sir thomas
18.9.2010 01:11
De tenebris: organizace
Organizační diskuse, kde se řeší všechno ohledně volného času hráčů a časů hraní. Taky je zde vše, co se nevejde na nástěnku.

Běžný termín hraní: Čtvrtek 16:00--20:00
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
18.9.2010 01:13 - sir thomas
Protože nikdo neuvedl dřívější čas, dal jsem na nástěnku první datum, středu 22. 9., kdy bychom se měli sejít k hodnocení oneshotu a přípravě další hry (hlavně dořešíme postavy).
Autorská citace #2
19.9.2010 17:06 - sir thomas
Ještě ke středečnímu sezení: Je jasné, že se začíná ve čtyři, Macintoush dorazí později a do příště se to ještě trochu domluví (jen ať je jasný termín).

Zásadní otázka: Do kdy se můžete zdržet?
Autorská citace #3
19.9.2010 18:49 - Kirros
Já v podstatě libovolně :)
Autorská citace #4
19.9.2010 21:28 - sir thomas
Tak, více než osm hodin je bez přestávky vražedné.
Takže nejpozději v jednu ráno vás propustím. ;)
Autorská citace #5
19.9.2010 21:40 - Colombo
do 9, nejpozději do 10. On taky někdo musí vstávat a jet do Řečkovic. A jak všichni ví, řečkovice je příšerná díra.
Autorská citace #6
20.9.2010 10:09 - Khardix
Já bohužel jen do 8, pokud někdo nenabídne místo k přespání. Vstávání na sedmou (tzn. v 5) je docela vražedné.
Autorská citace #7
20.9.2010 22:19 - sir thomas
Khardix: Místo na spaní hypoteticky možné je, ale o tom, zda je to u nás možné rozhoduje Colombo.

Každopádně, první sezení buď ukončíme před osmou nebo prostě odejdeš dříve a uvidíme, jak se to vyvrbí do budoucna. Já si myslím, že čtyři hodiny jsou tak akorát.
Autorská citace #8
21.9.2010 12:51 - Kirros
Jinak co se toho týče nakonec mi dopadl rozvrh tak, že ve čtvrtek mám volno celý den. Ve středu od čtyř (na cvika prostě byli buď ve středu od dvou nebo od čtyř :/ )
Autorská citace #9
21.9.2010 18:02 - sir thomas
Vzhledem k tomu, že ve středu jsem podobně indisponován (jediný možný termín cvičení do čtyř), dříve se rozhodně začínat nebude. Co se týče čtvrtku, pomalu se mi to zaplňuje (někam ty předměty musím dávat), hlavně večer.

Zatím považuju středu za nejvhodnější přes to, že se bude začínat pozdě.
Autorská citace #10
23.9.2010 22:07 - sir thomas
Shrnutí středečního sezení: Vyřešilo se pár připomínek k vypravěčství -- každopádně, pokud budou další, budeme je řešit. V trochu zmenšeném počtu jsme dohodli prostředí a postavy. Všechny relevantní informace jsou v příslušné diskusi.

Nejsem si jistý, jak vychází sezení na 29. 9. -- leda že by se začínalo bez Khardixe, který bude v Praze. Ještě zde byla možnost pondělka, byť od sedmi večer.
Obecně se mi zdálo, že do budoucna zůstává nejvhodnější právě ta středa. Přesto zkuste napsat jestli a jak dlouho jste ochotní hrát v jiné dny (někteří to už, myslím, říkali, ale přesto).

Do příště: Bylo by dobré, kdybyste si založili v rámci skupiny na d20 postavy a sepsali tam všechno, co o nich víte. Minimum je (asi v následujícím pořadí):
  • jméno
  • koncept
  • virtue a vice (obojí mám zapsané, ale ať je to na jednom místě)
  • základní popis vzhledu
  • zběžný popis charakteru a historie (co vás napadne a připadá vám to důležité)
  • příbuzní a přátelé (pokud nějaké má)
  • (a úplně nakonec) ostatní systémové věci -- to, ať je to, co jsme probrali na sezení, někde, kde si to budu moci rychle přečíst
S těmi, s kterými jsem postavu ještě systémově nevyřešil, konkrétně s Colombem a Elgardem, ji ještě dořeším (elektronickou cestou nebo osobně). Kdyby někdo s ostatních chtěl něco výrazně změnit, napište to do k tomu určené diskuse.
Autorská citace #11
24.9.2010 22:10 - Khardix
Poslušně hlásím, že postavu jsem založil :-) Dotazy a připomínky předpokládám v druhém fóru.
Čas na hraní: Přes týden bych v pondělí mohl teoreticky od tří, v úterý mám trénink, ve středu taktéž od tří, čtvrtek od čtyř (a usínal bych), v pátek od půl třetí. Končit bych musel vždy krátce před osmou, abych stíhal bus.
To by byl obecný týden, co se týče týdne příštího (od 27.) tak to pondělí by se mi líbilo, pokud by prošlo přespání a pak jsem, jak už bylo řečeno, v Praze. V úterý je sice volno, ale to pomáhám s organizací jednoho menšího LARPu v Bystrci, takže nemůžu.
Autorská citace #12
24.9.2010 22:23 - sir thomas
Khardix: Ještě bych prosil k postavě mechanické věci. Jinak pěkné.
Autorská citace #13
25.9.2010 11:21 - Jill
Postavu už také mám a teď k organizaci: já můžu v pondělí nejdříve od půl sedmé či ve středu od půl čtvrté. Ve čtvrtek ráno odjíždím do HK. MacI to bude mít tuším podobně.
Autorská citace #14
25.9.2010 12:58 - Khardix
sir Thomas: Tak nějak nevím, co si mám představit pod pojmem mechanické věci... Mám opsat (naskenovat) deník?
Autorská citace #15
25.9.2010 13:19 - sir thomas
Khardix: Myslím, že jsem to říkal (nebo psal), ale jako ST by se mi hodilo mít všechny systémové/mechanické informace o postavě někde snadno dostupné. Takže můžeš deník naskenovat (jestli máš přístup ke skeneru) a hodit do materiálů, úplně mi však stačí něco ve stylu:

Píše:

Systémově:
Intelligence 3
Wits 2
...

Academics 1
Computer 3
...
Drive 1 (Motorky)
...

Resources 2
...


Willpower, Morality, Defense, Initiative a podobné věci není třeba vypisovat, to si odvodím.
Postupem času zkusím postavy přepsat do nějakého hezčího formátu -- například XML -- a něco z toho automaticky vygenerovat.

Totéž platí pro všechny ostatní.
Autorská citace #16
25.9.2010 22:23 - Macintoush
Postava též vložena. Ohledně středy můžu až od 16:45
Autorská citace #17
26.9.2010 12:55 - Macintoush
Ještě jeden dotaz: Jak dopadla ddohoda s Colombem ohledně tohohle pondělí?
Autorská citace #18
26.9.2010 16:53 - sir thomas
Dobrý dotaz. Obecně v pondělí spíše hrát nepůjde (myslím, že Colombo má brzo školu -- a pro vysokoškoláka prostě vstávat v šest brzo je).
Toto pondělí je možné, ale není ještě jasné to, jestli Khardix může přespat. Včera jsme se dost nepohodli ohledně postavy, takže jsem to nepovažoval za vhodné řešit. Jakmile se něco vyřeší jinými kanály než přes fórum, napíšu to sem.

Z jiného soudku: Myslím, že už mám námět pro první příběh, takže doufejme, že nebudu muset moc improvizovat.
Autorská citace #19
26.9.2010 19:06 - Jill
Přimlouvám se za to, aby se to jestli (a od kolika)se bude hrát zítra rozseklo co nejdříve - během zítřka se již pravděpodobně na internet nedostanu.
Autorská citace #20
26.9.2010 21:09 - sir thomas
Rozumím, pro příště to zkusím řešit dříve. Vypadá to asi tak, že Colombo říká kategoricky NE (mohl jsem to čekat, ale...). Tudíž pondělní sezení ruším vzhledem k tomu, že jsem to tam přesouval jen kvůli Khardixově středeční nepřítomnosti (leda že by si Khardix našel jiné místo). Ono to bude možná i lepší pro mě, budu mít více času trochu to promyslet, nebudu muset tak moc spěchat z Komárova a třeba si ještě umyju hlavu.

To mě vede k důležité otázce: Když nebude Khardix moci hrát ani v úterý ani ve středu, jaký máte názor (hlavně on sám) na hraní bez něj (tento týden -- řekněme, že je Den Díkuvzdání a Jim Phoenix odjel navštívit rodinu)? Já osobně jsem psal, že budeme hrát každý týden, ale nechci vás do toho nutit. Taky: Jak moc vám vyhovuje toto úterý (řekněme odpoledne, protože brzo ráno nevstanu)?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059132099151611 secREMOTE_IP: 18.220.1.239