Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
24.8.2011 06:54 - noir
Díky za včerejší hru, bylo to záživné, zábavné a nenáročné na mozek - a přesně to jsem potřeboval.
Shako: Já myslím, že s tím tahle skupinka nebude mít problém - já se tam objevuju taky jen občas a docela to IMHO funguje...

Almi/Beltar: Pls., jak se jmenovala ta hra, co jste o ní včera mluvili?
24.8.2011 07:05 - Beltar
Battle of Wesnoth

http://sourceforge.net/projects/wesnoth/files/wesnoth-1.8/wesnoth-1.8.6/wesnoth-1.8.6-win32.exe/download
24.8.2011 11:23 - Sethi
Ach ti upíři. Myslí si, že když napíšou svoje jméno pozpátku, nikdo je nepozná.
24.8.2011 11:44 - noir
A nepoznali! A je to žánrová klasika, náhodou!
24.8.2011 13:54 - Meldin
Pokračování tedy příští středu?
24.8.2011 13:55 - Shako
Noir: Jo, Almi rikal, ze to tak funguje.
Akorat nemam zadnou postavu, nejspis protoze nemam nastudovane pravidla.... Kdy bude nejake dalsi hrani? A nejaky dobrovolnik, ktery by me trosku zasvetil do taju DnD?:)
25.8.2011 07:37 - Smud
Pristi streda by byla super, co ostatni?
25.8.2011 08:22 - Almi
Shako: Stačí mít nápad na postavu, který hoď klidně sem a on ti udělá někdo náčrt v číslech..jinak bys asi potřeboval přístup do Character Builderu a to je předčasné..
Každopádně - není třeba čekat nějakou "high class fantasy" hru, v Encounters jde především o zábavu. I když příběh je tu také. Pokud máš rád deskovky, uvidíš sám, protože vždy během sezení bývá nějaký taktický souboj.

A jak psal noir - díky "promo" struktuře Encounters lze chodit i jen občas a člověk si i večer užije..

K pravidlům DnD znát moc nemusíš, stačí si přečíst (někde se tu povaloval) několikastránkový český překlad výcucu z pravidel. Ale popravdě - i tohle se dá pořešit za běhu. Na rozdíl od DrD2 je DnD 4e velmi intuitivní a snadná záležitost (Sethi je toho živoucím důkazem :-))

ALL: Hra příští středu, tj. 31.08.2011 je z mé strany v pohodě :-)
25.8.2011 08:45 - noir
Meldin: U mě je středa dobrá.
Shako: Pokud ti někdo vyrobí jednoduchou postavu, tak myslím pochopíš pravidla rovnou na hře. Napiš koncept a my se postaráme :)
25.8.2011 09:12 - Sethi
Pokud začnou Encounters fungovat s náhodnými návštěvami, což je v pohodě, tak by to chtělo ale někam stranou píchnout Beltarovu kampaň, už tak je problém se na ni scházet.

Nicméně já teď budu ještě tak měsíc mimo provoz, takže není kam spěchat.

Zomg. Měsíc. Nghh. *panika*
25.8.2011 12:17 - Almi
Perníček: Ono to v praxi funguje takhle celou dobu - když nejsou lidé na beltarovu kampaň, hraje se Encounters a tam může přijít (po domluvě) kdokoli..ale pravdu máš v tom, že nemám možnost editovat záhlaví téhle diskuze (možná mám, ale nevím o tom ani jak se to dělá). Pak by nebyl problém dát to do záhlaví...

..jinak bych to neodděloval, oboje hry jsou spojité nádoby, dá se říci, že k sobě patří. Alespoň já potřebu oddělit to nepociťuji. A info v záhlaví může vždy kohokoli informovat o tom, kdy a co se hraje (jako u AA).
25.8.2011 12:26 - Beltar
Perníček spíš naráží na to, že současný stav je:

Beltar-x=Almi
a změní se to na
Beltar-x=Almi+y
Ale co když se sejde?
Beltar+y
Bude to Almi, nebo Y pošleme domů, nebo mu dám nějakou postavu u mě? Teoreticky to možné je, pro příběh je důležitých těch 5 nyní. Každý Greguv kámoš, či komtesin minon se jenoduše přidá a pujde s vámi. I když hraní v 6+DM už mi nevyhovuje.

Shako:
To prosím není nic proti tomu, aby si nehrál encounters, rádi tě uvidíme, jen zde vysvětluji Sethinin postoj.
25.8.2011 12:28 - noir
Já bych bral klidně i nějakého pomocníka inkvizice :)
25.8.2011 12:31 - Sethi
Mně jde spíš o to, že když už se nám někdy má podařit se sejít v plném složení na Beltarovu hru, bylo by hezké nebát se udělat pro ten den cut vůči náhodným návštěvám. Encounters tak, jak teď běží, byly koncipované jako plán B pro případy, že nejsme všichni. Používat plán B, protože je najednou lidí moc, mi přijde uhozené.
25.8.2011 12:32 - Sethi
Děkuji svému tiskovému mluvčímu, který píše rychleji než já.
25.8.2011 12:34 - Beltar
noir píše:
Já bych bral klidně i nějakého pomocníka inkvizice :)


Jak tě znám, tak by jsi ho za chvíli obvinil z nedosttku pravé víry a upálil ho.
25.8.2011 12:55 - Alnag
Pokud si založít Encounters jako skupinu (klidně se může jmenovat i jinak), myslím, že bych mohl někomu dát právo na to, aby editoval záhlaví. Momentálně to visí mezi obecnýma akcema D20 (jako jsou srazy).
25.8.2011 13:18 - Sethi
Jsem z vás jediná zodpovědná, tak jsem se toho s dovolením ujala.
25.8.2011 13:41 - Shako
Sethi: Ju, jsem celem skupiny. A ted co to vlastne znamena. A to jsem jeste ani nezacal hrat.:D

Beltar: Chvili mi tvralo nez jsem pochopil, co tim chces rict. Kazdopadne diky za ujisteni, ze to neni nic proti me:D

Beltar+Sethi: Zadny problem, pokud se rekne, ze dneska je to soukrome hrani a hoste nejsou vitani, tak to asi preziju, pokud se to nebude stavat kazdy tyden. :D

Noir: Okej, zkusim se zamyslet, co by me tak lakalo na hrani... Co je to za svet nebo co za pribeh se hraje? Pripadne, kdo uz je v druzince?

Almi: Tak jestli mas nekde ten vycuc, tak nahod.
25.8.2011 13:51 - noir
Shako: Kdo je v družině? Já vlastně ani nevím, ale všichni jsou podezřelí. Beltar dokáže popsat složení velmi vtipně, ale raději to nechám na něm, je to jeho licence :)

Ať si vybereš cokoliv, tak není problém dostat to nějak do struktury toho příběhu. A co se týče funkčnosti družiny, tak jsou všechny role obsazené - není tedy problém hrát za cokoliv tě napadne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082901000976562 secREMOTE_IP: 18.222.107.236