Pravidla

unknown
11.10.2004 19:39
Mnichovo ochromení-princip
Jek funguje monkovo ochromeni? Minus obratnost a plus dva na utok je jasne, ale realny princip? Muze se hybat? muzu mu vzit zbran z ruky? ma postihy na me nasledne podkopnuti? Ted uz kombo, ale taky realne-mohu pouzit uder z milosti? To uz je samozrejme moc, ale zajima me, jak to teda funguje? Ja myslim,ze tuknu do bodu XY a on strne. ale prikladyvyse tedy provedu or ne?
Autorská citace #1
12.10.2004 15:22 - Rytíř
Díval jsem se a v pravidlech jsem nic podrobnějšího, konkrétního ohledně povahy ochromení nenašel. Čili je na DM a příp. i hráči, jak to popíší. Každopádně takto ochromený tvor není nehybný, ranám instinktivně (byť pomalu a nešikovně => nemá Obratnost -5, ale jen si nepočítá bonus!) uhýbá. Představuju si to většinou něco jako vyražený dech - člověk je v předklonu, okolí vnímá jako v mlze, nemůže nic dělat (tedy ani akci pohyb), ale není vyřazený ani nespadne. Takže v žádném případě na něj nejde provést coup de grace! Nějakou věc mu vzít by asi šlo, ovšem on stejně každý ochromený tvor (dle pravidel 3.5e) pouští všechno, co drží v ruce... Protože ochromený tvor nemůže nic dělat, tak nemůže provádět ani příležitostné útoky, proto na něj můžeš bez obav zkoušet takřka cokoli. ;))
Autorská citace #2
21.10.2004 09:14 - Taipan
Jasně, můžeš to na něj zkoušet třeba zezadu. :))))
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22013998031616 secREMOTE_IP: 18.234.255.5