Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
25.7.2012 07:50 - Sethi
Jak říká Sirien, mně se to líbilo. Čekala jsem osvěžující absurdní zábavu a přesně to jsem dostala. Navíc díky ladění celého filmu si mohli dovolit i scény, ze kterých bych v jiných filmech nejspíš zvedala oči v sloup, ale tady prostě fungovaly, protože tohle je film, o americkém prezidentovi, který loví upíry, tak proč sakra ne? Bylo to pěkně, vtipně udělané a myslím, že dobře využili potenciál, který to téma mělo. ("Můžeme si dovolit bitku na hřbetech splašeného stáda koní, protože tohle je film, o americkém prezidentovi, který-" atd.)

Also, Train Force One.
25.7.2012 08:36 - Quentin
+1 lincoln byl cool
25.7.2012 09:35 - hadrian
jj, i výběr herce na jedničku - žádnej šampón ale vizáž ala Liam Neeson kdyby byl mladší vůbec nevadila, naopak.
3.8.2012 12:43 - ShadoWWW
Tak je to potvrzeno. Film Hobit bude mít tři díly!
3.8.2012 15:23 - sirien
Jinak: Iron sky jako dobrý, ale přišlo mi že to mohlo bejt lepší, hrozně nevyužitej film.

Batman: Dakr knight rises - děsivý zklamání, nuda, otrava.

MIB III sem viděl prvních 30 minut na FFku a pak sem odešel z kina, protože mě to nudilo k smrti.

Prometheus bych s chutí nominoval na největší shit sezóny, totáloní odpad.



Tím zbývá Hoibit, na kterého začínám mít chuť nejít, protože z toho dělaj trojfilm, což je naprosto doočíbijící fuck off a ždímačka peněz, takže si to asi demonstrativně stáhnu jen abych si to stáhnul.

Total recall, což je film kterej takřka předesílá, že to bude hroznej shit...

A Expendables II, což by mohlo bejt dobrý, ale děsí mě Chuck Norris a neúspěšnost a zoufalost všech ostatních letošních filmů.
3.8.2012 15:26 - ShadoWWW
Na tom Batmanovi se shodneme. Odcházel jsem z kina se stejnými pocity.
3.8.2012 15:29 - sirien
já hlavně posledních 40 minut filmu už jen koukal na hodinky a v hlavě mi běželo, že když sem to už vydržel přes dvě hodiny, tak to přece dokoukám versus když odejdu teď, tak mám jistý že nebudu muset doplácet 50 korun za přesčas na parkovišti. (nakonec sem to dokoukal a parkoviště sem taky stihnul, ale bylo to teda na minutu těsně)
3.8.2012 17:27 - Quentin
The Dark Knight Rises zatim nejlepší film tohohle roku. Celý je to cool a epic. Plot holes je hodně, ale udržuje si to úroveň dost na to, abys to mohl přehlížet. Ale ten konec, ten závěr, kdy běžně přichází katarze a v ostatních filmech to uteče za pár sekund, tady má snad 5 minut.

Epic. Můžu jedině doporučit.

Nepodíval jsem se před filmem na délku a celou dobu jsem se stresoval; sakra už 90 minut, to ten konec bude nějakej trapně rychlej, fuck 120 minut, teď to nějak utnou. Těch 160 minut bylo nakonec akorát.
3.8.2012 17:42 - sirien
tyhle pocity co popisuješ sem měl při sledování dvojky. Ve trojce se o to očividně pokusili znovu a děsivě selhali.

repastnu co sem psal jinde na tohle téma, je to relativně bez spoilerů...

Dark knight rises, ukázka toho, že i mistr jako Nolan si občas tne do vlastní nohy, mě opravdu nudil. Posledních 40 minut sem přemejšlel jen o tom, jestli to skončí včas abych nemusel platit přesčas na parkovišti. Naprosto nechápu, co na tom všichni viděj:

  • záporák nuda. A to nejen v porovnání s Jokerem, prostě nuda
  • druhej záporák naprosto únavně otravně klišeoidní a trapnej. Navíc předvidatelnej jak svině od začátku filmu kdy se tam oběví
  • dýlka filmu takřka tři hodiny, obsahu v nich míň než ve dvojce. Rozvleklej úvod bez čehokoliv, zbytečný sekvence, roztahaný scény. Styl vyprávění stojící na postupné navazující gradaci nefunguje, když s nim vyprávíš příběh co nechytne a nevtáhne
  • kupodivu jim ale v těch třech hodinách nezbylo dost času na to, aby ty všehovšudy asi tři charakterové střety/posuny jakkoliv vyzněly - do jednoho byly všechny naprosto nezdůvodněné, v půlce případů mi unikalo proč kdo co dělá
  • nemluvě o tom, že půlka charakterových interakcí a posunů byla brutálně zrecyklovanejch z předchozích dvou dílů
  • když jsem u toho - záporák a zápletka byly taky recyklované z předchozích, což mě děsivě zklamalo
  • i téma uvěznění na Manhatanu bylo recyklované z předchozích
  • těch recyklací tam vlastně bylo zatraceně hodně
  • a zatímco si stále stojím za tím, že politický podtext ve dvojce je vycucanej z prstu kavárenskejma kvasiintelektuálama, ve trojce prozměnu zase mlátí do očí. Obouručně, palicí na zatloukání hřebů do kolejovejch pražců. Celej film mi to kurvilo jak svině, fakt sem do kina nešel na americkou společenskou agitku
  • navíc byl celej film přeplněnej naprosto ubohejma holywoodskejma klišé, a to včetně dialogů (které mimochodem stály absolutně za hovno - jediný co mě pobavilo byla Batmanova hláška když se Catgirl vypaří, což je na 3 hodiny dost málo
  • a nejhorší ze všeho je, že asi začínám bejt lidma okolo sebe co sou film freakci zdegenerovanej, protože jsem a) na několika místech viděl, že to je blbě sestříhaný (resp. že scéna navazuje na scénu, která se nakonec do filmu nevešla) a v hlavě mi z nudy hrálo jak to přestříhat aby to za něco stálo (...díky Honzo, poslal si mě na výbornou cestu k tomu z filmů zvracet místo toho abych si je užíval...)
Prostě a jednoduše - nebyl to blbej akční film, jen byl zbytečně dlouhej.
Nebyl to Batman.
Byl to aknák s aktuální amíko-sociální kritikou.
A v porovnání s Batman begins a Dark knight to je shit.

Jako ne-batman dejme tomu 55%, jako Batman 40%. A to tam ještě dávám tak 5 až 10% čistě za ten pokus.
3.8.2012 18:43 - Panda
Výjimečně souhlasím se Sirienem :) Druhý díl Batmana byl mnohonásobně lepší než tenhle nový, ve kterém nebylo skoro nic zajímavého.
Akorát ta recyklace mi tam nepřišla tak zásadní - možná proto, že si ty předchozí díly zas až tak nepamatuju.
Jo, a fakt hodně mě naštvalo velice laciné vyřešení toho milostného trojúhelníku.
3.8.2012 20:29 - Alnag
Mně se nový Batman líbil. Možná nebyl tak "nový" jako předchozí Batmani, ale přišlo mi to v pohodě. Politická nota byla očividná a bohužel celkově jaksi podivná (v podstatě vybízející k uchování statusu quo a varování před jakýmkoliv pokusem o změnu systému), ale proč ne. Tři hodiny utekly jako nic.

Jako konec trilogie - proč ne.

Ale na druhou stranu... mně je snadné se zalíbit. Jsem vděčný divák.

PS: Moc se těším na Hobita. A že má tři díly je jen dobře... alespoň bude více zábavy.
3.8.2012 21:27 - sirien
Alnag: A to je právě ten zásadní problém co s tím mám. Jestli bude víc zábavy.
Pán prstenů se vešel do trilogie. Dobře, uznávám že by unes tetralogii, ale vešel se jim do trilogie.
Hobit je co? Pětinovej? I když k tomu přidám nějaké věci co ve knize nebyly a co ve filmu budou (proč ne) jako bitva o Dol Guldur, nějaké retrospektivy k trpaslíkům atp., tak se dostanu na třetinu, možná polovinu.
Z jednoho filmu udělali dva, teď ze dvou filmů udělali tři... a já jim prostě nevěřim, že maj skutečně dost materiálu na tři zajímavý filmy a dost se bojim toho že to bude roztahovaná zředěná břečka, přesně jako to co vzniklo když na dva filmy rozdělili posledního Pottera.

A bohužel vzhledem k politice Holywoodu vůči fanouškům (držte tlamy, plaťte a čumte) se mi asi ani nedostane žádného pokusu o to ukázat dopředu, že ty filmy o něčem budou a že se na ně do kina jít vyplatí.


Panda: Teda, Ty máš na výjimečnost dost nízké nároky, já bych to skoro už označil za "jako vždy", ale jak myslíš :)
SPOILERS - milostnej trojuhelník tam žádnej nebyl. Randomně se vyspim s obchodní partnerkou protože je hezká a já sem na mizině a sešli jsme se ve fakt hezkej večer neni milostnej vztah. Po nocích flirtuju se zlodějkou, co se stejně jako já prohání po městě ve skoro-latexovym kostýmku neni milostnej vztah. /SPOILERS
Jinak je zajímavý že když procházim recenze a reakce na Batmana, tak jsou obvykle o několik řádů horší u lidí co psali že si předtim pustili druhej nebo dokonce první a druhej díl.
3.8.2012 22:05 - Fibriso
prostě poslední dobou se fakt NEvyplatí chodit na filmy do kina, ale na ulozto.cz ci jine....

co se týče prometea, tak bych tak kriticky nebyl, první polovina až 2/3 jsou poměrně dobré, pak to degraduje na shitozu...

Koukni na Utek z MS1 (Lockout) je to sice ptakovina, ale dobre se na ni kouka (kdyz nechas mozek u postele ve skenice) plus ty vtipy jsou docela dobrý, zvláště ten na začátku s oknem....
4.8.2012 06:06 - Gurney
Nový Batman - zklamání a nuda, bezpochyby nejhorší film triologie a jako zakončení docela ubohost (dvojka se mi hodně moc líbila).

MIB III - líbil se mi, ne tak dobré jako MIB I, ale pořád o hodně lepší než docela slabá MIB II.
4.8.2012 10:59 - Blaine
Batman 3: Pro me dokonale zakonceni celeho cyklu. Patos - ano, proc ne, je to epicky pribeh a patos k tomu proste patri. Politicka agitka - neda se nic delat. Ja osobne bych v tom nevidel vyzvu k statusu quo, spis hledani jine cesty, nez kterou nabidl Bane. Totalni anarchie neni vhodna a vlada luzy (jakobinske nasili a lidove soudy) neni cestou. Protoze neznam politicke zamereni Nolana, tak je mi to vcelku jedno, politiku jsem z filmu odfiltroval. Tedy zamyslel jsem se nad tim, jak to pojal a pak jsem si dal vezl na vlne filmu.
Pojeti filmu i s jeho roztristenosti mezi vsechny hlavni postavy jsem prijal a presne mi do nej sedlo. Nic mi nechybelo (snad jen ten Nightwinguv kostym:)) nic mi neprebyvalo. Snad jen vic nasili na ulicich, vic scen niceni po otevreni Blackgate. "Banuv" plan a jeho exekuce byla suprove provedena. Jedine s cim nepocital bylo to, ze Bruce proste tu nadeji neodhodil a v Dire nepodlehl zoufalstvi, ktere mu naordinoval.
S pohledem zpet muzu Nolanovi jenom podekovat, protoze tak jak mu nikdo neveril, ze dokaze udelat dobre Batmany, kteri by se svoji popularitou a kvalitou zpracovani dokazaly vyrovnat predchozim Burtonovskym, tak se mu to povedlo.
Ted prosim DC, aby si vzalo vzor z Marvelu a zacalo zkouset ostatni hrdiny nejakym inteligentnim zpusobem. Protoze tam kde k Batmanovy muzu prirovnat Iron Mana, tak nic dalsiho na strane DC nevidim. Mozna bych mohl rict, ze Green Lantern je Thor a SuperMan je Hulk. Ale kde je neco co by odpovidalo Kapitanovi? Kde je SpiderMan, kde jsou X-Meni?
4.8.2012 11:47 - sirien
Blaine: DC nemá moc co nabídnout. Marwelovští hrdinové jsou poměrně lidští - jsou to osobnosti s backgroundem, historií, dilematy, chybami. DC hrdinové jsou ploché ikony, ztělesnění hrdinských archetypů, bez minulosti, bez dilemat - ostatně i lidský rozměr Batmana je pokud vím až hodně pozdější záležitost.
A zrovna na Iron Manovi to je hodně vidět - Iron Man je především Tony Stark. Génius, milionář, playboy a filantrop, abych citoval. I ve chvíli kdy lítá okolo ve svém power armoru to je pořád tak nebo onak Tony Stark. Jako Tony Stark komunikuje s ostatními, jako Tony Stark zasahuje do příběhu, z pozice Tonyho Starka ovlivňuje dění, své miliony používá na různé účely...
Batman je především a hlavně Batman. Bruce Wayne je jen takové alter ego v pozadí. Bruce Wayne nic nedělá, jeho miliony zpravuje někdo jiný, nemá vztahy, nemá přátele, neformuje příběh - a když, tak ne z pozice Bruce Wayna, ale z pozice Batmana v civilním převleku.

O takových archetypech se blbě dělají filmy, protože je musíš nejdřív trochu zlidštit a dát jim charakter - v komixu to funguje bez toho (teda - "funguje"), ve filmu ne. A ne každý charakter je možné nějak úspěšně charakterizovat v lidském rozměru - navíc postava psaná jako archetyp tím hrozně ztratí.
4.8.2012 12:03 - ShadoWWW
Ještě k Hobitovi:

Jednička s nezměněným názvem Neočekávaná cesta měla končit útěkem v sudech (čtenáři vědí), ale pravděpodobně bude zlehka přestříhaná a skončí zajetím Bilba a trpaslíků elfy po souboji s obřími pavouky. Dvojka by se měla soustřeďovat na události v podzemí Osamělé hory a v Jezerním městě a končit zabitím Šmaka. Naznačují to i dva možné názvy, které si studio zaregistrovalo jako internetové domény: Desolation of Smaug a The Riddles in the Dark. Třetí díl by se měl jmenovat původně: Tam a zase zpátky. V něm uvidíme monumentální bitvu pěti armád. Jeff Robinov, prezident studia Warner, naznačil, že trojku neuvidíme v prosinci 2014, ale zřejmě už v létě 2014, tedy půl roku po druhé části.
4.8.2012 12:15 - sirien
hm. Bitva pěti armád jako celej závěrečnej film - začínám mít husí kůži, protože mám dojem že to je přesně to co sem řikal.
4.8.2012 16:55 - Blaine
Sirien: Batman je dost stara zalezitost take wiki rika píše:
best known for introducing the iconic superhero Batman in Detective Comics #27 (cover dated May 1939).
. A myslim, ze se najde hodne komiksu, ktere jsou o Brucu Waynovi, prece jen sedmdesatileta historie, hlavne koncem osmdesatych let (Return of the Dark Knight + a postkrize) a zacatkem tretiho tisicileti. Nevim, jak je na tom ted, prece jenom mel DC nejaky dalsi restart.
Krome Batmana jsou i ostatni postavy potencialne lidske, kdyz uz vezmeme vyborne komisky od Kevina Smithe o Green Arrowovi a Green Lanternovi, pribehy z Gothamu o Batgirl/Oracle a jejim Birds of Prey. Potom lidsti Lanternove a jejich souboj se zavislosti na prstenech, potazno lucernach. O tom, jestli muze superhrdina zabit, kdyz mu nic jineho nezbyde wiki znovu radi píše:
Lord also uses his powers to influence Superman's mind, causing him to brutally beat Batman in the belief that he is Brainiac. Lord subsequently sends Superman to attack Wonder Woman after making him believe that she is his old enemy Doomsday trying to find Lois Lane to kill her. Lord justifies the resulting destruction as proof of his argument about the dangers of superhumans, pointing out the devastation that Wonder Woman and Superman could cause if they fought in a crowded area and with the fact that Superman can be brought under another's control as evidence that they cannot be relied upon. In the midst of her battle with Superman, Diana realizes that even if she defeats him, he would still remain under Lord's absolute mental control. She creates a diversion lasting long enough for her to race back to Lord's location and demand that he tell her how to free Superman from his control. Bound by her lasso of truth, Lord replies, "Kill me." Wonder Woman then snaps his neck (The OMAC Project, 2005). In response, Brother Eye broadcasts the footage of Wonder Woman killing Lord all over the world, destroying her reputation and her friendship with Batman and Superman who reject her despite the fact that she saved their lives.


DC comics je plny zlatych nugetu, kdyz clovek umi hrabat dost hluboko. Skoda jen, ze vetsina je toho, tak jak ty rikas. Minimalne velka jmena tkaova jsou. Bohuzel tahle velka jmena prodavaji, takze na Young Titans by asi moc lidi neslo, pritom by se tam dal natocit uzasny X-Men: First Class. Nebo minimalne neco v tom stylu. Mnam.
4.8.2012 18:05 - Nachtrose
X-Men:First Class mi prisli takovi nejak nezazivni. Nejlepsi scena podle mne byla ta s Loganem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072520017623901 secREMOTE_IP: 18.218.48.62