Sathel
22.7.2010 23:14
Do kina! (Praha)
.



AKTUÁLNÍ AKCE:
27.12.2012 10:36 - Quentin
můžeme to klidně srovnat kus po kuse

hobitín - remíza - v lotrovi je to tajemnější a s ohňostrojem, ale trpaslící jsou awesome
první encounter - +1 hobbit - přízraky jsou dark&cool, ale se zlobri byly celkem zábavní.
druhej encounter - +1 pán prstenů - Arwen je hezčí než Radagast
roklinka - +1 pán prstenů - ostatní rasy, výběr ringbearera, sestavení společenstva, aragorn a jeho minulost VS dva dwarf joky a násilné ukázání postav z lotra
X encounterů pod horou - +1 pán prstenů - Moria je stylový nerdgasm (rozhodování o cestě, tajné dveře, chobotnice, zasypaný vchod do dungeonu, ztracení, skřeti, cave troll, BALROG!), zatimco v hobitovi je 45 minut běžících trpaslíků a jedna riddle game.
boss fight - +1 pán prstenů - vliv prstenu, rozpuštění společenstva, legolas, heroická smrt, duel, samovo odhodlání VS já jsem hobit a taky se bledýho orka nebojim + záchrana od orlů.

hromadu věcí jsem vynechal, ale určitě je poznat, proč se mi pán prstenů líbil víc. Samozřejmě netvrdim, že je hobbit špatnej. To ne. Je awesome. Jen to není LotR.

Uvidíme, co přinese Desolation of Smaug.


Taky vám chvílema přišlo, že se estetika trochu posunula k warhammeru/wowku? Třeba takehle vypadalo sedm trpasličích králů v Lotrovi. Erebor byl proti tomu mnohem víc barevnej a epic. Ne, že by mi to vadilo :)
2.1.2013 15:33 - Sathel
Kdo jde se mnou do divadla na Stráže! Stráže!? Dle mého názoru povedené představení příbramského divadelního souboru.

Závazné přihlášky prosím do neděle 6.1.2013. Lístky kupuji předem, abychom měli dobrá místa.
4.1.2013 17:32 - Hrngz
Planujete Djanga? Slysel jsem, ze je to epicky dobre.
6.1.2013 14:28 - Blaine
QuentinW: Je to zdrojovym materialem. Hobbit kniha byl taky barevnejsi, veselejsi, pohadkovejsi. (disclaimer: film jsem nevidel, cekam na vsechny tri dily, podivam se na to vkuse)
6.1.2013 16:00 - Sethi
Les Miserables: Působivé. Pozor, obsahuje muzikál. Ne jen tu a tam scénu s náhodným davem s nepochopitelným nadáním pro spontánní choreografii, je to prostě plnokrevné zpracování Les Mis s nějakým tím chřupnutím páteře navíc. Asi to neocení každý. Pěvecké výkony jsou obstojné, herecké odpovídají nadupanému obsazení.

Neobsahuje žádné námořní bitvy, navzdory tomu, že má Russel Crow sexy klobouk. Mě to až tak nepřekvapilo, ale na vedlejším sedadle jsem zaznamenala jakési zklamání nad tou skutečností.
6.1.2013 23:16 - sirien
Sethi: sou tam piráti?
7.1.2013 00:11 - Sethi
Ne. Jen bídníci.
7.1.2013 14:16 - Almi
Sethi: Jako bídný nindžové?
7.1.2013 16:29 - Sethi
Je mi líto. Pouze bídní bídníci.
14.1.2013 10:39 - York
Tak jsem se konečně podíval na Hobita a musím říct, že nejsem ani trochu zklamán. Předloha je v tom sice vidět jen velmi mlhavě, ale neřekl bych, že by to bylo na škodu. Knižní hobit má mnohem odlehčenější, pohádkovější pojetí než PP, filmový je naopak naladěn na podobnou notu, což mi sedlo lépe.

Pro mě slabší místa: žonglování s nádobím (buď to byli trpaslíci z cirkusu, nebo jsou s obecnou motorikou někde úplně jinde než lidi a pak bych je fakt nechtěl potkat v boji), Gandalfovo vysvětlování, proč do toho zatáhnul Bilba (protože by jinak nefungoval celej zbytek příbehu, ale to vám nemůžu říct, že). Možná trochu moc lidští trollové. Surfování na dřevěném mostku.

Radagast mi kupodivu přišel celkem v pohodě, ale trochu vážnější pojetí by asi bylo lepší.
15.1.2013 16:54 - Hrngz
Django tuhle sobotu nekdo?
15.1.2013 19:22 - Night of Triumphator
tak jsem viděl Hobita. Kdyby mi někdo řekl, že to bude mít dva díly tak to kašlu. Teď tady čtu, že to má mít tři díly?!? Ne děkuji.
16.1.2013 07:28 - Me-dea
Ehm Night of Triumphator, možná by bylo lepší si o filmu něco přečíst, než se na něj rozhodneš jít? Já jen, aby jsi předešel zbytečnému zklamání a vyhozeným penězům.
16.1.2013 12:20 - Almi
To já jsem z Hobita příjemně překvapen. Rozhodně nepovažuji peníze zaplacené IMAXu za 3D projekci s titulky, za vyhozené peníze. A rád si zajdu někdy ještě jednou..

..jen, tedy - určitě to není podívaná pro malé děti. Místy spíše docela slušný horor :D
16.1.2013 13:04 - noir
Almi: Obě moje holky to daly :)
16.1.2013 15:03 - Almi
noir: Že tys jim pustil tmavej kinorip? :)

..nebo vaše rodina ukrývá jistá Temná Tajemství (strýko Fester), o kterých raději nechci nic vědět..

..ale nejjistější vysvětlení bude v tom, že pokud jsi jim popisoval každý týden příhody gnolla Konstantina coby večerníček, tak Hobit byl slabej odvar, což uznávám... :)
16.1.2013 15:24 - Night of Triumphator
viděl jsem kinorip - na žádný film bych do kina nešel :-)
18.1.2013 19:42 - Almi
Night.. píše:
viděl jsem kinorip - na žádný film bych do kina nešel :-)


Tak to vysvětluje všechno :D
..jsem právě málem spadl smíchy ze židle. Fakt sem málem chvilku věřil, že je to pravda! Přesuňte tuhle hlášku do diskuze Něco pro zasmání...
31.7.2013 02:14 - sirien
Byl jsem na Wolverine a World War Z.

Wolverine je... lepší než ten první, ale furt je to o ničem. Je tam pár lepších charakterů, ale...
- příběh stojí za hovno. Všechno je křišťálově průhledné a očekavatelné, i když by stačila drobounká úprava scénáře tady a tam a bylo by to mnohem promakanější - ale to se nestane.
- příběh stojí za hovno. Nejenže je všechno průhledné, ale démonický plán hlavního záporáka je děravý jak řešeto - ultrasuper evil plán je překombinovaný až za hrob, na tisíci místech předpokládá, že někdo udělá něco k čemu vůbec nemá důvod nebo k tomu nemá důvod který by šlo předpovědět dopředu, na n místech zase předpokládá, že minion 022 nebude mít štěstí a náhodou někoho nezastřelí... přitom by to celé šlo lusknutím prstů udělat padesátkrát víc na jistotu a stokrát jednodušejc
- postavy co tam jsou si ani moc neužijete, nemají moc prostoru pro realizaci. To se projevuje i v tom, že některé velmi předvídatelné změny v chování některých postav (mumly mumly ninja mumly mumly) dávají asi takový smysl, jako kreacionismus.
- bojové scény jsou trochu zívací, v podstatě nic zajímavého. Jen teda ta část kdy ze sebe Wolverine nechá jak debil udělat jehelníček když hystericky někam běží, místo toho, aby nejdřív v klidu zmasakroval ninji a teprve pak si v klidu došel do záporákovy pevnosti, mě trochu zdeptala.
- prznění superhrdinů o jejich ne úplně nutné ale stylově významné atributy (Iron man a obloukový reaktor v hrudníku, Woverine a...) mi přijde trapné

Na konci v afterscéně se vrátí Magneto v plné síle (cool) a intrikuje s Xavierem (cool), který se ale nenachází v novém těle, do něhož by přenesl své nadlidské vědomí, jak bylo naznačeno na konci X-men 3, ale projíždí se tam ve svém původním těle na kolečkovém křesle (tady váhám - podobné přepisy daných věcí mi přijdou silně un-cool, ale X-men 3 byly sračka, takže to že je dění v nich ignorováno asi moc na škodu není - ještě by mohli vrátit Mystique, když Magneto přišel na to jak si vrátit původní šťávu)



World war Z byl slušnej zombie apocalypse film... ale mohl by být i výbornej, kdyby autoři kurva použili v pár místech google nebo nějakého expertního poradce místo toho, aby diváka průběžně iritovali kravinama a kdyby si prošli pár geek webů nebo si najali expertního geek-advisora (a nechali to natočit Michaela Baye). Jako zcela vážně:
- World saving mission, posíláme s vámi drsné Navy Seals = v gigantickém Herkulovi který uveze několik těžkých tanků cestuje vědec, vyšetřovatel a čtyři týpci s M16 (nebo co to bylo)? Kde je Abrams a bitevní vrtulník pro operace na místě?
- Drsní týpci z Navy Seals = čtyři týpci v běžné USA uniformě s útočnejma puškama? (kde jsou granáty, trhaviny, těžké zbraně, battle-comlinky, nocto/termovizory?) Kteří navíc ani neumí zajistit dva civilisty při vystupování z letadla? Srsly?
- Tankování vojenského transportního letadla standardní letištní cisternou s rozkazem "nepřišroubovávat"? Je mi jasné, že autoři chtěli ukázat prozíravost velitele, který nechce aby vojáci obklopení zombieky riskovali pevným spojením cisterny a Herkula, které by znemožnilo případný ústup, ale fakt bych rád viděl, jak by to tankování vysokotlakým čerpadlem bez toho přišroubování dopadlo. Nejlépe bych rád viděl toho scénáristu, jak to osobně zkouší (léčebné výlohy na účet studia, které mu dovolilo takovou koninu do scénáře napsat)
- celosvětová zombie krize - a vojáci po celém světě používají... wait for it... útočné pušky. A v Izraeli mají i granáty. WOW. Kde jsou ke všem čertům kulomety? Raketomety? RPGčka? podvěsné granátomety? Plamenomety? (ty se ukáží až v závěrečném patetickém epilogu) Kde jsou všechny ty cool věci co inženýři poslední desítky let vyvýjí k co nejefektivnějšímu povraždění co nejvíce lidí naráz? Kde jsou vakuové bomby? Napalm? Kde jsou vojenské transportéry a tanky které prostě jedou rovně? Dělostřelectvo? Tomahavky? Taktické nukleární hlavice? Neutronové bomby? (doufám, že mi nikdo nebude tvrdit že použití jaderného arzenálu proti zombíkům ve ztracených lokalitách je proti ženevským konvencím)
- Izrael, když už jsem ho zmínil. Máte zombie apokalypsu. Máte místo které je v pohodě, protože je obehnané 30 metrovou betonovou stěnou. Pouštíte do něj utečence (protože jste prostě dobrého srdce)... co rozhodně uděláte? Ano, správně - několikanásobné přechodové pásmo, hezky podle středověkých hradních modelů - udělané tak, aby ztráta prvního nebo i druhého pásma neohrozila populaci samotného bráněného města, aby každé další pásmo bylo nezávisle bránitelné. Udělané tak, aby každé pásmo bylo možné plošně obětovat - ve smyslu zmáčknutím jediného tlačítka vyvraždit všechno uvnitř (ať už kvůli instanci poslední obrany nebo jako prostředek prvotního úderu při znovuzískání pásma po jeho ztrátě). A vrtulníky co létají okolo nevyzbrojíte pitomejma samopalama, ale narvete je vysoce explozivními, nejlépe vysoce zápalnými raketami, které v případě prolomení obrany v bodě X mohou snadno změnit bod průlomu na několik hodin v peklo na zemi během několika desítek vteřin. A samozřejmě se postaráte o to abyste tam měli fast-response velení, které v případě náhlé nebezpečné aktivity zombieků může dělat i něco jiného než nechat civilisty napokoji a nechat vojáky zmateně pobíhat okolo. No nic... dále...
- Trezor WHO kde jsou skladovány vzorky nejsmrtelnějších virů... ehm. Všechny viry v jedné trezorové místnosti? Do které vejdete a můžete si brát skumavky podle vlastní libosti? A na výběr máte ze všeho? V trezorové místnosti, která je přístupná po zadání 5 ciferného kódu? Žádný otisk ruky, sítnice, bezpečnostní klíče, nutnost zadat kódy více lidí? V místnosti, která navíc podle toho jak vypadala ani není hermeticky uzavřená?
- Když jsme u toho, centrála WHO s tímhle trezorem, která není uzpůsobená hermetickému uzavření jednotlivých oddělení při vypuknutí epidemie, takže jeden nakažený zombiek = ztráta celého bloku B, přičemž jediné, co chrání zbytek personálu před blokem B je hromada židlí přede dveřmi, jejichž madly je prorvaná železná trubka? what the fuck?
- A když už jsme u toho co se dělo ve WHO... je to spoiler, ale fuck it, taková píčovina - máte týpka, co se potřebuje infikovat smrtelnou, ale léčitelnou nemocí. Ví hovno o tom která zkumavka je která. V trezoru kde stojí je otočná kamera, u jejíhož ovládání stojí lidé, kteří vědí, která zkumavka je která. Týpek ví, že oni u toho sedí a sledují ho - ještě jim dokonce píše blbé vzkazy o tom jak miluje svou rodinu. Co týpek udělá? Využije tu OTOČNOU kameru ke komunikaci s těmi vědci a lékaři, aby mu tito řekli, která zkumavka je dobrej a která blbej nápad? Né... napíše vzkaz o tom jak miluje svou rodinu a pak si napálí shot z random zkumavky.
- Když jsme u té rodiny - ten film by byl o dost lepší, kdyby z něj někdo laskavě vyškrtal většinu scén s manželkou, dvěma dcerama a v průběhu filmu adoptovanym fakanem. Amíci musej svoje podělaný family values rvát už i do zombie apokalypsy, na blití. (taky se mi "líbilo" jak evil generál neměl na práci nic jiného než pečlivě čekat na to až hlavní hrdina "umře" aby jeho rodinu obratem demonstrativně vykopnul z lodi - já být velitel při podobné akci, tak bych měl takových starostí že bych si na ty fakany nevzpomněl co by byl rok dlouhej...)

Tyhle věci jsou fakt extra iritující zvlášť v porovnání s jinými částmi filmu, které jsou naopak místy dost nápadité, zajímavé nebo dobře udělané. Třeba komunikace zombieků skřeky a zvlášť klapáním zubů byla fakt cool. Nebo jejich masovost - scéna zteče obranné zdi strategií "šlepeme si po hlavách dokud nás není hromada vysoká jak ta zeď" byla stylová. Ani dějová osnova nebyla vůbec špatná (pominu-li skutečnost, že půlka dramatických částí filmu by přestala být tak dramatická, kdyby hlavní hrdina zvednul ten debilní satelitní telefon co s sebou furt nosil a laskavě zavolal na velení co právě zjistil a po čem se mu mají kde jinde podívat, místo toho aby se tam tahal sám a zjišťoval to na vlastní triko s třídenním zpožděním)
31.7.2013 06:17 - Beltar
Sirien: četl jsi knihu World War Z? Autor scénáře téhle sr**ky sebral pár scén a ještě je upravil k horšímu. Podle mě je to jen další americkej katastrofickej film a je uplně jedno jestli zabijí globální oteplování nebo zombící, prostě pitomost.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094629049301147 secREMOTE_IP: 18.118.144.69