Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
28.11.2012 07:32 - Nachtrose
Zatim to vypada, ze bych mohl/mel prijet, ale... Byl by pripadne nekdo schopnej a ochotnej mi poskytnout misto k prespani?
5.12.2012 00:28 - Shako
Tak na hobita hromadne nejdu, protoze jdu jindy. Ale i tak diky Sirienovi za aktivni rezervaci.
5.12.2012 00:59 - sirien
Ťapka nás poctí návštěvou, jak milé :)
Pět míst zbývá...
5.12.2012 09:25 - Nachtrose
U mne to je na 99%. Zbyle procento si nechavam na zasah meteorem, unos mimozemstany ci predcasnou zombie apokalypsu.
14.12.2012 12:08 - sirien
Tak prosím trochu refresh:
Sathel, Ťapka, já, Andi, Nachtrose

ještě někdo?
15.12.2012 08:09 - Nachtrose
Zvedame kotvy a vyplouvame! Kdyz nas cestou nic nepotopi, jsem kolem pul druhe v Praze.
15.12.2012 14:29 - Nachtrose
Jsem na miste :-)
19.12.2012 21:57 - Shako
Tak jsem konečně viděl Hobit a po těch negativních ohlasech, co jsem slyšel mi to nepřišlo, až tak špatné.. :-)
19.12.2012 23:55 - sirien
špatné to není, ale mohlo to být poměrně snadno o dost lepší
20.12.2012 23:42 - hadrian
Sirien: je to mnohem lepší zpracování než jakého se dočkal pán prstenů. Mladý Bilbo - konečně hlavní hobit nemá emogay vzhled se dvěma výrazovými polohami, ale dokonce hraje a to dobře. Trpaslíci nejsou tlustoprdy hláškujícími a vypadajícími roztomile Obelixovsky v miniaturním podání, ale najednou jsou to opravdu mašiny na násilí.
Mě se to líbilo dost a bavil sem se dobře - 100 kč za vstupné za to stálo.
Jo a postava Thorina - kdysi když tu bylo dračí doupě úplně první vydání byla postava Thorina důvodem, proč moje první postava v drdu byla trpaslík - ale to nesouvisí s filmem.
21.12.2012 00:30 - Nerhinn
hadrian: A máš pocit, že je to lepší film?
21.12.2012 06:32 - noir
Na mě Hobit zafungoval stoprocentně.
21.12.2012 06:49 - Vojtěch
Na mě treba většina trpaslíků působí zbytečně lidsky. A taky mi přijde, že jsou zbytečně bleskurychlí zabijáci namísto jejich příslovečné odolnosti a taky trochu spolehu na zbroj.

Jinak Velké bitky mi přišly zbytecne zmatené. Chápu snahu udelat záběr pro 3D ve skrumáži před Morií, ale dohromady je to jen změť těl a nic moc. Větší útvar vojska pohromadě vypadá prostě líp, nehledě na to, že trpoši by se ho asi snažili tvořit stejně.
21.12.2012 10:08 - hadrian
Nerhinn - nevím jak bych je vzájemně porovnal. Mě se prostě Hobit líbil. Asi to bude hlavně postavou mladého Bilba a pojetím Trpaslíků.

Vojtěch: ono lze těžko aby nepůsobili lidsky - jsou to malí, vousatí humanoidi dorůstající až cca 150 cm výšky (dle Tolkiena). Důležité slovo je "humanoidi". Musel bys jim přidat třetí oko, šupiny místo chlupů nebo tak něco abys je odlišil od člověka co prostě jen nevyrostl a ale makal aby měl svaly. Rozhodně lepší než Gimliho parodie na trpaslíka.

Co se týče taktiky vojsk trpaslíků - v terénu hor asi těžko budeš dělat "želvu" atp. Neříkám, že trpoši v rovnějším terénu by nedělali jednotnější útvary, ale v tom terénu před Morií, co tam byl ukázanej, bys asi nesešikoval ani legionáře.

Ale to je jen můj dojem. Mám doma první vydání všech Tolkienových knih a četl sem to v době, kdy totu znalo jen pár lidí. Přivedlo mě to k hraní her na hrdiny. Asi těžko mě někdo může podezřívat z toho, že bych nadržoval filmovým zpracováním.
Přesto tvrdím že Hobit je film, který stojí za to vidět.

P.S. Thorin má tolik charisma, jako v knížce.
21.12.2012 10:18 - noir
hadrian: Mě Thorin filmový přijde mnohem zajímavější než ten knižní. V knížce mi přišel hrozně nepříjemný a moc jsem nechápal, proč ho vlastně trpoši poslouchají. Ve filmu je krutopřísnej!
21.12.2012 10:21 - hadrian
Noir: Scéna z knížky, kdy Thorin stojí v zlatavém brnění na barikádě (než zemře) se mi hodně zaryla pod kůži. V knížce byl víc na prachy.
21.12.2012 10:45 - noir
To už bylo pozdě, aby si ho člověk oblíbil :) Ale jo, je pravda, že v Bitvě pěti armád byl působivý. A naprosto souhlasím s odsouzením Gimliho, ta jeho karikatura mě iritovala snad každou sekundu LOTRa...

Naopak, na to, jak mála prostoru mohlo 13 trpaslíků v Hobitovi mít, jim dokázal Jackson darovat až nečekaně moc osobnosti. A to nejen vizuálně ale i povahově. U mě dobrý...
21.12.2012 15:55 - Noldo2
Já si taky myslim, že Hobit je lepší film. Neumim to tak učeně vysvětlit. LOTR byl prostě film v rámci možností. Tohle je vymazlený, všechno co si jen člověk může přát tam je, naplno jak si to zaslouží, bez kompromisů. Navíc znám ilustrace dvorních ilustrátorů a co šlo bylo podle nich, každý detail, co si pamatuju. Nečekal jsem to, ale bylo to fakt nádherný.
21.12.2012 16:03 - Alnag
Do LOTRa se nevešla spousta věcí, která se tam vejít měla, do Hobita se vešla spousta věcí, která se tam vejít nemusela. Ale je pravda, že to byla docela slušná podívaná, až na pár zběsilých míst. Leč chybí tomu ona epika LOTRa.
21.12.2012 16:10 - Noldo2
Ale on ten příběh, až na konec, zas tak masivně epický, jako je LOTR, prostě není. A i to se mi líbí - že tam pan Jackson vybalancoval onu roztomilou připitomělou pohádkovost, a zároveň tomu dokázal dát epičnost. Radagast by v LOTRu určitě vypadal úplně jinak, stejně tak Goblin King, nebo Bert, Tom a Willy. Ale tady prostě jsou jací jsou a jací mají být :) Představa epického trolla jak řiká repliky co tam má, tak by to bylo ... prapodivný :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071566820144653 secREMOTE_IP: 18.189.180.244