sir thomas
18.9.2010 01:11
De tenebris: organizace
Organizační diskuse, kde se řeší všechno ohledně volného času hráčů a časů hraní. Taky je zde vše, co se nevejde na nástěnku.

Běžný termín hraní: Čtvrtek 16:00--20:00
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
2.7.2011 23:21 - Kirros
Taky jsem pro Povznesení. Konsensuální realita je sranda ;)
4.7.2011 14:57 - Kirros
Jen bych tedy poprosil, pokud budem hrát ty mágy o nějaké instrukce k tvorbě postav (spíš settingové než mechanické) ať si tu svou můžu dostatečně dobře rozmyslet.
4.7.2011 22:33 - Macintoush
Žádné zvláštní požadavky nemám, klasičtí mágové na nižším stupni potravního řetězce, členové mezitradiční kabaly - takže se předpokládají alespoň základní schopnosti soužití s jinými tradicemi. Pokud to bude možné tak aby se žádná tradice neopakovala, ale pokud to nepůjde, tak nic. Docela by pomohlo, pokud byste teď napsali alespoň tradici a třeba i koncept a já bych podle toho doladil pár detailů. Jo a můžete být buď z Chantry v Sacramentu nebo v Renu nebo v San Francisku, takže jestli to někomu pomůže, tak si řekněte co chcete.

Kirros píše:
Taky jsem pro Povznesení. Konsensuální realita je sranda ;)


Počkej si na první paradox a pak si povíme :)

Jo a máte někdo nějakého externího hráče?
5.7.2011 11:38 - Khardix
No, po delším procházení jednotlivých tradic jsem se nakonec vrátil k původnímu nápadu :)
Takže zahrál bych si Virtual Adepta, koncept je Reality Hacker (v původním významu slova, tzn. ten, co se bude v realitě tak dlouho vrtat, až zjistí, jak přesně funguje).

Místo je mi celkem jedno.
6.7.2011 23:19 - sir thomas
Já mám s konceptem postavy ještě trochu problém, uvidím přes víkend, jak se to vyvine. V zásadě jsem uvažoval o Akhasic Brotherhood. Zajímavý byl nápad solipsisty (představte si, že žijete ve svém Oneiru), ale zdálo se mi to moc extrémní, takže spíše něco klasičtějšího. Pak jsem viděl Watchmen, z nějakého důvodu mě zaujala postava Rorschacha, takže další idea je PI, který si magií spíše "vypomáhá" a je trochu "tvrdší".

Pochopil jsem to správně tak, že Ascension je více o součinnosti sfér než Awakening?
7.7.2011 09:20 - Macintoush
Jo, jo je to o dost spřádání sfér do sebe, často je to nutné aby se dosáhlo nějakých rozumných efektů, ale zase záleží na postavě a tak podobně. ěl jsem třeba postavu, která měla entropii a life a za celou dobu nedělala žádnou jejich kombinaci. Jo a sféry se dají kombinovat i mezi hráči, pokud to rozumně rozumně popíšete z pohledu paradigmatu ( pro tradice celkem dobré, ale taková Technokracie v tomhle jede nonstop). To už jsem odběhl od tématu, takže jo je to víc o kombinování sfér, víc o fantazii a práci s paradigmatem.
7.7.2011 18:39 - Kirros
Moje postava bude tedy člen Chóru Nebeského. Bývalý CEO velké brokerské firmy, který jednoho dne rozdal všechen svůj majetek a odešel ze světa velkého byznysu. Všem blízkým řekl, že poznal Boha, a ti si tedy myslí, že se dočista zbláznil. Teď Morgan Parry (tak se jmenuje) vyučuje jógu, tai-chi, qi-kung a jiná esoterická umění v malé škole na předměstí. Tato škola je provozována Nebeským Chórem a má za cíl ověřit, zda nelze stimulovat jedince k probuzení právě některým z esoterických cvičení a řízenou meditací.

Morgan pokládá magii za něco velmi osobního. Snaží se o dosažení božství ve smyslu splynutí s bohem (Zdrojem). Jako sféry na které se zaměřuje jsou život(tělo), mysl a prime(duše) všechny na stejné úrovni (dvě tečky). V jeho paradigmatu je důležité vnímání světa (bude mít vysokou všímavost, vnímavost a empatii a díky stálému cvičení i atributy vyjadřující odolnost, zbytek statistik bude ovlivněn jeho minulostí obchodníka (primární sociální staty)) a cílem svých kouzel je nejčastěji on sám.
8.7.2011 11:04 - Macintoush
Kirros: Od kolika to vidíš k možností začít?
Sir T. : CO je PI?
anyone: Žádný další zájemce o to Povznešení?
8.7.2011 12:35 - sir thomas
Mac: Private Investigator, tedy očko.

Dobrá, v posledních dnech koncept prodělal řadu změn, doufám, že teď je víceméně finální. Soukromý vyšetřovatel, který toho už viděl příliš mnoho. Euthanatos, Entropy 1, Mind 1, Forces 2, Matter 2. Magický styl musím ještě dopilovat, zřejmě bude ovlivněn svými ostatními sférami a tradicemi s nimi spojenými, zatím pracuju s analýzou (soukromý vyšetřovatel s bločkem). Chci ho založit spíše na fyzických a sociálních skillech, než na mentálních (tj. spíše pulpový Marlowe než Poirot).

Teď k mechanismům: Hrajeme podle dané konverze i s freebie pointy? Dále jsem si všiml, že tam je nějaký zmatek v počtech teček ve skillech a atributech -- bereme to klasicky podle nWoD core? A zcela specificky: můžu ty tečky kvůli konceptu postavy trochu pospřehazovat, nebo se mám držet klasického dělení 5/4/3 11/7/4?
8.7.2011 12:39 - sir thomas
K dalším hráčům: Colombo bude v Brně a asi by si zahrál. Je třeba říct, že hlavní důvod jeho odchodu na podzim (tj. takový ten, co se odhalí poté, co se všichni pohádají a po půl roce si sednou a snaží se to normálně si vyříkat) byly neshody na stylu hraní -- na oneshotu by to nemusel být až takový problém.
8.7.2011 13:04 - Kirros
Já myslím, že začít můžem klidně od 13:00.

Co se týče Colomba, tak mě osobně nevadí.
8.7.2011 13:12 - Macintoush
ad 1 -OK, tak tedy Colombo.

ad 2 - PI - private investigator, OK, jako fanoušek Veroniky Mars si přijdu jako idiot. Pořád jsem v tom hledal něco z settingu.

skill a atributů klasicky podle nWod rulebooku.

PS: Jo nechci vám mluvit do Character conceptů, ale minimálně jedna trojková sféra se fakt docela hodí

Jo a ještě jedna věc, klidně se vykašlete se preferovanou sféru tradice, stejně byste někde mohli vyhrabat podivnou subtradici, která by vám to umožnila.

jo kvůli One shotu se vážně nemusíte patlat se všemi foci ani s avaterem.
8.7.2011 13:32 - Khardix
Jak to tedy bude s Freebie body? Budou, nebudou? Rád bych si vzal větší Arete (kvůli třetí tečce ve sféře), což, jak jsem pochopil, jde jenom přes FB body... nebo to bude merit?
8.7.2011 14:15 - Kirros
Já bych si dal klidně všechny tři na trojku, ale na to mi nevychází body, s tím, že potřebuju ještě vyšší Arete :)
8.7.2011 15:29 - Macintoush
postup: character creation:
jméno, concept
vice, virtue, ability, skilly, vůle, zdraví atd. - klasicky podle wod
tradice, esence, - podle Ascesion, ta autorova originální substraktivní esence je divná.
sféry - rozděilit 6 bodů, jak chcete.
merity - wod, awakening, pokud toužíte po něčem origonálnm tak řekněte.
pak máte 15 FbP, které rozdělíte podel tabulky v souboru - přepsaná tanulka z MtAsc, slobo bacground si zaměňte a za merrit.
snad jsem nic nevynenechal.
8.7.2011 15:59 - sir thomas
V zásadě jednoduché. Jen příliš mocné mágy s Arete 3 a nějakou sférou na trojce bych mezi námi neočekával -- ono to přece jen dost hodně omezuje další volby při tvorbě postavy.
8.7.2011 18:50 - Khardix
Co jsem pochopil, tak mág s Arete 3 byl ve starém WoD ještě mezi začínajícími... zas bych se toho nebál. Osobně plánuju Correspondence na 3 tečkách, zbytek se uvidí :)
8.7.2011 23:43 - sir thomas
No, podle omezení na sféry ano. Ale když hodím Arete 3, tak už mi nezbyde na nic jiného. Navíc bych asi výrazně musel změnit koncept, což už se mi nechce. Bude lepší v jiných věcech.
10.7.2011 10:50 - sir thomas
Pro představu Colombův koncept: alkoholický kněz řešící problém ztráty víry v boha (nebo velmi velké pochyby vzhledem ke kouzlení) a schopnost kouzlit
Vzhledem ke konceptu to vypadá, že asi nebude členem Celestial Choru. :)

Já jsem teď zjistil, že si můžu snížity Sanity a (prakticky) zvýšit Arete, navíc, tahle postava je tak trochu šílená; takže kdyby to bylo opravdu nutné, ještě bych ty sféry mohl trochu předělat.
11.7.2011 07:32 - Macintoush
Vážně se všem omlouvám, ale úodařilo se mi něco někde chytit a ze zdravotních důvodů budu muset tu hru ve středu zrušit. Je mi líto.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063257932662964 secREMOTE_IP: 3.145.88.227