Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
23.2.2017 15:35 - sirien
Naoki: Toho 19.? To ověř, tohle datum určitě aktuální je :)
23.2.2017 15:39 - Naoki
A od kolika do kolika to cca vidíme? :-) hlavně zdali stíhám cestu zpět
23.2.2017 15:47 - sirien
Asi tak na 8 hodin, nejspíš, ale rád bych si tam nechal trochu rezervy - ideální by bylo začít někdy dopoledne nebo v poledne, asi.

Vysvětlim pravidla (pokud si aspoň jednou v rychlosti projdete GUMSHOE v Kostce a AS v Kostce, tak to věc dost zjednoduší), uděláme postavy (už mám zmáknuté jak to udělat rychle, takže to bude v pohodě), vyberete si loď (to je teoreticky zadání na 20 vteřin, v praxi to je občas největší hádka co sežere nejvíc času :D ) a pudeme hrát... :)
23.2.2017 17:35 - Shako
sirien píše:
8 hodin


sirien píše:
aspoň jednou v rychlosti projdete GUMSHOE v Kostce a AS v Kostce, tak to věc dost zjednoduší),


Stále 8 hodin, spíš o něco víc, protože to určitě někdo neudělá, krom toho je tam spousta složitěji identifikovatelných dovedností

sirien píše:
uděláme postavy


plus hodina i s těmi nejlepšími záměry

sirien píše:
vyberete si loď


plus další hodina (bo upgrady pro loď a postavy se řeší z jednoho rozpočtu, pokud se nepletu)

sirien píše:
pudeme hrát


v již dosud nezmíněné inovaci od Siriena, takže plus další 2 hodiny


Naoki píše:
hlavně zdali stíhám cestu zpět


Pokud optimisticky začneme už v 10h (nikdo nedorazí s víc jak 30 min zpozděním), tak bychom to do 10 večer mohli stihnout dohrát. Tak záleží na tom, jak ti jedou spoje. :-D


EDIT: Zrušen, Sirien už stihl reagovat. :-D
23.2.2017 17:43 - sirien
Shako: Všechny DR7 scénáře sem doteď fakt hrál těch +- 8 hodin ve skutečnosti (+- i s tvorbou postav), přičemž ty DR7 příběhy nijak neupravuju.

Postavy mívám hotové za 20-30 minut pro všechny a cyberware a lodní addony na one-shoty řešim v super-zrychlenym módu, takže bejvaj hotový tak za 10 minut.

Jinak ne, finance do začátku má každá postava zvlášť (a je to dané počtem postav stejně jako investigativní skilly - viz AS v Kostce) a na společné věci (loď) se musí složit.
23.2.2017 17:44 - Shako
Navrhoval bych aspoň upřesnit počet hráčů a nějak rozumně předem rozdělit role - ať ti lidi přijdou s nějakou představou, co budou hrát za postavy - pozici na lodi a rasu bych považoval za minimum. Ideálně i tu druhou roli. Klidně se může rozjet i debata, zda loď má být spíš rychlá, útočná, nákladní atp - pohádá se zejména mechanik s pilotem, naopak komunikačnímu je to spíš jedno. A pokud budou rovnou i koncepty postav, tak se snáz budou řešit dovednosti, drive atp.
23.2.2017 17:56 - sirien
Já tyhle věci radši řešim u stolu, protože když se to řeší v diskusi tak to je často kdo dřív přijde ten dřív bere, jde to po primární preferenci a mnohdy to skončí s tím, že ten, kdo zrovna neměl čas bejt u compu a psát do diskuse (nebo ten, kdo se přihlásil poslední) skončí s postavou, co mu ne úplně sedne a to pak neprospívá ani tomu hráči a ani hře jako celku. Když si to hráči rozebíraj naráz, tak to v 99% případů skončí tím, že každý nakonec hraje to, co mu aspoň nějak sedne (tj. první nebo druhou volbu). (v 99% případů si nechávám jako jištění, ve skutečnosti co pamatuju to tak dopadlo vždycky)


Na druhou stranu je pravda že vůbec není na škodu, když se nad tím hráči zamyslí předem a ujasní si nějak svoje preference než k té diskusi dojde - když už víš, že Tě z těch 7 ras zajímají tak 3 a že máš 2 koncepty, co Tě lákaj, tak se to pak rozdělí řádově rychlejc a i ty postavy se pak tvoří snáz.


Asi nemá úplně smysl abych se tu případně rozepisoval, ty rasy jsou shrnuté v tom článku AS v Kostce*, stejně jako případné "role" ve skupině.


* úprava: rasa "cybes" u mě nejsou k dispozici, jak sem tu už zmínil - místo nich tam jsou androids, což jsou bytosti někde mezi Alien syntheticama (Bishop), Terminátorem (Schwarcíkův T-800) a BSG human-cylonama. Míra jejich techničnosti/bioničnosti stejně jako jejich účelnosti/autonomie se liší podle přání hráče cca v těchto rozsazích (BSG cyloni jsou se svojí "nerozlišitelností" až příliš bioničtí - ten rozdíl nemusí být znatelný na pohled, ale každý i lacinější skener androida jasně rozliší). Background té rasy je rámcově podobný cybes (byli i dřív, rozmach za války, sebe-definice a získání oficiálního rozeznání jako samostatného druhu ke konci války... možná to bylo trochu plynulejší a ne tak skokové jako u cybes, ale +-)
23.2.2017 17:57 - sirien
HUPS, korekce: Shako má pravdu, budget na nákup věcí je skutečně společný pro všechny postavy; nicméně jak sem psal, tím se nemusíme trápit, na one-shot tohle zfoukneme ve zjednodušeném nákupním módu.
23.2.2017 22:43 - Shako
Sirien: Ok, argumenty beru. Jen tedy moc nevěřím v tu rychlost tvorby na místě. :-)

Měl bych pár nápadů, co si zahrát. A některé koncepty by třeba zasloužili možná nějakou diskuzi před hrou, ale zkusím to tedy prosadit někdy na místě. :-)
Třeba bych si zahrát androida (možná by stačil i tavak nebo jak se jmenuje ta rasa stoických racionalních válečníků) kapitána, ale potřeboval bych k tomu vhodného prvního důstojníka (a minimálně tichou podporu posádky), abychom aspoň jednou za hru mohli udělat scénu ala Dat přebírá velení. Plus samozřejmě nějakou backstory pro posádku, jak k tédle situaci došlo a proč ji neumíme zvrátit. :-D
24.2.2017 08:12 - Sroty
19. března zatím nic nemám, takže si tam bookuju Ashen Stars se Sirienem v Mephitu. Popěvek byl good, jen jsem potom už dál nečetl, tak nevím, co vlastně čekat. Zahlédl jsem ale něco o lodích, kapitánech a androidech.
24.2.2017 13:59 - Sparkle
Můžu to teda vypsat? Od 10:00? A zvládnete to dohrát do 20:00? O víkendech máme teď už oficiálně otevřeno jenom do osmi, jsem schopná tam s váma zůstat dýl, ale potřebovala bych to vědět pár dní dopředu.
24.2.2017 14:42 - sirien
Pokud Naoki zvládne přijet na 10am tak to do 8pm stihnem vklidu.


Sroty: Podívej se na ty odkázané články GUMSHOE a AS v Kostce :) V podstatě čekej něco mezi Star Trekem a Star Wars, ve kterých se hraje něco jako je ta parta z Killjoys :) Pokud nesleduješ Killjoys, tak tady máš trailer :)
24.2.2017 17:08 - Naoki
Poslední bus jede v 21:00 ze Zličína, takže budu pevně doufat v dobrých schopnostech týmu nebo v brzkém TPK :D

EDIT: 10 am pro mě určitě není problém. Jen ještě prosím chvilku počkat než si to potvrdím (včera večer jsem neměl příležitost)
24.2.2017 17:14 - sirien
Zupa. Ideální by bylo mít 5 hráčů, 4 nejsou problém - tzn. aktuálně jsme full s tím, že vzhledem k Shakovi je případně místo na náhradníka, kdyby měl někdo zájem.
24.2.2017 17:51 - Šaman
Na desátou? Stesetojakožesidělátekozy? To je v sedm vstávat.
Njn a plánuje se nějaký oběd v okolí?
24.2.2017 18:05 - sirien
Šaman: nic si z toho nedělej, pro mě to taky bude krutopřísně zlé ráno :D

Můžeme si vedle objednat čínu nebo si nechat dovézt pizzu nebo tak něco...
24.2.2017 18:41 - Vojtěch
To by mělo jít.
24.2.2017 19:13 - Sroty
Star Trek mám poctivě nakoukaný, z Killjoys jsem viděl několik dílů, tam taky dobrý, jen Star Wars u mě pokulhává. Prečtu si ty odkazované články a v deset tam budu jako na koni :) Vezmu nějaké energiťáky nebo kafe do termosky, když budete mít těžké ráno (já ostatně asi taky)
24.2.2017 23:49 - Šaman
Ta termoska mi připomněla - je tam k dispozici rychlovarka?
25.2.2017 04:55 - Sparkle
Šaman píše:
Ta termoska mi připomněla - je tam k dispozici rychlovarka?


Ofiko ne, neofiko jo. Bude pro tebe k dispozici.

Když o tom tak přemýším, stejně plánuju klohnit oběd, takže když se domluvíte, můžu navařit i pro vás velkou žranici.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094574213027954 secREMOTE_IP: 18.224.37.68