Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
17.1.2012 12:04 - noir
Shako: Aby prak měl smysl, potřebuješ feat, aby se z něj stala zbraň +3/k6. Jenže za feat se můžeš naučit superior crossbow, která je +3/k10. A na kuši je bonus taky, když si vezmeš v nabídce buildů "sharpshooter talent".

A nebo si vezmeš feat two fisted shooter a pálíš dvěma kušema najednou. Ostatně i expertise feat na kuše je imho lepší - prak dělá to, že neprovokuješ oportunity při palbě, ale kuše ignorují cover, i superior cover...
Ohledně možnosti skrývat se jsem poměrně skeptický, ne vždy to jde.
17.1.2012 18:44 - Shako
Almi: Diky za info.
Hobita hrat nechci, jsem zaujaty proti tedle rase. Nemuzu si pomoct, ale strasne jsem si je zprotivil, kdy to v dracaku neustal nekdo hral (hobit zlodej) a pouzivali svoji uzasnou lehkou kusi jako bazuku.

noir: Porad mas u praku free load, zatimco u kuse to mas za minorku, tak nevim, jestli ta vymena 1d6 za d10 za minorku je tak dobra. ;-)
Ale podivam se, co se da nakombit s tema kusema za featy.
Rasa: Ok, tak co drow?:) To bude podobny temnak jako ten shade.
17.1.2012 21:35 - noir
Shako: PDrow není špatnej, je tam fear, který mu dělá z hand crossbow high crit, d8 zbraň :)
18.1.2012 01:06 - Shako
noir píše:
A nebo si vezmeš feat two fisted shooter a pálíš dvěma kušema najednou. Ostatně i expertise feat na kuše je imho lepší - prak dělá to, že neprovokuješ oportunity při palbě, ale kuše ignorují cover, i superior cover...


Koukam na to a proste to nechapu.
Jak budes s two fisted shooter - strilet 2 kusema najednou? Akorat si ji dam do offhand a muzu ji pouzivat, ne? To je tak zajimave leda s tim druhym featy od drowa, ze kdyz mam dyku a kusi v offhand, tak nevyvovavam pri strelbe oportunutu.
Expertiza na prak/kusi - nejak nechapu ten rozdil. Ja vidim, ze to proste dela to same: +1 k utoku danou zbrani, zadny dalsi bonus tam nevidim.

noir píše:
A na kuši je bonus taky, když si vezmeš v nabídce buildů "sharpshooter talent".

Ano a to same plati pro praky. Proto me to zaujalo.
18.1.2012 11:42 - noir
Shako:
1. výhoda je ve větším zranění kuše nad prakem. Hand crossbow s drowím featem je load free, +3/k8, high crit zbraň. Prak je jen +3/k6 zbraň. Superior crossbow je sice load minor, ale d10. Kdyby sis vzal bugbeara, tak dokonce d12.

Feat Two-fisted shooter umožňuje to mít v rukou dvě kuše najednou. T.j. můžeš využívat vlastnosti dvou různých zbraní, což je velká výhoda. Jedna třeba bude mít vlastnost, že střelba z ní neprovokuje OAčka - takže ušetříš feat. A když dáš kritiku, máš další útok jako free akci, což je extrémně silné.

Obecně bych doporučoval spíš thiefa než scoundrela, chudáka starého roguea hodně zkrouhli předposledními úpravami.
18.1.2012 18:49 - Shako
Noir: Zacinam se citit podobne ztracen jako kdyz mi dali do ruky poprve DnDckovou postavu.
Chapu to spravne, ze postavy z essencials nemaji tradicni 2 at-will, 1 encounter a 1 daily na 1. lvl. Zkousel jsem vytvorit toho zlodeje a vyslo mi z toho hromada at-will a utility powers. Nejak mi to nedava smysl. Tradicni utok je tedy potom basic attack?
22.1.2012 08:50 - Beltar
Smud jede merciful pacifist kalatashar clerica
22.1.2012 08:51 - Beltar
Shako - co jsem ho jednoul jel, tak to tak bylo. A s ess. rogue se da pomoci pohybu mnohem snaze ziskat CA mi teda aspon prislo.
22.1.2012 10:44 - Sethi
Jsem říkala, že klerika beru, ale tak v pohodě, mám ještě plán b.
22.1.2012 10:51 - Almi
Smud, který léčí? No potěš :))

Kdy tedy budete chtít hrát? V úterý?
22.1.2012 10:54 - noir
V úterý bych mohl...
22.1.2012 14:20 - Shako
Streda, ctvrtek pro me nejlepsi. Pondeli urcite ne.
22.1.2012 14:31 - Sethi
Má někdo přehled v tom, kdo si co vybral? Můžete mi to shrnout? Nějak se mi to nedaří (čti: nechce) z toho theorycraftu dolovat.
22.1.2012 15:25 - Shako
Pokud se dobre pamatuju:
Shako - drow striker (nejaka podoba zlodeje)
Meldin - wizard
Beltar - dragonborn sorcerer
Smud - cleric (merciful pacifist kalatashar cleric)
Noir - warden
Almi - hnusky a jine DM nastrahy :)

EDIT: Smud rikal, at mu neco vyrobime, ze si na to nenajde cas. Takze jestli chces hrat clerika, tak klidne muzes vyrobit Smudovi neco jineho. :D
22.1.2012 16:25 - noir
Já hraju za wardena.
22.1.2012 16:52 - Meldin
Ještě jednou nabízím wizarda co mi vytvořil Noir. Vím, ze můj styl je nenapodobitelny, ale příští týden určitě nebudu. Jsem zase na horách. Další dva týdny bych měl byt v Praze. Pekne si zahrajte :-)
22.1.2012 17:57 - Sethi
Já si toho wizarda půjčím, ještě pak budou rádi, až si ho vezmeš zpátky ve svém stylu =)
23.1.2012 06:56 - Sethi
Tak co s tím dnem? Potřebuju si takhle při pondělku nastavit něco, na co se můžu těšit. Mezi úterým a středou počítám, že ve středu Noir nemůže, takže úterý?
23.1.2012 08:36 - Beltar
utery
23.1.2012 08:44 - noir
Beltar: Budu tam!
Sethi: Klidně toho wizarda předělej k obrazu svému. Snažil jsem se ho optimalizovat jako pyromana - třeba tě to chytne :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082882881164551 secREMOTE_IP: 3.23.95.247