Pravidla

ivanivanovic
22.3.2005 09:24
ZHOB ak stratite obratnost?
Zdravim,
Ma dotaz aky postih dostava postava ktora je podrazena lezi a stratila obratnost a niekto na nu zosle kuzlo (napr Fireball ohniva koule), kde je potrebny ZHOB. Jednoducho si len nerata bonus za obratnost alebo dostane este aj nejaky postih. Tyka sa to aj zvierania (grapple)? Dik CCCP
Autorská citace #1
22.3.2005 11:07 - Rytíř
Pokud vím, tak záchranný hod na Reflex může provádět každá postava, která se může hýbat. Když má postih k Obr, její bonus k hodu je samo příslušně menší. Podražená postava však standardně neztrácí Obr! Stejně jako ji neztrácí postava zápasící. Ta si jen bonus za Obr nemůže počítat proti útokům jiných postav. Ale hod na Refex (podle pravidel) zůstává stejný.. aspoň myslim :)
Autorská citace #2
22.3.2005 13:16 - unknown
Podrazena postava je ,,prone", ma -4 na AC voci utokom na blizko a +4 na AC voci utokom na dialku. Nestraca bonus na obratnost, ani nema ziadny postih na zachranny hod. Cize fireball ju ovplyvnuje prave tak, ako keby bola stojmo v boji.
V grappli nemas ziadne postihy na AC, ale stracas bonus na Obratnost voci nepriatelom, ktory su mimo grapplu. Tu by som povedal, ze jej zachranny bod na Obratnost je ovplyvneny tou stratou Obratnosti.
Ak si ,,helpless" (napr. paralyzovany, spiaci, ci zviazany), mas -4 postih na AC voci utokom na blizko, ziadny postih na AC voci utokom na dialku ale tvoja Obratnost je efektivne 0 (-5 modifikator).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21829891204834 secREMOTE_IP: 34.205.93.2