sir thomas
18.9.2010 01:11
De tenebris: organizace
Organizační diskuse, kde se řeší všechno ohledně volného času hráčů a časů hraní. Taky je zde vše, co se nevejde na nástěnku.

Běžný termín hraní: Čtvrtek 16:00--20:00
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.8.2011 11:00 - Kirros
Já jsem dohodám otevřen :)

add Drd2: Když tak jsem taky schopný hru odvést, vzhledem k tomu, že jsem si pravidla taky v létě koupil ;) A námět bych měl.
28.8.2011 21:40 - Macintoush
Omlouvám, se že pořád něco měním, ale nějak mi na fakultě vyměnili zkoušejícího na mém termínu zkoušky a tak jsem si musel posunou zkoušku na 2. 9. odpoledne
Jinak DrD 2 bych taky klidně vyzkoušel, pokud by nevadilo, že jsem ho ještě nečetl, případně si ho můžu v září od někoho z vás půjčit a přelouskat.
3.9.2011 12:15 - sir thomas
Tak jsem dorazil z akce. O víkendu nejsem v Brně, ale co třeba toho šestého nebo osmého? Vypadá to schůdně? Kolik máme hráčů?

Kirros: Já si samozřejmě rád zahraju. :) Musím říct, že v poslední době mám trochu problém s vymýšlením námětů na low-level fantasy. Vždycky je to něco na úrovni exaltů nebo něco stylově podle Černé kumpanie.
5.9.2011 22:13 - Macintoush
Tak, 6. už asi nedopadne, ale můžeme se třeba dohodnout na 8. a 9., pokud by vám to vyhovovalo. Nejzásadnější ale asi stejně počet, neb jsme jenom 3, takže jestli někdo nevytáhne nějakého hráče z klobouku, nebo se neozve Khadrix, tak jsme namydlení.
PS: Tentokrát už vážně dorazím, fakt slibuji. :)
5.9.2011 22:21 - sir thomas
Tak, v zásadě, já se zítra po obědě chystám do Brna, takže si ještě můžu přivstat. :)

8. nebo 9. jsou dobré termíny. Jiná věc je s těmi hráči -- přičemž hádám, že ideální by bylo, kdyby se nás sešlo dohromady alespoň 5. Možná, že Colombo bude mít čas -- dále můžeme vyhlásit výběrové řízení v nějaké volné diskusi. Ale to by potom chtělo se co nejdříve domluvit na tom, co budeme hrát. Jinak nevím.
5.9.2011 22:36 - Khardix
Poslušně se ozývám, 8. i 9. mám volno a jsem schopen hry. Co se bude hrát by to ale dohodnout chtělo, postavu na Ascension jsem sice někam založil a nenašel, ale klidně postavím znova, a zahraju si klidně i něco jiného, pokud se na tom dohodneme a vysvětlíte mi pravidla :)
5.9.2011 22:40 - sir thomas
No, takže doufejme, že Kirros si volno může udělat. Já se ještě zkusím zeptat Colomba.

Co se týče hry: Postavu na Ascension mám schovanou. Ještě bych někdy rád zkusil drd2. Co se týče pravidel, pokud nebudeme hrát na moc vysokém levelu, mám dojem, že bude stačit, když se v tom vyzná průvodce (bože, proč má každá hra jinak pojmenovaného GM) a jeden z hráčů.
6.9.2011 07:22 - Kirros
Osmého můžu. Kdy, kde a co? :)
6.9.2011 11:39 - sir thomas
Tak, Colombo nemůže. Takže zatím jsme čtyři, co se bude hrát, ještě není úplně dořešené.
6.9.2011 12:38 - Macintoush
Kde: U nás by to klasicky šlo.
Co: docela bych si zahrál Drd II, když je aktuální, nebo nabízím Kouzelník to Stoupání
6.9.2011 13:31 - Khardix
OK, budu počítat s osmým zářím. A můžeme zkusit to DrD II, začínám na něj být zvědavý :)
6.9.2011 14:28 - Kirros
No na osmého si příběh nestihnu nachystat celý příběh (dnes a zítra večer mám program a jinak jsem v práci). Takže bych byl rád kdyby hru vedl někdo jiný.
6.9.2011 19:20 - Kirros
A tak dnes program odpadl, takže si něco přichystám i pro DrD II, přinejhorším to budu mít na pozděj.
6.9.2011 19:43 - sir thomas
Kirros: Takže jak? Mám něco chystat a nebo si můžu zahrát (protože jsem asi jediný jiný kandidát na vedení)?

Jsme čtyři -- chce se vám shánět ještě dalšího hráče?
6.9.2011 19:53 - Kirros
Já už něco chystám.

Měl jsem nalomenou další hráčku ale nakonec nepříjde takže za mě nic.
6.9.2011 21:29 - sir thomas
Ještě mě napadá: možná by bylo dobré domluvit se na nějakých postavách (vytvořit se dají velmi rychle, spíše koncept a povolání). Kirros: Můžeš nám, prosím, hodit nějaký koncept, ať máme s čím pracovat?

Jinak, povolání spolu s dovednostmi jsou, na ofiko stránkách. Těžko říct, jakou cenu bude mít na nízké úrovni (minimum, tj. 3) multiclass.
6.9.2011 22:31 - Kirros
Zítra po poledni sem napíšu koncept chystaného příběhu a může te se domlouvat.
7.9.2011 10:22 - Kirros
Takže, o čem to bude:

Pán hradu Palivec, vcelku nerudný mág Žehoř s zálibou v magii ohně, odjel na zimu do služeb krále a zanechal své panství v rukou svého ne příliš schopného syna. Potíže nastaly když Žehořova manželka Kristýna onemocněla, upadla do hlubokého spánku a hradem kolují zvěsti, že její nemoc je magického původu. Žehořův syn Trouda je bezradný a tak na hrad svolává léčitele, mastičkáře a mágy z okolí (moc jich není) aby jeho matce pomohli. Vaše postavy mohou být sloužící z hradu, Žehořovi učni, případně jiní obyvatelé hradu nebo naopak přivandrovalci, kteří se budou pokoušet Žehořovu ženu vyléčit a tím se pokusí získat slíbenou odměnu. A už jsem se zmiňoval, že Žehoř má i dceru?

Postavy si dělejte na první úrovni. Hra to bude komorní, pohybovat se budete jen po hradu a okolí (z části pod sněhem, přeci jen je zima). Souboje očekávat můžete ale spíš ve formě roztržek a pěstních zápasů.

Případné dotazy pište sem.
7.9.2011 11:31 - sir thomas
Dva dotazy, spíše technického rázu:
  1. Kirros: drd2 má takovou tu matoucí věc, že hrdinové začínají na třetí úrovni. Myslel jsi to takhle, nebo chceš hrát opravdu low-level od první úrovně?
  2. Všichni: v kolik hodin chceme začít? Asi má cenu dříve, pokud chceme proletět hlavní principy.
Koncept své postavy ještě nemám vymyšlený; co se týče povolání, uvažoval jsem o kejklíři (hm, že by potulný kejklíř, který se na zimu snaží najít teplé místečko u nějakého dvora?).
7.9.2011 11:41 - Kirros
Jj o tom vím, myslel jsem to jako postavy na první úrovni podle DrD II - tedy postavy se třemi úrovněmi v povoláních.

Já bych začal v jednu.

Co se týče postavy - ok, klidně to může být i náhodný přivandrovalec.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077117204666138 secREMOTE_IP: 3.145.194.57