Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
3.6.2014 18:21 - Alnag
Meldin: Půlpáté je na mne brzo. V práci obvykle končím okolo 17h, a domů mi to trvá cca 40 minut. Takže půlšestá je možná, když pláchnu trochu dřív.
3.6.2014 19:00 - Smud
Shako ja te muzu nekde nabrat cestou k Alnagovi a zpatky te vozim :)

Almi: Super! Uz se tesim :)
3.6.2014 19:01 - Smud
Jo a s casem jsem uplne v pohode kdykoliv, cili jak reknete, dorazim :)
3.6.2014 20:43 - Shako
Alnag píše:
Takže půlšestá je možná, když pláchnu trochu dřív.


Jo, to bych mohl taky stihnout...

Smud píše:
Shako ja te muzu nekde nabrat cestou k Alnagovi a zpatky te vozim :)


V pohode, k Alnagovi jedu z prace.
3.6.2014 21:56 - Meldin
OK. Tak tedy půl šestá. Ještě aby to stihl Almi :D
4.6.2014 09:57 - Shako
Sethi si udělá postavu na místě?
Zatím máme: barbar (Smud), bard (Alnag), rogue (Shako), sorcerer (Noir) a wizard (Meldin).

Na oneshot je skvělý hraničář (ranger) - spousta možností na tvorbě postavy, ale málo na dlouhodobé hraní. Cleric nebo Figther vypadají taky lákavě. Paladina nikdo nezkoušel. Jinak si myslím, že lze mít v družině dva různé rogue, sorcerery i wizardy (nejspíš i bardy). Ten barbar bych se obával, že bude pořád stejný.
4.6.2014 10:02 - Vojtěch
Já myslím, že hraničář zas tak špatný není. Akorát si to chce dělat vlastní triky na základě improvizace s prostředím (improvizační tabulka atd.)
4.6.2014 10:26 - Shako
Ehmm... měl jsem tady nějakou reakci na Vojtěcha, ale povedlo se mi ji odmazat a aktualně jsem ji nedohledal, takže kdyžtak jindy. :-/
4.6.2014 11:40 - Sethi
Já tedy půl šestou slíbit nedokážu, ale vynasnažím se.

Pochopila jsem, že Smud zase navázal na Galthara? Pokud ano, brala bych zase Miu - ideálně něco ve stylu assassina nebo avengera.

Je možné něco slepit na místě, nebo se mám připravit doma?
4.6.2014 12:12 - Shako
Sethi píše:
Pochopila jsem, že Smud zase navázal na Galthara?


No, spíš má jen jiného barbara, ale Alnag má Svena... Ale Mia bude v pohodě.

Myslím, že něco slepíme na místě.
4.6.2014 12:32 - Vojtěch
V reakci na smazané Shako: Extra schopnost na vymýšlení si akcí tedy mít nemusíš. Tracker ti jen umožňuje automaticky uspět 1/bitvu a dodělat si k tomu nějaký ten prvek terénu (Rogue má něco podobného). Každý se ale může pokoušet o nějaké ty Dicey moves (str. 164 vpravo dole) ve spolupráci s DM str. 183-185. Shrnuto v tabulce na str. 319.

Všelijaké kopání do hrnců s vroucím olejem, sekání do lan s visícím lustrem atd se přes to dá udělat a může to dělat kdokoli. Ranger holt má víc příležitostí, protože neblbne s flexible attacky atd. :)

Jinak takhle myslím měla fungovat i 4E se slavnou tabulkou ze str. 42, jen všichni měli powery a nedívali se jinam.
4.6.2014 13:07 - Shako
Vojtěch píše:
. Každý se ale může pokoušet o nějaké ty Dicey moves (str. 164 vpravo dole) ve spolupráci s DM str. 183-185. Shrnuto v tabulce na str. 319.


Na to mrknu. Díky.
Tracker mě nezaujal, ale u Rogue to mám a je to genialní. ;-)

Vojtěch píše:
Jinak takhle myslím měla fungovat i 4E se slavnou tabulkou ze str. 42, jen všichni měli powery a nedívali se jinam.


O tomhle taky nic nevím... :-D
4.6.2014 13:12 - Vojtěch
To bylo totiž bez jakékoli pompy hozené na straně 42 DM Guidu, kde byly DCčka a dmg odpovídající lvlu pro akce nepokryté v pravidlech. Dalo by se podle toho udělat téměř cokoli. Podle mě geniální přínos 4E a zazděný nedostatkem propagace.

Oba systémy vlastně umožňují udělat téměř cokoli a mají pro to mechanickou oporu, jen je zpravidla v běžném provozu účinější použít power. Na druhou stranu příležitost děla zloděje, že? ;)
5.6.2014 22:02 - Sethi
Mám se tedy na zítra nějak připravit, nebo stačí, když najdu kostky?

A u Alnaga před šestou?
6.6.2014 00:04 - Almi
Sethi: Stačí, když si vezmeš na zítra kostky. Vzhledem k tomu, že to bude Tvoje první seznámení s hrou, tak stejně koketuji s myšlenkou na předpřipravenou postavu (vezmu vějíř), neb jak jsem zkoumal povolání ideální pro Miu, tak všechna jsou pro znalejší hráče (ranger, neoficiální lurker a teď novinka neoficiální avenger).

To už jednodušší bude vyrobit malou Aissku (tieflingové mají hrozně cool rasovou schopnost.. a cleric není složitý pro začátečníka).

Ale neboj, kluci jsou šikovný..já počítám, že budu na půl šestou u Alnaga, jak tu někdo psal...

..a vezmu i prázdné deníky, protože vyrobit postavu lze skutečně rychle... prostě - pořešíme za běhu :)
6.6.2014 08:20 - Shako
Almi: Asi si myslel rogue, ne?
Ale ten raner není špatný nápad, když ho trošku přeflufuješ. Dáš mu 2 CF na 2 zbraně a ktomu heal z clerica + assasinský background. A je to jednoduchá postava. ne?
6.6.2014 09:48 - Almi
Shako píše:
lmi: Asi si myslel rogue, ne?


Jojo, spletl jsem se, už mi to v noci nemyslelo.. budu rád, když v tomhle Sethi píchnete, přece jen se jako DM specializuju na hnusky a načteného mám spíš wizarda a zloděje, co jsem je hrál. Na zbytek tak nějak spíš házím očko, kde je co zajímavého :)
6.6.2014 10:18 - Shako
Almi píše:
budu rád, když v tomhle Sethi píchnete, přece jen se jako DM specializuju na hnusky


Zkusil jsem udělat nějaký mix rangera/rogue jako assasina/avengera, ale asi je to moc OP. :-D


Sethi píše:
Mám se tedy na zítra nějak připravit, nebo stačí, když najdu kostky?


Jo, vem si kostky. Dodám nějakou postavu, pokud mi ji Almi schválí. :-D
6.6.2014 10:58 - Vojtěch
Tak stačil by Rogue s jedním talentem půjčeným od Klerika, nebo Paladina možná.

Nebo si můžete vzít toho fanovského avengera, co jsem posílal Demonice odkaz (tuším, že to bude tato postava :) )

Linkie

EDIT: BTW nezkoušeli jste někdo hrát původní 4E encounters s 13th age pravidly?
6.6.2014 11:17 - Almi
Vojtěch: Mně už se zdál docela drsný i ten avenger z tvého linku.. ale tak, něco vyrobíme. Jde spíš o to, aby si Sethi trochu otlapkala 13th Age a pak, pokud bude chtít, se dá čarovat s lecčíms :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079911947250366 secREMOTE_IP: 3.145.56.28