sir thomas
18.9.2010 01:11
De tenebris: organizace
Organizační diskuse, kde se řeší všechno ohledně volného času hráčů a časů hraní. Taky je zde vše, co se nevejde na nástěnku.

Běžný termín hraní: Čtvrtek 16:00--20:00
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.1.2012 09:55 - draca
Chuť je ale lehce nestíhám s předměty kor když se do toho lehce motá diplomka.

I kdyby by mi zkouškový trvalo nejdýl jak by mohlo tak ve čtvrtek 26.1 tak od 13 hodin bych měl mít čas (pak už nic dalšího mít nebudu) pokud to vyjde tak jak chci tak určitě v tejnu od 23 mám čas.

Rozvrh budu vědět 25.1 (až si ho udělám ) takže dám vědět kdy mám čas.

Letní mi začíná 6.2

Howk
12.1.2012 17:46 - sir thomas
Mně by právě mělo zkouškové končit kolem 23., takže zatím vypadají termíny, kdy by se něco dalo tak na 26., 27.

Proč jsem se vlastně ptal? 26. je za dva týdny a z mých zkušeností plyne, že pokud potenciální účastníci nemají pevně zaběhnutý rytmus (což odpovídá více méně jen semestru), či spíše pevně dané místo na hraní, je třeba termín hraní domlouvat alespoň dva týdny dopředu.
12.1.2012 18:41 - Macintoush
Teoreticky by mi i Jill zkouškové mělo končit 26. a 25., ještě si asi budu něco přesouvat tak nemůžu zaručit tu 13. hodinu. Ale někdy tou dobou bych si klidně zahrál.

EDIT: tak v úterý bych to měl vědět definitivně
12.1.2012 23:38 - Khardix
U mě to zatím vypadá nadějně (i když je to můj odhad, flákají se mi s výsledky), pokud vše dobře dopadne, končím za týden (19.). Letní semestr mi začíná stejně jako Dráčovi - 6.2.
25./26. bych čas mít měl.
13.1.2012 11:52 - Kirros
Já mám už jen státnice na konci ledna/začátku února, tak bych klidně hře jeden den věnoval.
13.1.2012 17:38 - sir thomas
V tom případě bych tedy navrhl ten nejbližší termín, tj. něco kolem 26.1.

Otázkou je, co si chceme zahrát. Já za sebe nabízím Střepy Snů (i proto, že jsou pro mě víceméně nejjednodušší na přípravu), což by víceméně vyžadovalo, abychom se domluvili na druhu příběhu, který si chceme zahrát, a koncepty postav, zbytek lze stihnout před hrou samotnou. Výhoda je taky to, že systém staví dramatické a procedurální konfikty na stejnou úroveň, což je pro naši, spíše procedurální hru novinka.
Sunny Beach bych ještě nerozehrával, rád bych využil konec zkouškového k tomu, abych si utřídil nápady a dal je dohromady.
Když se někdo nabídne, rád si zahraju i něco jiného.

Ještě poslední věc: je poměrně zásadní, dvoutýdenní rozdíl mezi začátkem semestru u MUNI a VUT (děkuju za upozornění). Jak to budeme řešit? Tipoval bych, že o letním zkouškovém už se nikomu nebude chtít hrát (pokud budou mít čas).
16.1.2012 16:46 - Macintoush
Tak s Jill můžeme 25., 26. i 27. odpoledne oba. Co se týče hry tak jsem otevřený i střepům i započetí exaltů.
16.1.2012 17:33 - Khardix
Já se přimlouvám za Exalty.
17.1.2012 00:23 - sir thomas
Exalti by byli fajn. Otázkou je, jak se Kirrosovi (proč mám pořád tendenci skloňovat to jako "Kirrovi"?) před státnicemi bude chtít. Mimochodem, jak jste od poslední doby pokročili s tvorbou postav? ;)
17.1.2012 14:28 - Macintoush
Je k hraní v semestru. V pondělí máme přednášky odpoledne. Sice ne moc důležité, ale radši bych na ně mě čas. Ve středu končíme ve tři a v úterý budu mít něco jednou za 14 dní od 18. Myslíte, že by se dalo rozhodovat se dalo uvažovat o úterý 2-6/7, nebo o středě 3-7. ?
Edit: budete někdo něco vědět o svém rozvrhu do 24. 1.?
17.1.2012 14:39 - draca
Budu vedet jak jsou jednotlivy predmety ale skladat ho budu 25.1 od 8:00 tzn pokud mi nekdo sebere misto tak mam smulu... finalni bude mezi 9-10
17.1.2012 15:45 - sir thomas
FI MU je charakteristická tím, jak pozdě má hotové rozvrhy, takže o svém rozvrhu budu vědět až nějakého 7.2. Zatím jsem se snažil nebrat si předměty, které bývají ve středu odpoledne, více zatím netuším, kromě toho, že čtvrtek nejspíše nebude připadat v úvahu.
21.1.2012 14:17 - Macintoush
7. 2.?? To vaši vyučující hromadně studují něco normálního a čekají, jak jim tam vypíšou rozvrh, nebo co? :)

Ohledně toho hraní příští týden, máte už nějak tušení kdy by se vám to hodilo?
Předpokládám, že jsme skončili na těch Střepech snů? A teď se jenom dohodneme na základním námětu a žánru?

Ohledně těch exltůpotřebuju z konzultovat pár věcí, až bude mít kirros po státnicích, ale v základě už je to snad hotové.
21.1.2012 14:36 - sir thomas
No, do školství čím dál tím méně peněz, tak si dodělávají fildu, aby mohli prodávat ve fastfoodech.

Každopádně, taky jsem chtěl dneska napsat, protože se to tu trochu odmlčelo. Jak to vypadá? Pomocí zpětného vyhledávání jsem si zatím zaškrtl 26 (možná, že čas je i 25?). Dobré by bylo hrát tak od jedné, jak znám denní režim studentů o zkouškovém...

Co se týče Střepů Snů, nic jiného nikdo nenabídl, nikdo nějak výrazně neprotestoval a ohledně Exaltů nemáme od Kirrose zprávy. Takže zatím to vypadá na ně. Takže, co se musí domluvit: V zásadě, takový jednoduchý začátek je: zkuste si vzpomenout na nějaký film, který se vám líbil a chtěli byste si něco podobného zahrát. Nebo knížku. Nebo počítačovou hru. Skoro nejlepší je ale film, jak stylem, tak délkou. Napište název, a co konkrétně se vám na filmu líbilo. Od toho se už dá odpíchnout.
22.1.2012 12:37 - sir thomas
No, já si pro jistotu připravím tak jeden až dva scénáře pro případ, že bychom se nedohodli. Ale věřte mi, že se vám nebudou líbit (říká někomu něco jméno Jim Hacker?). ;)

EDIT: Ještě taková věc: kde se sejdeme? Já bych možná byl raději, kdyby to nebylo u nás, protože spolubydlící mají ke konci týdne zkoušky a myslím, že by ocenili klid na učení. Ale můžu se zkusit domluvit. Taky bych někoho s funkční tiskárnou použádal, jestli by mi nemohl vytisknout (a přinést do hry) námět a pro každého hráče deník.
22.1.2012 20:18 - Macintoush
Vše vytištěno.

ST píše:
(říká někomu něco jméno Jim Hacker?

To nemůžu potvrdit ani vyvrátit, dokud nezjistím, co si tom myslí voliči v mém obvodu.

Neb nikdo jiný nepíše: tak zkusím tak obecně nadhodit nějaká témata. Co třeba team superhrdinů, nebo něco z alternativní historie. A to ukázkové prostředí z vězeňské planety taky nevypadá špatně.
22.1.2012 22:18 - sir thomas
Macintoush: Díky.

Co se týče námětů, vše je možné/dobré. Čekám na reakce ostatních. Mimochodem, pokud jsem to ještě neříkal, připravte se na to, že příběh bude poměrně krátký. Navíc, každé postavě by se mělo věnovat přibližně stejně času, což ten příběh ještě zkrátí, pokud nebudou mít související cíle.
24.1.2012 00:15 - sir thomas
Mi dneska padla (teda, doufejme, ale pár dní bych stejně vynechal), takže se omlouvám za menší wall of text.

techická: Kirros se učí na státnice, které má 31., takže přípravu Exaltů by zvládl pouze za předpokladu, že nedá zkoušku, kterou na ně potřebuje. Každopádně se ještě ozve.

Střepy snů
Pokud jste se nesetkali se Střepy snů, krátce je pro vás uvedu. Střepy snů jsou zaměřením spíše narativistická (na obálce doslova "vyprávěcí") hra. Co to znamená?
Základem jsou protagonisté. Cokoli se netýká protagonistů neexistuje. Typické je už jen to, že pouze protagonisté mají mechanické hodnoty.
Celá hra se točí kolem cílů protagonistů. Každý protagonista má cíle, něco čeho chce dosáhnout, formulované jako otázku "Zjistí, kdo je vrah?" "Uchová si příčetnost?" "Získá uznání svého otce?". Během hry může uspět nebo selhat. Kromě toho je protagonista dán tím, kdo je (role, nebo aspekty), čeho si váží (hodnoty) a co ho trápí (šrámy).
Veškeré hody kostkou ve hře se týkají jen cílů -- každý hod představuje jeden konflikt, jednu scénu, ve které se protagonista přiblíží úspěchu nebo selhání. Vnášením různých charakteristik postavy a dalších prvků do konfliktu graduje.
Hráči mají taky poměrně výraznou moc nad dějem -- nemusí ovlivňovat svět pouze akcemi své postavy.
Co pro nás nejspíše bude nové je fakt, že každý cíl je rovnocenný, každý protagonista dostane stejné množství času v záři reflektorů a všechny cíle mají stejnou možnost naplnění. Pokud jste si to dali za cíl, můžete toho dosáhnout. Doufám, že herní pravomoci hráčů budou pro nás taky přínosné.

Co se dá ve Střepech odehrát? Teoreticky cokoliv. Zatím jsem odehrál dvě hry Střepů: Jedna byla víceméně akční sci-fi ze světa Starcraftu, kdy se četa mariňáků vydala vyšetřit podivné úkazy na planetě Mar Sara. V druhé hře to byla naopak skupina maloměstských vyšetřovatelů z viktoriánské Británie (s tím, že každý měl nějakou trochu divnou schopnost), kteří se snažili přijít na kloub tajemné vraždě.

Co potřebujeme před hrou a proč po vás chci filmy a podobně: veškerá předherní příprava by šla zvládnout jako součást sezení, ale znamenalo by to protáhnutí tak o dvě hodiny a já možná ocením možnost přípravy zápletky a okolí předem. Každopádně, chápu, že někteří z vás ještě nemají moc času, takže zkusím připravit nějaké možnosti navíc.
Kdyby se nám to podařilo předem, bylo by dobré, kdybychom si domluvili žánr, prostředí a motiv ("superhrdinové zachraňují svět před záhadným padouchem v masce", "odpadlíci společnosti se snaží společně přežít na nehostinné planetě"). Nebylo by od věci, kdybyste pak měli představu u postavě, kterou chcete hrát, a čeho chce dosáhnout.

Takže pořád platí -- pište náměty, popřípadě jen, co by jste ve hře chtěli nebo nechtěli. Pro pořádek jen uvedu, že Macintoush navrhoval buď superhrdiny nebo ukázkový setting (volně na stránkách Střepů) "Sen! Na doživotí..."
24.1.2012 10:49 - Macintoush
Jo ještě organizačně: dnes v 17 si zapisuji semináře, budu se snažit si nechat volno v úterý i středu, ale pokud by to nevyšlo, co mám radši brát?
24.1.2012 11:48 - sir thomas
Já jsem raději pro středu, alespoň tak to vychází podle minulých let. Ale rozvrh ještě nemám.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06358814239502 secREMOTE_IP: 3.135.209.184