Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
15.5.2013 21:10 - Sparkle
Tento víkend bohužel u mě špatný. Mně by se hodila příští sobota.
22.5.2013 16:10 - Sparkle
Navrhuju Fiasco na neděli 16. června po obědě. Pokud budeme aspoň 3, tak to vypíšu.
22.5.2013 18:24 - Vojtěch
Já bych do toho šel.
31.5.2013 13:09 - Karel
Souhlasím :-)

http://www.hernimesto.cz/zavodni/hot-rod
3.6.2013 13:23 - Sparkle
Drobná komerční upoutávka:

Mephit se stal součástí programu Bits and Mortar na podporu prodeje papírových RPG.

Pokud si u nás koupíte RPG příručku od některého z vydavatelů, kteří jsou do programu zapojeni, dostanete k tomu zdarma její PDF verzi.

Při nákupu přes e-shop vám bude příručka zaslána na email, který uvedete v objednávce.
Při nákupu na prodejně nahlásíte email, na který vám pdf zašleme.

Z RPG, které máme v současnosti v nabídce, se jedná o tyto tituly:
Fiasco
Dresden Files Díl 1 a Díl 2
Pathfinder - Lorefinder
Trail of Cthulhu

A z připravovaných RPG, které mají vyjít letos:

13th Age
Fate Core

Kompletní seznam vydavatelů zapojených do programu: http://www.bits-and-mortar.com/who-are-we/
3.6.2013 16:14 - Gurney
A můžu dostat DRM-free pdfko nebo si budem hrát na to, že ho neseženu během 10 minut cracklý? :)

(ale jinak cool, doba a krize asi už dotlačila vydavatelství k najímání lidí co nad věcma aspon trochu přemýšlí... třeba to jednou dorazí i do naší ne úplně pokrokové krajiny...)
3.6.2013 18:15 - Vojtěch
To se hodí! :-)
3.6.2013 19:29 - Sparkle
Gurney píše:
A můžu dostat DRM-free pdfko nebo si budem hrát na to, že ho neseženu během 10 minut cracklý? :)


Když mi vysvětlíš, jak poznám zdali je na tom pdf nějaká ochrana, tak ti povím, jestli ji to má :) Zatím, jak to mám rozbalené, tak tam žádnou nevidím.
3.6.2013 19:46 -
fiasco nema drm (stoji $12 btw), drazdany stoja $20 + $25, pathfinder a toc ignorujem, fate core je zadarmo.

13th age chcem vidiet, kde sa da to pdf zohnat za 10 minut (to bude ako to sirienove drd2), lebo prave dnes som to so sparkle riesil
3.6.2013 21:00 - sirien
A to drd fakt ještě v pdf není? By mě docela podivilo
3.6.2013 23:15 - alef0
neni, sak si ho neoskenoval
3.6.2013 23:19 - Gurney
Sparkle píše:
Když mi vysvětlíš, jak poznám zdali je na tom pdf nějaká ochrana, tak ti povím, jestli ji to má

Tak pokud vím tak pdfka rpgček (aspoň před specializovaný netový obchody typu DriveThruRPG) používaj obvykle jen social DRM, tj máš dole na (obvykle na každý) stránce jméno pod kterým ses registrovala a číslo objednávky. Prosím nebrat jako "hej whatever, stejně si to stáhnu" a chápu že nejvíc záleží na "osvícenosti" samotného vydavatele; prostě mě zajímá jestli je to doopravdy přístup ve stylu "tady je pdf ke knížce ať si ho můžete popůjčovat ve skupině a máte motivaci si od nás koupit něco dalšího" nebo se to tak jen tváří a je tam ten háček "tady je free pdf, ale pro náš dobrý pocit a jako drobná perzekuce za to že nám platíte, s DRM".

sirien píše:
A to drd fakt ještě v pdf není? By mě docela podivilo

Nevím jestli je teď, ale bylo, minimálně ta část knihy o systému.
4.6.2013 00:19 - sirien
Přesně jak jsem říkal, bez ohledu na kecy některých je a ani sem nemusel nic skenovat
4.6.2013 00:31 - alef0
pravdu dite, uz je, niektori lolni ludia ani nezrusili cislo pdfka.

drivetrhu pouziva watermarky imho by default

odporucam brat veci priamo od autorov: tie nezvyknu mat watermarky a to bez ohladu na to, ci kupujes pdf+book alebo len pdf: evil hat ich nema, bully pulpit tiez nie, ani lumpley veci detto. indiepressrevolution tiez nedava.

pelgrane netusim, to by mohol povedat niekto, kto od nich uz nieco kupoval
4.6.2013 00:54 - Sparkle
Koukám na 13th Age a tam žádný watermark není. Moc si nedovedu představit, jak by chtěli watermarkovat to, že mi v obchodě zákazník nadiktuje email a já mu to pdf pošlu přes webový rozhraní na webu Bits and Mortar. Jaký watermark by tam měl být - obchodu, když nemůžu nijak ovlivnit to, jestli to dotyčný nerozposílá všem známým? Možná tak maximálně emailová adresa zákazníka, ale i to by bylo divný, jelikož tam je i možnost že si to stáhnu na disk a překopíruju zákazníkovi na flashku.
4.6.2013 04:54 - sirien
Proč by Evil hat mělo mít watermarky, když si zakládají na tom, že jejich business funguje protože je fanoušci milujou? Možná sem měl marketing, PR a podobné věci jen jako dílčí kurzy, nicméně za dané konstelace by mi sraní fanoušků watermarkama a DRM shitama o nichž je známo, že je jacíkoliv fanoušci čehokoliv plošně instantně nenávidí nepřišlo zrovna jako... hm, moudré?
Zvlášť ne od firmy dělající si jméno na dávání pdf zdarma (takže si je stejně všichni stáhnou od nich, protože to je nejvíc easy) s tím, že jsou tak dobré, že si je lidi stejně budou chtít koupit - to by pak nějaké watermarky poněkud kurvily jejich sebevědomou brand image...

...samozřejmě, ne každá firma se může pyšnit tak kvalitními produkty, aby mohla vést tak sebevědomou obchodní politiku, to pak nezbývá chudákům fanouškům, než si to skenovat případně šířit ty očividně nedostatečně povedené záležitosti s těmi zbabělými vodotisky.
4.6.2013 12:35 - alef0
no to vysvetli drivethru :-) ti su dokonca ani nie autor, ale distributor.

kuzelne je, ze cely novy vampire je drm-nuty
4.6.2013 18:01 - sirien
jenže zrovna u Vampire už není moc jasné, jak moc to je White Wolf záležitost a jak moc to je CCP Games plošně uplatňovaná politika.
4.6.2013 18:39 - Alnag
Co je to White Wolf?
4.6.2013 19:20 - sirien
no právě :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061343908309937 secREMOTE_IP: 3.14.15.94