(
3.9.2011 10:09 - Almi
Já nejdu, bohužel mám nebudu mít čas
3.9.2011 13:24 - sirien
Na IMDb to má 66% - už dávno jsem odpozoroval, že cokoliv co spadá pod SF, fantasy případně různé... české povaze netypické věci má na CSFD zásadně o 10 - 15 % nižší hodnocení

Ale i tak je to docela zklamání, chjo :(
5.9.2011 01:06 - Panda
Já bych zašla, ale zatím nemůžu slíbit najisto.
5.9.2011 08:48 - noir
COwboys and ALines je tragédie. Selhává to snad úplně ve všem, v čem to selhat může. Něco tak dětinsky nedostaženého a prostého čehokoliv zábaného jsem neviděl snad od Priesta...
5.9.2011 09:07 - Quentin
Musim se přidat. Nevypadá to špatně, jen je to prostě hrozná nuda.
5.9.2011 09:58 - Sosáček
Ten film saje. Fakt saje.
7.9.2011 20:52 - Nerhinn
Hm, ale RLM to v recenzi celkem vychválili. Tak nevím. Asi se na to mrknu, až to přijde na DVD.
7.9.2011 21:32 - sirien
a) se mi teda sakra líbí jejich recenžní styl :)
b) jsem se právě pevně rozhodl, že půjdu do kina na Cowboys and Aliens jen abych si ověřil jak moc se s těmahle recenzentama shoduju, protože bych byl hrozně rád kdyby mi jejich kecy dávaly smysl, protože by se podle nich suprově řídilo na co pudu a na co ne :)
7.9.2011 22:07 - sirien
hah, a pustil sem si zpětně jejich recenzi k Barbaru Conanovi... sou fakt geniální :)
Zvlášť mě potěšilo že si také všimli té lodě. I když pravda že ta byla v tom filmu... ehm... nepřehlédnutelná.

EDIT: asi si zkouknu i jiné jejich komentáře, ono to je skoro lepší než běžná filmová a seriálová produkce...
8.9.2011 00:20 - Nerhinn
sirien: Přesně tak to sleduju i já, mám to jako seriál :)
8.9.2011 18:39 - Quentin
http://redlettermedia.com/half-in-the-bag/sucker-punch/

Proc jsem tohle nevidel, nez jsem na to sel? :-(

Budu teď muset chodit na všechny dobrý filmy a podpořit je, abych si urovnal karmu.
8.9.2011 20:49 - Sosáček
QuentinW píše:
http://redlettermedia.com/half-in-the-bag/sucker-punch/

Co to je za klauny?
9.9.2011 08:50 - Quentin
Nevim, prostě klauni. Nemění to nic na tom, že to docela trefili :)

Ale nebudem se o tom radši bavit, mám tušení, že se ti ten film líbil.
9.9.2011 13:58 - Sosáček
Nelibil se jim Sucker Punch. Nelibil se jim Kapitan Amerika. Libili se jim Kovbojove x Vetrelci.

Jeste zbejva aby si mysleli ze novej conan je lepsi nez starej, a bude to kompletni.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076256990432739 secREMOTE_IP: 13.59.100.42